Jump to content

Pc kendi kendine kapanıyor

yavuzccn

Recommended Posts

kapanıp tekrar acılıyorsa ramden kapanıp acılmıyorsa power suply dendir buyuk ihtimalle ;)

malesef onlar da değil kapanıp tekrar açılmıyo ama power dsanda değil değiştirip başka power la denedim çünkü bütün parçalrı değişip denedim sadece anakart kaldı şimdi onu değişicem

bilgisayarını kökten değiştirsen bile olmaz ;)

aynısı bana da olmustu 1-2 hafta önce Xp cd n varya her zamanki senin attığın sorun onda ...:D

sen başka bi xp cd sinden at düzelio

bende açılıodu Wİndows hata veriodu gönderme diyince yeniden başlıodu:)

Başka Windows CD si bul formatla!

bundan 2 -3 ay önce aynı problemi ben de yaşamıştım kod yazarken durduk yere kapatıyodu ve power dan fişi çekip takmadan tekrar açılmıyordu yedek alıp format atınca problem çözüldü...

Arkadaşınızın dediğinin doğruluğu var. Sistem dosyalarından bazılarında sorun olabilir. Donanımsal olarak sorun arıyorsanız PSUya dikkat edin. Yetersizlikten yada voltaj değişikliğinden makinaya reset atabilir.

ben de reset atma olmuyo direk kapatıyo sonra hiç farklı birşey yapmadan powere basınca direk açılıyo hop 3 dk tekrar kapatıyo olayın çözümü işlemci fanı sabah ayağı dönmeli 775 pin fan taktım işe yaramadı şimdi vidalı taktım işe yaradı sabahki takdığım sıfırdı bu da yarı kırık bununla çalıştı yaklaşık bi saattir gidiyo anlamış değilim

İşlemci Fanını takamamış olabilirsin [arada bosluk kalmıs olabilir ] bu tip sorunlar ısınmadan kaynaklanabilir. Everest Gibi bir programla sıcaklıgı kontrol etmeni oneririm.

Cöpe At Gitsin biggrin.gif biggrin.gif [ed2k]

Sen yaşadıgın ilk sıkıntıda direk atarsın ;):D

İşlemci Fanını takamamış olabilirsin [arada bosluk kalmıs olabilir ] bu tip sorunlar ısınmadan kaynaklanabilir. Everest Gibi bir programla sıcaklıgı kontrol etmeni oneririm.

Sen yaşadıgın ilk sıkıntıda direk atarsın ;):D

teşekkür ederim bende öle bi sorun olduğunu tahmin ediyorum sorunu düzelttim zati o çevirmeli fanı herhalde takamadım o sebepten oldu

Arkadaşım sorun büyük ihtimalle RAM'de. Ama kesin değil tabii

Bende 2 adet 512 lik DDR 2 ram vardı. Bir süre sonra makina özellikle işlemcide fazla yoğunluk olduğu zaman (oyun, ısı trafik vs.) kapanmaya başladı. O kadar testten sonra ramlerin birinde sorun olduğunu fark ettim ve sorunlu olanı çıkardım. Şimdi sorun yok.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...