Jump to content
Sign in to follow this  
ONBUKA

Windows 7 Ultimate Performance Edition

Recommended Posts

On 30.05.2016 at 15:34, UzayZaman yazdı:

Hocam durumlar nasıl? Yeni sürümler gelecek mi, uğraşıyor musunuz acaba:?

Bu ay bir aksilik çıkmaz ise yayınlanacak.

X86 olanı kurdum Crack yapmak için sormadı. Kaçırmış olabilirim diye düşünerek başında bekleyerek bir daha kurdum ve yine herhangi bir aktivasyon için bir şey sormadı. Nasıl aktivasyon yapacağım ?

merhabalar    sızın konularını paylasımlarını takip edip uzun zamandır kullanıyorum fakat bu surumde 3 ayrı bilgisayara kurdum 3ündede sorun yasadım  gerek diverler olsun  gerek bazı seyler. ara ara sistem kasmaları donmları bazı programlarda çakışmalar oluyor. Bazı seylerı 3 bilgisayardada sistem kendı degıstırıyor. 

yeni çalışmalarınızı 4 gözle beklıyorum 

5 para etmez format atmadan önceki win7 hardisk dolu olmasına rağmen bu kadar cpu kullanımı kasma,donma görmemiştim.Cpu %50 nin aşagısına düşmüyor hele birde uzun süre oturduysanız vay halinize oyunlarda ani fps düşmeleri vb. kullanmayın köylü nün lite win7 si iş görür :)

On 13.06.2016 at 23:21, ONBUKA yazdı:

Bu ay bir aksilik çıkmaz ise yayınlanacak.

4gözle bekliyorum kardeş. bugüne kadar kullandığım en iyi win7 (diğer arkadaşlarında sürümleri güzel sadece kıyas anlamında hakları geçmesin hepsinde Allah razı olsun)kaç aydır kurulu, 11 tane yeni nesil oyun ve 15e yakın progrm var hala hızlı hiç eksik yokmu derseniz sadece tespit mabında açılış biraz uzun sürüyor 1-2 dkk kadar okadarı kadı kızındada olur aga :D 

Hayırlı Ramazanlar olsun inşl.....

• Like 1

merhaba öncelikle emeğine sağlık hocam benim sorunum inderemiyorum hep hatta veriyor başka bir link vere bilirmisniz teşekürler..

Bileşenlerin çıkarılması bazı oyun ve programlarda hataya sebep oluyor bileşen çıkarmadan performance edition yapmak mümkünse daha iyi olur birde Profesional x64 sürümde Yayımlarsanız harika olur teşekkürler.

11 saat önce, condemned yazdı:

Bileşenlerin çıkarılması bazı oyun ve programlarda hataya sebep oluyor bileşen çıkarmadan performance edition yapmak mümkünse daha iyi olur birde Profesional x64 sürümde Yayımlarsanız harika olur teşekkürler.

Bileşen çıkarmadan performance edition nasıl yapılacak söylermisin? Hani bilgisayara yüklenen yükü hafifltemeden cihazı turbo moduna alalım demek gibi birşey performans alamıyorsanız bir zahmet cihazınızı yenileyin sisteme suç atmayın şayet memnun değilseniz başka sistemler deneyin hani cevap yazmıyım diyorumda mantıksız cevaplar yazınca duramıyorum.

On 24.06.2016 at 12:06, RaZoRWounD yazdı:

Bileşen çıkarmadan performance edition nasıl yapılacak söylermisin? Hani bilgisayara yüklenen yükü hafifltemeden cihazı turbo moduna alalım demek gibi birşey performans alamıyorsanız bir zahmet cihazınızı yenileyin sisteme suç atmayın şayet memnun değilseniz başka sistemler deneyin hani cevap yazmıyım diyorumda mantıksız cevaplar yazınca duramıyorum.

Sayın Razorwound size birşey yazdığımı hatirlamıyorum?

