Jump to content

Microsoft, Windows 7 Desteğini 2015'te Durduracak.

benwade_21
 Share

Recommended Posts

Microsoft işletim sistemleri konusunda hızlı adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Windows XP desteğini tamamen kesen Microsoft şimdi de Windows 7 İşletim sisteminin temel desteğini 2015 yılında keseceğini açıkladı.

Şuanda Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini kullanıcılarına sunan Microsoft tüm kullanıcılarına Windows 8 işletim sistemine geçiş yapmaları konusunda uyarı yaptı. Windows 7 işletim sisteminin 13 Ocak 2015 yılında temel destek sistemini kapatacağını duyuran Microsoft bundan sonra destek vermeyi ücretli olarak sürdürecek.

windows_7_logo_3897.png

1404987438_6-(1).jpg

1404986968_5.jpg

Temel Destekten Genişletilmiş Destek Aşamasına Geçiş Yapılan Başlıca Ürünler: Aşağıdaki ürünler için önümüzdeki 6 ay içinde Genişletilmiş Destek aşamasına geçilecektir. Genişletilmiş Destek aşaması 5 yıl sürer ve ücretsiz güvenlik güncelleştirmeleri ile ücret karşılığında düzeltme desteği içerir. Buna ek olarak Microsoft, Genişletilmiş Destek aşaması boyunca tasarım değişikliklerine veya yeni özelliklere yönelik istekleri kabul etmez.

kaynak: veteknoloji.com

Edited by benwade_21

Microsoft zaten tam oturmuş işletim sistemlerini baltalamaya çalışır XP de olduğu gibi yeni windows sürümlerine geçiş yapmamızı isterler yeni windowslar bu yüzden var yoksa nasıl para kazanacak. ücretli destek hakkında bilgim yok.

Edited by benwade_21

Adamların suçu kardeşim w7 yaptı hemen güncelleme hop w8 sonra w8.1 update 1 /2 smdi windows 10 bu windows için

WP ler için WP 7,8 8 8.1 black cyan neim smdi phone 10 :) phone 10 gelicek daha ama teknoloji ilerliyor mecbur upp yapıcaklar sonra çok büyük açıklar çıkar destek veriyorlar ama çok dengesiz bir destek veriyorlar yaptıklarının maddi hesabı yok.

Adamlar para peşinde yoksa neden mılletı zora koşsunlar bu zamana kadar verilen en stabil sistem 7 sürümleri idi 8 ve 8,1 alamadıkları parayı

wındows 10 da almayı dusunuyorlar .Aynı telefon kampanyası gibi wın7 yükseltme ilk etapa cüzzi bi miktar gösterip tam sürümü tamamen duygusala baglayacaklar

Tahminimce uzun sürmez loaderlerin sistemlerin fingirdemesi

Adamlar para peşinde yoksa neden mılletı zora koşsunlar bu zamana kadar verilen en stabil sistem 7 sürümleri idi 8 ve 8,1 alamadıkları parayı

wındows 10 da almayı dusunuyorlar .Aynı telefon kampanyası gibi wın7 yükseltme ilk etapa cüzzi bi miktar gösterip tam sürümü tamamen duygusala baglayacaklar

Tahminimce uzun sürmez loaderlerin sistemlerin fingirdemesi

o degilde şu merakımı çekti PARA ile Destek vericekmiş neyi para ile destek? vericek neler destek verilicek orası biraz gizli galiba.

Edited by iJohnny

o degilde şu merakımı çekti PARA ile Destek vericekmiş neyi para ile destek? vericek neler destek verilicek orası biraz gizli galiba.

büyük şirketler işletim sistemlerini değiştirmek istemediklerinde microsoft genel kullanıcıya güncelleme desteğini keser ama belli ücret karşılığında şirketlere güncellemeleri verir.PARA ile destek normal kullanıcılar için değil yani.

Bomba Win10 da patlıcak. ;)

Başlat menüsünün geri gelmesi ve göze hitap eden birkaç değişiklik bombayı patlatıyorsa "bir işletim sisteminden beklentilerimiz nelerdir" sorusunu tartışmamız gerekiyor. Bu kadar heyecan, gürültü, patırtı bunun için miydi diye sorulabilir. Aslında Microsoft'a da hak vermiyor değilim zira yeniliklerden rahatsız olan bir kafa var. Bu kafa her alanda ilerlememizi engelliyor. Kurtulmalı bu kafadan :) Bu arada Windows 10'un ismi Windows 8.2 olmalıydı... İsimlendirme sürüm numaralarına göre yapılmamalı insanlar büyük beklenti içine giriyor.