Jump to content
TNC-TR
karadurak

Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 18.03.2018

Recommended Posts

Grub2 Dosya Yöneticisini Türkçe Kullanmak isteyenler KMPE klasörü içerisindeki Dos Klasörüne girip grubfm.iso yu değiştirin Türkçe Kullanın Please login or register to see this link.

• Like 1
  • Thanks 1

@karadurak üstat Km10 Pe 1709 V2.4 çalışmanda AOMEI Backupper 4.0.6 diskleri görmüyordu sonrasında @köylü üstadın sayesinde uygulama içinde diskler görünür hale geldi, bu çalışmanda AOMEI içinde diskler görünüyor, mevcut yedeği de geri yükleyebiliyor; ancak malesef sistem yedeği almıyor, yedek alma işlemi esnasında Error 4140 uyarısı veriyor, bilginiz olsun...

AOMEI sitesinde bu hata için yedek alma seçeneklerinden VSS devre dışı bırakın diyor ama denedim olmadı...

@mephistooo2 diskleri görmeme sorununu ben farklı bir yöntem ile halletmiştim. Yedek almada da şuan herhangi bir sorun göremedim. Kendi pc'min yedegini aldım az önce hata vermedi.

Sizin denediginiz sistem ve özellikleri nedir.

Edited by karadurak

Diskleri görmeme sorununu nasıl halettetmiştiniz? Bir de sizin yönteminizi deneyim belki sorun çözülür o zaman...

Edited by mephistooo2

mephistooo2, 6 dakika önce yazdı:

Diskleri görmeme sorununu nasıl halettetmiştiniz? Bir de sizin yönteminizi deneyim belki sorun çözülür o zaman...

Şuan çalışmadaki yöntemi kullanıyorsunuz zaten. Sizin aldığınız farklı pc yedeklerinde de mi aynı hatayı veriyor 

Dün çalıştığım kurumunun PC laboratuvarında bir PC'nin yedeğini almak istedim 4140 hatası verdi, kendim için daha önce hazırladığım içinde AOMEI'nin de olduğu Winpe ile yedek alayım dedim yine aynı hatayı verdi.. AOME'nin orijinal boot iso dosyası ile aldım ben de yedeği... :)

Yedeği geri yüklemede hata yok, sadece sıfırdan yedek alma esnasında 4140 hatası veriyor, anlamadım bir türlü...

mephistooo2, 8 saat önce yazdı:

@karadurak üstat Km10 Pe 1709 V2.4 çalışmanda AOMEI Backupper 4.0.6 diskleri görmüyordu sonrasında @köylü üstadın sayesinde uygulama içinde diskler görünür hale geldi, bu çalışmanda AOMEI içinde diskler görünüyor, mevcut yedeği de geri yükleyebiliyor; ancak malesef sistem yedeği almıyor, yedek alma işlemi esnasında Error 4140 uyarısı veriyor, bilginiz olsun...

AOMEI sitesinde bu hata için yedek alma seçeneklerinden VSS devre dışı bırakın diyor ama denedim olmadı...

hocam program klasöründe loaddriver exe var driverler yüklenmemiş olabilir ona tıklayarak dene birde

köylü, 19 dakika önce yazdı:

hocam program klasöründe loaddriver exe var driverler yüklenmemiş olabilir ona tıklayarak dene birde

Olmadı üstat... 

PeLoadDrv.exe dosyasını açılışta çalışacak şekilde WinPE'ye komut ekledim, hatta açıldıktan sonra kendim de çift tıkladım tekrardan çalıştırmak için yemedi :)

Error.jpg.24fb8529b827308517f054c78a764e8b.jpg

mephistooo2, 2 dakika önce yazdı:

Olmadı üstat... 

