Jump to content

Eset Nod32 Smart Security 8 Ip Engellendi..!

neskali
 Share

Recommended Posts

öncelikle tüm forumdaşlara iyi günler ...

Arkadaşlar benim şöyle bi sıkıntımıdır bilemiyicem ama ,ssl://360adhost.com (212.124.112.239) bu adres engellendi diyor eset zaman zaman ip taramsına baktım virüs totaldan pekde parlak değil bi program sitesi var en çok oraya girince engellendi diyor birde son zamanlarda katılımsız indirdiğim bi sitede srong bilmem neyi engelliyor bu iki adres yaptıklarım::

eset full tarama

combofix

Junkware removal toll

rotkill taraması

kaspersky tsdkiller

Ultra adaware killer

adw cleaner

IObit Malware Fighter 3 Pro

Malwarebytes anti malware

bunların hepsiyle taradım fakat bişey bulamadılar ne C nede D diskinde anlamadım gitti ....

daha önceden böyle tecrübesi ve çözümü konusunda tecrübesi olanlar paylaşabilirse sevinirim ara ara kendi kendine çıktığıda oluyo aynı uyarı hiçbi siteye girmesemde

saygılar....

Edited by neskali

Antivirüs kıtlığımı varki eset kullanıyorsunuz arkadaş kur bi avira rahat et :)

Kaspersky adam gibi çalışsa 64 bitde onu kullanıcamda bi türlü randuman alamdım hiçbi sürümünden :)

avira pek içime sinmedi üstad ya öyle diyim yinede değerli önerin için sağol :)

Eset eskıde kaldı aslında her kullanıcı kendı pc sorumlu olduguna göre virüs pro kurmak mantıksız dersenkı göze batıyor mıcrosoft secuty kur + olarak ad muncher ekleyebılırsın

Haklı olabilirsiniz fakat bence Eset eskide kalmadı hala en iyi güvenlik çözümlerinden biri illaki film dizi vs.. sitelerine giriyosun veya program araştırırken indirdiğin patch li programlarda bişeyler oluyor ne kadar insan kendi kendinin antivirüsüdür durmu olsada ek bi güvenlik önlemi bence her halükarda yardımcı bi program şart cevabınız için sağolun...

https://www.easycounter.com/report/360adshost.com

bu sitede konudan bahsediyor. Türkiye'den çok fazla trafik olduğundan bahsediyor.

Sağolasın Hocam inceliyorum..

Edited by neskali

Avira da iyidir. Kaspersky biraz kasar

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yok usta benim sistemde kasmıyoda ne zaman yüklesem sıfır sisteme bile yüklesem pc yi kapatıp açınca kendini yeniden yüklüyo kendi sitesinden deneme sürümlerini indiriyorum neden böyle yapıyo anlamdım değerli yorumların ve düşüncelerin için tekrar sağol..

Eseti kaldırıp Avira Antivirus Pro 2015 15.0.11.574 TR kullanayım biraz ...

Edited by neskali

hocam sana çözümüm http://www.tnctr.com/topic/269373-windows-hatalary-ve-coezumleri/  konumdaki 5.maddeki chrome ayarlarını sıfırlaman eğerki chrome kullanıyorsan ama bu sıfırlama chrome içerisinden olan değil virüslerle boğuşup işin içinden çıkamayanlar için izleyebilecekleri bir yoldur .  

Eset en iyi güvenliktir pazar payı en yüksek vb100 ödüllerinden anti-phishing tespitlerine kadar neredeyse kusursuz 

benzer uyarıları almıştım bir ara kurtuldum zor değil :)

Eseti artık kötülemeyin biraz okuyun millet ödülleri tespitleri av-compartives testlerini 

Edited by conveys16

hocam sana çözümüm http://www.tnctr.com/topic/269373-windows-hatalary-ve-coezumleri/  konumdaki 5.maddeki chrome ayarlarını sıfırlaman eğerki chrome kullanıyorsan ama bu sıfırlama chrome içerisinden olan değil virüslerle boğuşup işin içinden çıkamayanlar için izleyebilecekleri bir yoldur .  

Eset en iyi güvenliktir pazar payı en yüksek vb100 ödüllerinden anti-phishing tespitlerine kadar neredeyse kusursuz 

Eseti artık kötülemeyin biraz okuyun millet ödülleri tespitleri av-compartives testlerini 

Ben eseti kötülemedim sadece eseti crack vs şeylerle full yapıp kullanıyorlar normal deneme sürümü,kampanyadan alınan lisanslarla kullanmıyorlar ama sonrada vay efendim pcime virüs bulaştı vs vs sen antivirüse kendi elinle virüs yedirersen onun seni korumasını bekleyemezsinki zaten :) Ayrıyetten Anti-Phishing ve Yanlış Algılama(en az hata)da zirvede hep ama gel görki performans olarak çok sıkıntılı randıman alınmıyor ama avira free,pro,internet security kur yada kaspersky sürümlerini kur hadi bilemedin panda free,pro vs kur esetten çok daha iyi randıman veriyor :)

Edited by RaZoRWounD

yorumun için öncelikle sağol hocam chrome kullanmıyorum firefox kullanıyorum avira pro kurdum zaten şuanlık iyi gidiyo zaten benim derdim patch lerden vs kritik virüsler yememk normal spy malware vs.. yemem kolay kolay ana hatlarıyla

korusun yeter bana yorumun ve yardımın için tekrar teşşekürler..

