Jump to content

Dacıa Lodgy Almayı Düşünüyorum, Siz Ne Dersiniz.

Alphonso_Elric
 Share

Recommended Posts

Ailenin kalabalık olmasından ötürü şimdiki arabamı satarak 5+2 kapasiteli bir araba alacağım. Sizler bilen duyan bu arabayı kullanan bu konuda ne düşünüyorsanız paylaşmanız beni sevindirecektir. Asıl mesele su DACİA alınırmı şuan ki fiyatı 57000 TL.

01.jpg

02.jpg

b257LG.jpg

875152-746x500.jpg

Edited by Alphonso_Elric

bu baya pahalı gelince enişteye bunun bir küçüğü mcv sini aldık..850 km uzun yolda 180 tl yalmış. çok güzel...dizel olanlarda 1,5 dcı reno  motoru var hepsinde. yakıtı az yakarlar.fazla konforu yok ama kliması 10 numara.. bende de logan ı var 2006 model bir depo mazotla 1600 km yol yapıyorum 90 km hızla.klima acık olunca 1400 kusure düşüyor bende.yalnız reno motorlarında kronik sorun fazla sert kullanıp sıkıştırmaya gelmıyormuş motorcu arakdaş dedi 150 000 200 000km de çoğunda motor sorunu cıkıyormuş...165 000 de turbo arızasında sıfır motor yaptırdım.213 000 dede askerim gelir gelmez baya özlemişki  krang milini halletmiş piyonlar dümdüz olmuş.. motor parçalarıda baya pahalı.askerimin canı sağ olsun:))   yinede alınacak arabalar arasında.nede olsa yine renonun garantisi altında.saygılarımla

57.000 TL ve Dacia biraz tuhaf duruyor ama şu son senelerde araç piyasası çok uçtu. Dacia normalde bu kadar etmemeli. Sebebi Dacia'nın 4 tekerlek 1 direksiyon donanım anlayışı, malzeme ve kaporta kalitesi. Forumlarda araştırın, daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Bana kalırsa para eden tek tarafı Renault üretimi 1.5 dCi motoru ve belki bu modelde bulunan genişlik. MPV türü araçlar bakıyorsanız piyasada daha kaliteli alternatifler mevcut. Citroen C4 picasso, Ford B-Max, C-Max, Renault Scenic, Opel Zafira. Benim fikrim temiz 2.el bu modellere bakmanız yönünde olur. 

bu baya pahalı gelince enişteye bunun bir küçüğü mcv sini aldık..850 km uzun yolda 180 tl yalmış. çok güzel...dizel olanlarda 1,5 dcı reno  motoru var hepsinde. yakıtı az yakarlar.fazla konforu yok ama kliması 10 numara.. bende de logan ı var 2006 model bir depo mazotla 1600 km yol yapıyorum 90 km hızla.klima acık olunca 1400 kusure düşüyor bende.yalnız reno motorlarında kronik sorun fazla sert kullanıp sıkıştırmaya gelmıyormuş motorcu arakdaş dedi 150 000 200 000km de çoğunda motor sorunu cıkıyormuş...165 000 de turbo arızasında sıfır motor yaptırdım.213 000 dede askerim gelir gelmez baya özlemişki  krang milini halletmiş piyonlar dümdüz olmuş.. motor parçalarıda baya pahalı.askerimin canı sağ olsun:))   yinede alınacak arabalar arasında.nede olsa yine renonun garantisi altında.saygılarımla

Bilgilendirmeniz ve zahmetiniz için teşekkür ederim. Bu fiyata özellikleri konusunda iyi bir seçim oldugu kanısındayım 1.5 dizel 6 ileri vites sis farı vs vs bana görede güzel bir seçim ama işte kafamı çeliyorlar yok DACİA yok bilmem ne yok teneke gibi ne tenekesi bugun gıttım DACİA bayine ve inceledim benım megane 2 ile malzeme konusunda  aralarında cokta man aman fark yok. Geçen gün bu arabayı kullanan birini yolla çevirdim :) sordum sizin dediğiniz gibi Hataya gittigini söyledi yakıtı çok iyi dedi bana göre iyi bir araba ama sadece içeri biraz ses alıyormuş dedigin göre onun dışında pek eksisi yok ha bide 2. el pazarı yok abi pek dedi DACİA diye.

BU ARABA HAKKINDA DUŞÜNCELERİNİZİ OBJEKTİF OLARAK LÜTFEN BELİRTİN 57000 TL GÖMECEM ÇÜNKÜ.

