Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. ×

Telefonda Radyo Sesi Dışarı Vermiyor

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

abdulhey_, 3 dakika önce yazdı:

@oguz_45 favorilerim den biri o telefondu.  Ama yukarıdaki postlara bakarsanız bir arkadaş asus donanım uzmanı  diğeride malzemesi çok kötü asusdan uzak dur demiş...?

Ben kullanıyorum gayet sıkıntısı yok sen neler kullanıcan uygulama olarak ona göre cevaplıyım

Ben hepsiburadan aldım eylül ayında fiyatı 1.550 tl idi. Bu fiyata bu donanım gayet yeterli bu arada yeni güncellemeler gelicektir.

oguz_45, Bir saat önce yazdı:

Ben kullanıyorum gayet sıkıntısı yok sen neler kullanıcan uygulama olarak ona göre cevaplıyım

Ben hepsiburadan aldım eylül ayında fiyatı 1.550 tl idi. Bu fiyata bu donanım gayet yeterli bu arada yeni güncellemeler gelicektir.

1799 TL olmuş bu parayı verdikten sonra insan çift kamera istiyor portre modu çekmek için

htc 10 ve lenovo p2 de radyoyu çeşitli sitelerde belki 10 kişiye sordum. çoğu kişi bilmiyorum veya internetteki inceleme sitelerine bak demiş :)  insan elinde olan telefonu bilmez merak etmezmi yav :) 

birde sadece kulaklıktan mı yoksa hoperlörden de ses geliyormu meselesi çıktı şimdi. :)  zira benim k5 plus ta sadece kulaklıktan dinleyebiliyorsun dolby atmos açık basları falan hiç dağıtmadan müthiş güçlü ve net ses veriyor. en iyi nokia 5800 xm sesi diye bilirdim bu bendekinin sesi onuda geçiyor.

RaZoRWounD, 6 dakika önce yazdı:

1799 TL olmuş bu parayı verdikten sonra insan çift kamera istiyor portre modu çekmek için

ben bir kaç gün önce  teknosada görmüştüm. fiyat o kadar yoktu . dün baktım satılmış galiba yoktu.

Htc one m9, Lenovo p2, sony Xperia X arasında kaldım en son. Xperia x de aradığım tüm özellikler var. Ama batarya ve ekran az gibi. Birde müzik sesi falan bir tık az çıkıyormuş.

Bu htc 10 un , Evo nun arka kamera niye çıkıntılı sorun yaratmazmı?

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 17 saat önce yazdı:

Htc one m9, Lenovo p2, sony Xperia X arasında kaldım en son. Xperia x de aradığım tüm özellikler var. Ama batarya ve ekran az gibi. Birde müzik sesi falan bir tık az çıkıyormuş.

Bu htc 10 un , Evo nun arka kamera niye çıkıntılı sorun yaratmazmı?

Çıkıntılı diyorsunuzda iphonedede çıkıntılı oluyor herkes gidip alıyor bu sizi niye 2lemde bırakıyorki onu anlamadım?

Ama ben genede Xiaomi Mi5s (128 gb) göz ardı edilmemesi taraftarıyım teknik özellik bakımından ismi geçen bütün telefonlardan daha fazla özelliğe sahip (pil hariç)

Edited by RaZoRWounD

RaZoRWounD, 2 saat önce yazdı:

Çıkıntılı diyorsunuzda iphonedede çıkıntılı oluyor herkes gidip alıyor bu sizi niye 2lemde bırakıyorki onu anlamadım?

Ama ben genede Xiaomi Mi5s (128 gb) göz ardı edilmemesi taraftarıyım teknik özellik bakımından ismi geçen bütün telefonlardan daha fazla özelliğe sahip (pil hariç)

çıkıntılı olunca zamanla aşınmıyormu? ondan dedim. htc 10 a radyo yüklenebilirmi?  mi 5 s de de radyo yok birde eldiven uyumu yok. bazan soğuk havalarda kapasitif işe yaramıyor veya zor algılıyor onun için eldiven uyumunada önem veriyorum.

abdulhey_, 27.11.2017 - 19:14 yazdı:

Huwei  mate10 pahalı olur sanırım. P9 lite iyi değilmi? sony ynim bu lenovo k5 plus iyi aslında yok yok.  İlgi çokki fiyatı düşmedi. Üstelik en son android sürümüde 5.1.1  2.el sitelerinde bile millet hep yüksek fiyat yazmış.   Ama internette biraz fazla sekme açınca donma veya websayfası göz kırpıyor. İşlemci zayıf kalıyor galiba. Onun için Bir üst özellikte ve kaliteli bir telefon istiyorum.  Sony kalite bir benim aşina oldüğum.  Lenovo p2 var kafamda özellik ve sistem seviyesi oldukça baba ama onda da radyo muallak gibi yine ve kalite sony yi yakalayamaz herhalde.

