Jump to content

Windows 8.1 Up 2 Pro Vl Tr | 2In1 | Aralık 2014

Extended
 Share

Recommended Posts

Pc9ntz4.png

Windows 8.1 Update 1 x86 ve x64 MSDN Sürümler İçerisine 09.12.2014 Tarihine Kadar Olan Güncelleştirmeler,Extralar ve Seçmeli Aktivasyon Eklenip ESD Sıkıştırma Yapılmıştır.

.:: Sistem Hakkında ::.

İşletim Sistemi : Windows 8.1 Update 2 Pro VL ( 2in1 ) TR

Aktivasyon : mephistooo2'nin Aktivasyon Aracı Kullanılmıştır.

ESD Sıkıştırma Yöntemi : Yapıldı.

Güncelleme Durumu : 09.12.2014 İtibariyle Güncel ( KB2976978 ve Defender Güncelleştirmesi Hariç )

Güncelleme Entegre Yöntemi : Dism

UEFI Desteği : Denenmedi.

NetFramework 3.5 Durumu : Aktif Edildi.

DaRT Desteği : Önyükleme'ye Entegre Edildi.

Dual Boot :  32 ve 64 Boot.wim Dosyaları Eklenmiştir.

DVD İçinden Bileşen Silme / Çıkarma İşlemi : Elle Yükseltme VS Dosyaları Silinmiştir (DVD İçerisindeki Setup.exe Vs Gereksiz Olanlar) Direk Olarak USB & DVD & HDD vs Yöntemlerle Boot Ederek Kurunuz.

Boyut : 4,83 GB (5.193.459.712 bayt)

Dil : Türkçe

Dosya Türü : ZIP -> ISO

Dosya Adı : Win_8.1_Update_2_Pro_VL_ESD_TR.iso

ISO Dosyası MD5 Değeri : 58B54D0743117BBACF2632F4F5E3CAE5

.:: Extralar Hakkında ::.

HcaWGe6.png

Açıklama : .NET Framework bir çok uygulamanın çalışması için gereken bir altyapı programıdır. 

Sistem : Windows 8.1 AIO x86 / x64

Versiyon : 4.5.2 Final TR

Güncellenme Tarihi : 2014/00/00 

34Itu9j.png

Açıklama : Visual C++ ile geliştirilmiş uygulamarı çalıştırmak için gerekli Visual C++ kütüphanelerini bilgisayarınıza yüklemeye yardımcı olan bir programdır.

Versiyon : VC++ 2005 SP1  : 8.0.61187
VC++ 2008 SP1  : 9.0.30729.7523
VC++ 2010 SP1  : 10.0.40219.1
VC++ 2012 U4   : 11.0.61030.0
VC++ 2013      : 12.0.21005.1
VC++ 2014 CTP3 : 14.0.22013.1
Visual J#® 2.0 Redistributable Package SE

Güncellenme Tarihi : 2014/09/20

SjqpkPU.png

Açıklama : DirectX bilgisayarınızda oyun oynarken ya da video izlerken ekran kartınızdan ve ses kartınızdan daha yüksek başarım almanızı sağlayan Windows teknolojisidir.

Versiyon : 9.29.1974 (June 2010)

Güncellenme Tarihi : 2014/09/20

.:: Sistemden Görüntüler ::.

azqnudy.png

3iNNPSk.png

kfYOKAH.png

aNFrXgw.png

Gouy4jY.png

wt1iNKn.png

t8iF47i.png

XXMpz9U.png

Selam Extended Sana bir önerim var ayrıca işine yarıyacak bazı bilgiler vermek istiyorum bilgiler aşağıdaki gibidir ;

1. Olarak son yapılan 12 güncellemeden sonra .Net Framework 3.5 Aktif olarak gelmiyor Her ne kadar 3.5'i DISM ile Yüklesende sistem bunu kabul etmemiş az önce gördüm kabul etmediği gibi Visual paketindeki bir paketi yüklememiş ve bu paketin yüklenmesi için 3.5'in aktif olması gerekiyor Windows özelliklerini aç kapadan bunları gördüm sen entegre etmişsin ama o yüklememiş ben aktif etmeye çalıştığımda indirmedi bir süre ayarları yaptı daha sonra aktif etti

