Jump to content

Bu Filmden Korkmayana 10Bin Dolar Ödül!

umutbsl
 Share

Recommended Posts

[spoiler]maxresdefault.jpg[/spoiler]Türkiye'de ve dünyada bu sahneden korkmayacak olana 10 bin dolar ödül verilecek 

Hasan Karacadağ’ın yazıp yönettiği, J plan ve Taff Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği Tük sinemasının en uzun soluklu serisi Dabbe’nin beşinci filmi, Dabbe :Zehr-i Cin, 12 Eylül’de 250 kopya olarak vizyona giriyor. Filmin yaratıcısı ve yaratıcı fikirlerin, ilgi çekmenin ustası Hasan Karacadağ Facebook ve twitter üzerinden ' dünya çapında' olduğu önemli vurgulanan fantastik bir yarışma başlatıyor. 
Filmde ana karakterin cinlerle karşılaştığı sahnenin, sinema tarihinde yapılmış en korkutucu sahnelerden biri olduğunu iddia eden Karacadağ, izleyiciler arasından kesinlikle korkmayacağını iddia eden 10 kişiyi sosyal medya üzerinden yapılan müracaatlarla belirleyecek ve Fono Film stüdyolarında özel bir ortamda filmi izletecek. Yabancılara da açık olan bu yarışma, İngilizce altyazılı olarak gösterilecek. Yarışmanın dünya promosyonu ise Mainstreet AD tarafından yapılacak. 

"KORKU’SUZ İNSAN YOKTUR  !"

Daha önce Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tıp geçmişi bulunan Hasan Karacadağ, ‘korku’ duygusunun beynin geçirdiği düşük frekanslı nöbet anlarından oluştuğunu ve bir insanın korku duygusunu yüz mimikleriyle ve sözleriyle gizlemeyi başarmasına rağmen, kalp atışlarının ve beyin dalgalarının değişmesini asla kontrol edemeyeceğini belirtti. 

KORKMAZSAN 10 BİN DOLAR ÖDÜL! 

Korkunun bilimsel izahını da yapan Karacadağ, cesur izleyicilerinin korkusunu da bilimsel yöntemlerle tespit ecek. Filmi izleyecek iddia sahibi kişiler nörotransmitter aygıtına bağlanarak, kalp atışları ve beyin dalgalarının değişimi takip edilecek. Filmin sonunda sonuçlar birer çıktıyla karşılaştırılacak. Film boyunca beynin korku bölgesi amigdala’da herhangi bir değişim gözlenmemesi halinde, o kişiye 10 bin dolar ödül verilecek. 

Amigdala'sını kontrol edebildiğini düşünen korkusuz sinefiller için müraccatlar 10 Eylül’den itibaren başlayacak.. 

Fragman

Alıntıdır

Edited by umutbsl

bu adam cinlerle kafayı yedi..filimlerini hep dini boyutundan alsada kuranı kerimde de ne kadar da geçse bu konular ..filimleride abartıdan başka bir şey yok ..bari yabancılar gibi yapsa kendi senaryolarını kendileri çiziyor bi o kadarda tutturuyor...Allah akıl fikir versin

ben böyle reklam görmedim adam 10 bin tl diyor ama binlerce 10 bin tl kaldırıcak,bir nevi kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez

filme bakınca aslında pekte fazla para vericek gibi gelmiyor :D ancak googlede korku filmleri nasıl yapılıyor kan ketçap plastik boya efekt hepsini arıyıp 10 b tl için günlerce çalışıp 20 30 tane korku filmi izlemek gerekir :D yinede 10b tl için denemeye değer :D

Edited by umutbsl

Dabbe 3 ü izledim ama hiç korkmadım ama bunu izlerseniz öbür dünyada cinler size niye bize allahın vermediği emirleri izliyorsunuz diye soracaklar bunu unutmayın
Bu arada bu film in adını bile anmak istemiyom cinlerin sizede bu filmdeki gibi zarar verebilir
kardeşim bunu 5 kere izledi ve her izleyişinde rüyasında korkutuyolar
http://www.youtube.com/watch?v=H3zAMAAMhsA

