Jump to content

ADSL fiyatlarında indirim

exit

Recommended Posts

Türk Telekom, toptan ADSL fiyatlarını indirdi

top.gif

Daha ucuza daha hızlı internet

4 Mbps hızda limitsiz internet

Türk Telekom daha ucuza çok daha hızlı internetin yolunu açtı. Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tariflere göre toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 45’e varan oranlarda indirime gidildi. İnternet servis sağlayıcı şirketlerin maliyetlerini önemli oranlarda düşüren bu adım ile internet daha ucuz hale geldi.

Yapılan ADSL tarife değişikliği ile;

Limitsiz Toptan Tarifede, 512 Kbps’de % 38, 1 Mbps’de % 44, 2 Mbps’de % 45,

Veri Akış Erişimi Tarifelerinde, 512 Kbps’de % 40, 1 Mbps’de % 43, 2 Mbps’de % 36 oranlarında indirime gidildi.

2 YENİ HIZ SEÇENEĞİ

Yeni toptan ADSL tarifeleri ile internetteki büyük ucuzlamanın yanında maksimum hızda iki kat artış oldu.

Tarife paketlerine 4 Mbps limitsiz ve 2 Mbps 6G limitli olmak üzere 2 yeni seçenek eklendi.

256 Kbps hız seçeneği yürürlükten kaldırılmış, minimum hız 512 Kbps’ye yükseltildi.

SEKTÖRE REKABET DESTEĞİ

Türk Telekom, ADSL toptan satış indirimlerinin yanı sıra Veri Akış Erişiminde de limitli tarife uygulamasına geçti. Böylece, sektörde faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı şirketlere hizmetlerini çeşitlendirme ve daha ucuza maletme olanağı sağlanmış oldu.

Yeni toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifeleri konusunda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany şöyle konuştu:

“Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tarifeler ile internet servis sağlayıcısı şirketlerin müşterilerine indirim yapabilmesinin önünü açtık. Tüm bu şirketlerin kendi fiyatlarını açıklayarak indirimleri fiyatlarına yansıtacağını umuyoruz. Böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmış oluyoruz.”

http://www.turktelekom.com.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=577

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply

TTnet yakında rusya gibi bedava vercege benziyo interneti...

Rusyada internet bedavamı bilmiyordum ondan bu kadar rus hacker var her yeri kurcukluyolar adamlar nede olsa beleş :(

YENİ TARİFELERDE BÖYLE OLMUŞ ARKADAŞLAR

DİREK ADRESİDE BU:

Please register to see this content.

Limitsiz 256 /64 kullanıyorum.

"256 Kbps hız seçeneği yürürlükten kaldırılmış, minimum hız 512 Kbps’ye yükseltildi." yazıyor anca benimki hala 256 olarak görünüyor . YYalan yalnış bir habermi bu ya ????

henüz resmi açıklama yapılmadığı için (son kullanıcı fiyatları) hız artırımı ücret değişimi şimdilik geçerli değil

Limitsiz Toptan Tarifede, 512 Kbps’de % 38, 1 Mbps’de % 44, 2 Mbps’de % 45,

Veri Akış Erişimi Tarifelerinde, 512 Kbps’de % 40, 1 Mbps’de % 43, 2 Mbps’de % 36 oranlarında indirime gidildi.

eğer böyleyse benim fikrimce fiyatlar da bir oynama olmıyacak şöyle

şimdi 256 sınırsız tarife fiyatı 49 iken bide 512 fiyatı 79 iken

512 kbps de %38 indirim dediğine göre

79*%38=30 ytl

79-30=49 olacağı için bence sadece kbps ler yükselecek gibi geliyor.ben böyle bir mantık kurdum belkide insanlara indirim yapacağız diye kandırmaya çalışuyorlar daha önce yapıpta şimdi iptal ettikleri tarifeler gibi.

ayrıca haberi bu linkten aldım =http://www.turktelekom.com.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=577

Ya harbiden biz TOPTAN mı oluyoruz. yoksa diğerinden mi. :D

Limitsiz Toptan ,Veri Akış Erişimi

BEn hangisiyim acaba.

2048 Sınırsız ne oluyor. :p bilen varsa yazarsa soru işareti kalmıcak kafamda.. :p Bir de fiyatlar açıklansa yada ne zaman geçerli kimlr için geçerli şartları varmı diye açıklnasa süper olur.

Valla bana kalıra aslında böyle yapmalarının sebebi boll boll abone kandırmak bana kalırsa TTnet ADSL indirim yapıyor sürekli diyip abone kazanmak ama hadi neyse hayırlısı.. B-E-L-E-Ş İnternet istiyoruz Sayın başbakanımm Duyuyormusunuz benii. :)

BEn hangisiyim acaba.

2048 Sınırsız ne oluyor. :p bilen varsa yazarsa soru işareti kalmıcak kafamda.. :) Bir de fiyatlar açıklansa yada ne zaman geçerli kimlr için geçerli şartları varmı diye açıklnasa süper olur.

Valla bana kalıra aslında böyle yapmalarının sebebi boll boll abone kandırmak bana kalırsa TTnet ADSL indirim yapıyor sürekli diyip abone kazanmak ama hadi neyse hayırlısı.. B-E-L-E-Ş İnternet istiyoruz Sayın başbakanımm Duyuyormusunuz benii. :)

Bence fazla karışma ve dikkat çekme, ödemelerini aksatma

Senin gibi bir parekendeyi toptan niyetine tüketir bitirirler bu piyaada

Ayrıca telekom fiyatta indirim yapar mı sizce ? 100 ytl'lik şu paket artık 50 ytl'ye kullanın der mi?

