Jump to content

Bu Nexon Tv Alınırmı?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

http://marketbrosurleri.com/a-101/a101-19-mart-nexon-40%E2%80%B3-smart-uydu-alicili-led-tv/

yeni tv leri nerdeyse hiç bilmiyorum. tüplü tv kullanıyorum. yalnız bu linkteki tv ilgimi çekti. sormak istediklerim şunlar:

1 nexon vestelin yan ürünümüdür? bu gün bir vestel bayisine sordum değil dedi sadece servisliğini yapıyor vestel dedi. çin malıymış.

2.araştırmalarıma göre nexonda samsungun tuneri kullanılıyormuş. bu samsungla aynı kalite görüntü vereceği anlamına mı gelir?

3. linkteki nexon tv 400 herz. veya öyle yazıyor. peki normal hd olmayan yayınları seyrederken 400 herz lik görüntümü seyredicem yoksa söylendiği gibi 60  hz den yukarı normal yayın yokmuş 60 herz lik netliktemi seyredicem?

4. eğer nexon vestelin yan ürünüyse kalsın çünkü bu gün yanyana onlarca samsung vestel lg tv vardı teknosada 100 herz lik sade bir samsung epey iyi görüntü verirken  400 herz lik vestellerin pikselleri sayılıyordu nerdeyse. boyutta aynı idi.

5. bu led tv ler mesela maç gösteriyor diyelim futbolcuya odaklandığında çimenler  fazla yakınlaştırılmış veya derinine inlmiş pikseller gibi çamur gibi görünüyor. oysa tüplü tv ler bile daha gerçekçi. bu neden böyle ?

6. ve son olarak nexon tv kullanan varmı ve bu tv yi tavsiye edermisiniz? teşekkürler.

100 hz ve 400 hz ekrana gözüken piksellerin yenileme hızıdır.

Özetle aksiyon sahneleri hızlıdır karelenme olmaması için hz değeri önemlidir.

o tv smart tvdir internete girebiliyorsunuz.

samsung tuner da uydu kartının torenidir. özetle sinyal kalitesi daha yüksekdir.

Edited by sns

Satın Alacağınız Led TV de bu özelliğe dikkat etmelisiniz  PIXEL UPSCALLING 
PIXEL UPSCALLING Teknolojisi SD yayınları neredeyse HD gibi göstermesidir. Günümüzde birçok yayın SD olarak 
720 x 576, 704 x 576, 544 x 576, 480 x 576, 352 x 576, 352 x  288 çözünürlüğündedir.
HD yayınlar ise sadece 1280×720, 1920×1080 çözünürlüğünde 16:9 formatinda yayınlanır.
PIXEL UPSCALLING Teknolojisi ile SD yayınları HD çözünürlüğe yakın değerlerde izleyebilirsiniz.
ipadretinaassets.jpg
Edited by ozgurece

peki bu özelliğinin olup olmadığını nasıl anlayacağız sağolun

Satın Alacağınız Led TV de bu özelliğe dikkat etmelisiniz  PIXEL UPSCALLING 
PIXEL UPSCALLING Teknolojisi SD yayınları neredeyse HD gibi göstermesidir. Günümüzde birçok yayın SD olarak 
720 x 576, 704 x 576, 544 x 576, 480 x 576, 352 x 576, 352 x  288 çözünürlüğündedir.
HD yayınlar ise sadece 1280×720, 1920×1080 çözünürlüğünde 16:9 formatinda yayınlanır.
PIXEL UPSCALLING Teknolojisi ile SD yayınları HD çözünürlüğe yakın değerlerde izleyebilirsiniz.
ipadretinaassets.jpg

Teknik acidan bakildiginda "upscaling" elimizdeki kaynak cözünürlügü baslangic noktasindan daha yüksek cözünürlüge dönüstürülmesi ve eksik kalan pixel`leri daha ince ve derin cözünürlüge interpolarasyon kanali ile çevrilmesidir.
Bugünlerde giderek daha büyük Panel TV ve cözünürlükler (>42/50”) yapildigini göz önünde tutarsak upscale islevi olan Led TV lerin tercih edilmesi tabiki daha avantajli olur, 480 satirlik normal PAL sinyali bu yöntemle 720p hatta 1080i/p gösterimine yükseltilmis oluyor ki bu da gercekten gözle görünür bir iyilestirme oldugu anlasiliyor.Satın alacağınız Led Tv de bu özelliği belirten etiket bulunmasına dikkat edin. Veya Satıcıdan istediğiniz teknik özlellikleri belirtin.
50.jpg
Edited by ozgurece

