Jump to content

Hangi Operatör Ne Kadar Pil Tüketiyor?

yasak_ask
 Share

Recommended Posts

şebeke konumuna göre çok değişen bir olgu.

Bu testler istanbul içinde yapılmış testler tabi. Dediğiniz gibi çok değişken bir olgu ama en azından benim gibi istanbulda yaşayıpta bu ihtimali değerlendirmek faydalı olacaktır ki en az %10 luk bir batarya farkı görülüyor ve mobil cihazlar için bu bence kayda değer bir fark günümüzde. 

ßence doğru sıralama ücretler derecesinde.Büyük şehirlerde merkezlerde bass istasyonları genelde aynı binada oluyor.

Bu internet kullananlar için geçerli ne kadar hızlı okadar az enerji :)

Avea memur hattı 100 de 80 normaldir yani.

Ben şuan avea kullanıyorum 2 ay sonra sözleşme biticek vodafone a geçmeyi düşünüyorum. Sebebi bu paylaştığım olay değil tabi ki ama bununda bir etkisi olacak şu saatten itibaren :) 

Turkcell çok pahalı malum. Turkcell kullananları iphone kullananlara benzetiyorum nedense   :D

Ben geçensene altın transfer teklifi diye Turkcell'de çok güzel bir paket yakalamıştım. 500dk 1000SMS 2GB'ı => 25TL'ye kullanıyordum. Bu tarife 1 yıl geçerliymiş. Şimdi bitti. Şu AVEA'nın woops paketine geçmeyi düşünüyordum. 750dk 5000SMS 3GB => 29TL ama bu videodan sonra biraz vazgeçtim gibi. İnternete verimli giremeyince 3GB olsa ne olur.

Bu yüzden Vodafone'un Büyük Altın tarifesine geçeceğim 750dk 1000SMS 2GB => 28TL. Hem fiyatı uygun hem kalitesi AVEA kadar kötü olmayacak inşallah.

Bu arada ben genelde faturasız hat seçiyorum özellikle, çünkü onda taahhüt şartı koyamıyorlar. İstediğin zaman -el veda- yapabiliyorsun. Tek dez avantajı 5 sn konuşsan da 1 dk'nın gidiyor.

video yu izlemedim ama yorumlardan sonucu tahmin edebiliyorum.

yaklaşık 3 senedir avea kullanıyorum tarife ve cihaz tahattütünden dolayı.

kullandığım telefonda s3 mini.

bu süre zarfında mobil interneti sadece ihtiyacım olduğu zamanlarda açmama rağmen ortalama günde 8-10 saat şarjım gidiyordu.

yaklaşık 1 ay önce vodafona geçtim ve ciddi anlamda şarj süremde bir artma oldu.

mobil veri sürekli açık olmasına rağmen günü rahatlıkla çıkarabiliyorum yani ortalama 12-14 saat.

sadece ihtiyaç olduğu zaman interneti açtığımda rahatlıkla 1 gün gidiyor arkadaşlar.

sebebini anlamadım ama durum böyle.

bildiğim kadarıyla telefonların en çok şarjını yiyenler sırasıyla şöyle:

1)telefon hafızasındaki dosyalar

2)şebeke aramaları

3)parlaklık

avea kullanma nedenim hesaplı olmasıydı.askerdeyken arkadaşım yanımda internete giriyordu(hattı vodafone) ama benim ki interneti bırak çekmiyordu.gerçekten pil olarak gsm operatörü çok fark ediyor.şuan turkcell kullanıyorum.hem şarj hem de internet bakımından memnunum.

s-9ffaf81ef9d34949586fb6c3a8972493149e9d

Bunu ben evde yaşıyorum camın sadece 10 cm lik bir alanda 70 derece açıda net çekiyor telefon uyduya bakıyor anlamış değilim çanak yönünde :)

Edited by 2016

Arkadaşlar bu video çok yanıltıcı ve gerçekği yansıtmıyor. Çünkü 2014'de yapılmış bir test.

Cuma günü Vodafone'a geçiş yaptım. Geçen sene de avea'dan vodafone'a geçmiştim evimin bulunduğu yerde çekim kaltiesi avea'dan bile düşük olduğu için bende tekrar turkcell'e geçmiştim. Şimdi kampanya bittiği için tekrar avea'ya geçecektim ancak bu video ile karşılaşıp vodafone'a geçtim.

Vodafone'u olanlar sizin de evde bulunduğunuz yerde denemenizi rica ediyorum. Speedtest.net'in hız testi uygulamasıyla hostu vodefone seçenerek bilimum yerlerde, gece-gündü hız testi yaptım 2 Mbit sınırlandırması gibi bir şey var vodafone'da. Çok kassa 2,5'Lara çıkıyor ama çoğunlukla 1,5-2 Mbit bandında sonuç çıktı. Üstelik kimsenin girmediğini düşündüğüm gece 5'de bile denedim. Yine aynı.