Not:telefondan yazıyorum imla hatası oluyor.

Bir Göz At İstersen

Please register to see this content.

• Like 1

CEKİC@N, 2 saat önce yazdı:

Bir Göz At İstersen

Sağolun. Daha ayrıntılı inceledim. Htc 10 ilk tercihim ama radyo yok. 2.xperia X, pil düşük . 3. Lenovo p2  en 7.6 cm tek elle kullHtcanamam .  Htc 10 en iyisi radyo olsa onda karar kılardım. Gsmarenada tüm ayrıntıları ile inceledim. Htc nin kamerası süper.  

Aslında üçü arasında seçim yapmak zor.  P2 ninde pili çök iyi mesela.  Sony X de de herşey var ama pil2620 mah. Sony de pil genelde düşük. 

Benim lenovo k5 plus 2750 mah genelde internete takılırım. 1 gün idare ediyor.

Edited by abdulhey_

RaZoRWounD, 28.11.2017 - 16:19 yazdı:

Daha iyisini almak isterseniz Htc 10 Evo 64 gb var snapdragon 810 işlemcili / 64 gb hafızalı / Su geçirmez özelliğe sahip

Not: İçinde radio bulunmasa dahi

bu apkyı kurup radio çalar hale getirebilirsiniz :)

htc 10 u olanlara sordum internetsiz radyo apk olarak kurulamıyormuş. bu gün aynı şekilde benim lenovo k5 plus a yakın telefon ve genel hepsinde internetsiz apk radyo diye buldum bir tane  nerdeyse cihazın bütün bilgilerine erişim istiyor ona rağmen sonraki.. sonrakiii ve yükle diye en son tıkladım. yükler gibi yapıp. yüklenmedi. yazıp bırakıyor. internet radyo var çok güzel ama. 1dk da 1.4 mb götürüyormuş. neyse sesi dışarı veremedik..  bazı çoğu şeyleri olan telefonlar buldum ama onlarda da ekran büyük. iki ellede kullanmakbiraz esaret gibi geliyor bana :) veya fazla bir işlem gibi geliyor. yani sağ elimle işlem yaparken sol elim sadece telefonu  tutacak.. gereksiz geliyor.. veya iki elle işlem yapacak yaşı aştık belkide.. 

Radyo konusunda şunu yazabilirim. Öncelikle telefonların büyük çoğunluğu radyo sinyallerini kulaklık aracılığı ile alıyor. Kulaklık takmadığında sinyal sorunu olacaktır. Bu benim kişisel fikrim. Bu konuda kişisel olarak şunu yazabilirim. Telefon üretimi yapan firmalar bunun performans ve şarj problemi oluşturabileceği için tercih etmiyorlar bana göre. Çünkü diyelim ki radyo sesini dışarı vermek istiyorsun sinyal gücü için kulaklık takılı olacak, sesi dışarı verdiğinde hoparlörler aktif olacak, bunun yanı sıra radyo proğramı açık olacak. Kafadan telefonu yoracak 3 şeyi yazdık. Yormakla kalmayacak telefonu ısınmasına sebep olacak işlemciyi zorlayacak bu kadar olumsuz durum şarjın daha hızlı boşalmasını sağlayacak. Bunlarla kalmayıp sürekli uygulandığında belkide telefonu kısa sürede pert edecek. Ben tavsiye etmem kulaklık dışında radyo dinlemeyi. Belki bunun sağlıkla alakalı sebepleri de olabilir. Markalar konusunda lg tavsiye etmem. Daha önce cep telefonu satıyordum ve hemen hemen sattığımız tüm lg ler sıfır cihaz satmamıza rağmen %70-80 i çeşitli şikayetlerle teknik servise gidiyordu. Ben özellikle iç kısımda kullanılan parçaların kalitesiz olduğu düşüncesindeyim. Benim çalıştığım dönemlerde akıllı telefonlar yoktu ancak şimdilerde de kullanan arkadaşlarımdan hala aynı tarzda şikayetler duyuyorum. Asus markası bence anakart dışında hiçbir ürünü kullanılmamalı. Ciddi ısınma problemleri olduğunu çok duydum. Ben sony xperia z2 kullanıyorum. Genel anlamda memnunum diyebilirim ancak ısınma problemi ciddi şekilde var. Gerçi z5 te pek bu tip sorunlar duymadım. Birde Sony nin teknik servisleri hakkında ciddi şikayetler var. Bildiğim kadarı ile de Türkiye' de kendine ait teknik servisleri yerine işi taşerona bırakmış. lenovolar birkaç modelini gördüm ve bana göre fiyat özelik ve performans açısından başarılı olduğunu düşünüyorum. Mesela Sony nin 2000 Tl lik cihazına karşılık lenovodan 2000 tl lik cihaz daha performanslı, daha çok özellikli olacağı düşüncesindeyim.