Teknik acidan bakildiginda "upscaling" elimizdeki kaynak cözünürlügü baslangic noktasindan daha yüksek cözünürlüge dönüstürülmesi ve eksik kalan pixel`leri daha ince ve derin cözünürlüge interpolarasyon kanali ile çevrilmesidir.
Bugünlerde giderek daha büyük Panel TV ve cözünürlükler (>42/50”) yapildigini göz önünde tutarsak upscale islevi olan Led TV lerin tercih edilmesi tabiki daha avantajli oluyor, 480 satirlik normal PAL sinyali bu yöntemle 720p hatta 1080i/p gösterimine yükseltilmis oluyor ki bu da gercekten gözle görünür bir iyilestirme oldugu anlasiliyor.Satın alacağınız Led Tv de bu özelliği belirten etiket bulunmasına dikkat edin. Veya Satıcıdan istediğiniz teknik özlellikleri belirtin.
50.jpg

Kardeş copy / paste pek şukela.  Şunu halk diliyle anlataydın iyidi..   :troll:

Bugünlerde giderek daha büyük Panel TV ve cözünürlükler (>42/50”) yapildigini göz önünde tutarsak upscale islevi olan Led TV lerin tercih edilmesi tabiki daha avantajli olur, 480 satirlik normal PAL sinyali bu yöntemle 720p hatta 1080i/p gösterimine yükseltilmis oluyor ki bu da gercekten gözle görünür bir iyilestirme oldugu anlasiliyor.Satın alacağınız Led Tv de bu özelliği belirten etiket bulunmasına dikkat edin. Veya Satıcıdan istediğiniz teknik özlellikleri belirtin.
50.jpg

birde pixellnce varmış upscaling e benzeyen. bu konu bir yanada ilk iletide yazdığım gibi  nexon da  vestel gibi ise teknosada gözümle bizzat karşılaştırdığım gibi 400 hz lik vestel in pikselleri sayılıyor aynı boyutta yanındaki samsung 100 hz iken oldukça netti. yaınlanan görüntü tabi tv kanalı değil büyük ihtimalle usb den falan yayınlanan yüksek çözünürlüklü örnek bir video yayınıydı.

yani bu da vestel gibi olacaksa hiç tercih etmem. bilmiyorum bilmediğim bir şey mi var? birde tv nin kendisinde teletex oluyormu bunlarda? genelde kullanırımda. tv de olması daha iyi. ben next mini cx ile seyrediyorum tv yi. mini olmasına rağmen baya iyi. hd değil yalnız. usb belleğe kaydetme özzelliği falan var ama tek dosyaya kaydetmiyor ve format çok yüksek boyutta oluyor bir kere denedim bir dahada kullanmadım zaten.

internet tarayıcı nasıl oluyor ie gibi falanmı kendine hasmı? aslında internet tarayıcı olması iyi ama tv seyrederken bir yandan tv yi kesip internete geçmek pek akılcı gelmiyor bana. gerçi ekranı iki eşit parçaya bölüp hem tv hem bilgisayarı veya teletexxi gösteren özellikli tv lerde varmış. bunda varmı böyle özellik bilmiyorum. çokda mera ketmiyorum çünkü dediğim gibi pek akılcı değil bence ikisini bir arada veya birinden birine geçerek kullanmak..?

bir konu açılmış bu tv nin aynısı 2014 de. ama 200 hz miş tek fark.  genel şikayetler çoğu kişi sesin net olmadığı(nadir kişide bende iyi diyor) birde smart özelliğinin oldukça kalitesiz  kullanışsız olduğu. öyle ise smart özelliksiz bu fiyata yakın samsung veya lg almak dahamı mantıklı?

Maddi durumunuz iyi ise size bir kaç model Tavsiye

SONY KDL50W805B 50 inç 126 cm Ekran Full HD 3D SMART LED TV. 

SONY KDL40W605B 40 inç 102 cm Ekran Full HD SMART LED TV (3D Yok)

Oldukça Kaliteli ürünler. Tanınmış Marka ürünleri Tercih Edin.