Jump to content

Şampuanlar Hakkında

iRealisT
 Share

Recommended Posts

Selam.

Arkdaşlar Yıllardır Kullandıgım bir şampuan vardı Bir defada başkasını deniyeyim dedim oda kaliteli bir şampuandı satın aldım eve geldim şampuanı kullandım bir süre sonra başımın ortasında bir agrı hissetmeye başladım mide bulantısıda hafif var acaba Şampuan degiştirmektenmi oluyor veya değiştirenler böyle bir ağrıya bulantıya maruz kalıyormu ? :) Şampuan değiştirince saçlara ne gibi zararlar veriyor hiç araştırmadım doğrusu saçı oynadığım an agrı oluşuyor

Şampuanın baş ağrısı yaptığını duymuştum..

Edited by Myzteziz

• Moderator

Bioxcin, biomen, bioblas bunları kullanmanızı önermem hatta şampuan kullanmayınız. İçerisindeki bazı kimyasallar saçı incelterek zamanla dökülmesini sağlıyor. Sağlık Bakanlığı zaten bunlardan bir tanesini duyurdu aldatıcı diye. En iyisi doğal sabundur. Saç tipinize uygun olanı kullanın. Kepek felan yapıyorsa çeşitlerini deneyin defne, zeytinyağlı vs. Belli yaştan sonra şampuanın etkisini daha iyi anlarsınız. Uzun süre bu işleri araştırmış hatta doktorlardan tavsiye almış birisi olarak bunu net söyleyeyim. Bir de saçınızı her gün değil günaşırı yıkayın.

askerdeyken her çeşit şampuan kullanıyordum.(dove,blendax,hacı şakir,elidor) hiçbir zaman böyle bir sorunla karşılaşmadım.şu an bile evimde kaç çeşit şampuan var kafamın estiğine göre kullanıyorum ama böyle bir sorun kesinlikle yaşamadım.birkaç gün dene aynı ağrı sürecek mi bak ona göre davran.belki şampuanla ilgisi yoktur

Bioxcin, biomen, bioblas bunları kullanmanızı önermem hatta şampuan kullanmayınız. İçerisindeki bazı kimyasallar saçı incelterek zamanla dökülmesini sağlıyor. Sağlık Bakanlığı zaten bunlardan bir tanesini duyurdu aldatıcı diye. En iyisi doğal sabundur. Saç tipinize uygun olanı kullanın. Kepek felan yapıyorsa çeşitlerini deneyin defne, zeytinyağlı vs. Belli yaştan sonra şampuanın etkisini daha iyi anlarsınız. Uzun süre bu işleri araştırmış hatta doktorlardan tavsiye almış birisi olarak bunu net söyleyeyim. Bir de saçınızı her gün değil günaşırı yıkayın.

Normalde Yıllardan beri Blendax Kullanırım gayet memmunum bugüne kadar hiç bir sorun yaşamamıştım saçlarımı canlı gösteriyordu besliyordu resmen kokusuda güzeldi iyi köpürüyordu. Gün Aşırı yapıyorum 1 gün yaparsam 1 gün bekliyorum işte sonraki gün yapıyorum da bir BIOMEN'i deniyeyim dedim saçlarımı bir tuaf yaptı elleyince bumu dedim hemen bir süre sonra saçlarımın ortasına ağrı bindi aslında bir defa daha kontrol için yapmaya korkuyorum..

ilk başda DALAN Yeşil sabun kullanıyorum gerçekden Yılların verdigi bir sabun 1950 lerden beri Benchmark testi gibi test yapsalar dünyada 1. çıkar heralde zeytinyağlı gerçekden çok başarılı oda Küçüklügümden beri kullanırım 

Bugüne kadar kepek olmadı saçımda işte bir dün biomen denedim böyle oldu. Yarın atıcam kendilerini çöpe zaten 

Teşekkür ederim aydınlattıgın için önerilerini dikkate alıcagım! :)

askerdeyken her çeşit şampuan kullanıyordum.(dove,blendax,hacı şakir,elidor) hiçbir zaman böyle bir sorunla karşılaşmadım.şu an bile evimde kaç çeşit şampuan var kafamın estiğine göre kullanıyorum ama böyle bir sorun kesinlikle yaşamadım.birkaç gün dene aynı ağrı sürecek mi bak ona göre davran.belki şampuanla ilgisi yoktur

