Jump to content

Win 7 Starter Lite Isteği

vuri
 Share

Recommended Posts

Merhaba konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın mod arkadaşlardan doğru yere taşınmasını rica ederim 

başlıktan anlaşılacağı gibi bu şekilde bir windows lite sürümüne ihtiyacım var sebebi ise eski laptopumu ayağa kaldırıp  benim çocuklara kurban edecem :) 

öncelikle eski donanıma sahip bir pc olduğundan usb den boot olmuyor

ikinci olarak esd sıkıştırması olmamalı (eski donanım olduğundan)

yerden kazanmak için net framework yada visual gibi güncellemeler olmasada olur

ve son olarak 700 mb cd boyutunda olur ise harika olur

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Sistem özelliklerini yazarsanız daha iyi yardım  alabilirsiniz. Laptop ne kadar eski?

sistem özelliklerinin pek faydası olacağını düşünmüyorum. sonuçta ustalar böyle bir çalışma yaparlarsa bütün legacy pc ler kullanabilmeli sadece bana özel bir durum değil

sağolsun bazı ustalar ultimate lite pro lite gibi paylaşımları var ama düşük donanımlı pc ler için uygun değiller kurulumdan sonra iki program kurunca yığılıp kalıyor

benim bebelere kurban edeceğim pc acer travelmate 4500 1.5 ram   2.0 ghz   işlemci   60 gb hdd   32 mb ekran kartı

Donanım için Linuxmint Mate 32 Bit akıcı çalışır win7 lite bile olsa randıman vereceğini sanmam.

Boot etme seçenekleri sistem kurulum: Usb port bağlantılı harici Dvd-CD room bağlanarak,Plopbootmanager diskete,cd'ye yazdırılarak boot edilir menüsü üzerinden seçim ile,usbdisk gösterilip,Usbdisk'ten sistem başlatılabilir.[Eski PC'ler için]3.Harddisk sökülüp farklı pc'lerde,harddisk'e sistemi kurup,laptop üzerinden yeni sistem başlatılabilir veya NT6hdd sabit disk üzerinden kurulum yönergeleri ile vs. :)

Linuxmintmate / Win7Starter / Plopbootmanageriso

Donanım için Linuxmint Mate 32 Bit akıcı çalışır win7 lite bile olsa randıman vereceğini sanmam.

Boot etme seçenekleri sistem kurulum: Usb port bağlantılı harici Dvd-CD room bağlanarak,Plopbootmanager diskete,cd'ye yazdırılarak boot edilir menüsü üzerinden seçim ile,usbdisk gösterilip,Usbdisk'ten sistem başlatılabilir.[Eski PC'ler için]3.Harddisk sökülüp farklı pc'lerde,harddisk'e sistemi kurup,laptop üzerinden yeni sistem başlatılabilir veya NT6hdd sabit disk üzerinden kurulum yönergeleri ile vs. :)

Linuxmintmate / Win7Starter / Plopbootmanageriso

usta bravo sana valla :) bebelere verecem bunu ne anlar onlar linux tan

Hdd installer ile hdd veya usb üzerinden kurulum yapılabilir. Alternatif.

denedim ama lite sistem olmayınca randımanlı çalışmıyo meret

Merhaba konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın mod arkadaşlardan doğru yere taşınmasını rica ederim 

başlıktan anlaşılacağı gibi bu şekilde bir windows lite sürümüne ihtiyacım var sebebi ise eski laptopumu ayağa kaldırıp  benim çocuklara kurban edecem :)

öncelikle eski donanıma sahip bir pc olduğundan usb den boot olmuyor

ikinci olarak esd sıkıştırması olmamalı (eski donanım olduğundan)

yerden kazanmak için net framework yada visual gibi güncellemeler olmasada olur

ve son olarak 700 mb cd boyutunda olur ise harika olur

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

o tarz bir laptoba ben forjestin önerisi ile zorda olsa usb desteği olmamasına ragmen usb den linux mint 17 mate sürümünü kurdum son güncellemelerinden sonra biraz daha hızlandı tavsiyem linux mint kurman cocuklar zorlanmaz ögrenirler win kullanan birine basta zor gelebilir linuxun kullanılması 

