Jump to content

Exe Dosyalarını Msi Dosyasına Dönüştürmek

blackman12

Recommended Posts

Buyrun arkadaşlar istek üzerine bu konuyu ele aldım bu videomda.Bundan sonra tüm anlatımları videolu yapmaya gayret edeceğim çünkü resimlerde bazen detayları kaçırabiliyoruz.Videonun rarlı boyutu 1 mb açıldığında 114 mb oluyor.

http://www.mediafire.com/download.php?ddtpol353tcut8b
http://www.4shared.com/file/204201420/ce17a0b5/exe2msi_byblackman12.html[/CODE]

[b][u]

Edit Brightblade--> Arkadaşlar saçma bir şekilde 114mb'ı 1mb'a nasıl sıkıştırdın gibi sorular soran arkadaşlara uyarı vereceğiz. Birton ileti sildim böyle konudan el insaf![/u][/b]

• 5 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

bu yöntemle live messengerı denedim. msi dosyasını oluşturdum ve bat dosyası ile katılımsız yaptım.

sanal makinede denedim. kurulumda bir sorun oluşmadı. hatta msne bile girdim. ama daha sonra usnsvc.exe diye bir dosya çalıştı.

makineyi restart ettiğimde ise msn tekrar kurulmaya çalışıyor ve temp dosyasından msi dosyasını göstermemi istiyor.

msni kaldırmaya çalıştığımda ise kaldıramıyorum. 3 farklı sanal makinede denedim sonuç aynı.

nerede hata yapıyor olabilirim?

teşekkürler...

cookieleri katılımsız çalışmanıza dahil etmiş olabilirsiniz.Çalışmayı tamamlarken gereksiz dosyaları iyi ayıklayın ve regedit girdilerini iyi kontrol edin aksi takdirde böyle hatalar almanız doğaldır.

evet, biraz deneme yanılma yaparak da olsa program sorunsuz çalıştı. problem yok şimdi.

programın uninstall edemememin sebebi bir log dosyası imiş onu ayıklayınca uninstall problemi çözüldü. daha sonraki denemelerim daha kolay gerçekleşti bu sayede.

videoda ayıklama işleminde uninstall dosyalarını çıkarıyorsunuz, bunu anlayamadım. bir mantığı var ise kısaca açıklarsanız sevinirim.

Eh biraz bilgisayarını tanıman lazım kmixer\enum tarzı girdiler boş ve gereksiz girdilerdir.Sonra eğer internetteyseniz rasman tarzı girdiler çıkabilir bunun dışında rng diye gıcık bir grdi vardır bunları ayıklaman gerek...

Selam analtimin cok güzel olmus fakat bende asagidaki hatalari veriyor bunun sebebi ne olabilir acaba

net framework yüklü pc de

flexneti 2 defa yükledim belki kurulum hatasi olabilir diye yeniden baslattim sonuc hep ayni

95520051ff5.jpg

72921032wl3.jpg

evet bendede hata veriyor snapshot seçeneğinde bir sorun yok ancak repackin monitoring seçeneğinde hata veriyor

evet bendede hata veriyor snapshot seçeneğinde bir sorun yok ancak repackin monitoring seçeneğinde hata veriyor

Deepfreeze tarzı programlar sistemde yüklü ve devrede ise bu hatayı alabilirsiniz.

Bende sanal makinada deepfreez açıkken bu hatayı vermişti. Devredışı bırakınca hata vermedi.

• 5 ay sonra...

arkadaşlar bir sorum olacak tek yukarıdaki şekilde anlatıldığı gibi msi dosyasını oluşuturdum fakat oluşturmuş olduğum ms dosyası tek tıklama ile kurulsun istiyorum ve sadece tek bir msi dosyası olsun böyle birşey mümkün mü acaba?

En basit şekilde msi dosyanızı sfxleyin ve çıkarttıktan sonra çalıştır yazan yere örnek.msi /qn yazın.Böylece hem tek dosya tutacaksınız elinizde hem de ekstra bir bat dosyasını arşivlemeyeceksiniz.

cevabın için çok teşekkür ediyorum blackman ama anlatmak istediğim dosya msi dosyası olacak ve katılımsız olacak :) yani ben bunu local policy ile kullanıcıların bilgisayarına kurmak istiyorum ve msi dosyası olmak zorunda ve katılımsız olmak zorunda olay bundan ibaret katılımsız programı msi a çevirdim fakat ileri tıkla vs çıkmakta.tek bir dosya olacak uzantısı msi olacak ve katılımsız olacak yani bu mümkünmü mümkün ise bir bileniniz var mıdır acep?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...