Jump to content

Nero Cd Yi Yakmıyor?

mosfet35
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaşlar boş cd koyuyorum Nero da mp3 yapmak istiyorum herşey normal devam ediyor 42 tane şarkı 90 mb civarında gösteriyor ileri .... yak diyorm yeşil bar yavaş yavaş ilerliyor 4 dakika kadar sürüyor ...işlem başarılı bir şekilde tamamlandı diyor cd yi dışarı veriyor fakat cd ye bakıyorum hala boş yakmamış... formattan sonra böyle oldu neden yapar bunu bilen varmı acaba?

Evet o ayar kısmına baktim cd olarak seçili durumda alet cd yi de görüyor nero fuul  olarak yüklendi sadece gözü silmedim...

Birde cd yi takip kapağı kapattigim zaman tırrrrrrttt   die bir iki kez ses geliyor o dikkatimi çekti baska cd taktım ondada aynı tırrrrt  yapıyor 

Bahsettiğiniz ses çok hayra alamet değil. Bir ara laptop'ımda DVD okuyup yazarken CD'leri okuyamama ve yazamama hastalığı peydah olmuştu; bence arıza donanımsal görünüyor; fakat yine de (Bence) çok daha iyi bir alternatif olan Ashampoo Burning Studio'yu deneyin derim.

On 04.08.2016 at 21:44, mosfet35 yazdı:

Evet o ayar kısmına baktim cd olarak seçili durumda alet cd yi de görüyor nero fuul  olarak yüklendi sadece gözü silmedim...

Birde cd yi takip kapağı kapattigim zaman tırrrrrrttt   die bir iki kez ses geliyor o dikkatimi çekti baska cd taktım ondada aynı tırrrrt  yapıyor 

"Tırrrrrt" sesi çok abartılı değilse normaldir; birçok DVD/CD sürücüsünde bu ses olur.

5 saat önce, mosfet35 yazdı:

meraba arkadaşlar... az önce denedim  nero  normal track cd yakıyor fakat mp3 yakmıyor yani cd yazıcı bozuk değil 

neroyu sildim yeniden yükledim gene aynı??

Track CD (ses/müzik CD'si) tamam fakat MP3 CD'si veya MP3 CD yakma (yazdırma) gibi birşey yok; veri (data) CD'si var. MP3 Biçimli dosyalar CD'ye diğer biçimlerde veri dosyaları gibi yazılır. Bu yazım/yakımlar sırasında dosya biçimlerinin farklı olmaları özel biçimlerde algılanmaz, algılanamaz. Yani sonuç olarak ses CD'leri olur ama MP3 CD'leri yoktur, MP3 yazdırılmış CD'ler vardır.

Bunları şunun için yazdım: Acaba bunları yazdırırken yanlış bir şeymi yapıyorsun? Veya arabirim yazdırma ayarlarındamı bir problem var (sadece test yazdırması, sahte yazdırma gibi)?

Birde başka bir program ile dene istersen (@helehoyni'nin tavsiyesindeki olabilr). Veya Windows'un kendi arabiriminden yazdırmayı dene.

Kolay gelsin.

Edited by temonas

2 dakika önce, dj sms yazdı:

Burnaware kullan, Nero kullanan mı kaldı.

evet burnaware, ashampoo vs birsürü güzel ve hafif programlar var ama nero test vs için içlerinde en profişisi :D

ama düz sadece yazma işlemi yapılacak ise nero çokta önemli değil tabiki.

cdbxp diye burner programı var. Hem fazla yer kaplamaz hem de çok kullanışlıdır. Ayrıca ücretsi ve reklamsızdır. Tavsiye ederim.

Sorununa gelince tekrar format atıp bir daha dene. Durum hala aynı ise DVD'inde sorun olabilir. Özellikle DVD eski ise yazma sorunu daha erken baş gözteriyor. DVD okuması daha sonra bozuluyor. Yani yazma işlemi yapılamadığı/bozuk kayıt olduğu halde okuma işlemi hala çalışabiliyor.