PeLoadDrv.exe dosyasını açılışta çalışacak şekilde WinPE'ye komut ekledim, hatta açıldıktan sonra kendim de çift tıkladım tekrardan çalıştırmak için yemedi :)

Bendeki sürüm ile sendeki sürümün aynı olduğuna emin misin. Sonradan kendin mi paketledin AOMEI'yi çünkü caps de sürüm adı felan çıkmış bendekinde yoktu. 

mephistooo2, 7 dakika önce yazdı:

Olmadı üstat... 

Şu sürümü indirip dener misin. Please login or register to see this link.

Edited by karadurak

karadurak, 16 dakika önce yazdı:

Bendeki sürüm ile sendeki sürümün aynı olduğuna emin misin. Sonradan kendin mi paketledin AOMEI'yi çünkü caps de sürüm adı felan çıkmış bendekinde yoktu. 

Bizim kurumda lisanslı var da, onu eklemiştim sizin çalışmanıza, acaba ondan dolayı hata mı veriyor...?

Deneme-yanılma yoluyla çözeceğiz inşAllah :)

Edited by mephistooo2

mephistooo2, 1 dakika önce yazdı:

Bizim kurumda lisanslı var da, onu eklemiştim sizin çalışmanıza, acaba ondan dolayı hata mı veriyor...?

Deneme-yanılma yoluyla çözceğiz inşAllah :)

Deneme yanılmaya gerek yok baştan söyleseydin ondan kaynaklandığını söylerdim :) 

Programları denerken benim ekledigim saf hali ile deneyin sizin yaptıgınız eklemeler hataya sebep olabilir

• Like 1

karadurak, 38 dakika önce yazdı:

Deneme yanılmaya gerek yok baştan söyleseydin ondan kaynaklandığını söylerdim :) 

Programları denerken benim ekledigim saf hali ile deneyin sizin yaptıgınız eklemeler hataya sebep olabilir

İnsanlık hali, hiç aklıma gelmedi sürüm farkının sorun oluşturacağı....

Eğer gerçekten sürüm farkı sorun oluşturuyorsa bu benim için hiç iyi değil :)

Neden iyi degil. bi sürüm ile aldıgınız yedegi farklı bir sürüm ile yüklmeniz sorun olmaz. burada sorun kmpe den farklı bir sürümü .çalıştırıyor olmanız.

karadurak, 2 saat önce yazdı:

Neden iyi degil. bi sürüm ile aldıgınız yedegi farklı bir sürüm ile yüklmeniz sorun olmaz. burada sorun kmpe den farklı bir sürümü .çalıştırıyor olmanız.

Şundan dolayı iyi değil, sizin kullandığınız AOMEI sürümünde Image Deploy ve PXE özelliği yok, bu özellikler benim elim ayağım... :)

mephistooo2, 30 dakika önce yazdı:

Şundan dolayı iyi değil, sizin kullandığınız AOMEI sürümünde Image Deploy ve PXE özelliği yok, bu özellikler benim elim ayağım... :)

Sizdeki sürümü yükleyin ben bi bakayım ekleyebilirsem eklerim 

• Like 1

karadurak, 56 dakika önce yazdı:

Sizdeki sürümü yükleyin ben bi bakayım ekleyebilirsem eklerim 

AOMEI Backupper Technician Plus v4.0.6 sürümünün setup ve patch dosyasını linkten indirebilirsiniz... Ben daha sonra kurumsal lisansı eklerim artık :)

Bu arada derleyeceğiniz portable sürüm mutlaka 64bit  olmalı, kurum olarak 32bit sevmiyoruz :) Ayrıca kendi hazırladığım WinPE'de 32bit desteği yok, yani 32/64bit uyumlu hazırlarsanız bende çalışmaz :)

Please login or register to see this link.

Üstat çok çok teşekkürler...

