Jump to content

Sistem tamamen yüklenmemiş.Kuru yeniden çalıştırın.

meteora07

Recommended Posts

• 2 ay sonra...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Arkadaşlar bende de aynısı oldu ben düzelttim

başlangıçta tnc menüsündeyken 4 e basıp makinayı winpe ile açın

commander menüsünde üstte en sağda regedit işareti olan erd regedit var ona tıklayın

windowsun kurulu olduğu sürücüyü seçip widows klasöründeyken tamam a tıklayın

regedit açılacak oradan hkeylocal machine>system>setup a gelin sağ tarafta systemsetupinprogres değerine çift tıklayıp değerini 0 yapın

bilgisayarı yeniden başlatın

• 1 ay sonra...

arkadaşlar hiç bişr yetkili buraya bakmıyor mu? yardım edin lütfen! sistem tamamen yüklenmemiş . kuru yeniden başlatın diyo ve etki alanı hiç yok. arka fon siyah yani dediklerinizi yapamıyorum. laptop olduğu için mi bu? servispack 3 ü sorunsuz yükledim ve çalışır duruma geldi. ama bilgisayarı bira süreliğine kapattım ve açtığımda yukarıda belişrtiğim sorun çıktı. tnctr cd sini takıyorum cdden çalıştırmada yapmıyor. biosta ayarlamaları yaptım yine bişi olmuyor. hani formatta atamıyorum. yardım edin yardıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııım!

• 4 hafta sonra ...
Paketi kurmadan önce Hizmetlerden InstallShield hizmetini kapatın ve iptal edin.

Eğer windows çökmüşse, winpe içinden registry araçlarını kullanarak kendi sisteminizin registrysine girin ( şu an tam olarak bilmiyorum, ama boot menüsünde password recovery içindeki registry editörden yapmıştım bir aralar.).

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\systemsetupinprogress

anahtarının değerini 0 yapın.

Paketi kurmadan önce Hizmetlerden InstallShield hizmetini kapatın ve iptal edin.

Eğer windows çökmüşse, winpe içinden registry araçlarını kullanarak kendi sisteminizin registrysine girin ( şu an tam olarak bilmiyorum, ama boot menüsünde password recovery içindeki registry editörden yapmıştım bir aralar.).

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\systemsetupinprogress

anahtarının değerini 0 yapın.

ya arkadaş şu InstallShield olayını şimdimi söylüyorsunuz kurduk sistemi pc açılmıyor işte başından deseydiniz ona göre hareket ederdik şimdi ne yapmamız gerekiyor formatmı atıcaz yani tekrar????

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

sistemini açamıyanlar şunu bir denesinler... eğer bir şekilde msdos veya başlangıç diskiyle bir şekilde pcde msdosa girerlerse..

%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe bunu yazarlarsa sistem geri yükleme çalışır bu küçük bir bilgi olsun belki işine yarıyanlar olur..

• 1 ay sonra...

Çalıştıra "services.msc" InstallShield'e çift tıklayıp otomatik veya elle yazan yeri devre dışı yapın.

pekı bunu yaparız ama sistem cokmeden once dımı tnc xp sp2 yi sp3'e guncelleme yapınca coktu gerı donucusum yok dımı ?

Çalıştıra "services.msc" InstallShield'e çift tıklayıp otomatik veya elle yazan yeri devre dışı yapın.

merhaba konu baya gecmıs ama bırsey danıcagım coken sıstemde regıstry nasıl gırebılıyoruz bı yadımcı olabılırmısınız

XP cdsini taktığınızda boot ekranındaki menüde minixp var. O winpe'dir.

merhaba, aynı sorun bendede var.sker_boinin dediklerini yaptım lakin her kapattığımda yenıden aynı hatayı veriyor 0 oluyor gene 1. şimdi bunun başka bir yolu yokmu?

merhaba, aynı sorun bendede var.sker_boinin dediklerini yaptım lakin her kapattığımda yenıden aynı hatayı veriyor 0 oluyor gene 1. şimdi bunun başka bir yolu yokmu?

arkdsım bendede aynı sroun vardı o pc dekı vırusten kaynaklanıyor format atmanı lazım yanı pc yi komple sıfırılaman lazım virus degerleri değiştiriyor

• 5 hafta sonra ...

