Jump to content

F1 hatası

smalldevil

Recommended Posts

bilgisayarım da açlırken F1 cosmos failded die yazı çıkıo eğer f1 basıp devam etmesem pc açılmıo

f1 basıp açıorum saat ve tarih hep 01/01/2003 00:00 tarihinden başlıo her açılışta böle olması insanın canını sıkıo tabiki

biosun pili bitmiştir dediler onuda yenialıp taktım ama hala aynı yardım lütfen :)

Saat olayını anladık da "F1 Cosmos failded" bu nedir? Bildiğim kadarıyla Bios Sisteminde böyle bir hata yok. Hatanın tam ismini yazabilirmisiniz ve ya doğru yazıp yazmadığınızı bir kontrol edin..

CarleoNe senin dediğin gibi de yapcam ama pc belli bir saat kapalı kalınca yani gece kapıyınca sabah açtınmı o hatayı werio ama yarın sabah tam ne yazıosa yazcam

Ok. Tam Hatayı Yazarsan Kesin Cevabı veririm.

Arkadaş o belli bir saat geçince değil bilgisayarın arkasından elektrik fişini çektiğinde oluyor buda biosu resetliyor

bios pilini ters takmış olabilirsin

ayrıca saati ve tarihi ayarlamayı unutmaduğını düşünüyorum

pcye her açtığım da saati ve tarihi düztiorum çnkü msn açılmıo o zmn bios pilini doğru taktım %100 elektirk fişiyle de alakası yoq dn elektrkler gitti ayarladığım saatten başladı iligilrinize tşkkrler

pcye her açtığım da saati ve tarihi düztiorum çnkü msn açılmıo o zmn bios pilini doğru taktım %100 elektirk fişiyle de alakası yoq dn elektrkler gitti ayarladığım saatten başladı iligilrinize tşkkrler

bilgisayarda eğer flopy disketi kullanmıyorsan onu bios ayarlarında none seçeneği iptal edip bir dene. bende de aynı sorun olmuştu. iyi günler.

@smalldevil; Türkçe'ye biraz daha dikkat edip sorunuzu sorsanız. yoq, dn düztriorum gibi kelimeler yerine düzgününü kullansanız. Hoş durmuyor.

özür dilerim ilk bşta arkadşım walla ben düzgün yazıyorum ama anlamadım gitti forumlarda mesaj yazarken bişi oluyor tuşa batığım halde gine yazmıyor

arkadaşalar tam hata aşağıdaki gibi harfiyen yazdım yardımlarınız için şimdi den teşkkrler

CMOS checksum eror-Defults loaded

Warning! Cpu has ben changed

plase re-enter Cpu setings in cosmos setup and remember to save before quit

• Administrator

arkadaşalar tam hata aşağıdaki gibi harfiyen yazdım yardımlarınız için şimdi den teşkkrler

CMOS checksum eror-Defults loaded

Warning! Cpu has ben changed

plase re-enter Cpu setings in cosmos setup and remember to save before quit

Bios'a gir. Save bios de. Çık düzelir.

O fiziksel bir hata anakarttan kaynaklanan,bu karşılaştığım zamanlarda ya anakart değiştiriliyordu yada paraya kıyamayanlar o şekilde kullnamaya devam ediyorlardı.

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Abisi.Sorun Anakart'ın pilinde. sen floppy kapatınca f1 hatası gitti yazmışsın bu demektir ya pc'inde floppy yok ya da floppy arızalı veya yalnıs takılmış. sen başka bi bil al dene. o da olmazsa anakartı TİNERLE İYİCE Bİ YIKA SONRA 20 DK kadar güneşte beklet.kurudugundan emin ol ve tak. düzelecektir. anakartın markası ve modelini yazarsan daha da yardımcı olmaya calisirim!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...