• Like 1

@deli_petro06 bende z2 yi bir gece kapakları sürekli açılınca birde sd kart telefonun içine kaçınca herşeyi göze alıp kendim açtım içini. ama sd kartı yinede çıkarıncaya kadar göbeğim çatladı ama sonunda çıkardım. yani sırff kıl olduğumdan bu durumlara açıkcası telefona kıydım. :) yalnız görüşme sesi süperdi. özellikle kalabalık ve yakın ortamda sesi resmen herkes duyuyor nerdeyse. yeni çıkan z5  ve en son x.. serisi ise işler tersine dönmüş ses baya ortalamanın altına düşmüş.  birde  sony de x den sonra radyo işine son vermiş gibi. bir x de var.  sizin saydığınız sebeplerden ziyade trt ye vergi ödememek içinmiş sanırım..

lenovo p2 de karar kılıyordumki son olarak boyutu büyük olduğunu düşündüm. ve kalite olarakta sony nin altında .  htc 10 htc  one m9 plus, lenovo k5 note ve en son sony xperia x de kaldım.  aslında özellik olarak lenovo k5 note lenovo p2 iyi ama laite olarak ve boyut olarak sonyu x den iyi değiller bence. galiba alırsam sony xperia x alıcam. çünkü telefonda yok yok.her ne kadar pil düşük olsada. powerbank aldık boşuna almamış olurum :) 3 kere doldurur onu. bilmiyorum lenovo p2 de  de tek elde kullanım modu var ama biraz hantal geldi bana sony e göre.

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

@deli_petro06 bende z2 yi bir gece kapakları sürekli açılınca birde sd kart telefonun içine kaçınca herşeyi göze alıp kendim açtım içini. ama sd kartı yinede çıkarıncaya kadar göbeğim çatladı ama sonunda çıkardım. yani sırff kıl olduğumdan bu durumlara açıkcası telefona kıydım. :) yalnız görüşme sesi süperdi. özellikle kalabalık ve yakın ortamda sesi resmen herkes duyuyor nerdeyse. yeni çıkan z5  ve en son x.. serisi ise işler tersine dönmüş ses baya ortalamanın altına düşmüş.  birde  sony de x den sonra radyo işine son vermiş gibi. bir x de var.  sizin saydığınız sebeplerden ziyade trt ye vergi ödememek içinmiş sanırım..

lenovo p2 de karar kılıyordumki son olarak boyutu büyük olduğunu düşündüm. ve kalite olarakta sony nin altında .  htc 10 htc  one m9 plus, lenovo k5 note ve en son sony xperia x de kaldım.  aslında özellik olarak lenovo k5 note lenovo p2 iyi ama laite olarak ve boyut olarak sonyu x den iyi değiller bence. galiba alırsam sony xperia x alıcam. çünkü telefonda yok yok.her ne kadar pil düşük olsada. powerbank aldık boşuna almamış olurum :) 3 kere doldurur onu. bilmiyorum lenovo p2 de  de tek elde kullanım modu var ama biraz hantal geldi bana sony e göre.

