Jump to content

Kazıklandım Ne Yapabilirim

Byogulcan
 Share

Recommended Posts

Öncelikle hepinizr iyi günler. Geçen hafta dodiyez.com dan bir kulaklık siparişi vermiştim 150 liraya. Site 3-5 senedir satış yapiyor güvenilir bir site. Geçen hafta siparişi verdiğimde mail attım bana siparişiniz onaylandı kargoya 24 saat içinde verileceği söyledi. Fakat bir haftadır hiçbir cevap alamıyorum kargoları aradım benim adıma bi kargo verilmemiş. Şirketin telefon numaralarını aradığımda biri ulaşılmıyo biride açılmıyo ne ypblrm kime şikayet edebilirim bu konuda bilgisi olan biri varmı?

Öncelikle hepinizr iyi günler. Geçen hafta dodiyez.com dan bir kulaklık siparişi vermiştim 150 liraya. Site 3-5 senedir satış yapiyor güvenilir bir site. Geçen hafta siparişi verdiğimde mail attım bana siparişiniz onaylandı kargoya 24 saat içinde verileceği söyledi. Fakat bir haftadır hiçbir cevap alamıyorum kargoları aradım benim adıma bi kargo verilmemiş. Şirketin telefon numaralarını aradığımda biri ulaşılmıyo biride açılmıyo ne ypblrm kime şikayet edebilirim bu konuda bilgisi olan biri varmı?

Şikayet var.com gibi şikayet siteleri sadece sesinizi başkalarına duyurmaya yarar. Sizin ürününüzün yollanmasını veya paranızın iade edilmesini sağlayamazlar. O işi tüketici hakem heyeti yapar.

Öncelikle siteye mail at ve ürünün gönderilmediğini akıbetinin ne olduğunu sor. söylememe gerek yok ama sen genede gönderdiğin mailde sipariş numarasını falan yaz. Mailin de çıktısını alırsın tabii.

Siteye üye olduysan sana zaten uzaktan satış sözleşmesi ulaşmıştır. Onu yazıcıdan çıkart. Sitenin sayfasındaki siparişlerimi açıp onları da printscreen ile kaydedip yazıcıdan çıkart. Ve kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetine dilekçe ile o belgeleri de ekleyerek müracaat et. Ya ürünü ya da paranı kesin iade alırsın. Siteye üye isen sipariş iptali de vardır. Siparişini de iptal et ve iptal ettiğinde ekran görüntülerini printscreen ile sakla. Kredi kartına iade en geç 3 gün içinde gerçekleşir. Gerçekleşmezse yine tüketici hakem heyetine ibraz edeceğin belgelerin olur elinde.  Bu da ikinci yöntem.

Öyle her dolandırıcılığın sonunda üzerine bir bardak soğuk su içip hazmetmeye kalkarsak zaten adamların arayıp da bulamadığı enayiler grubuna dahil oluruz.

Bir perojeksiyon ısmarladığım bir siteden Tüketici Hakem Heyeti sayesinde hem projeksiyonun bir üst modelini hem de özür babında perdesini hediye olarak aldım.3 ay sürdü bu işlem. Tek masrafımda yazıcıdan çıkardığım kağıtlar ve dilekçe kağıdı ile kalemin harcadığı mürekkep.. Gerçi 6 sene falan oldu ama şimdi de halledebilirsin. Vazgeçme.

Edited by ersur

Zaten satın aldığım yerin adresi falan herşey var. Adamın ismini zaten biliyorm banka hesabına havale yaptım simdi tek yapmam gereken bi hafta beklemek. Oluyua insanlık halidir belki bir cenaze,acil bir olay vs falan olmuştır. Haftaya pazartesiye kadar bekleyeceğim olmadı sizin dediklerinizi yapıcam. Size ne kadar teşekkür etsem azdır Allah razı olsun.