2. Olarak Bir tane güncellemeyi entegre edememişsin bunun sebebini sana açıklıyım bunuda kendim bizzat buldum entegre edemediğin güncelleme'nin sebebi .Net Framework 3.5 aktif olarak gelmediği için bu güncelleme yükleyememişsin bu güncelleme 3.5 Olmadan Entegre edilmiyor veya yüklenmiyor yani öncelikle aktif edip yüklemen gerekiyor bu zorunlu olmuş bu güncelleme için

3. olarak UAC Ayarı Açık olarak geliyor bunuda dikkat edersen çok sevinirim

4. Olarak .Net Framework'u ve Bu güncellemeyi entegre etmen için sistemi Sysprep ile açıp Framework'u aktif ettikden sonra Güncellemeyi sisteme gömmen gerekiyor daha sonra normal bölüme geçip sistemin imajını alabilirsin ve sistemi bundan sonra kontrol ettiğinde emin ol framework ve bu güncelleme entegreli olarak gelicektir'ki ben böyle yaptım bende böyle hata ile karşılaştım sorunu böyle çözdüm benimde entegre olmadı aynen bu sıralamayı yaptım entegre oldu :) 1 tane isteğe bağlı defender güncellemesi çıkıyor sadece

Kolay gelsin iyi çalışmalar

1- 12 guncelleme derken anlamadım sıstem sıfırdan hazırlandı yeni liste cıkarılıp netframe aktif gelir...bizzat x64'te test edildi.. 3.5 ı yuklemiyorsunkı sadece sxs klasorunden aktıf olmasını saglıyorsun bu arada o aktif olmasa dirextX entegre olmazdı orda hatayı çakardı :) her ay bunu aktıf etmek ıcın ugrasmıyorum elimdeki msdn wımlerınde bunu aktif etmısımdır sureklı heray bunlar uzerınden ıslem yaparım

2- o gncellemeyı entegre etmedıgımı yazdım zaten konuda entegre olmaması nedenıne gelıcek olursak KB2976978 v4 entegresi cıkmıstı gecen aylarda bu ayda KB2976978 v5 ı cıktı ıkısı aynı anda ekledıgım ıcın eklendı gozuksede KB2976978 v5 kurulmamıs gozukuyor v4 u cıkarırsak v5 kurulucaktır bunun duzeltmesı 8.1 aioda saglanıcaktır..

3- sisteme ince ayar yapmıyorum neyse o geliyor

4- sysrep kullanmıyorum herseyı admin hesabına ayarladıgı ıcın

Edited by Extended

1- 12 guncelleme derken anlamadım sıstem sıfırdan hazırlandı yeni liste cıkarılıp netframe aktif gelir...bizzat x64'te test edildi.. 3.5 ı yuklemiyorsunkı sadece sxs klasorunden aktıf olmasını saglıyorsun bu arada o aktif olmasa dirextX entegre olmazdı orda hatayı çakardı :) her ay bunu aktıf etmek ıcın ugrasmıyorum elimdeki msdn wımlerınde bunu aktif etmısımdır sureklı heray bunlar uzerınden ıslem yaparım

2- o gncellemeyı entegre etmedıgımı yazdım zaten konuda entegre olmaması nedenıne gelıcek olursak KB2976978 v4 entegresi cıkmıstı gecen aylarda bu ayda KB2976978 v5 ı cıktı ıkısı aynı anda ekledıgım ıcın eklendı gozuksede KB2976978 v5 kurulmamıs gozukuyor v4 u cıkarırsak v5 kurulucaktır bunun duzeltmesı 8.1 aioda saglanıcaktır..