TEŞEKKÜR EDEİM.

yerli dizellerin hangisinde ses yok ki :rolleyes: .ikinci el yokmüş ben aldığımda üçüncü eldi.ben dördüncüyüm.bir zamanlar hyundai lerde öyleydi.tutuluncada fiyat uçuyor.reno clio lar dar bunlar geniş ve ferah.yine alacak olsam kesin dacia olurdu.hepsi aynı işi yapıyor nihayetinde. insanın içine sinmesi önemli.benim için  1. bakımları idaal fiyatta 2. yakıtı az 3. kliması gerçekten süper 4. geniş ferah iç yapısı olması yeterli..taksici lerde çoğu dacia ya dönmeye başladığına göre ikinci eli çok rahat olur bence. saygılarımla

Taksicilik zamanında logan kullanıştım, 230000 Km motor gitti. Herkes reno motoru var dese de motorların aynı olmadığını söylüyolar. Motorun Hp değeri önemli, 65 lik ve 80 lik vardı hala aynımı bilmiyorum ama 80 lik olanı al yada daha güçlü olanı varsa onu. İçi geniş, kliması iyi, gidişi, seriliği yol tutuşu iyiydi. Alırsan yağ bakım kilometresini geçirme hatta mümkünse birkaç bin km erken git karın olur zararın olmaz, motorun daha çok km dayanır.

yerli dizellerin hangisinde ses yok ki :rolleyes: .ikinci el yokmüş ben aldığımda üçüncü eldi.ben dördüncüyüm.bir zamanlar hyundai lerde öyleydi.tutuluncada fiyat uçuyor.reno clio lar dar bunlar geniş ve ferah.yine alacak olsam kesin dacia olurdu.hepsi aynı işi yapıyor nihayetinde. insanın içine sinmesi önemli.benim için  1. bakımları idaal fiyatta 2. yakıtı az 3. kliması gerçekten süper 4. geniş ferah iç yapısı olması yeterli..taksici lerde çoğu dacia ya dönmeye başladığına göre ikinci eli çok rahat olur bence. saygılarımla

Sanırım ortak paydada buluşuyorum teşekkur ederim.

Taksicilik zamanında logan kullanıştım, 230000 Km motor gitti. Herkes reno motoru var dese de motorların aynı olmadığını söylüyolar. Motorun Hp değeri önemli, 65 lik ve 80 lik vardı hala aynımı bilmiyorum ama 80 lik olanı al yada daha güçlü olanı varsa onu. İçi geniş, kliması iyi, gidişi, seriliği yol tutuşu iyiydi. Alırsan yağ bakım kilometresini geçirme hatta mümkünse birkaç bin km erken git karın olur zararın olmaz, motorun daha çok km dayanır.

Aynen DACİA LODGY 110 ps ben begendim aslında ama millet aman diyip duruyor.

Acaba 2. el TOYOTA verso mu alsam.

Eklemeden edemeyeceğim. dacia ya o kadar para vermek? gerçekten araba piyasaları o kadar yüksek mi ??

Haklısınız ama 5+2 malesef başka yok. Var ama 85 tl den baslıyor çok para bir araba için gercekten cok para bana gore bir ev parsı neredeyse bir araba için bence yazık zihniyetindeyim toyota verso var 2010 modellerine 55000 tl deniliyor ama durumu nasıl motor durumu kmsi vs vs temiz araba bulmak gercekten cok zor. Bu araba dizel 1,5 6 ileri renault motor vites sis farı 5+2 koltuk geniş iç haçim 1200 km de 120 tl lik mazot kullanımı en basta sıfır olması beni cezbediyor. Kotu yanı 2. el piyasası pek yok ama oda gelişiyor zaten ama kullananlara yani sizlere sormak fikirlerinizi almak istiyorum.

Edited by Alphonso_Elric

[spoiler] 

Valla yakışır alırsanızda.

Fiyat olarak emsallerine göre iyi,ayrıca sıfır alacaksınız,kaskoda yapın devamlı.

şimdiden alırsanız allah kaza bela vermesin.

[/spoiler]

;) ;)

Yeni çıkan  tourneo-courier bu sıra en çok o tutuyor.

http://www.ford.com.tr/ticari-araclar/tourneo-courier

Dünyada en çok araba satan marka toyota grubu daihatsu vesera

Woswagen Grubu seat skoda vesera

Citroen peugeot grubu peugeot sadece kasa üretir genelde ford motoru kullanır.

Renault Dacia (Hep defolu ürünleri Daciada kullanır derler )

Dizel araçda multijet verimlidir sadece 1.3 multijetten ibaret değildir.

Ford ve wosvagen en ekonomik motorlar bunlarda mevcut.

Bir dizel araba kamyon gibi ses yapıyorsa binen bakım yapmamışdır.