Hocam trt payından kaynaklandığını düşünmüyorum. Trt payı her türlü elektronik eşyada alınıyor diye biliyorum. Ben sony, samsung vb. firmaların bu tip durumları düşüneceğini sanmıyorum. Sony ve lenovo kısmına gelince illaki büyük marka farkları var. Benim yazdığım daha çok fiyat performans karşılaştırması idi. Yani Sony X serisine 4000 Tl verirsin yakın özelliklere sahip lenovo 2000-2500 tl arası olur. Yani markalar birbiri ile kıyas dahi olunmayacak kadar büyük farklar var. Ben Sony cihazımdan memnunum ancak işin teknik servis kısmını da unutma derim. Daha önce de forumda bir arkadaş Sony' nin teknik servisi ile ilgili bir konu paylaşmıştı. Bende cihazın kronik ısınma problemi ile alakalı aradım ve bir japon firmasından beklemeyeceğim lakaitlikte cevaplar aldım. Anlatamam yaşaman lazım. Sony Türkiye müşteri temsilcisi inan sokakta sahte telefon satan şahıslar var ya onlar bile konuştuğum kişinin yanında dünyanın en kibar insanı olur. Sony düşünüyorsan teknik servis kısmını iyi araştır öyle karar ver derim. Ben Sony Türkiye müşteri temsilcisi ile konuştuktan sonra sony e bakış açım değişti. Cihaz sorun çıkarmasın diye oyunları, çok ağır proğramları, cihazın ısınmasına sebep olacak tüm yazılımları kaldırdım sırf Sony Türkiye ile muhatap olmamak için ve cihazı stamina modunda kullanıyorum sürekli. Htc en son gördüğüm dönemlerde symbian dönemlerinde falan Nokia ile aynı symbian yazılımını kullanmasına rağmen kullanmakta aşırı zorlanılıyordu. HTC nin markasına özel kullanıcıları var. Android birkaç cihazında da inatla kullanımı zorlaştıracak şekilde menüleri olduğunu gördüm. Nedendir bilmem inatla menüyü zorlaştırıyorlar. Almadan önce vatan bilgisayar v.s gibi yerlerdeki demolarını incelemeni tavsiye ederim. Bu arada sony X içinde kullanıcılarından kronik bir sorunu olup olmadığını araştırmanı tavsiye ederim. Bu arada radyoya bu kadar takıntılı olmanı da anlamadım :) açıkçası ben bu kadar dert etseydim 5-10 tl ye çok iyi küçük radyolar var. Bir radyo özelliği için cep telefonunu heba etmezdim. Yoğun şekilde kullandığında radyo özelliğini cihazın 1 sene de canına okuyacağı düşüncesindeyim. 1 seneden sonra powerbankin varlığı da çok önemli olmayabilir. Elektronik şans işidir ancak karar kıldığın cihazın kronik sorunları olup olmadığını ciddi şekilde araştır. Japon zekasına her zaman hayran olmuşumdur ancak bu kadar ciddiyetsiz bir teknik servis anlayışı hayal kırıklığına uğrattı beni. En büyük artısı benim için gelişmiş stamina modları yeri geldiğinde hayatını dahi kurtarabilir durumda. Bir cihazda hem akıllı telefon hemde sadece konuşulabilen ve mesaj atmaktan başka bir işe yaramayan bir telefonu birleştirmek mükemmel bir şey. Marka sony zeka japon zekası ama işçilik artık tüm markalarda artık çine bağlanmış. Çok yakın zamanda ufak tefek ayrıntılar dışında birbirlerinden pek farkı kalmayacak. Z2 yi el bebek gül bebek kullanmama rağmen bende de yan kapağın bağlantılı olduğu dandik plastik parça kırıldı. Ve parça 20+ tl...

Samsung Galaxy A5(2017) 1800 lira bandında radyolu için iyi bir seçenek Sony gibi çağ dışı kötü bir tasarım için 1800 lira verilmesini abest buluyorum kaldıki f/p 1.9 lensli 16 mp kameralarıyla harika pozlar yakalamak mümkün.Xperia x'e göre suya dayanaklılık içermesi.Daha hızlı ram ve işlemciye sahip olması 3000 mAh bataryasının bulunmasını 5.2 inçlik ideal ekran boyutu olması alınabilir kılan diğer özellikleri ayrıyetten Full HD 60 fps video kaydı yapabiliyor olmasıda ekstra iyi özelliklerinden bir tanesi :) Şahsen ben sırf hızlı şarjı destekliyor usb type-c girişli olduğu için bile samsungu tercih ederim :)

Radyo takıntınız olmasa 1800 lira bandında Xiaomi mi6 64 gb modeli var burda ismi geçen bütün telefonları sadece teknik özellikleriyle tokatlayan telefondur ama radyonun olmaması/trde garantisi bulunmaması sadece ithalatçı garantiyle satılıyor olması insanları vazgeçirtiyor :)

Edited by RaZoRWounD

@deli_petro06 bey, ben 2003 yılında mobil internet yeni çıkmaya başladığında Philips piso 625 miydi öyle bir telefon aldım.  tam 14 yıl kullandım.  bir kere tuşlar bazısı çalışmaz oldu. ön paneli çıkardım temizledim yeniden çalışmaya başladı. 1 yı ldaha öyle gitti. sonra çalışmadı tamirciyede götürmedim. ve en son işte annem kullanıyordu. zaten elektornik eşya  en fazla 17 yıl falan gider ortalama 7 yıl olduğu söyleniyor  aralıksız olarakmış galiba. ilk renkli tv 19 yaşımda ben almıştım. toshiba spysmaster canlı renkler :) diye reklamı vardı. tüpü ölünceye kadar 17 yıl kullandık.

dediğim gibi philips telefonuda 14 yıl kullandı-k.  sonra dokunmatikler yeni yeni çıkmaya başlamışken uzun şarj lı philips ler meşhur olmuştu . ama ben onlardan almadım. ilk nokia nın dokunmatik telefonu 5800 aldım. z2 yi de sahibinden.com dan almıştım. aşdığım kişi değişim cihazı olduğunu ve sıfır gibi olduğunu söyledi. ilk elime ulaştığında titreşim var gibiydi sonra baktım yok. ama kozmetik olarak gerçekten sıfır gibiydi. bir çok tamirciye götürdüm. titreşim motorunun değil bağlı olduğu bir ön devre varmış onun değişmesi gerekir dedi son götürdüğüm tamirci ama 150 tl alırım dedi. istemedim ve titreşimsiz kullandım. yani cihaz ilk aldığımda iyi ise ben onu çöp olmadan pek bırakmam. ama gözüm tutmamışsa onu gözden çıkarmak an meselesidir benim için.

ama 5800 öyle olmamıştı. onunla epey uğraştım. çünkü ilk dokunmatikti ve bana da interneti mutlak lazımdı. şarj sorunu vardı. kavga gürültü 3. de kvk nihayet şarj konnektörlerinde kısa devre olduğunu tesbit edip değiştirdi ve internet kullanımı 30 dk dan 4 saate çıktı.

şimdi de artık belli teknolojiler yerleşti ve ben artık son ama iyi bir şey almayı istiyorum. son çünkü yaş ilerledi. öyle formattı modlama idi hatta sıfırlama idi hiç uğraşasım gelmiyor.  hatta şu anki 1.5 yıllık lenovo k5 plus bile değiştirmeye çokta hevesli değilim.  ama fiyat performans telefonu olmasına rağmen benim ihtiyacımı karşılamada bir tık alt segmentte. ama hala ragbet görüyor ki fiyatı 1,5 yıldır pek düşmedi. 

ve mobil internet bi anlamda benim işimin gereği. yoksa xperia L var çekmecede görüşme sesi radyosu falan gayet iyi.  gerçi işimin gereği olmasada artık sülaledeki dedeler nineler teyzeler harıl harıl sosyal medyada :) yani bi yerde yine şart 4g li internet kullanımı iyi olan bir telefon..

iki favorim var lenovo p2 ve sony xperia x..  X in compact olması güzel p2 nin ise 5100 mah lık pili önplanda. ama p2 her ne kadar testlerde temel özelliklerde X den daha iyi görünsede boyut olarak büyük ve her özelliğide sağlıklı çalışmıyormuş. gerçi X inde görüşme sesi pek iyi değil diyorlar.  o zaman geriye son bir tercih kalıyor; compact mı orta boy ekranmı?  radyodan ödün verebilirsemde htc 10 olabilir..

