Jump to content

Pascal Usb Multiboot Extreme Edition V3.0 - 2015

bypascal
 Share

Recommended Posts

• Replies 336
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Editor

Sistem hazır olduktan sonra...

235 KB/sec hızla upload'ın ne kadar süreceğini hesaplayabilirsiniz... (Problemler/kesinti durumları hariç...)

Dosya boyutu 30 GB civarı...

Upload başlayana [hatta bitene] kadar süre vermek bizi de sizi de yanıltır...

Upload bitince Windows 8 bölümünden takip edebilirsiniz..

Edited by semsibey

UEFI kuruluma meraklı arkadaşlar uefi yi sisteme uyarladım isteyen sadece source klasörünü belleğe kopyalayıp boottan belleğini uefi destekli başlattığında açılan menüden uefi windows x64 kurabilecek... :)

Edited by bypascal

UEFI kuruluma meraklı arkadaşlar uefi yi sisteme uyarladım isteyen sadece source klasörünü belleğe kopyalayıp boottan belleğini uefi destekli başlattığında açılan menüden uefi windows x64 kurabilecek... :)

şimdi tam oldu sadece burası beni rahatsız ediyordu kolay gelsin

Hocam uefi kurulumunun nasil olabilecegini biraz daha aciklayabilirmisiniz. Cinku bu sistemi yukleyebilmek icin ntfs bellekli flasha atmak lazim. Uefi de sadece fat32 usb belleklerden yuklenebiliyor deniyordu. Hatta yanilmiyorsam forumda koylu ve Bay-KG nin tartismasi vardi ntfs ile uefi  olur olmaz diye.

Hocam uefi kurulumunun nasil olabilecegini biraz daha aciklayabilirmisiniz. Cinku bu sistemi yukleyebilmek icin ntfs bellekli flasha atmak lazim. Uefi de sadece fat32 usb belleklerden yuklenebiliyor deniyordu. Hatta yanilmiyorsam forumda koylu ve Bay-KG nin tartismasi vardi ntfs ile uefi  olur olmaz diye.

ya bu yanlış bilgi ben ntfs formatıyla uefı  kuruyorum hicde sıkıntı yok hdd gpt formatladıkdan sonra gerisi kolay

Uefi kurulumun nasıl olduğunu sistemin içinde ki kurulum bölümünde anlatıcam..

Doğru Bilindiği üzere PASCAL MULTIBOOT ntfs ile çalışır....

yanlış UEFI sadece fat32 den değil NTFS den de gayet güzel çalışır şu an benim çalıştırdığım gibi.. :)) kaldıki her şeyi bir kenara bırak MANTIKSAL olarak düşünürsen madem uefi yeni bir sistem neden fat gibi eski bir dosya sistemini kullansın sencede ironik değilmi :)

Edited by bypascal

Görüş ve Düşüncelerinizi beklerim neler olmalı neler olmamalı...???
[/quote]
16 gblık ssürüm birde 32 gb asıl  önerim ise iso olarak  çıkması flash bellekleri cd rom yapıp virüs ve silinmelere karşı korumalı yapmak 32 gblık olanına driver pack eklenebilir bence güzel bir uygulma güzel bir çalışma olmıuş ellerinize emeğinize sağlık.......

Edited by fatosemre

Görüş ve Düşüncelerinizi beklerim neler olmalı neler olmamalı...???
[/quote]
16 gblık ssürüm birde 32 gb asıl  önerim ise iso olarak  çıkması flash bellekleri cd rom yapıp virüs ve silinmelere karşı korumalı yapmak 32 gblık olanına driver pack eklenebilir bence güzel bir uygulma güzel bir çalışma olmıuş ellerinize emeğinize sağlık.......

sistem yapısı itibariyle iso olarak çıkmaz zaten sistemin amacı isoları boot etmesi :)  ama içinde belleğini yazmaya karşı koruyacak ufak bir yazılım ekledim eğer aktive edersen virüslere geçit vermez ...

PASCALV3.JPG

son dizayn bu artık başka bir şey eklemeyeceğimm.. ayrıca vista - xp drivers - ubuntuların isolarını sisteme eklemeyeceğim sadece butonlarını hazır halde ekledim dileyen güncel hallerini anlattığım şekilde kendi ekler kullanır.. yerden tasarruf için.

Edited by bypascal

Uefi kurulumun nasıl olduğunu sistemin içinde ki kurulum bölümünde anlatıcam..

Doğru Bilindiği üzere PASCAL MULTIBOOT ntfs ile çalışır....

yanlış UEFI sadece fat32 den değil NTFS den de gayet güzel çalışır şu an benim çalıştırdığım gibi.. :)) kaldıki her şeyi bir kenara bırak MANTIKSAL olarak düşünürsen madem uefi yeni bir sistem neden fat gibi eski bir dosya sistemini kullansın sencede ironik değilmi :)

Evet hocam uefi konusunda bende aynen sizin gibi dusunuyordum. Ama forumda tartismalari gorunce bir de yok 4gb gecmesin uefi olmuyor diye felan wim kucuk olsun yazilari olunca supheye dustum. Yoksa ntfs ya da fat 32 sadece format bicimi.Mantiken de yenilerin eski sistemleri de tanimasi lazim.

Peki hirenbootun ntfs de calismama isini nasil hallettiniz. Eger yerine ultimate dlc kullandi iseniz onun ntfs problemi var mi?

Calismalarinizda basarilar. 

PASCALV3.JPG

son dizayn bu artık başka bir şey eklemeyeceğimm.. ayrıca vista - xp drivers - ubuntuların isolarını sisteme eklemeyeceğim sadece butonlarını hazır halde ekledim dileyen güncel hallerini anlattığım şekilde kendi ekler kullanır.. yerden tasarruf için.

Keşke istemediğimz kutucuğun üstünde küçük kırmızı bi kare olsa ve tıkladığımızda dosyalarıyla beraber silinse, diğer kalan kısımlar otomatik olarak düzgün bi şekilde yeniden boyutlansa :D

Keşke istemediğimz kutucuğun üstünde küçük kırmızı bi kare olsa ve tıkladığımızda dosyalarıyla beraber silinse, diğer kalan kısımlar otomatik olarak düzgün bi şekilde yeniden boyutlansa :D

fantazilerin sağlam

Halen Multiboot v2'yi kullanan biri olarak söylüyorum. En çok karşılaştığım problemlerden birisi Windows açılmadan sadece klasör ve dosyaları koyala-yapıştır yapabileceğim basit bir "işletim sistemi" ( sanırım işletim sistemi katogorisine girer) bulunmaması. İşletim sistemi mi olur yoksa  bu multiboot üzerinden mi gerçekleşir bilmiyorum ama multiboot menü üzerinden olursa gerçekten devrim olur. Çalışmalarınızda başarılar.