Jump to content

Üçgen vb. Geometrik Çizimler için.!

CaVeLL

Recommended Posts

Yakında Yayımlanacak Bir Geometri Kitabındaki Çizimler için Bir Programa ihtiyacım Var..!?

"Cabri Geometry II Plus 1.3" Çizim Konusunda Güzel, işimi Görüyor istediğim çizimi çizebiliyorum ama Word'e Aktardığımda Tam Yatay ve Dikey Çizgiler Hariç Diğer Çizgiler Düz Görünmüyorlar... Matbaada Kitap Şeklinde Çıkacağı için Çizgilerin Düzgün Olması Önemli..

Cabri Geometry Programını Kullanan veya Bana Bu Konuda Program Tavsiyesi Olan Varmı..!

Cabri Geometry ile Yaptığım Bir üçgen : (Hipotenüs ve Üçgenin içindeki Çizgi Çok Bozuk.!)

geometips2.png

sayın cavell

NEDEN SKETCHPAD?

1-)Sketchpad, kullanımı basit bir programdır. İsteyen herkes kolaylıkla Sketchpad kullanmayı öğrenebilir

2-)Sketchpad, dünyaca kabul gören bir geometri yazılımıdır. Birçok üniversitede ilgili bölümlerde ders olarak okutulmaktadır.

3-)Sketchpad, sürekli güncellenen bir programdır. Bu sayede yenilenen teknolojilere bağlı olarak kendini yeniler.

4-)Sketchpad, küçük boyutlu bir programdır. Benzerlerinin aksine sadece birkaç MB’lık boyutuyla indirilmesi ve kurulması basit bir işlem haline gelir.

5-)Sketchpad, sistem gereksinimleri düşük olan bir programdır. Bu sayede en düşük sistemlere bile kurulabilir…

Yukarıda belirtilen maddeler Sketchpad’ı dünyanın bir numaralı geometri program yapmaktadır. Birçok arama motorunda Download linklerine ulaşabileceğiniz Sketchpad, gelecekte bilişim dünyasındaki önemini daha çok arttıracaktır.

İLETİŞİM VE LİNKLER

Geometer’s Sketchpad Resmi Site:

Sketchpad Hakkında Bilgi ve Doküman:

Geometri Çizim Programı Euklid dynageo

dynageoma6.jpg

web sitesi :

Please register to see this content.

Öncelikle ilginiz için Teşekkürler @muhtar..

Bahsettiğiniz Programı 2 Farklı Warez Sitesinden indirdim..inen Dosya için Verilen Notlar Şöyle :

RELEASE NAME ..... The Geometer's Sketchpad v4.07S
SUPPLIER ......... Team EDGE
CRACKER .......... Team EDGE
PROTECTION ....... Retail
RELEASE DATE ..... 02/10/2006
SIZE ............. 04 x 5MB
URL .............. http://www.dynamicgeometry.com/
[/CODE]

Program Retail ama Açılışta Orjinal CD yi Takın Diyor ve Program Açılmıyor..!?

sketchpadjm0.png

Programı Burdan indirebilirsiniz :

Ama Ne Hikmetse Daha Bitürlü Çalıştıramadım :D

Bakalım Umarım Çalıştırabilirim ve Yine Umarım işimi Görür :D

[color=#FF0000]EDİT

______________________[/color]

Aşağıdaki Resimde Üçgen Program ile Düz Çizgi ise Worddeki Otomatik Şekiller ile Yaptım..

Otomatik Şekil Düz iken Üçgenin Hipotenüsü Çok bozuk..!?

Mutlaka Vardır Diyorum bunun Bir Ayarı ama Karıştırmadığım yeride Kalmadı :D

Bakalım Nasibimizde Varsa Buluruz Elbet.. :blink:

sshotsy3.png

[color=#FF0000]EDİT 2

___________[/color]

Çok Profesyonel Olmasına Gerek Yok, ÖSS ye Hazırlık Kitabının Üçgenleri vs... Çizilecek ama Görüntü Kalitesi Önemli... Vektörel Olmuyor..! :D

Daha profesyonel grafikler için Equation Grapher 3.2

Bilgi için

EqScreenShot.gif

egr_dia1.gif

************************************************************************************

Dershane için program arıyorsanız kıymeti bilinmemiş bir yer var gibi.

sitesinden araştırabilirsiniz hem ucuz hem resimlerde falan ilgi çekici.

resmi cok büyük yapıp bir program yardımıyla küçültürsen sanırım oradaki köşeli görüntü ortadan kalkar.

Yine Olmuyor..!? :D Yine Bozuk Çıkıyor...

ucgenkk1.jpg

AutoCad , Corel vb. Programlarla Olur ama Onlarda Normalden Daha Fazla Fakit Alıyorlar, Bu Program ( Cabri Geometry ) Gayet Güzel ama Birde Şu Vektörel Sorunu Aşsam Ne Güzel Olacak :blink:

ilgilenen Arkadaşlara Teşekkürler....

Yine Olmuyor..!? :) Yine Bozuk Çıkıyor...

ucgenkk1.jpg

AutoCad , Corel vb. Programlarla Olur ama Onlarda Normalden Daha Fazla Fakit Alıyorlar, Bu Program ( Cabri Geometry ) Gayet Güzel ama Birde Şu Vektörel Sorunu Aşsam Ne Güzel Olacak :D

ilgilenen Arkadaşlara Teşekkürler....

Birde şunu dener misiniz?

patch:

• 2 years yıl...

Arkadaşım benim de senin gibi sıkıntılarım vardı sadece geometri değil fizik, kimya, coğrafya vs. kitabı yazacaktım.

İstediğim program wordde sorun yaratmasın çözünürlük vs. derken Smartdraw programını buldum wordde ve çözünürlükte sorunsuz çalışıyor tavsiye ederim şu an hala onu kullanıyorum. office nin denklemi veya mathtype programına da uygun.

• 8 ay sonra...

Geometrix programı derdini çözer ben dönem ödevimi bu programla yapmıştım sorun şu ki çalışan patchi sadece mtct de buldum onunda linki kırık.

kardeş bu programı arşivinde varsa paylaşabilirmisin?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...