Problem telefondan mı diye arkadaşın vodefone'u ile de dednedik o da 2 Mbps download yaptı. Hatta gariptir upload onda 4Mbps'ye falan çıkabiliyor. Yani bu da gösteriyor ki Vodafone'da hız sınırlandırması var. İstanbul'da olup vodafone'u olanlar da bir yapabilir mi hız testi?

Hız meselesi dışında da benim evde vodafone zayıf çektiği için aşırı derecede pil de tüketiyor. Analayacağınız isyanlardayım. Derhal tekrar numaramı taşımak istiyorum. Bununla ilgili bir kısıtlama var mı acaba? Şu kadar günden önce tekrar taşıma yapılamaz diye...

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar bu video çok yanıltıcı ve gerçekği yansıtmıyor. Çünkü 2014'de yapılmış bir test.

Cuma günü Vodafone'a geçiş yaptım. Geçen sene de avea'dan vodafone'a geçmiştim evimin bulunduğu yerde çekim kaltiesi avea'dan bile düşük olduğu için bende tekrar turkcell'e geçmiştim. Şimdi kampanya bittiği için tekrar avea'ya geçecektim ancak bu video ile karşılaşıp vodafone'a geçtim.

Vodafone'u olanlar sizin de evde bulunduğunuz yerde denemenizi rica ediyorum. Speedtest.net'in hız testi uygulamasıyla hostu vodefone seçenerek bilimum yerlerde, gece-gündü hız testi yaptım 2 Mbit sınırlandırması gibi bir şey var vodafone'da. Çok kassa 2,5'Lara çıkıyor ama çoğunlukla 1,5-2 Mbit bandında sonuç çıktı. Üstelik kimsenin girmediğini düşündüğüm gece 5'de bile denedim. Yine aynı.

Problem telefondan mı diye arkadaşın vodefone'u ile de dednedik o da 2 Mbps download yaptı. Hatta gariptir upload onda 4Mbps'ye falan çıkabiliyor. Yani bu da gösteriyor ki Vodafone'da hız sınırlandırması var. İstanbul'da olup vodafone'u olanlar da bir yapabilir mi hız testi?

Hız meselesi dışında da benim evde vodafone zayıf çektiği için aşırı derecede pil de tüketiyor. Analayacağınız isyanlardayım. Derhal tekrar numaramı taşımak istiyorum. Bununla ilgili bir kısıtlama var mı acaba? Şu kadar günden önce tekrar taşıma yapılamaz diye...

Bende vodafone a geçtim 20 gün önce aşağı yukarı gerçekten pişmanlık. Geri avea ya dönücem 4-5 gün geçiş tamamlanıcak. Lanet olsun vodafone a  <_<

Ben şuan avea kullanıyorum 2 ay sonra sözleşme biticek vodafone a geçmeyi düşünüyorum. Sebebi bu paylaştığım olay değil tabi ki ama bununda bir etkisi olacak şu saatten itibaren :) 
Turkcell çok pahalı malum. Turkcell kullananları iphone kullananlara benzetiyorum nedense   :D

:):p:D:D

Antalya Sidedeyim hepsini denedim,en iyi avea da karar kıldım 3g olarak buradakini sıralarsak,

1-Avea (Her yerde çekiyor ve hız genelde 3.50 mpbs)

2-Turkcell (Genelde 0,89 mpbs ile baglanıyor download hızları çok değişken.)

3-Vodafone (Genelde Edge ile bağlanıyor.)

Edited by cancer71

Avea'da ilk testlere göre çalıştığım yerde 2-2,5 Mbps görülüyor 3G olarak. Vodafone'da 1Mbps idi.

Ama Edge'de GPRS seviyesinde bir internet var nedense. 0,06 Mbps'yi zor gördü. Bense pil tüketimi az olsun diye hız gerektirmeyen internet işlerimi genelde Edge ile yapan biri olarak bu beni bir hayli üzdü.

Bir de AVEA'nın uplod hızları sıkıntılı diyorlardı gerçekten de öyle. Bakalım evde durum ne olacak?

Edited by mogokce

Avea'da ilk testlere göre çalıştığım yerde 2-2,5 Mbps görülüyor 3G olarak. Vodafone'da 1Mbps idi.

Ama Edge'de GPRS seviyesinde bir internet var nedense. 0,06 Mbps'yi zor gördü. Bense pil tüketimi az olsun diye hız gerektirmeyen internet işlerimi genelde Edge ile yapan biri olarak bu beni bir hayli üzdü.

Bir de AVEA'nın uplod hızları sıkıntılı diyorlardı gerçekten de öyle. Bakalım evde durum ne olacak?

Şuan evde vodafone un çekmediği bir yerdeyim şuan avea full çekiyor. Vodafone da zor bela havaya kaldırarak felan yakaladığım şebeke internet hızı 1mbit den az iken avea 15.7mbit hıza erişim sağlıyor. Allah vodafone un evine ateşler salsın  :trollface: