Jump to content

Windowsun Kurulu Olduğu Sürücünün Adını Değiştirme

gasap

Recommended Posts

Arkadaşlar laptopumun hdd sini ikiye böldüm birine vista birine xp kuracam fakat vistayı d ye kurmam gerek xp yi c ye ama bilgisayardan yedeklediğim vista kendini direk c ye kuruyor seçme imkanı bırakmıyor bende sürücülerin adını değiştirerek bu otomatik kurulumu kandırmak istiyorum var mı dır bir yöntemi yardımlarınızı bekliyorum :huh:

bence bilgisayarı dos ortamında formatla xp cdsini tak r format c: format d: gibisinden...

Ama illada sürücü harflerini değiştircem diyorsan bunu normal windowsta yapma imkanın yok ancak cd den çalışan bir xp ile deneyebilirsin onunda işe yarayacağından emin değilim

Boşuna denemeni tavsiye etmem bende geçen sene C nin yerine başka bi harf vermek istemiştim araştırdım öyle birşey olmuyormuş:Yani bu bize bill Gates amcanın yaptığı bi güzellik.Bence bir de D ye XP kur gerekli belgelerini D ye taşı ondan sonra C ye vistayı yükle

• 1 ay sonra...
Boşuna denemeni tavsiye etmem bende geçen sene C nin yerine başka bi harf vermek istemiştim araştırdım öyle birşey olmuyormuş:Yani bu bize bill Gates amcanın yaptığı bi güzellik.Bence bir de D ye XP kur gerekli belgelerini D ye taşı ondan sonra C ye vistayı yükle

C nin adı değişmez ama D değişir.. Ayrıca vistayı Hangisine kurarsan kur hep vista açılır..

Bunun tek çözümü var. 2 harddisk kullanırsan o zaman olur öbür türlü imkansız.

Autounattend.xml dosyasında c: tanımlanmışsa varsa ancak dediğiniz gerçek olabilir.Diğer türlü istediğiniz bölüme kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.Bahsettiğiniz türde bir kısıtlama yok.

C nin adı değişmez ama D değişir.. Ayrıca vistayı Hangisine kurarsan kur hep vista açılır..

Bunun tek çözümü var. 2 harddisk kullanırsan o zaman olur öbür türlü imkansız.

Bende hem Xp hemde vista kurulu. Her zaman sormadan üstelik xp açılıyor. Yani imkansız demeyin.

Öncelikli kurulan sistemi Cye atıyor bildiğim kadarı ile.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...