Ben eseti kötülemedim sadece eseti crack vs şeylerle full yapıp kullanıyorlar normal deneme sürümü,kampanyadan alınan lisanslarla kullanmıyorlar ama sonrada vay efendim pcime virüs bulaştı vs vs sen antivirüse kendi elinle virüs yedirersen onun seni korumasını bekleyemezsinki zaten :) Ayrıyetten Anti-Phishing ve Yanlış Algılama(en az hata)da zirvede hep ama gel görki performans olarak çok sıkıntılı randıman alınmıyor ama avira free,pro,internet security kur yada kaspersky sürümlerini kur hadi bilemedin panda free,pro vs kur esetten çok daha iyi randıman veriyor :)

Yasal key im var eset de ama avira pro kurdum görüşlerin için teşşekürler..

En güzeli malwarebytes kullanın. Bilgisayarınızda antivirüs de olsa muhakkak kullanılması gerekir. Arkadaşın dediği gibi crackli olduğu için sağlıklı çalışmıyor. Bunu daha önce test ettim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edited by radyofon

360 Total Security kurun, hem ücretsiz hem de etkili. sistemi de yormuyor :)

Bitdefender ve avira motorunu açarlarsa etkili varsayılan olarak kalırsa zaten bi etkisi olmuyor kendi motoru güçlü değil ve çok sayıda yanlış algılamada bulunuyor.

Randıman verme konusunda tamam haklısın diğer antivirüsleri  testlerde yukarıda görüyoruz ama yıllardır Eset kullanıyorum ve bir kere bile format atmak zorunda kalmadım esetin yanında kullandığım tek bir yardımcı aracımla hiçbir sıkıntı yaşanmıyor ayrıca sıfırıncı gün virüslerindede eset oldukça başarılı . Randıman konusuna tekrar gelirsem evet diğerleri daha yukarıda ama şu zamana kadar kullanırken hiç sistemin akışını bozmadı Eset Smart Security 

Edited by conveys16

Randıman verme konusunda tamam haklısın diğer antivirüsleri  testlerde yukarıda görüyoruz ama yıllardır Eset kullanıyorum ve bir kere bile format atmak zorunda kalmadım esetin yanında kullandığım tek bir yardımcı aracımla hiçbir sıkıntı yaşanmıyor ayrıca sıfırıncı gün virüslerindede eset oldukça başarılı . Randıman konusuna tekrar gelirsem evet diğerleri daha yukarıda ama şu zamana kadar kullanırken hiç sistemin akışını bozmadı Eset Smart Security 

O antivirüste değil kullanıcıda biten bişi kullanıcı ne kadar dikkatli olursa ve yanlış bir ayar yapmazsa sistem hiçbirşekilde bozulmaz zibilyon tane program kurdum belki 100 kere antivirüs değiştirdim ama çok dikkatli oldum 3 kere direkten döndüm ama 4 yıldır format görmedi laptobum halen ilk aldığım günki gibi kullanıyorum emin ol bu konuda adı geçen esette dahil her türlü antivirüsü kullandım kaldıki yakın tarihte elime 3 aylık eset smart security keyi geçti yasal kampanyandan site ismi vermicem şimdi herneyse işte deneyeyim dedim başarılı ama randıman konusunda halen sıkıntıları var evet sana göre sorun olmayabilir ama çok fazla interneti kullanan + internet tabanlı oyunlar oynayan birisi olarak pc randımanı her halukarda lazım bana o sebepten eseti kullanamıyorum şuan elimde bir alman sitesinden elime geçen 90 günlük kaspersky antivirüs 2015 keyi var o sebepten kaspersky kullanıyorum performans olarakta koruma olarakta hiç sıkıntı çekmiyorum daha sonrasında bakacaz artık güzel bir kampanyada iyi bir antivirüsle devam ederim illaki :)

O antivirüste değil kullanıcıda biten bişi kullanıcı ne kadar dikkatli olursa ve yanlış bir ayar yapmazsa sistem hiçbirşekilde bozulmaz zibilyon tane program kurdum belki 100 kere antivirüs değiştirdim ama çok dikkatli oldum 3 kere direkten döndüm ama 4 yıldır format görmedi laptobum halen ilk aldığım günki gibi kullanıyorum emin ol bu konuda adı geçen esette dahil her türlü antivirüsü kullandım kaldıki yakın tarihte elime 3 aylık eset smart security keyi geçti yasal kampanyandan site ismi vermicem şimdi herneyse işte deneyeyim dedim başarılı ama randıman konusunda halen sıkıntıları var evet sana göre sorun olmayabilir ama çok fazla interneti kullanan + internet tabanlı oyunlar oynayan birisi olarak pc randımanı her halukarda lazım bana o sebepten eseti kullanamıyorum şuan elimde bir alman sitesinden elime geçen 90 günlük kaspersky antivirüs 2015 keyi var o sebepten kaspersky kullanıyorum performans olarakta koruma olarakta hiç sıkıntı çekmiyorum daha sonrasında bakacaz artık güzel bir kampanyada iyi bir antivirüsle devam ederim illaki :)

Tabiki kaç pc ye her türlü bakımı yapıp hazır oto şekle getirdim ama defalarca malware spy dolu şeyle uğraştım bilinçli kullanmak önemli nereye gireceğinin bilincinde olmak . ters düştüğümüz bir nokta yok öyleyse kişisel sebeplerden dolayı tercihlerde farklılığımız var belliki . :) ama yinede For ever Eset !  yıllarımızı verdik birbirimize sonuçta    :D

Edited by conveys16