Jump to content

Mobil Program Geliştirme

pairs
 Share

Recommended Posts

• Editor

Mehraba arkadaşlar mobil platformda program yazıyor olsaydınız ne gibi programlar geliştirirdiniz. 

Biraz fikirlerinizi almak istiyorum. Bu aralar boş vakitlerim oldugu için geliştirme amaçlı bir kaç program yazmak istiyorum.

Ben delphi ile yazıyorum. Ama android için javaya geçicem.

basic4android var program olarak birde onu denesen mobil olarak bende

sade bir dili var , lakin fırsat bulupta inceleme şansımda olmadı açıkçası

başlamayı düşünüyorumda java dili biraz karışık bence

eğer mobil programlamaya başlarsan bizede bilgilerinden faydalanmayı sağlarsınız

bence pop ve imap destekli türkçe güzel bir mail programı iyi olurdu

aquamail diye bir program var ücretli ben onu kullanıyorum ve çevremdeki yoğun mail trafiği olan arkadaşlarımda aynı programı kullanıyoruz türkçesi yok o yüzden herkes kullanamıyor. 

yerli malı bir programımız olursa seve seve alırız :)

Edited by byhabit

• Editor

basic4android var program olarak birde onu denesen mobil olarak bende

sade bir dili var , lakin fırsat bulupta inceleme şansımda olmadı açıkçası

başlamayı düşünüyorumda java dili biraz karışık bence

eğer mobil programlamaya başlarsan bizede bilgilerinden faydalanmayı sağlarsınız

Ben zaten aktif şekilde mobil programlama yapıyorum. Delphiyi tercih etmemdeki sebep cross platform özelliği bir kere yazıyorum windows,mac,ios ve android de çalıtırabiliyorum :D

bence pop ve imap destekli türkçe güzel bir mail programı iyi olurdu

aquamail diye bir program var ücretli ben onu kullanıyorum ve çevremdeki yoğun mail trafiği olan arkadaşlarımda aynı programı kullanıyoruz türkçesi yok o yüzden herkes kullanamıyor. 

yerli malı bir programımız olursa seve seve alırız :)

Mail programı mantıklı. Bunuda not alıyorum. Burada yazılanların hepsini not aldım Sırayla yapmaya başlayacağım :D

Ben zaten aktif şekilde mobil programlama yapıyorum. Delphiyi tercih etmemdeki sebep cross platform özelliği bir kere yazıyorum windows,mac,ios ve android de çalıtırabiliyorum :D

Mail programı mantıklı. Bunuda not alıyorum. Burada yazılanların hepsini not aldım Sırayla yapmaya başlayacağım :D

yaptığın programları yakip edebileceğimiz bir yer varmı yoksa sen yaptıkça bu siteden duyurumu yaparsın nasıl takip ederiz?

Mehraba arkadaşlar mobil platformda program yazıyor olsaydınız ne gibi programlar geliştirirdiniz. 

Biraz fikirlerinizi almak istiyorum. Bu aralar boş vakitlerim oldugu için geliştirme amaçlı bir kaç program yazmak istiyorum.

valla iphone için caminin içerisinde namaz kılma vakitlerinde telefonumuzu otomatik olarak sessize alacak aplikeyşın fikri vardı aklımda

iphone 5. firmware sürümünde konum bazlı hatırlatma çıkardı baya benzer ama ben onlardan önce düşündüm

birde iphone için güvenlik kodu kırma vardı jailbreakli iphonelarda dosya sistemine erişildiğinden güvenlik kodunun saklandığı dosyadaki şifrelenmiş değeri kendimce deneme yanılma çözmüştüm o da aşağıda

(Ekrana Girilen 10 karakterli sayı) - 1315716356=a

a / 288568081=w
a - (288568081 * w)=b

b / 1122833=x
b - (1122833 * x)=c

c / 4369=y
c - (4369 * y)=d

d / 17=z
d - (17 * z)=0

wxyz "Ekranda Göster"

Değerler

h=1315716356
k=288568081
l=1122833
m=4369
n=17

Değişkenler

g= "Ekrana Girilecek 10 karakterli sayı"

g-h=a

a/k=w
a-(k*w)=b

b/l=x
b-(l*x)=c

c/m=y
c-(m*y)=d

d/n=z
d/(n*z)=0

wxyz "Ekranda Göster"

Pairs abi zor olucak sanırım ama benim bi fikrim var :)

Mesela ben bi yerdeyken facebook üzerinde yer bildirimi yapıyorum gprs üzerinden otomatik yerimi buluyor. Bende istiyorum ki sevdiklerimin yerini nerede olduklarını göriyim harita üzerinde.

Beni nasıl bi noktada gösteriyorsa onların bana olan uzaklıklarını falan belki zor ama iyi bi fikir olduğunu düşünüyorum :)

• Editor

Pairs abi zor olucak sanırım ama benim bi fikrim var :)

Mesela ben bi yerdeyken facebook üzerinde yer bildirimi yapıyorum gprs üzerinden otomatik yerimi buluyor. Bende istiyorum ki sevdiklerimin yerini nerede olduklarını göriyim harita üzerinde.

Beni nasıl bi noktada gösteriyorsa onların bana olan uzaklıklarını falan belki zor ama iyi bi fikir olduğunu düşünüyorum :)

Onun için biraz araştırma yapmam lazım çünkü face üzerinden senin arkadaşlarının yerlerini çekip ona göre haritada işaretleme felan yapmak lazım :D

Onun için biraz araştırma yapmam lazım çünkü face üzerinden senin arkadaşlarının yerlerini çekip ona göre haritada işaretleme felan yapmak lazım :D

Ama abi faceden değilde şöyle senin yaptığın uygulamadan arkadaşalrımınkinede yükletirim en azından faceye gerek kalmaz yer bildirisi için (bence) :D :D Ama facede fena fikir değil hani. :)

• Editor

okulda idareciyim. personel programı yapar mısınız? ücreti neyse ben kendim karşılarım. 

kuantum detayları pm ile belirtirseniz yazabilirim.

http://www.tnctr.com/topic/250867-webcam-hacker/ bunun androidlisinden istiyorum

networksystem o tarz fake programlarından ziyade burada daha işe yarar milletin faydalanabileceği uygulamaları yazmayı düşünüyorum.