Bu arada 10 bin doları vermeyeceğin kesin ama vermelisin yalan söylemiş olursun kardeşim

Edited by canavar123

bu adam cinlerle kafayı yedi..filimlerini hep dini boyutundan alsada kuranı kerimde de ne kadar da geçse bu konular ..filimleride abartıdan başka bir şey yok ..bari yabancılar gibi yapsa kendi senaryolarını kendileri çiziyor bi o kadarda tutturuyor...Allah akıl fikir versin

Çok ama Çok iyi bir yere değinmişin Yani Arkdaşlar Korkmayan olmaz Korkmanın sebebide dinimizdee Oldugunu Bilgidğimiz için korkuyoruz açık ve net ortadadır Türkiyede Neden Hep ( inlerden Cinlerden Şeytanlardan ) bahsedilen korku filmleri yapılıyor sanıyorsunuzki Hadi Yapsalarya ÖRNEK : Testere Tarzında Halka Korku Kapanı Otel Bu tarz filmler neden yapılmıyor sanıyorsunuz =) bir düşünün

Yani Herkes Din Yüzünden Korkar Yoksa Bi Seri Katil Çıksa Adamı Parça Parça Bölse Bile Korkmayız.

aynen öyle.. sorun şu insanlar dinimizi korku filimleriyle bilmesin.. gitsinler zina yapan dizilerde dinimizde haram oldugu halde hayat arkadaşı diye geçiyor..dinimizde zina olarak geçer..ama bir cinayet oldugunda herkes korkar ve dini boyutuna geçer..diger haram olan günahlarla kimse dizi çevirmeyi bırak daha çok teşvik amaçlıdır.ne yazıkki nesilde böyle bozuluyor.......Bir topluluk kendini değiştirmedikçe Allah da onları değiştirmeyecektir(Rad–11)

Çok ama Çok iyi bir yere değinmişin Yani Arkdaşlar Korkmayan olmaz Korkmanın sebebide dinimizdee Oldugunu Bilgidğimiz için korkuyoruz açık ve net ortadadır Türkiyede Neden Hep ( inlerden Cinlerden Şeytanlardan ) bahsedilen korku filmleri yapılıyor sanıyorsunuzki Hadi Yapsalarya ÖRNEK : Testere Tarzında Halka Korku Kapanı Otel Bu tarz filmler neden yapılmıyor sanıyorsunuz =) bir düşünün

yaptılar ya :trollface:

http://www.youtube.com/watch?v=OphAjFjxQks

Uzun süredir İslam ve Hristiyanlıkla uğraştım.Metafizik olayları gerçektir ama,bu filmdeki aşırı abartı :D Film izledin,adını andın diye hiçbirşey olmaz.Gerçekleşmesi için metafiziki varlıklarla iletişim kurman gerekiyor.Bunlar hoca-medyum işi hiç değil.Dinlerin derin ve iç noktalarını iyi bilen uzman (alim) bunu Allah izin verirse ancak yapabilir.O yüzden ben korkmuyorum bunlardan.Ama filme ekledikleri efekt ses vb. ürkütebiliyor :D

Dabbe 3 ü izledim ama hiç korkmadım ama bunu izlerseniz öbür dünyada cinler size niye bize allahın vermediği emirleri izliyorsunuz diye soracaklar bunu unutmayın
Bu arada bu film in adını bile anmak istemiyom cinlerin sizede bu filmdeki gibi zarar verebilir
kardeşim bunu 5 kere izledi ve her izleyişinde rüyasında korkutuyolar
http://www.youtube.com/watch?v=H3zAMAAMhsA

Bu arada 10 bin doları vermeyeceğin kesin ama vermelisin yalan söylemiş olursun kardeşim

Kardeşinizin bilinçaltına yerleşmiştir büyük ihtimal.Uyku hali yarı ölü gibidir.Uykuda bilinçaltı dışa vurur ve rüyasına yansıyabilir.Çok normal bu.Ama etkilendiyse sürekli tekrarlıyorsa mutlaka psikiyatri servisine başvurun.

Edited by JHT