Jump to content

[yardım] Normal Pc'ye Nasıl Mac Kurulur?

PColik
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Ben masaüstü bilgisayarıma Mac işletim sistemi kurmak istiyorum. İnternette bununla ilgili biraz araştırma yaptım. Hackintosh diye bir şey öğrendim. Uyumlu işlemciler, uyumlu anakartlar, ekran kartları vs. Sanırım her sisteme kurulmuyor bu. Bende bilmeden bi işlem yapmak istemedim.

Benim bilgisayarımın özellikleri şu şekilde:

Anakart: Asus P5G41C-M LX
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9650 3.00 GHz
Bellek: Kingston 667 MHz 2GB+512MB (Toplam 2.5 GB 667 MHz)
GPU: nVidia GeForce GT630 128Bit DDR3 2GB
HDD: Seagate 500GB 7200RPM

Ben bu bilgisayarda hem Windows 7, hem de Mac olmak üzere iki farklı işletim sistemi kullanmak istiyorum. Windows'u oyun oynamak için, Mac i ise programları yükleyip çalışmalarımı yapmak için, ve tabi ki öğrenmek için kullanmak istiyorum.

Bu bilgisayarda bunu yapabilir miyim? Veya nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler :)

Edited by PColik
Konu başlığını kurallara uygun şekilde düzenlemek

DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

Please register to see this content.
- [ Madde 10-16 ]Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.

On 17.05.2016 at 21:41, matraxx22 yazdı:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Buna gülünmezde neye gülünür :)

Dikkatli bak

"..." yazan arkadaşın altında değiştirildiği yazıyor

Kardeş biliyorum zaten ben senelerdir bi forumu kullanıyorum. Ne yazdığını bilmediğim için tekrar yazsın diye öyle dedim. ;)

Sistemin uymlu hackintosh kurabilirsin. Yarın yardımcı olmaya çalışacağım. Daha detaylı yazarım sonra.

Edit:

Daha evvel kurulum yaptınız mı bilmiyorum ama ilk defa kurulum yapacaksanız baya bir sabır ve dikkat lazım. Sisteminizin yedeğini alın bir anlık bir yanlışlıkla tüm verileriniz silinebilir. Anakart uyumlu, UEFI olmayan StandartBios bir anakart normal kurulum yapacaksınız yani UEFI olmayandan.

Ekran kartı yerleşik olarak sistem tanıması gerek CloverConfigurator ile config.plist dosyasına Graphics= Inject NVIDIA işaretlemelisin .

Eski Mac OS X sürümlerinde de Ethernet kartını tanıyor ama yeni sürümlerde bilemiyorum denemek gerek, sorun olursa altta verdiğim linkten kext dosyasını indirip tanıtabilirsin.

Ethernet için Realtek RTL8112L

Ses için kendi hazırladığım bir rehber var ona göre kurulum yapmalısın yine altta verdim.

Ses sürücüsü VoodooHDA 2.8.7: 

Yeni sürümleri denemelisin Yosemite veya El capitan. BootLoader olarak CloverBootloader kullanın.

El capitan için indirme ve Kurulum Rehberi dahil tüm sorularının yanıtını bulabileceğin bir bağlantı: 

Kext yüklemek için KewxtWizard ullanabilirsin: 

Please register to see this content.

Yükleme anlatımı:

Edited by dj sms
  • Like 1