Dostum eline sağlık indirdim fakat setup dosyası yoktu içinde kurulum yapamadım benim bilmediğim başka bi şekildemi kurulum yapılıyor acaba ?

Usta daha önce çok rahat format atmış geribildirimde yapmıştım dün tekrar format atmam gerekti normal olarak DVD yi taktım başladım velakin ilk format sayfası geldiğinde fareyi kaybettim :D yane maus gitti başka format dvdsi ile denedim sorun yok bi tane daha denedim yine sorun yok ama senin yazılımına gelince maus gidiyor daha önce format atmasam dvd hatalı diyecem ama Allah için daha önce format attım vede çok memnun kaldım belki dvd çizildi falan dedim ve gece tekrar indirip yazdırdım bu sabah denedim yine aynı Allah rızası için kafayı yiyecem bana bi çare.....

olumsuz yorumları görünce şaşırmıyor değilim. sizdemi sorun var bendemi ? kaç aydır kullanıyorum zerre sorun yaşamadım. benim pc hata giderme özelliği mi var yoksa :H:

• Like 1

Hocam her şey iyi güzelde yabancı dil dosyalarını niye çıkarıyorsun bide onu o kadar küçük yazmışsın ki bende indirip kurunca fark ettim :) şimdi onları geri nasıl yükleyebiliriz bunu bana bi anlatmısın 

güzel sistem bİRAZ DAHA BİLEŞEN SİLEBİLİRMİSN GEREKSİZ HİÇ KULLANIILMAYAN DOLU PROGRAM VE HİZMET VAR. PİYASADAKİ EN İYİ SİSTEM BENCE SAĞOL.

Hocam Windows 7 de Defender son derece boş saçma bir uygulama onuda çıkarırsanız çok iyi olur bence

kurdum kullanıyorum sıkıntı yok sorunsuz çalışıyor eline sağlık arkadaşım.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By selokan
      Start Menu Reviver
      Windows' un parlak geleceğin tüm iyi yönü ile,
      Windows' un geçmişin iyi yönlerini birleştiren mükemmel bir Windows Başlat menüsü.

Please login or register to see this link.
      Tanıtım Videosu:

►Start Menu Reviver, Windows için kullanabileceğiniz bir başlat menüsü oluşturma programıdır.

►Start Menu Reviver özellikle Windows üzerinde başlat menüsüne tekrar kavuşmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş sezgisel ve kullanıcı dostu bir uygulamadır.

►Windows 8 ile birlikte ortadan kalkan başlat menüsünü tekrar size sunan bu başarılı uygulama son derece özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir.

►Yazılım sayesinde başlat menüsüne kavuşan kullanıcılar, başlat menüsü üzerinden kolayca aradıkları programları ve dosyaları bulabilir, bilgisayarın kapatma, yeniden başlatma ve oturumu kapatma gibi güç seçeneklerine ulaşabilirler.

►Programın en güzel özelliklerinden birisi de kullanıcıların sıklıkla kullandıkları uygulamaları başlat menüleri üzerinde yer alan döşeme şeklindeki bölümlere ekleyerek, istedikleri her an kolayca ulaşabilmeleridir.

►Sizler de Windows işletim sistemi kullanıyor ve başlat menüsünün özlemini çekiyorsanız, Start Menu Reviver adlı ücretsiz ve güvenilir uygulamayı mutlaka denemelisiniz.