çözüm linuxta virüs felan girmiyor :D

ömrümü yediniz :)  :D

arkadaşlar sadece kendi adıma yazmıyorum bunları piyasada legacy pc ler için böyle bir sistem yok

ustaların lite diye çıkardıkları derlemeler zaten hızlı olan pc leri dahada ivmelendiriyor bizim emektarlarda iki program yükleyince yığılıp kalıyor

benim bebeler androidden başka linux sistem kullanmaz amcası :D

ömrümü yediniz :)  :D

arkadaşlar sadece kendi adıma yazmıyorum bunları piyasada legacy pc ler için böyle bir sistem yok

ustaların lite diye çıkardıkları derlemeler zaten hızlı olan pc leri dahada ivmelendiriyor bizim emektarlarda iki program yükleyince yığılıp kalıyor

benim bebeler androidden başka linux sistem kullanmaz amcası :D

Android'in kullanımı basit ama istediğin herşey kuruluyor mobil işletim sistemi linuxmint gibi sistemler %30 kod bilgisi isteyen 5 programdan 2sini destekleyebilen sistem bebelere yaramaz :)

o tarz bir laptoba ben forjestin önerisi ile zorda olsa usb desteği olmamasına ragmen usb den linux mint 17 mate sürümünü kurdum son güncellemelerinden sonra biraz daha hızlandı tavsiyem linux mint kurman cocuklar zorlanmaz ögrenirler win kullanan birine basta zor gelebilir linuxun kullanılması 

abdullahTR karseş usb desteği olmadan nasıl kurduğunu söyleyebilir misin

• Editor

Bana da son güncellemeleri dahil edilmiş bir Win7 starter lazım. P4 kasalara kurmak için. Eğer yapacaksanız şimdiden teşekkürler... (hatta içinde office 2007 olsa tadından yenmez)

resimde gördüğünüz starter sürümde sadece ie-11 ve güncellemesi eklendi. başka güncelleme yok.
ama aşağıdaki linkte istediğiniz sürümü export ederek kullanabilirsiniz:

http://www.tnctr.com/topic/308290-windows-7-13-in-1-2015-aralık-net-461/

olur usta hdd den kurulur olsunda eski pc ler bayram etsin :D

CD boyutu şart mı ?  hdd ten kuracaksanız eğer 1 gb boyutunda hazırlayayım bişeyler :)

[spoiler]
bJrAYV.png

QZaEYV.png
[/spoiler]

resimde gördüğünüz starter sürümde sadece ie-11 ve güncellemesi eklendi. başka güncelleme yok.
ama aşağıdaki linkte istediğiniz sürümü export ederek kullanabilirsiniz:

http://www.tnctr.com/topic/308290-windows-7-13-in-1-2015-aralık-net-461/

yalnız güncel olursa çok makbuldür bide güncellemelerin hepsi birden kuruldumu pc yavaşlıyor ustüne 2 program kuruncada yığılıp kalıyo garip :)

bide lite sistem olursa arka plandaki pc yi yoran servisler kapalı gelirse lezzetli olur

teşekkürler

• Editor

olur usta hdd den kurulur olsunda eski pc ler bayram etsin :D

yalnız güncel olursa çok makbuldür bide güncellemelerin hepsi birden kuruldumu pc yavaşlıyor ustüne 2 program kuruncada yığılıp kalıyo garip :)

bide lite sistem olursa arka plandaki pc yi yoran servisler kapalı gelirse lezzetli olur

teşekkürler

lite sistem ve güncellemeler... benim fikrim yukarıda da arkadaş yazmış, winreducer, ntlite vb. araçlarla kendinize özel bir sistem hazırlamanız. güncellemelerin yavaşlattığından söz etmişsiniz hem de güncel olsun demişsiniz  :mellow:

lite sistem ve güncellemeler... benim fikrim yukarıda da arkadaş yazmış, winreducer, ntlite vb. araçlarla kendinize özel bir sistem hazırlamanız. güncellemelerin yavaşlattığından söz etmişsiniz hem de güncel olsun demişsiniz  :mellow:

usta sistemle entegre gelen güncellemelerle formattan sonradan kurulan güncellemeler aynı olmuyor eski pc lerde

forjest in paylaştığı 2014 yapımı starter var onu yükledim diskte asağı yukarı 10gb yer tuttu 1 yıllık güncelleme sisteme girince 

diskte 30 gb yer tutmaya başladı ben 60 gb disk takmışım bu hurdaya :)

önemli değil sonra daha büyük bir hdd takarım ama winreduce gibi işlerden anlasam zaten burada yardım istemem kendim yapıp paylaşırım :)