Zamanında 206 1.4 hdi ford motor  arbam vardı 180 rahat gidiyordu zamanın en ekonomik motoru idi.

Dizel araçlarda bakımı asla aksatmayınız motor tamiri benzinlinin 2 katına yada daha fazla maal olur.

Edited by 2016

Yeni çıkan  tourneo-courier bu sıra en çok o tutuyor.

http://www.ford.com.tr/ticari-araclar/tourneo-courier

Dünyada en çok araba satan marka toyota grubu daihatsu vesera

Woswagen Grubu seat skoda vesera

Citroen peugeot grubu peugeot sadece kasa üretir genelde ford motoru kullanır.

Renault Dacia (Hep defolu ürünleri Daciada kullanır derler )

Teşekkur ederim. Düşünecegim. benim için 5+2 olursa daha iyi olur bunun 5+2 modeli varmı bir bakayım.

Zamanında 206 1.4 hdi ford motor  arabam vardı 180 rahat gidiyordu zamanın en ekonomik motoru idi.

Dizel araçlarda bakımı asla aksatmayınız motor tamiri benzinlinin 2 katına yada daha fazla maal olur.

Senin düşündüğün araçlar panelvan kamyonet sınıfında yer alıyor.Mutlaka camlı olsun muane ve sigorta kaybın olmaz.

illa 5 artı 1 diyorsan malesef türkiye de tutmuyor ya stejen araç yada minübüs tercih sınıfın olacakdır.

Woswagen transpaorter fiyatını bilmiyorum ama kendini ıspatlamış bir ürün sıfır araba alacaksan araştır.

2. el değer kayıpları vesera araştır.

2. el alırsan 206 hdi xline var renault megane stejen vesera :)

Hangi araç alırsan al türkiye de 100 de 80 avrupa malı hemen hepsi motor elektroniği bosch :)

Opel yedek parçası mercedes e kafa tutar aklında alternatifleri düşün değerlendir derim :)

Edited by 2016

Zamanında 206 1.4 hdi ford motor  arabam vardı 180 rahat gidiyordu zamanın en ekonomik motoru idi.

Senin düşündüğün araçlar panelvan kamyonet sınıfında yer alıyor.Mutlaka camlı olsun muane ve sigorta kaybın olmaz.

illa 5 artı 1 diyorsan malesef türkiye de tutmuyor ya stejen araç yada minübüs tercih sınıfın olacakdır.

Woswagen transpaorter fiyatını bilmiyorum ama kendini ıspatlamış bir ürün sıfır araba alacaksan araştır.

2. el değer kayıpları vesera araştır.

2. el alırsan 206 hdi xline var renault megane stejen vesera :)

Hangi araç alırsan al türkiye de 100 de 80 avrupa malı hemen hepsi motor elektroniği bosch :)

Opel yedek parçası mercedes e kafa tutar aklında alternatifleri düşün değerlendir derim :)

İlgi ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Soyledklerınıze aynen katılıyorum. İşim nedeniyle cok fazla yolculuk eden biriyim aile sayım artıyor, bebek arabaları pusetler tum esyalar vs derken mecburum 5+2 almaya 2. el deger kaybı konusunda haklısınız. Bana kalırsa DACİA lar hundailerden daha iyi ama tutmuyor işte gerçi yvas yavas tutmaya basladı bunu gorebılıyorum. 5+2 sınıfında alabılecegım fazla senenek yok malesef DACİA-FORD-CİTROEN-WOSWAGEN baslı secenekler. Woswagen CARAVEL dusundum ama onuda bizimkiler cok buyuk kullanamayız dedıler vazgectım. Fiyatı uygun olması acısında DACİA dusunuyorum ama  tourneo-courier teklıfınızde uygun lakın 5+2 versıyonu varmı acaba ben goremedım olsa hemen alırım fıyatıda ıyı fena degıl.

Marka olarak asla kötü bir marka demedim dacia stejen bir önceki kasası renaulttan çok satmış bir ürün.

İçine bin hangi araba olursa olsun içi daha önemli zevkine isteklerine talep veriyormu ?

Sen çok km yapıyorsun ekonomi ve güvenlik ön planda olmalı euro test puanları vesera göz önünde bulundur.

ßana kalsa alacak bütcem olsa woswagen passat stejen yada renault megane stejen alırım zevk senin beyendiğini al derim sıfır arabada :)

Arabalar eskisi gibi değil ortak üretim mercedes bile bazı model araçlarında renault motor kullanıyor misal kamyonlarda :)

Dolu ortak üretim marka var misal fiat floruno peugeot versiyonu daha favorim ;)

Edited by 2016