Ya arkadaşlar lütfen biri yardım etsin winpe acmaya calisiyorum ama siyah ekran geliyor tam alttaki çizgiler doluyor dediğim anda pciide.sys bozuk. devam etmek için bir tuşa basın yazısı çıkıyor yardım pls. format atmadan bilgilerimi kurtarmam lazım :S

Ya arkadaşlar lütfen biri yardım etsin winpe acmaya calisiyorum ama siyah ekran geliyor tam alttaki çizgiler doluyor dediğim anda pciide.sys bozuk. devam etmek için bir tuşa basın yazısı çıkıyor yardım pls. format atmadan bilgilerimi kurtarmam lazım :S

Evet arkadaşlar bende sistem tamamen yüklenmemiş uyarısı alan mağdurlardanım şimdi ben regedit ten söyleiğiniz değişikliği yapmama rağmen halen düzelmedi.Başka Yolu varmıdır acaba yaptığım pek bişeyde yok güncelleştirmeleri yükle dedim aç kapa yaptıktan sonra küt bu hatayı aldım böyle her güncelleştirme yüklemede problem verecekse işimiz var valla.....

• 3 hafta sonra ...

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\systemsetupinprogress bu anahtarın değerini 0 yaptıktan sonra ilk acılışta düzgün olarak açılıyor fakat pcyi resetlediğniz ya da kapatıp açtığınızda o değer tekrardan 1 oluyor.. Yani bu işlemi pcyi her açtığımızda yapmak zorundamıyız anlamadım ben.. olayı çözen arkadaş varsa cvp yazarsa sevinirim..

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\systemsetupinprogress bu anahtarın değerini 0 yaptıktan sonra ilk acılışta düzgün olarak açılıyor fakat pcyi resetlediğniz ya da kapatıp açtığınızda o değer tekrardan 1 oluyor.. Yani bu işlemi pcyi her açtığımızda yapmak zorundamıyız anlamadım ben.. olayı çözen arkadaş varsa cvp yazarsa sevinirim..

InstallShield servisini kapatmayı denedinmi peki?

InstallShield servisini kapatmayı denedinmi peki?

hiçbir servisi kapatmadım fakat şu şekilde olay çözüldü..

pc'yi bartpe ile baslattıktan sonra registery'den gerekli anahtarın değerini 0 yaptım..

Bu şekilde windows düzgün olarak açıldı ama yeniden baslattığımda yine 0 değer otomatik olarak 1 değeri alıyordu..

BartPe'den değeri 0 yaptıktan sonra windows düzgün olarak açılıyor registerdeki değeri windows üzerindeki registerinden de değiştirin.. bu şekilde sorun çözülüyor..

hiçbir servisi kapatmadım fakat şu şekilde olay çözüldü..

pc'yi bartpe ile baslattıktan sonra registery'den gerekli anahtarın değerini 0 yaptım..

Bu şekilde windows düzgün olarak açıldı ama yeniden baslattığımda yine 0 değer otomatik olarak 1 değeri alıyordu..

BartPe'den değeri 0 yaptıktan sonra windows düzgün olarak açılıyor registerdeki değeri windows üzerindeki registerinden de değiştirin.. bu şekilde sorun çözülüyor..

bu şekilde 1 kere normal olarak açıldı arkadaşlar ben heyecanla düzeldi sandım ve buraya yorumu yazdım..

şimdi installshield servisinide kapattım ama yine çözülmedi olay..

• 3 ay sonra...

Merhaba, bende Tnc XP SP2 kurmuştum laptop'a ve üzerine de sp3 yüklemeye çalışınca malum durum ortaya çıkmış oldu.. BarthPE denedim ama iaStor.sys diye bir hata aldım ve sonra Hirens Boot indirdim sitesinden. Registry PE ile bahsedilen değeri "0" yapmama rağmen "hatta ntuser.dat ta seçmeme rağmen (alakası var mı bilemiyorum) her restart ettiğimde otomatik olarak "1" oluyor ve yine malum hatamızı vermeye devam ediyor.. Ne olur ne olmaz Acronis ile C'nin full yedeğini aldım ama sabaha kadar bunu çözmem lazım.. Umarım uyanık ve yardım sever bir arkadaş vardır :(

NOT: Akşam üzeri saat 5'ten beridir forumda ve google'de okumadığım forum, makale kalmadı, lütfen şurda şunu aratın gibi cümleler yazıp vakit kaybetmeyin..

Saygılar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...