@RaZoRWounD galaxy a5 benim 2016 daki favorilerimden biri idi. ama bildirim ışığı yokmuş :)  daha  doğrusu epey.com dan xperia X ve lenovo P2 ile karşılaştırırsan ne kadar fazla özellik farkı olduğunu görürsün. yani inceledikçe uyanıyor insan mı diyim daha iyimi diyim bilemiyorum..

Edited by abdulhey_

• 2 hafta sonra ...

LG'lerde işlemci yüksek frekansda çalıştırıldığı için ısınma sorunu var. Sony'lerde de aynı ısınma sorunu var. Bu ikisinden de uzak dur. Bana bu telefonlardan çok şikayet geliyor. Telefonun ısınması bir sorun değildir fakat bu ısınma telefonda sorun çıkarmaya başalrsa işte o zaman ısınma problemdir. Nitekim LG'ler yüksek ısılara çıktığı zaman işlemcinin soğuması için performansını otomatik düşürmeye başlar ki cihazı korumak için.  Zenfone' lardan pek şikayet duymadım ve Lenovo'ları bilemeyeceğim. Ben olsam xiaomi almayı tercih ederdim ya da samsung'un bazı serilerini. Bir de telefondan ne istediğin önemli. Özellikle ses kalitesi istiyorsan HTC

Edited by radyofon

aldım lenovo p2 aldım. onda karar kıldım. çünkü bir çok özellik mevcut. büyük ekran biraz ama tek elde  kullanım moduda var ve sanırım c harfi çizerek 4 inç e kadar küçülebiliyor ekran.  en önemlisi 5100 mah lık bataryası. şarj gün içinde biter kaygısı yok. ses kamera orta kalitede. ısınma diye birşeyle şimdilik hiç karşılaşmadım.  yalnız 2. el aldığımdan temizlik bakımından ve fiyat olarak uygun olduğundan gold renk denk geldi şansıma.

yalnız telefon sıfırlanmış olarak gelmişti. 185 mb lık yama güncellemesi vardı hemen yüklemek istedim yüklendi fakat uygulanırken aniden hata verdi ve kapandı. fastmood da recovery mood arası döndü durdu. tamircinin birine gösterdim. lenovo ya rom atmaktan anlamıyorum dedi. yılların telefoncusu halbuki. diğerine götürdüm 50 tl ye rom atarım düzelir dedi.  bi kaç sn düşündüm . içimden yapmadığım işmi o yapabiliyorsa bende yapabilirim dedim. pc internetten grubunu buldum. stock rom da varmış yapamazsın dedi çoğu servise gönder dedi. rom var biri link verdi kısaca nasıl yapılacağınıda anlatmış. pc ye bağlayıp yükleme aşamasına kadar geldim iki kez yükledim olmadı üçüncüde baktım adımları yavaş yavaş yüklüyor, bu sefer olcak galiba dedim ve rebooting yazdı en son ve telefon yeniden başladı ve sonuç başarılı. ondan sonra yine iki yama geldi n 7.0 nin üstüne onlarıda yükledim bu sefer sorunsuz yüklendi.

yalnız demin alarmı kurarken tam kaydettim nedense dondu ilk defa halbuki arka planda çalışan bir şey falanda yoktu fazla. fastmooda getirmek için power ve ses kısmaya aynı anda bastım . uzun basmak gerekiyormuş meğer biraz. geldi orası ve start dan yeniden başlattım. normale döndü. aslında sadece power tuşuna uzun basıncada yeniden başlıyormuştu.

radyoda var ses yeterli ama mono. stereo ve dolby falan yok.  

fakat nano sim olduğundan 22 tl ye simi üç modda da kullanılabilen simle değiştirdim. Hücre yayını konusu çıktı. halbuki güya bir sürü önemli bilgiyi şebeke üzerinden ücretsiz yayın mesaj olarak veriyormuş ama bende sadece lokasyonumu bildiriyor. bazan zırt pırt gereksiz oluyor. hücre yayınını kapatma ile ilgili vodafone nun self serviste bilgi yok. forumda da yok varda benim telefonda öyle değil.  siz biliyormusunuz kapatmalımıyım? nasıl kapatıp açabilirim? bu arada telefondan telefona ve operatörden operatöre farklı olabiliyor sanırım..