Start Menu Reviver Temel Özellikleri:
      Alışılagelmiş Windows başlat menüsünü ve daha fazlasını kullanıcılara sunmaktadır
      Dokunmatik ekran desteğiyle gerçekten farklı bir deneyim yaşatır
      Başlat menünüzü kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirmenize izin verir
      Windows  başlangıç ekranı uygulamalarını doğrudan başlatabilme
      Güçlü arama menüsü sayesinde aradığınız tüm dosyaları kolayca bulabilme
      Sadece uygulamaları değil, favori web sitelerinizi bile başlat menüsü üzerine ekleyebilme
      Farklı temalarla başlat menünüzü kendinize göre özelleştirme

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ :
      Windows 7, 8, 10 | CPU: 300MHz ya da daha yüksek | RAM: 256 MB | Sabit Disk Alanı: 22 MB

• By MOTUN
      Windows 7 Sp1 Aio X64 ESD Mayıs 2019
      ISO Dosyasındaki Sürümler (6 adet):
      * Windows 7 HomeBasic SP1
      * Windows 7 HomePremium SP1
      * Windows 7 Professional SP1
      * Windows 7 Ultimate SP1
      * Windows 7 Enterprise SP1
      * Windows 7 Professional Vl SP1
      * .Net Framework 4.8 Final ve güncellemesi tüm sürümlere entegre edilmiştir.
      * .Net Framework 4.8 i kullanmak istemeyenler program ekle-kaldırdan kaldırabilirler!
      * Yükseltme, telemetry ve Defender güncellemesi eklenmemiştir!
      * Eklenmeyen güncellemeler ile bilgi için buraya göz atınız:
      * Elle kurulum ve yükseltme dosyaları isodan silinmiştir. Temiz bir format atınız!
      * Ayrıca her ay çıkan "Aylık Kalite Toplaması" eklenmemiştir! 
      Yüklemeyin de bence, içerisinde telemetry vs. barındırmaktadırlar!
      * ESD sıkıştırma ile install.wim'in boyutu düşürülmüştür.Windows 10 boot dosyaları kullanılmıştır.
      * UEFi desteği kendiliğinden vardır. Boot dosyaları Win 7 ye benzetilmiştir.
      * Yukarıda belirtilenler haricinde eklenen ya da silinen yoktur.
      NOT: Masaüstü geldikten sonra sistemi yeniden başlatın, böylece setupcomplete.cmd ile eklenen iki güncellemenin kurulumu tamamlansın.
      * ISO MD-5 : 5FF91D209C156E23E56E21CB9B9A2FA1
      * ISO SHA-1: 7717AE36F718D504FDF21CEB6B346653F19A7C3A
      İndirme Linki: Please login or register to see this link.
      Kurulum Görüntüleri:

• By MOTUN
      Windows 7 Sp1 X86 AIO | 32 Bit Tüm Sürümler | 7 In 1 | Şubat 2019

Windows 7 Sp1 Aio X86 [ Tüm Sürümler ] Şubat 2019 Güncel
      * Güncellemeler Dism ile Tüm Sürümlere Entegredir (ie-11 + güncellemeleri dahil)
      * .Net Framework 4.7.2 ve .Net framework 4.7.2 Türkçe dil paketini,
      Güncellemeleri ile birlikte orjinal olarak sisteme entegre ettim.
      İstemeyenler Program Ekle Kaldırdan kaldırabilir...
      ISO Dosyasındaki Sürümler (7 adet):
      * Windows 7 Starter SP1
      * Windows 7 HomeBasic SP1
      * Windows 7 HomePremium SP1
      * Windows 7 Professional SP1
      * Windows 7 Ultimate SP1
      * Windows 7 Enterprise SP1
      * Windows 7 Professional Vl SP1

