Jump to content

Trafik Çevirmesinde Durmazsak ?

yakup8141
 Share

Recommended Posts

Sa arkadaşlar 

Ben ehliyetimi alamadım hala mayısdan beri uğraşıyom.Nasip kısmetse pazartesi elimde olucak bugün dosyaları verdim.

Karakoldan döner gelirken arabayla yol üzerinde çevirme vardı bana dur işareti yaptı polis agabey ama durmadan geçtim.

Dursaydım anlatsaydım kartı pazartesi alıcam deseydim yinede yazarlarmıydı ceza acaba ?

Bide durmadan geçtim ya plakaya ceza filan yazarlar mı acaba ?

Yazarlarsa bunu nerden nasıl öğrenebilirim ?

yok abi gayet sakin geçtim işareti farkettim ama hız kesmeden normal bi şekilde devam ettim zaten köprü girişindeydiler köprüden ötesi jandarmaya ait berisi polise diye biliyorum.

ehliyetsiz araç kullanmaktan sana 1690 küsür, arabayı veren kişiye de 1690 küsür..

agam çevirmede durmadıgım için yiyebileceğim max cezayı soruyom yoksa onu bende biliyom 3000tl oldugunu :)

şurdan http://www.egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx sorgulayabilirsin ayrıca muayene için randevu alır gibi yapsan netten ordan vergi ceza vs hepsi çıkıyordu 

şimdi baktın çıkmadı diyelim 15 gün sonra yine bak çünkü dijitale geç geçebiliyor

olabilecek ceza plakaya gelir araç sahibi ben değildim derse cezayı ödedikten sonra mahkemeye başvurabilir

polis aracı sen geçerken radar araçları gibi önü sana bakacak şekildeyse kamera çalışıyor ve olanı biteni kaydediyordur bu durumda ceza yazarlar çünkü direk sorumludurlar gereğini yapmaları gerekir kayıt var es geçemezler yok böyle değilse insiyatiflerine kalmış seni uyarıyı görmemişte sayabilirler beni takmadı diye de ceza yazabilir uygulamayı ihbar veya emirle arama için yapsalardı zaten seni takip edip durdururlardı mutlak 

şimdi artık kamera esas kamera çalışıyorsa rüşvet miş yok şöyleydi böyleydi dinlemiyorlar aksi halde kendileri suçüstü oluyor amiri iki saatlik bi uygulamanın kaydını alıp denetlemek için baktığında herşey ortada oluyor yanlış yapma imkanı yok

Edited by ULUMANİTU

artık eskisi gibi değil anlıyacağınız arkadaşlar kameralı elektronik denetleme sistemleri var ve öyle çeşitliki kurallara uyulmadığında bi yerde mutlak ceza yeniyor 

1.trafik araçları sabit radar olarak yolda mevzilenir hızla geçersiniz yanından ceza yazılır

2.trafik araçları yolda sağdan  gider hızla geçersiniz yanından ceza yazılır

3.hız sınırı bölgeleri vardır belli aralıklarla iki noktada kayda girersiniz girdiğiniz ile çıktığınız nokta arası süre bellidir o süreden önce çıkış yaptıysanız ceza gelir

4.sabit radar noktaları vardır tamamen elektronik geçer geçmez otamatikmen duruma göre ceza gelir 

5.binlerce kamera vardır hızdan ziyade tafik akışını tehlikeye sokanlar tespit edilip cezalar yazılır

6.eds nin trfik lambaları emniyet şeritleri kavşaklar vs için çeşitleri vardır ihlale göre ceza gelir

he bi de fahri fahri abiler vardır resminizi çeker şikayet ederler :angry: