Jump to content

Sisteme Fan Tavsiyesi

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Yeni PC topluyorum max bütçe 1.250TL olucak.Power - Kasa - HDD var şimdilik sadece İşlemci - Anakart ve Ram Lazım.SSD ilerde alıcam.Oyun amaçlı olucak.Kendi topladığım bu sizce iyimi ?

Bu sisteme bu sitedeki hangi hangi fanı alsam daha iyi olur?

XJym15.png

Edited by TimeShift

Kardeş bilgisayar toplamışsın anakart işlemci ram ve işlemci soğutucun güzel ama senin seçtiğin anakartta bildiğim kadarıyla onboard ekran kartı da yok, olsa da zaten oyun için onboard mantıklı değil ekran kartı bakmamışsın....dolar maalesef yüksek şu anda ondan dolayı pahalıya kaçar :(

Yazmayı unutmuşum ekran kartıda var elimde HD 7850 var DX12 destekliyormuş sanırım.SSD'yi de Samsung EVO 850 120GB alıcam 1 ay sonra yanında da 1 TB WD Black.

144hz gönül ister ki alıyım ama dolar bu fiyattayken zor.Power'ıda şimdilik yettiği yere kadar kullanıcam bir süre sonra 80+ Plus'a geçerim.

Yazmayı unutmuşum ekran kartıda var elimde HD 7850 var DX12 destekliyormuş sanırım.SSD'yi de Samsung EVO 850 120GB alıcam 1 ay sonra yanında da 1 TB WD Black.

144hz gönül ister ki alıyım ama dolar bu fiyattayken zor.Power'ıda şimdilik yettiği yere kadar kullanıcam bir süre sonra 80+ Plus'a geçerim.

Kardeş Poweri kesin +80 almaya çalış. 2005 te sistem toplamıştım ekran kartımda ati 1950 pro idi. Güç kaynağı yetersiz kaldığından dolayı yanmıştı hatta anakartım bile yanmıştı. Benden demesi, hem power yeterli oldumu parçalar daha rahat çalışır.

bana kalırsa stock sogutucu işini görür gerek yok bence senin sectigine overclock yapilmicaksa..

Ayrıca parcalara sinerjiden de bakmani oneririm cogu yere göre fiyatlar üc assagı bes yukarı daha ucuz. http://www.sinerji.gen.tr/

http://www.sinerji.gen.tr/msi-970-gaming-ddr3-1866mhz-sgl16x-am3-pmu52183

Şimdilik overclock düşünmüyorum.Dar boğaz olursa olabilir ama ben korktuğum için stock fan tercih etmedim.97'den beri duymaya başladığım ve korktuğum şey AMD'nin ısınma sorunu.

Eyvallah dostum takipte kalman hoşuma gitti :) Açtığım sistem konularındaki çoğu sistemler alındı.Konular arasında sadece 5.000TL olan sistem benim diğerleri arkadaş eş dost çevresine ayit bu da dahil...

Soğutucu olarak Dark AquaForce w120 alabilirsin. Lq 315 arızalanınca aldım boşta 5 derece yükte 50 derece işlemci fx8320.. Noctuanın da sıcaklıkları iyi ama çok yer kaplamaz.

Alternatif olarak düşünebilirim fiyattan kırpmak için.Teşekkürler :)

Kardeş Poweri kesin +80 almaya çalış. 2005 te sistem toplamıştım ekran kartımda ati 1950 pro idi. Güç kaynağı yetersiz kaldığından dolayı yanmıştı hatta anakartım bile yanmıştı. Benden demesi, hem power yeterli oldumu parçalar daha rahat çalışır.

Almıycam demiyorum zaten sadece zamanı var.500W PSU var zaten şuanda ki kullanılan sisteme yetiyor.Hesapladığım site eğer doğruysa topladığım sistemede yetiyor artıyor bile.

seç tiğin anakartın aynısını kullanıyorum çok iyi performansı var stok fan bende kullanmıyorum 140 tl ye aldığım soğutucuyu kullanıyorum amd nin kesinlikle ısınma sorunu ortadan kalkmış ben 6300 fx serisini kullanıyorum ısı değeri boşta 26 yükte 33 .34 görüyor. seçtiğin işlemci gayet güzel ama stok fanla kullanma çok ses yapıyor rahatsız olursun o soğutucuyu alma onun yerine su soğutmalı al yoksa slotların 2 si kapanır ve dual channel yapamassın çünkü şuan beim öle kapalı ram lerin aynısını kullanıyorum canavar soğutma hariç diğer parçaları tavsiye ederim.

şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan kardeş.

dediğim svı soğutma bu aralarında fazla fiyat farkı yok bunu alabilirrsin

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-seidon-120v-sivi-sogutma-sistemi-19404.html

Edited by Cruzzwo

Anakart'ı geçen sene kısa bir zaman aldım kullandım.1 yılda 80 tl zam gelmiş."military"class yazdığına bakmayın.ömrümde ilk defa pcı-e slotunu yerinden çıkıp elime aldığım anakart ile karşılaştım lehim kalitesi kötü.sonrasında iade edip ud3p almıştım.

Onun haricinde güzeldir.Özellikle ses çipi.Anakartta o kadar bütçe ayırabiliyorsan 990fx-a yönelmen daha mantıklı 20-30 tl oynuyor en fazla

Anakart'ı geçen sene kısa bir zaman aldım kullandım.1 yılda 80 tl zam gelmiş."military"class yazdığına bakmayın.ömrümde ilk defa pcı-e slotunu yerinden çıkıp elime aldığım anakart ile karşılaştım lehim kalitesi kötü.sonrasında iade edip ud3p almıştım.

Onun haricinde güzeldir.Özellikle ses çipi.Anakartta o kadar bütçe ayırabiliyorsan 990fx-a yönelmen daha mantıklı 20-30 tl oynuyor en fazla

20-30TL sorun olmaz fakat gaming olmasında ötürü birazda istedik açıkçası.Ayrıca fan konusunda kararsız kaldık.