Jump to content

Usb Disk Formatlayamama

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet arakdaşlar hediye gelen bir usb belliğim var maraksı belli değil metal döner kapakbir bir şey 16 gb normalda düzgün çalışıyordu ama şimdi taktığımda disk biçimlenmesi gerek diyorum ama biçimlenmiyor üste kapasite bilinmiyor diyorum başka format programlarıyla denedim ama olmadı flaş çöpmü oldu sektörü mü bozulumş tamirir mümkünmü lütfen yardım edin

Al kardeşim bu programı kullan kaç tane usb flash tamir ettim hatırlamıyorum bununla.bu ( 

Please register to see this content.
 ) siteden indir.kur bakalım eğerki donanımsal bir şey yoksa yani problem yazılım kaynaklıysa.büyük bir ihtimalle halleder.bu program bedavadır ve sağolsun arkadaş istek üzerine yapmıştı.kolay gelsin.her zaman el altında bulunması gerekli bir programdır.

3 saat önce, canpolat11 yazdı:

eyvallah dün low level format attım çalıştı ama diskin belli bir boyutu kendinden dolu format attıktan sonar yeni basit birim oluşturdum sonra böyle oldu yani şuan çalışıyor ama içi boş olduğu halde bir kısmı dolu

Dostum şimdi olay büyük ihtimal USB belirli bir kısmının HDD olarak formatlanmasından olmuştur. Dolayısıyla bu kısım görünmez. Bunu düzeltmek için yönetici olarak "command prompt" çalıştır ( yani cmd). Daha sonra "diskpart" yaz. Diskpart yazısı çıkınca "list disk" komutu ver. Bu bilgisayarında mevcut diskleri listeler. Oradan USB'yi seç, mesela "select disk 1" olarak. Yalnız dikkat et bilgisayar bağlı hard diskleri seçme. Bir kere seçtikten sonra "clean" komutu vererek tüm usb'yi temizleyebilir ve sonra yeniden formatlayabilirsin. 

Buarada usb diskinin sahip olduğu numarayı "disk 0" veya "disk 1" vesaire "gibi "diskmgmt.msc" yazarak kontrol edebilirsin. 

Bol şans...

5 saat önce, xanadu73 yazdı:

Dostum şimdi olay büyük ihtimal USB belirli bir kısmının HDD olarak formatlanmasından olmuştur. Dolayısıyla bu kısım görünmez. Bunu düzeltmek için yönetici olarak "command prompt" çalıştır ( yani cmd). Daha sonra "diskpart" yaz. Diskpart yazısı çıkınca "list disk" komutu ver. Bu bilgisayarında mevcut diskleri listeler. Oradan USB'yi seç, mesela "select disk 1" olarak. Yalnız dikkat et bilgisayar bağlı hard diskleri seçme. Bir kere seçtikten sonra "clean" komutu vererek tüm usb'yi temizleyebilir ve sonra yeniden formatlayabilirsin. 

Buarada usb diskinin sahip olduğu numarayı "disk 0" veya "disk 1" vesaire "gibi "diskmgmt.msc" yazarak kontrol edebilirsin. 

Bol şans...

eyvallah hocam deneyeceğim

6 dakika önce, canpolat11 yazdı:

eyvallah hocam deneyeceğim

hocam dediğiniz gibi yaptım bu sefer formatlayamiyor yine eskisi gibi kapasite bilinmiyor diyor üsttde bende tekrar low level format yapıyorum

• 2 hafta sonra ...
On 21.09.2016 at 20:47, canpolat11 yazdı:

tamam hocam şimdi tekrar low level format yatım ama bu sefer bilgisayarıma da usb diski sağ tıklayarak normal biçimlendir edim oldu eksilme yok çok şükür ilgilenen tüm arkadşlara çok teşekkür ederim

rica ederim isine yaradiysa ne mutlu bana low lewel ile bicimlendirip üstüne hp tool format miydi yada normal sag tik bicimlendir dedigin zaman düzelir o sorun aslinda sorun degil 

format atarken low lewel den sonra kendine bir cace bölümü olsuturmus olabilir ntfs icin kendine kücük bir bölüm olsturmus olabilir genelde bizim 16 diye aldigimiz 15 gb 14 gb ciktigi gibi :) 

• 2 hafta sonra ...
Bir saat önce, oguzhan43 yazdı:

hdd low level format tool ile usb biçimlendirmek bana sağlıklı gelmedi bunun yerine chipgenius la flash ınızı öğrenip uygun araçları kullanmak daha mantıklı

low level atilan bir usb ye yada hdd ye daha yavas calistigini seziyorum bazen abi ama ne yapalim baska care yok bazen