* Telemetry ve Defender güncellemesi eklenmemiştir!
      * Ayrıca her ay çıkan "Aylık Kalite Toplaması" zırvalıkları (yaklaşık 272 mb)
      eklenmemiştir! Yüklemeyin de bence, içerisinde telemetry vs. barındırmaktadırlar!
      * ESD sıkıştırma yoktur. Temiz bir format atın, kullanın...
      * Yukarıda belirtilenler haricinde eklenen veya silinen hiçbirşey yoktur.
      * Son olarak; kurulum bitip masaüstü gelince bir kez sistemi yeniden başlatın.
      NOT: ISO DOSYASINDA OYNAMA vs. yapıp sorun var derseniz mesajınızı silerim haberiniz ola...
      * ISO MD-5 : 171733ACF7C0BFDE42331B943F013F9E
      * ISO SHA-1: C1C4D8B7FA92CB81D638D67DA7E7F823B4365A61
      İndirme Linki:
    • By AcemiBey
      Windows Özelleştirmelerden Sonra Açılmıyor
      Merhaba TncTR ailesi. Sizlere bir şey sormak istiyorum. Geçenlerde kullandığım Windows 7 işletim sistemini özelleştirmeye çalışıyordum.
      Bunun için CustomizerGod isimli programı kullandım. Orada gördüğüm sistem simgelerini kendi bulduğum simgelerle değiştiriyordum.
      CustomizerGod isimli programda imageres.dll'yi düzenliyordum. Epeyce simge değiştirmiştim. Daha sonrasında program hata verdi. Programı kapattım açtım olmadı. Bu defa Windows'u yeniden başlattım. Ama Windows açılmıyordu ve hata mesajı veriyordu. Hata mesajında sürekli system32'de bulunan bazı dosyaların eksik olduğunu söylüyordu. Ben de hemen Windows 10'a geçip eksik denilen dosyaları bulup bozuk olan system32'nin içine attım. Ama bu çözüm olmadı.