3- sisteme ince ayar yapmıyorum neyse o geliyor

4- sysrep kullanmıyorum herseyı admin hesabına ayarladıgı ıcın

Yok öyle değil yanlış anlama :D Bende bunu yeni farkettim Windows son cıkardıgı güncellemeden sonra Bazı gömülü ekran kartı driverini sistemden çıkarmış. Senin sistemlerini beğeniyorum iyi çalışmalar yapıyorsun

duvarda entegre olmuyor demişssinde onu düşünerek yazdım ben bu yolla entegre ettim belki seninde ihtiyacını karşılar diye bu bilgileri yazdım farkettigimde 3.5 aktif olarak gerçekden gelmedi onu kendim aktif ettim belki haberin yoktur diye bilgilendirmek istedim gecen sistem yapmıştım tam uploada başliyacakdımki son 2 dakika arayla Windows 12 tane yeni güncelleme çıkarmış bunu farkettim bunları entegre yaptığımda bir takım sorunlar yaşadım ama ney ise bakalım bill amca şaşırmış ne yapıcagını :D zaten az önce gördüğüm kadarıyla entegre etmişsin o son yayınlanan güncellemeler çıkmamış

çalışmaların devamını dilerim

Edited by Myzteziz

sistemi deneme fırsatım oldu sitabil her şey :) ve aktif olarak geldi net 3.5 

iyi bakalım normalde yüklediğimde aktif olarak geliyorduda bu sefer kontrol ettiğimde

dLVrWDE.png

burası aktif olarak gelmemişti geldi ise sorun yoktur sistemde bende gayet kullanıyorum stabil aslında biraz performans yönelik çalışmada yapılırsa tadından yenmez :D

iyi bakalım normalde yüklediğimde aktif olarak geliyorduda bu sefer kontrol ettiğimde

dLVrWDE.png

burası aktif olarak gelmemişti geldi ise sorun yoktur sistemde bende gayet kullanıyorum stabil aslında biraz performans yönelik çalışmada yapılırsa tadından yenmez :D

O kısım zaten bende aktif geldi performans ayarları forjest ustanın

https://yadi.sk/d/ZwVGKaVrdLkyh

Hocam artık aralık ayı itibaren ile fat32 uefi yapamıyoruz.Boyut yüksek ortalama genel disk hesaplaması 5 gb küsuratlı çıkıyor.Hesaplamalarıma göre iso boyutu 4.36-38gb olduğu sürece uefi yapabiliyoruz ama onun yukarısında olunca fat32 dosya sistemi büyük dosya hatası alıyorum.Bilginiz olsun..

Format atmadım sadece usb ile boot işlemini gerçekleştirip disk biçimlendirmeye kadar gittim

1.) Dual boot ekranı cıkmadan direk 64 bit boot girişi yaptı, Uefi modu acık ise dual boot ekranı girmez sistem otomatik 64 bit boot girişi yapar.

2.) Sistemin Uefi desteği yoksa biosta sadece Uefi ayarı acıkken (legancy and uefi gibi olmıcak sadece uefi olacak ) boot ve format işlemi başlamaz, Uefi modu acıkken boot işlemi oluyor ise sistemin Uefi desteği var demektir.

3.) Uefi kurulum mbr formatlı disklere kurulmaz, windows Gpt formatına dönüştürülmesini ister, aynı şekilde Uefi kurum yapılmıyacak ise (sistemin uefi desteği olmayabilir veya biostan uefi desteği aktif edilmemiş olabilir) diskin mbr formatında olması gerekir, gpt disklere normal kurulum yapılamaz.

Sonuc olarak sistemin eufi desteği vardır :)

Kardeş Ben format atmadan anlamıyorum bide bilgisayarım dvd rom desteklemiyor çift çekirdek 2 gb ram 3.00 GHz Pentium Dual Core bilgisayarım  bu formatı kaldırır mı kaldırırsa nasıl atıcaz ve flash bellekle atılır mı ?

ındırılen dosyanın yanında hdden format atmak ıcın program verdim onu kullanabilirsin veya usb ... 2 gb ram az gelir yınede denemede fayda var

Elle Yükseltme VS Dosyaları Kaldırılmıştır (DVD İçerisindeki Setup.exe Vs Gereksiz Olanlar) Direk Olarak USB & DVD & HDD vs Yöntemlerle Boot Ederek Kurunuz.

?