Üstelik bir de sana... :p

Der ki sana: senin 1024 oldu 2048.. Sen yine 100 ytl öde a güzel abonem benim. der bence

BEn hangisiyim acaba.

2048 Sınırsız ne oluyor. :p bilen varsa yazarsa soru işareti kalmıcak kafamda.. :p Bir de fiyatlar açıklansa yada ne zaman geçerli kimlr için geçerli şartları varmı diye açıklnasa süper olur.

Biz toptan almıyoruz arkadaşım. Bu indirim servis sağlayıcılara yöneliktir. Ama illa ki biz son kullanıcılara da yansıyacakdır bu. Fakat yukarıdaki haberde verilen oranlarda yansıtılabilir mi bu indirim buna emin değilim. Servis sağlayıcı şirketler (superonline gibi) anlaşıp kendi kar paylarını artırarak bu indirimden yararlanabilir, tüketiciye bunun hepsini yansıtmayabilir. Bunun olmaması için de pazar lideri telekomun bir an önce bu indirim oranını kendi son kullanıcısına yansıtması lazım.

Arkadaşlar olmadı toplanırız 15-20 kişi toptan alırız :D

arkadaşlar son kullanıcıya da hemen hemen aynı oranda yansıyacak sonuçta toptan fiyatlara nasıl yansıyorsa son kullanıcıya da aynı oranda matematisel mantık gereği

arkadaşlar sizce ttnet neden yapıyor bu kampanyaları.bence toplayabildiği kadar üyeyi topluyor.kazanacağı kadar kazanmaya çalışıyor.daha sonrada interneti bedava yapacaklarmış gibi geliyor bana.zaten istanbulun bazı yerlerinde internet bedava olmuş.hadi hayırlısı.inşallah buralarada vurar. :D

Arkadaşlar

Bu fiyatlar çok fazla

Şöyle bir düşünelim (sabit telefon olsun)

aylık sabit ücret 8 ytl olsa gerek

15 000 000 üye = 120 000 000 YTL * 12 = 1 440 000 000 YTL (bu sadece sabit ücretten alınan para

ister konuşalım ister konuşmayalım

intenet 3000 üyesi var

ortalama 40 ytl den 120 000 ytl aylık yıllık 1 440 000 ytl

Neden telekomun başında yabancı yöneticiler var anlatabildimmi

bu indirimler telekomun elindeki fırsatı kaçırmamak için

Bizler onlar için altın yumurtlayan tavuk gibiyiz

hiç olmazsa günde bir öğün yem verseler

TTNet müşterilerinin indirimli ücretleri 1 Ağustos 2007 tarihinden itibaren geçerli olacak. Yeni tarifeler ile paketler arası geçişler ise 6 Ağustos 2007 tarihinde otomATIk olarak gerçekleştirilecek. 256, 512 kilobit ve 1 megabit limitsiz bağlantılar 4 kat hızlanacak; 256 kilobit müşterileri 1 megabit limitsiz tarifeye, 512 kilobit müşterileri 2 megabit limitsiz tarifeye ve 1 megabit limitsiz müşterileri ise 4 megabit limitsiz tarifeye transfer olacak. 2 megabit limitsiz müşterileri ise 4 megabit limitsiz tarifeye taşınacak.

TARİFELER

LİMİTSİZ ADSL TARİFELERİ

ADSL Erişim Hızı

(Kbps) Bağlantı Ücreti (YTL) Aylık Ücret

(YTL)

1024 / 256 29 49

2048 / 512 29 69

4096 / 1024 29 89

LİMİTLİ ADSL TARİFELERİ

ADSL Erişim Hızı (Kbps) Kota

(GB) Bağlantı Ücreti (YTL) Aylık Ücret (YTL) Kota Aşımı

(YTL/MB)

1024 / 256 4 29 29 0,010

6 29 39 0,009

2048 / 512 6 29 49 0,009

KİM HANGİ PAKETE OTOMATİK TRANSFER OLACAK?

Mevcut Müşterilerin Kullanmakta Oldukları Tarife Paketi Mevcut Müşterilerin Taşınacağı Tarife Paketi Yeni Tarife (YTL)

1024/256 9GB 1024/256 Limitsiz 49

256/64 Limitsiz 1024/256 Limitsiz 49

512/128 Limitsiz 2048/512 Limitsiz 69

1024/256 Limitsiz 4096/1024 Limitsiz 89

2048/512 Limitsiz 4096/1024 Limitsiz 89

Saygilarimla

KEMALETTIN BULAMACI

www.btdunyasi.net

TürkTelekom daha önce yaptığı tüm Adsl ve şehirlerarası-şehiriçi-yurtdışı indirimleri sizce kim tarafından açılan davalarla iptal edildi;

Servis Sağlayıcılar tabi ki. TT örneğin 5 liraya SS lara toptan fiyat uyguluyor. Bizlere ise 6 lira fiyat uyguluyor. Sonra da kampanya deyip bize sunulan fiyatı 4 de indiriyor. Olan SS lere oluyor. Şimdi ise tekrar mahkemeden dönmesin diye önce SS lere toptan indirim (ayrıca şehiriçi artık özel şirketlere açılıyor) yapıyor. Yakında bize yansıyacak tutarlar belli olur. Ayrıca en yüksek hızın da 4 mbps ye çıktığını arkadaş tablosunda göstermiş.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...