Windows Repair Disk'ten başlattım. Acaba windows önyükleyicisi mi bozuldu diye düşünüp önyükleyiciyi onardım ama yine aynı hata. Demekki önyükleyicide bir sorun yok.
      Sistem dosyaları bozulmuş. Bunun için ne yapabilirim sizce?
      @forjest
    • By NAMIKABI
      Windows 10 Media Creation Tool 1809
      USB'den 32 veya 64 bit Güncel Windows 10 kurmak istiyorsanız hatta bu USB'ye Windows 7 ve Windows 8.1 de eklemek istiyorsanız bu araç size göre.
      Please login or register to see this link.  linkine tıklayarak,  Aracı şimdi indirin butonuna basın. 18 MB (18.779 kb) lık MediaCreationTool1809 aracını indirin.
      İndireceğiniz/indirdiğiniz Windos 10 ISO’sunun Download ve Kurulum ile ilgili aşamalarının hemen hemen tüm soru ve bilgilerine yine yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 
      MediaCreationTool1809 aracı kurulumsuz bir dosyadır. Portable olarak çalışır.
      MediaCreationTool1809 aracını çalıştırın. Sözleşmeyi kabul edin, Başka bir bilgisayar için yükleme medyası ... oluşturu seçin, Mimari kısmında her ikisini (x32+x64) seçin, ISO dosyasını seçin, Kurulum yapılacak yeri ve oluşturulacak ISO dosyasına verilecek adı belirtin, Windows 10 ISO dosyanız indirilmeye başlamış olmalı,
      BİLGİ NOTU: Bu arada işlemler başlayınca C sürücünüzde $WINDOWS.~BT, $Windows.~WS ve ESD adında 3 adet klasör oluşacaktır. Bu 3 adet klasör geçici olarak oluşan indirme klasörleridir.
      ISO’muzun indirme işlemi bitti ancak şimdi indirme aracı ISO dosyasını doğrulayacak ve belirttiğimiz klasörde oluşturacak.
      Oluşturma bitince C sürücümüzde oluşan $WINDOWS.~BT, Windows.~WS ve ESD adındaki 3 adet klasörü siliyoruz.
      İndirdiğimiz ISO dosyası yaklaşık 6.36 GB (bende oluşan 6.669.888 kb)
      ISO içeriğini FAT32 format attığımız en az 8 GB olan USB belleğimize kopyalıyoruz. (UltraISO, WinISO, PowerISO ve benzeri programlarla da yapılabilir veya ISO dosyasına sağ tıklayıp WinRAR ile aç deyip, Dizine çıkart deyip, USB belleği gösterme şeklinde de olabilir)
      Kurulum için USB Belleğimiz takılı iken boot yapıyor (F12, F11, F10, F7 veya Esc veya F2 her neyse) ve boot seçeneklerinden USB belleğimizi seçiyoruz. Karşımıza 64 ve 32 bit kurulum seçeneği olan pencere çıkıyor. 32 bit veya 64 bit seçimi yaptıktan sonra, Kurulum ekranında karşımıza Windows 10 Home, Windows 10 Home Single Language, Windows 10 Education ve Windows 10 Pro seçenekleri çıkıyor. Hangi sistemi istiyorsak seçip kuruluma başlıyoruz. Lisans anlaşmasını kabul ediyoruz ve Windowsu Etkinleştir penceresinde varsa uygun CD KEY’imizi giriyoruz. Yoksa veya CD KEY’imizi kabul etmezse “Ürün Anahtarım Yok” seçeneği ile kuruluma devap edebiliriz.
      Kurulumu ilk defa yapacakları düşünerek çok basit bir şekilde anlatmaya çalıştım.
      KLASİK KURULUM PROSEDÜRÜ BU ŞEKİLDE.
      ******************************************************************************************
      BU BİLGİLERİN HARİCİNDE ÖNEMLİ OLAN BİR ŞEY İSE;
      Eğer USB belleğinizin x64 dizininde bulunan sources klasörünün içerisine kopyalayacağınız windows 7, windows 8.1 veya windows 10’un lite, özel veya her türlü modifiye edilmiş 64 bit install.wim (install.esd) dosyasını kopyalabilirsiniz. Aynı şekilde x86 dizininde bulunan sources klasörünün içerisine de kopyalayacağınız windows 7, windows 8.1 veya windows 10’un lite, özel veya her türlü modifiye edilmiş 32 bit install.wim (install.esd) dosyasını da kopyalayabilirsiniz.
      Böylece Bu USB Bellek ile Windows 10 boot dosyalarını kullanarak Windows 7 ve Windows 8-8.1 de kurabilirsiniz.
      Hatta işi biraz abartarak, 32 GB USB belleğe (belleğin alabileceği kapasite kadar) muhtelif  install.wim (install.esd) dosyalarını install-1.wim, install-2.wim, install-3.wim (veya .esd) şeklinde ama hangi wim dosyasının hangi işletim sistemi olduğunu sizi hatırlatacak basit bir text dosyası hazırlayarak USB Belleği sanki multiboot gibi kullanabilirsiniz.
      ÖRNEK UYGULAMA:
      Diyelim ki; USB belleğimizde (x64 ve/veya x86 klasörlerinin sources klasörlerinde) bulunan instal-1.wim (veya .esd) dosyası Windows 10 Pro Lite, install-2.wim dosyası Windows 8.1 Home Single Language), install-3.wim dosyası (Windows 7 Enterprise) vs. vs. Biz hangi işletim sistemini kuracaksak wim dosyalarını silmeden sadece adını değiştirerek (install.wim veya install.esd yaparak) istediğimiz işletim sistemini kurabiliriz. Tabi söylememe gerek yok kurulacak işletim sistemi varsayılan olarak install.wim (veya install.esd) dir.
      Buraya kısa bir not: USB belleğe ekleyeceğiniz extra install.wim (veya esd) dosyaları CD Key istemeyecek şekilde olmalıdır. Yani EI.CFG dosyası içermelidir. Yoksa “Ürün Anahtarım Yok” seçeneği ile kuruluma devap edemezsiniz. Ürün anahtarım yok seçeneği sadece MediaCreationTool1809 aracı ile indirdiğiniz ISO'daki win 10 için geçerlidir.
      Örnek EI.CFG dosyası aşağıdadır.
      x64 veya x86 da bulunan sources klasörlerine atılmalıdır.
      ISO DOSYASI OLUŞTURMA VE SİSTEM KURULUMUNA AİT RESİMLER AŞAĞIDADIR.
      KOLAY GELSİN

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...