Jump to content

Sinyaller Gitti

FeLSeFeCi
 Share

Recommended Posts

Avermedia Analog uydu ve karasal yayınlarda çok iyiydi hala eski bir kartım var elimde kutuda duruyor :D fakat Skystar daha başarılı bir Kart benim kullanıcısı olarak yorumum bu yaklaşık 4-5 yıldır bu kartı kullanıyorum ben windows 8.1de bile driver sorunu olmadan çalıştırıyorum bu kartı onun için SKY STAR Marka bir kart almanı tavsiye ederim ben kullanıyorum yıllardır hiç bir sorun yok kendi yazılımlarını ( Avermedia, skystar ve benzeri yanında verilen CDleri ) değilde, şifre çözme ( chard sharing, CCCAM ) ve benzeri olaylarda, DVB DREAM programını öneririm sorunsuz kesintisiz hızlı şifre çözme ve kanal geçişi hızlı bir programdır bu kartlada alakalıdır ama ben dediğim gibi SKYSTAR2 ile hiçbir sorun yaşamıyorum şimdi bu kartın Tuneri S2 yayınlara yani ( HD ) yayınlara uyumlu o yayınları alabilen tunerli modeli çıkmış kullanmadım ama eminim oda sorunsuzdur ben normal dijitalini kullanıyorum ayrıca kullanımı basit onun için SKYSTAR2 kartıyla DVBDREAM yazılımını kullanmanı tavsiye ederim... Son bişey bende  4Çanak var 4'ünüde izliyor ve şifrelerini çözebiliyorum yukarıda bahsettiğim yöntemlerle..  1.Çanak :Türksat - 2.Çanak: Hotbird - 3.Çanak: EUTELSAT W3 - 4.Çanak: 28 Derecede uydunun adını unuttum :D hepsini izliyebiliyorum hiçbir sorun olmadan Kardeşim ;)

Türksat 4 veya  Türksa 4A yazmasına gerek yok, Oradaki sadece bir isim hatta kısa bişey anlatayım...

Buna yani Uydu yada TVkartında Türksat 4A olmazsa yayın olmaz diye idda eden bir arkadaşımın Reciverine kendi soyadını yazdım ve şimdi bu soyanını yazdığım uyduyu senmi attın dedim ? yoooook dedi peki Türksat 4A değil senin mantıkla gidersek burada yayın çıkmaması lazım dimi dedim ? Eeevet 4A yazmıyor yayın olmaz dedi... Sonra uyduyu taratınca gerekli frekans ayarlarını yapınca bütün kanalların geldiğini gördü şaşırdı :) Çünki kendisi 3A'dan yayın olmıyacak uydular 4Aya geçti benim uydudada 4A olmaz bu iş diye hem karamsar hemde yarım bilgisiyle iddalaşıyordu benimle, yok nasıl olacak, hatta bu olmaz yeni uydu alıcaz diye ısrar ediyordu, ben yaptım şaşırdı kaldı kanalları görünce sen dahisin diyor :D yok sen çok salaksın dedim biraz mantık yürütemiyorsun dedim :D anlattım okadar bu uydular ard arda yön aynı yön 42'derece doğal olarak sadece kanalların frekansını internetten bulup girmek yetiyor diye onca anlatmama rağmen idda ediyordu kısaca yön aynı yön..! Fakaaaattt yeni bir yöne uydu atılmış olsa ( sallıyorum 35Dereceye ) ve onun adı frekansları Reciverda ve TV kartında olmasa dediğinizi anlarım, Hoş onunda çözümü varya neyse... Uzatmıyalım Şimdi aşagıda yazacaklarımdan hangisi varsa sizin TV kartınızda yukarıdaki iletilerde verilen frekansları girin yayın alacaksınız Çünki Türksat 1C'de aynı yöndeydi 2A'da 3A'da şimdi Türksat 4A'da aynı yönde bunlardan hangisi sizin TV kartınızda yazıyorsa oraya gerekli frekansları girin ve taratın uyduyu kanalları alacaksınız Kolay gelsin..!