Edited by mephistooo2
  • Like 1

merhaba

Bu sistemin iso dosyasını Km Boot Vol 1.4 2017 multiboot ile otomatik menü (iso mount) ile denedim çalıştı ama programlar eksik hatalı açıldı

multiboot bir sisteme dahil edebilirmiyim yoksa tek başına bir flash tamı kullanmalıyım

nasri, 1 dakika önce yazdı:

multiboot bir sisteme dahil edebilirmiyim yoksa tek başına bir flash tamı kullanmalıyım

Edebilirsiniz: 14. video

• Like 1

mephistooo2, 2 saat önce yazdı:

hocam windows pe de deploy ve pxe çalıştığına eminmisiniz program üzerinde hazırladığınız pede bu özellikler varmı?

köylü, 2 saat önce yazdı:

hocam windows pe de deploy ve pxe çalıştığına eminmisiniz program üzerinde hazırladığınız pede bu özellikler varmı?

Hocam aslında AOMEI'nin hangi sürümü olursa olsun PE iso dosyalarında deploy özelliği yok ve uygulama içinde de öyle bir seçenek de yok; ancak uygulamanın kurulum klasöründeki AOMEI Image Deploy klasörünü ben kendim PE sisteme ekledim, çalışıp çalışmadığını test ettim ve çalışıyor :)

Böyle bir durumda akla şu soru geliyor; peki PE üzerinden herhangi bir klasör nasıl paylaştırılıyor? Onu ben de bilmiyorum :)

İşyerinde çalışan bilgisayar mühendisi bir arkadaş var, hazırladığım WinPE'ye bu özelliği o ekledi ve nasıl yaptığını sorduğumda da meslek sırrı diyor malesef :(

Paylaşım özelliği kazandırılan PE sistem üzerinden de AOMEI ile imajı alıyorum ve PE'den çıkmadan imajı AOMEI Image Deploy sayesinde diğer PC'lere paylaşabiliyorum...

@mephistooo2 şuan nöbetteyim sonra bakacam senin işe, birde winpe yi direk xpe den çalıştırsan AOMEI ye gerek kalmadan dağıtamaz  mısın imajları

gost, acronis  gibi alternatiflerin de olur o zaman 

Edited by karadurak
  • Thanks 1

mephistooo2, Bir saat önce yazdı:

Hocam aslında AOMEI'nin hangi sürümü olursa olsun PE iso dosyalarında deploy özelliği yok ve uygulama içinde de öyle bir seçenek de yok; ancak uygulamanın kurulum klasöründeki AOMEI Image Deploy klasörünü ben kendim PE sisteme ekledim, çalışıp çalışmadığını test ettim ve çalışıyor :)

Böyle bir durumda akla şu soru geliyor; peki PE üzerinden herhangi bir klasör nasıl paylaştırılıyor? Onu ben de bilmiyorum :)

İşyerinde çalışan bilgisayar mühendisi bir arkadaş var, hazırladığım WinPE'ye bu özelliği o ekledi ve nasıl yaptığını sorduğumda da meslek sırrı diyor malesef :(

Paylaşım özelliği kazandırılan PE sistem üzerinden de AOMEI ile imajı alıyorum ve PE'den çıkmadan imajı AOMEI Image Deploy sayesinde diğer PC'lere paylaşabiliyorum...

hocam AOMEI Backupper Network yakında çıkacak o işini belki görür ...

• Thanks 1

karadurak, 21 dakika önce yazdı:

@mephistooo2 şuan nöbetteyim sonra bakacam senin işe, birde winpe yi direk xpe den çalıştırsan AOMEI ye gerek kalmadan dağıtamaz  mısın imajları

gost, acronis  gibi alternatiflerin de olur o zaman 

Olabilir, denemek lazım...

Ama ben yine de sizden olumlu-olumsuz haber bekliyorum :)

mephistooo2, 18 saat önce yazdı:

Olabilir, denemek lazım...

Ama ben yine de sizden olumlu-olumsuz haber bekliyorum :)

Linktekini indirip dener misin. Paketlemedim lisans felan ekleyecegim dedigin için.