Dove.Blendax.Hacı Şakir Elidor bunları yapan kişiler işinin eri zaten bunlardan bir tane sorun bile yaşamadım :) Blendax Haci Şakir Elidor çok başarılı bir markalardır hacı şakirde kullanmışlıgım var :) ama bir denerim umarım böyle bir sorun ile karşılaşmam

Teşekkür ederim! :)

Edited by Myzteziz

yeşil sabunu tek geçerim iğrenç bi kokusu var ama doğal :D

Dalan Yeşil sabunu hiç birşeye degişmem :) Buraya yazamiyacagım kadar degeri var gözümde :) normalde ıslak halde kokladıgımda burnum kırılıyor ama işlevi gerçekden devasa..40-50 Senelik bir sabun o çokda güzel yumuşatıyor :) 

Edited by Myzteziz

Şampuan kullanmıyorum 3 sene falan oldu. Ama ne kullandıysam fayda etmedi. Saçım 4-5 senedir dökülüyor. Ne hikmetse henüz bitmedi. Saçlarımı bir gün yıkamasam yağ içinde kalıyor. Hergün yıkıyorum mecbur. 

Bende öyle bir sorun olmuyor Blendax kullanınca gayet saçlarım çok güzel şanlanıyor yaglanma kepek veya dökülme felan hiç bir şekilde yaşamadım ama blendax kullanmayınca denedim bunu bir kaç kez saçlarım hemen yağlandı ben önerebilirim ama istersen bir doktorada gidebilirsin sana uygun olanı verebiliir.Zamanında lisede en çok saçları canlı olan bendim :troll: Yeşil Sabun kullanıyormusun ? Zeytinyağlı ilk başda onu kullan. 

Bende öyle bir sorun olmuyor Blendax kullanınca gayet saçlarım çok güzel şanlanıyor yaglanma kepek veya dökülme felan hiç bir şekilde yaşamadım ama blendax kullanmayınca denedim bunu bir kaç kez saçlarım hemen yağlandı ben önerebilirim ama istersen bir doktorada gidebilirsin sana uygun olanı verebiliir.Zamanında lisede en çok saçları canlı olan bendim :troll: Yeşil Sabun kullanıyormusun ? Zeytinyağlı ilk başda onu kullan. 

Defne Sabunu kullanmıştım. Bir süre dökülme durdu sonra tekrar başladı. Aslında diğer sabun ve şampuanlardada durum böyle. Sanki saç derim bağışıklık kazanıyor ve yağlanma yeniden başlayıp ona bağlı olarak dökülmede başlıyor.

Defne Sabunu kullanmıştım. Bir süre dökülme durdu sonra tekrar başladı. Aslında diğer sabun ve şampuanlardada durum böyle. Sanki saç derim bağışıklık kazanıyor ve yağlanma yeniden başlayıp ona bağlı olarak dökülmede başlıyor.

Dalan Yeşil sabun denemekde fayda var benimde küçükken böyle bir serüvenim olmuştu 1950 Lerden beri kullanılan özlü sözlü saçları besleyen ve Su kadar hayat verici tek dogal şampuan odur :) al dene görürsün zaten ama bayagı bir kullan. 

Dalan Yeşil sabun denemekde fayda var benimde küçükken böyle bir serüvenim olmuştu 1950 Lerden beri kullanılan özlü sözlü saçları besleyen ve Su kadar hayat verici tek dogal şampuan odur :) al dene görürsün zaten ama bayagı bir kullan. 

İşe yarayacağını sanmam ama yarın bir tane alıp deneyeyim

Edited by Dexter18

İşe yarayacağını sanmam ama yarın bir tane alıp deneyeyim

Sen Dene :) Mutlaka faydasını görürsün. Ailecekde kullanıyoruz türkiyedede yıllardan beri kullanıyor zaten şampuan kullanmayan dogal olarak zeytinyagına başvuruyor oda bu :) Yeşil sabun yenilebilen birşey gibi herkez faydalarını konuşuyor :) Ama fayda görmedim diyipde direk kulllanmakdan vazgeçme hep kullanmaya devam et 1 yıl geçse bile farkı anliyacaksın :) 

Edited by Myzteziz