abi bende de  bu ürünün uzun slot lu olani vardi bende 3 seneye yakin kullandim ama video bölümde sorun cikarinca  atmistim

sonrada saten leptop aldim keske almasaydim simdi de yeniden masa üstü almayi düsünüyorum  http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/avermedia-avertv-speedy-pci-e-tv-karti-125638825

insan pc basinda olunca tv karti cok güzel ve cazip geliyor bana göre

avermedia kartlarida sorun tek video da karsilastim oda benden kaynaklanan bir sorundur  lehim yaparken s video  bölümünün hattini kirmistim

düsüncem galiba gine avermedia almak daha cazip geliyor suan icin

abi bende de  bu ürünün uzun slot lu olani vardi bende 3 seneye yakin kullandim ama video bölümde sorun cikarinca  atmistim

sonrada saten leptop aldim keske almasaydim simdi de yeniden masa üstü almayi düsünüyorum  http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/avermedia-avertv-speedy-pci-e-tv-karti-125638825

insan pc basinda olunca tv karti cok güzel ve cazip geliyor bana göre

avermedia kartlarida sorun tek video da karsilastim oda benden kaynaklanan bir sorundur  lehim yaparken s video  bölümünün hattini kirmistim

düsüncem galiba gine avermedia almak daha cazip geliyor suan icin

Tamamda kardeşim bu linkteki Kart ANALOG :) Dijital değilki yani bununla hiç bişey seyredemezsin Belediye yayınlarından başka :D hatta kendi sitesinde aynen şöyle yazıyor " Tüm Analog TV Sistemlerini ve FM Radyoyu Destekler  " inanmazsan TIKLA BURAYA bak, HD Yayınları izlemek istiyorsan alacağın PCI veya PCIe kartının tuneri DVBS ve S2 Yayınları desteklemesi gerekiyor buda hem normal dijital yayınları alıyor hemde HD kalitedeki dijital yayınları alıyor anlamına gelir yani illa ki Avermedia alıcam diyorsan ki ben tavsiye etmem kendi sitesindeki şu cihazı almalısın : http://avertv.avermedia.com/TR/Product/ProductDetail.aspx?Id=433 Gerisi senin ucuza kaçtığın 99'liralık o kart ANALOG yayınlar için :D iyi incele araştır sana bir önceki açıklamamda da yazdım Ne marka kart alırsan al ama Tuneri DVBS ve DVBS2 yayınları alabilmeli yoksa hiçbir dijital yayın alamadığın gibi seninlikteki cihazla anca belediyeden Sepet antenle alınan yayınları izlersin hatta kısa bir bilgide vereyim...

2015 - 2016 Yılları arasında Canak antenler tamamiyle bitecek yerlerine Dijital karasal yayınlar gelecek bu yayın standardınada DVBT veya DVBT2 Deniyor, yani alacağın Yeni televizyonlarda olsun, Bilgisayar kartlarında olsun bu yayınlara uyumlu olmasınada özen gösterirsen ileriye dönük bir Dijital TV veya TV Kartı almış olursun bilgine, bunuda Açıklamış olayım ;) herkese...

Edited by EASMurat

tüm kanalları silmeden kanal bulmaz bulurda hafızaya almaz bu işin iki yolu var reset yada tüm kanalları silmek

Tüm kanalları silerek arama yaptık tüm kanallar geldi bir iki kanal hariç fox ta  arada yoktu bende fox için kanal ekleme menüsünden

T4A_20 FOX TV FOX TV 12336 5520 '3/4' H - Yatay TR 2875 2975 SD Şifresiz  (kırmızı yerler uydu ayarlarında yok) bu ayarlar ile arama yaptım hiç kanal bulmadı :( uydu cihazı Next YE-2000 FTA USB

Abi benim düştüğüm soruna düşmeyin uydu özelliğini değiştirmeden 3a ya yeni tp ekleyeceksin az kalsın alıcı çöp oluyordu

Bide sabret 1 saat sürdüğünü söylüyor türksat benim usb girişli tv de 7 dk 33 sn sürdü diğerinde 30 dk geçince durdurdum 407 kanal var şimdi  :D

Edited by canavar123