Jump to content

Toplama Pcmi Satmayı Düşünüyorum

xmyk
 Share

Recommended Posts

Delux Marka Toplama Pcim

Kasanın Özellikleri

Asus P5KPL SE Anakart
İntel Core 2 Duo E4600 2.40 ghz Çift Çekirdek İşlemci
2 GB ddr 2 Ram
Asus Nvidia GT440 1 gb 256 bit ekran kartı
1 TB seagate HDD
Samsung Dvd Writer
Kart Okuyucu

Acer P203w Ekran 20 inç

Logitech Beyaz Mouse
Microsoft Klavye

Sistemi tam full kurulu olarak satacagım.İçine istege baglı oyun film müzik arsivimden atarım.İşletim sistemini istegere göre kurup yollayacagım.Windows 7 -8 fark etmez.Makinayı su anda kullanıyorum ve counter strike go , ets 2 , gta IV , nfs shift vb. oyunları very hıghta oynayabiliyorum.Yani en üstdüzeyde.

Konuyu açmamın sebebi fiyat araştırması yapmak.Fiyatları ve piyasayı su anda hiç bilmiyorum.Sizden yani TNCTR ailesinden ve büyüklerimden bir fikir almak istedim.Yaklsık 1 ay sonra makinamı satacagım.Bilginize... Bu arada monitörle beraber verilecektir.Benim aklımdaki fiyat 1250 tl gibi. Sizin düşünceleriniz nedir ?

Görüntüler Aşağıdadır...
 [spoiler]
KASA : lYn1qJ.jpg

EKRAN : mlvLR8.jpg[/spoiler]

Edited by xmyk

Adminim konuyu yanlıs yere actım heralde kusra bakmazsan gerekli yere konuyu taırmısın Lütfen benim amacım satmak degil fiyat ahkkında blgi edinmekti.Rica ediyorum bir yardımcı olurmusun ?

• Editor

Adminim konuyu yanlıs yere actım heralde kusra bakmazsan gerekli yere konuyu taırmısın Lütfen benim amacım satmak degil fiyat ahkkında blgi edinmekti.Rica ediyorum bir yardımcı olurmusun ?

resim eklenmesi gerekliydi, eklemişsin ama satacağın pc den olmalı

Edited by MOTUN

düzelttim adminim

bana pahalı geldi. 2 gb ram ve çift çekirdekli işlemciye bu kadar para verilir mi bilmiyorum.

wallaha kardeşim bu bilgisayarın 1250 tl edeceğini hiç sanmıyorum. 

Vallaha Bilgisayarım Temiz ve sorunsuzdur.3 ayda bir rutin bakımlarını yaparım.Kasa içi temizliginden.Formatına kadar.Zaten Ekran kartı ve hdd yeni değişti.İsteyene fişleri ve kutularıya birlikte verecegim.Zaten amacım fiyat araştırması.Sizce kaç olur.1000 tl nasıl ekranda dahil ama fiyata ona göre olsunda.

Kardeş senin pcde tek para edecek parça monitörün. 500 liradan fazla edeceğini sanmam şahsen.

En güzeli sahibinden com veya bunun gibi sitelerde parça bazında araştır fiyatlarını ona göre satarsın.

500 lira pc + monitörmü yoksa sadece monitöremi dedin

düzelttim adminim

Vallaha Bilgisayarım Temiz ve sorunsuzdur.3 ayda bir rutin bakımlarını yaparım.Kasa içi temizliginden.Formatına kadar.Zaten Ekran kartı ve hdd yeni değişti.İsteyene fişleri ve kutularıya birlikte verecegim.Zaten amacım fiyat araştırması.Sizce kaç olur.1000 tl nasıl ekranda dahil ama fiyata ona göre olsunda.

wallaha hocam girin internete yazın parçaları 2.el fiyat ortalaması çıkartın max 600'e anca satarsanız

Edited by Connoisseur

wallaha hocam girin internete yazın parçaları 2.el fiyat ortalaması çıkartın max 600'e anca satarsanız

Hepsi için, fiyat araştırması yap görürsün zaten.

Doğrudur Vallaha 2.el piyasasından bayadır haberim yok.Teşeküürler bilgilerinz için.

kardeşim yanlış anlama amacım konuyu baltalamak değil sakın böylede düşünme ama ekran kartının bit değeri haricinde tüm sistemin eski nesil parçalar anakartın ramin işlemcin benim 2008de aldığım parçaların bir alt modeli simdi hala kullanıyorm problemim yok ama ben bile satmaya kalksam en fazla ederi 450 TL olur oda en fazla olanı ekran kartınıda ekleyelim senin 600 TL olsun (LCD ekranın dahil sonucta oda güzel) "Ben olsaydım" bu fiyatlarda bişi isterdim sonucta bu parçalar 2. el olucak.

Asus P5KPL SE Anakart --> İkinci elini 75 e satan bi yer buldum.
İntel Core 2 Duo E4600 2.40 ghz Çift Çekirdek İşlemci --> Bunun üst modelinin sıfırı 63 lira gittigidiyorda. Buna 55 desek. Edeceği 30 lira bu da tr de yok
2 GB ddr 2 Ram --> Sıfırı 60 lira 35 desek
Asus Nvidia GT440 1 gb 256 bit ekran kartı --> Bi kere o model 128 bitmiş nette öyle yazıyor. TR ye olmayan bir kart 30 euro gibi fiyat buldum 86 TL bu zaten para etmeyen bir kart 40 anca.
1 TB seagate HDD --> Sıfırı 150 TL ikinci el 110 desek
Samsung Dvd Writer  --> Sıfırı 40 lira ikinci ele 25 desek
Kart Okuyucu  --> Sıfırı 10 lira ikinci ele 5 desek ki fazla bile.

Etti sana 320 lira.

ibocana katılıyorum aynen katılıyorum. edeceği o

core 2 duo 7400 işlemcili 80gb hddli olanını 250tlye aldım.

Gerisini sen hesapla. En fazla 400 tl

kardeşim yanlış anlama amacım konuyu baltalamak değil sakın böylede düşünme ama ekran kartının bit değeri haricinde tüm sistemin eski nesil parçalar anakartın ramin işlemcin benim 2008de aldığım parçaların bir alt modeli simdi hala kullanıyorm problemim yok ama ben bile satmaya kalksam en fazla ederi 450 TL olur oda en fazla olanı ekran kartınıda ekleyelim senin 600 TL olsun (LCD ekranın dahil sonucta oda güzel) "Ben olsaydım" bu fiyatlarda bişi isterdim sonucta bu parçalar 2. el olucak.

Vallaha Haklısınız Biraz İkinci el elektronikte sıkıntı.Madem öyle diyorsunuz satmasam daha iyi olcak zaten bi sıkıntım yok.Hiç olmazsa bi akrabama veya bi tanıdıga veririm.Hayrına dua eder.Kendim yeni Toplamayı düşünüyorumda ondan bi araştırma yapım demiştim.Piyasa hakkında.Zaten bende bu pcyi 2008 de toplatmıstım neyse simdilik idare edelim bari. :(

• 2 hafta sonra ...