Jump to content

Masaüstü Kendi Kendine Simgeleri Sıralıyor

papazjoe
 Share

Recommended Posts

Masaüstüne sağ tıkla > Görünüm den  > Simgeleri otomatik düzenle  seçeneğini kaldır 

Bi96D9V.png

Bahsettiğiniz ayar seçili değil zaten.

win10 53x sürümlerinden birini kullanıyorsunuz sanırım. Bu sürümde ya böyle ayarlama yapmışlar ya da explorer.exe yapılan ayarları kaydedemiyor. Yani beta sürümden kaynaklı bir durum. Düzeltme konusunda bir bilgi yok sanırım.

Doğru windows 10 x64 kullanıyorum ama daha öncesinde böyle bir şey yoktu yeni oldu. İşletim sistemi beta değil ama normal sürümü ve güncelliyorumda(insider güncellemeler yok)

Normal sürümü bırakıyorsunuz,deneme sürümlerini kullanıyorsunuz,sonra şöyle oldu böyle oldu dövünüyorsunuz.Normal stabil sürümleri kullanın.

Deneme sürümü kullanmıyorum normal sürüm kullanıyorum yanlış anladınız.

yeni bir kullanıcı hesabı aç, verilerini yeni hesaba taşıyıp eski kullanıcıyı silersen düzelecektir

peki bunun nedeni nedir?

windows10 sil win7 veya 8.1 yükle

windows10 hatalarla dolu olduğunu anlamanız ne kadar zaman alır acaba,sistemin oturması çok uzaklarda ,onun için hep yeni sürümler çıkıyo,bir yeri düzeltiyorlar ,başka yerleri bozuyorlar ,bir sözle bu güne kadar çıkan windows10 sürümleri deneme sürümleridirler final değil, onun içinde ,bunun gibi sorunlar vardır ve varolacaktır tam oturana kadar ,ne zaman olur belli değil :)

saygılar

İnanın win10 dan çektiğimi wi 8,7, vista veya xp den çekmedim. Ne salak bir işletim sistemi. Bazen windows gezgini  çöküyor. Öyleki bir klasöre girmek istediğinizde giremiyorsunuz. explorer i yeniden başlattım olmadı, sistemi kapatıp açtım olmadı. Yedeğim olmasa, direk format durumunda. Çünkü hiçbir yere giremiyorsunuz. Masaüstünde çakılı kalıyorsunuz.

Edge tarayıcısını UAC kapalıyken devreye sokmuyor. Windows Photo yu UAC kapalıyken devreye sokmuyor. Win 8.1 almışlar içine edip win10 diye caka satıyorlar. Bu win10 en az 6 ay da düzelmez. Giderek sinirimi bozmaya başladı. Bir gün gelecek tekmeye basacağım gibi geliyor. Saygılarımla

Bence de bu tür sorunlar fazlasıyla var.4 ayrı pc de orjinal lisanslı yükseltmeli veya pro sürümleri kurdum.Hepsinde gezgin sorunu çıkıyor,bazen profili,oturumu açamıyor.işim gereği windows kullanmak zorundayım.7 veya 8,1 çok daha iyi.15 yıllık pc teknisyeniyim.Ama 3 aydır eve linux mint kurdum ve pc kullanmanın yeni tadına vardım.Yıllarca boşuna uğraşmışım.Ekmek parası için mecburen windows ama kişisel kullanacaksınız linux tan şaşmayın..

@papazjoe

Eğer hiç bir şekilde çözemezsen, son çare bir programla bu sorunu aşabilirsin. Kısaca simge konumlarını kayıt edip, geri yükleyen bir program kulanıp bunu başlangıçta çalıştırtabilrsin.

1 - Aşağıdaki programı indir ve belirli bir konuma çıkartıp çalıştır. Misal D:\ sürücüsü veyahut herangi sabit bir yer.

http://www.tnctr.com/topic/237196-reicon-masustu-simge-duzenini-kaydetgeri-yukle/

2 - Simgelerini istedeğin şekilde düzenle ve programın arayüzündeki ikinci save iconuna basıp simge konumlarını kayıt et.

3 - Listede alınan yedeğe sağ tılatıp, kısayolu başlangıca ekle seçeneğine bas.

Hepsi bu kadar. Artık başlangıçta simge konumları istediğin şekilde ayarlanacaktır.

3. parti yazılımlarla alakalı bir sorun galiba.

Ben sistem geri yükleme yapıyorum. 240 yapı var. güncellemeleri kuruyoyorum. sorun yok.

Startisback son sürümü kuruyorum bu sorun hortluyor.

Kaldırsakta satarisback i düzelmiyor.

Bazı forumlarda da eset bu soruna yol açıyor. Regeditten manuel düzenlemeyle düzeltiyorlar.

Çok can sıkıcı bir sorun ben hala düzeltemedim. Tekrardan yedeği geri yükleyip startisback ten vazgeçmem gerekecek.  :(

Ben o bahsettiğiniz programı kullanmıyorum ama benimde geçen gün başıma geldi bu olay ve sıfırlamak zorunda kaldım.

Bende SratisBack kurunca hortluyor. :(

Regeditlerle alakalı bir sorun benim anladığım kadarıyla.

Önerebileceğiniz Regedit dokoru var mı?

Edited by iceduman