Sms ayarlarında WAP PUSH yada PUSH mesajları diye bir bölüm vardır onu bul ve kapat. P2 güzel telefon 850 TL'ye bir arkadaşıma satmıştım. Seçimin güzel ancak kendiliğinden yüklü gelen bazı saçma uygulamalar var onları sil arka planda bataryayı meşgul etmesin. İyi forumlar..

Emre028, 5 saat önce yazdı:

Sms ayarlarında WAP PUSH yada PUSH mesajları diye bir bölüm vardır onu bul ve kapat. P2 güzel telefon 850 TL'ye bir arkadaşıma satmıştım. Seçimin güzel ancak kendiliğinden yüklü gelen bazı saçma uygulamalar var onları sil arka planda bataryayı meşgul etmesin. İyi forumlar..

Kendiliğinden gelen uygulama lar nedir.?  Valla tersine aşırı sade. Galeri müzik uygulamaları bile yok. 

Hücre yayınları ile ilgili o dediğiniz ayar dahil hiç açık ayar yok. Hep kapalı ama yinede geliyor. Ancak çalışan uygulamalar dan kapanabiliyor bu sefer mobil veri de çalışmıyor.

Virüs programı temizlik uygulamaları lenovo kullanıcı deneyimi için arkaplanda çalışan uygulamaları filan vardı. Ancak rom atıldı denmiş belki son sürüm romda bu söylediklerim yok daha sade. Galeri için basit galeri adlı uygulamayı müzik çalar için de gm müzik uygulamasını tavsiye ederim. İyi forumlar..

Emre028, 12 dakika önce yazdı:

Virüs programı temizlik uygulamaları lenovo kullanıcı deneyimi için arkaplanda çalışan uygulamaları filan vardı. Ancak rom atıldı denmiş belki son sürüm romda bu söylediklerim yok daha sade. Galeri için basit galeri adlı uygulamayı müzik çalar için de gm müzik uygulamasını tavsiye ederim. İyi forumlar..

son gelen güncellemeyle basit galeri uygulamasına face-instagramda sorun çkardı düzeltme için 1 kaç kez daha güncelleme geldi düzelmedi ben o yüzden quickpic gallery tavsiye ediyorum.GM müzik uygulamasının ses kalitesi rezalet iyi bir ses deneyimi için AİMP tavsiye ediyorum kullanımı biraz zor ama pro muzik çalardan daha iyi ses kalitesi veriyor ;)

• Like 1

Basit galeriyi tercih ediyorum. Ama listenit ve guicpic de yüklü. Müzik olarak pi müzik diye popüler bir uygulamada yüklü xperia galeri uyumlu olsa yetecek de uyumlu değil yüklense bile çalışmıyor.  Telefon u yeni aldığımdan deneme aşamasındayım yoksa bir tane iyi olanı bırakıp fazlalıkları sileceğim. 

Video orjinal vardı ama menüden kayboldu.  Nereye gitti bilmiyorum.

Camera da galeri ile ilişkili değil. Yani cameradaki resmi direkt galeri araçları ile açıp düzenleyemiyorsun.  Yalnız güzel bir camera uygulaması buldum Store'dan. Adı kamera siyah simgeli orjinal kameradan daha net ve gerçekçi çekiyor.

Hücre yayını mesajlarıda hala arada gelmeye devam ediyor.  Vodafone müşteri hizmetleri de bilmiyor. Cihazın ayarları ile ilgili bizimle ilgili değil diyor. Aslında ayrıntılarına baktığında bir çok bilgi mesajı tikli. Ama bana gelen sadece lokasyonum içerikli hücre yayını mesajları. Diğerleri gelse hiç kapatmam. Ama zaten nerden açılıp kapanacağını hala bulamadım.  Mesajlar da ayar içinde 2-3 ayar geçiyorsun en altta kablosuz uyarıları var . Ona tıklayınca o zamana kadarki mesajlar var. Ordada iki işlev var. Yayınları sil ve Hangi uyarı mesajları almak istiyorsan onlara tik koyuyorsun. Deprem afet saldırı hatta bunları yayınlayan Brezilya Channel 50 kanalı bile var. Hepsi tikli seçili ama işte esas lazım olanlar değil  sadece lokasyon bilgilerim geliyor. Atıyorum, İstanbul-2, mahalle adı gibi..