Jump to content

Katılımsız Kurulumla İlgili Temel Sorunlar

blackman12
 Share

Recommended Posts

• Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...
2 sorum olacak

1'inci theme uzantılarda hata veriyor şu şekil yapsak tema.msstyles uygulanırmı şu şekil

[VisualStyles]

Path=%WinDir%resources\Themes\AeroCromorg\VistaCG.msstyles

ColorStyle=Basic

Size=NormalSize

2'incisi

adszmi6.jpg

Bilgisayarı kapat menüsü bu hangi dosyada mesela mydocs belegelerimin olduğu dll dosyası acaba kapat menüsünü hangi dll dosyası şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarı kapat ekranı shell32.dll dosyasında bitmap 14351 ve 14354 de mevcuttur ancak bunlar sadece arka plan resmidir yani üzerindeki ikonları da değiştireceğim dersen explorer.exe yle de oynaman gerekecek

1.SORU:Ben nlite ile sürücü entegre ederken sorun yaşıyorum entegre ederken drivergenius programı ile sürücüleri yedekle diyorum ve yedeklediğim sürücüleri nlite ile seçip yüklüyorum doğrumu yapıyorum.

2.SORU:Birde yedeklediğim sürücülerde nvidia entegre ederken nvidia dosyalarında hata alıyorum.

• 2 hafta sonra ...

Şimdi ise 2. Yol yani Regedit ile Aktifleştirme

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Cursors]
@="Windows Siyah"
"Arrow"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\arrow_r.cur"
"Help"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\help_r.cur"
"AppStarting"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\wait_r.cur"
"Wait"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\busy_r.cur"
"NWPen"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\pen_r.cur"
"No"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\no_r.cur"
"SizeNS"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\size4_r.cur"
"SizeWE"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\size3_r.cur"
"Crosshair"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\cross_r.cur"
"IBeam"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\beam_r.cur"
"SizeNWSE"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\size2_r.cur"
"SizeNESW"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\size1_r.cur"
"SizeAll"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\move_r.cur"
"UpArrow"="%SYSTEMROOT%\\cursors\\up_r.cur"
"Scheme Source"=dword:00000002[/CODE]

kardeş bu kodlar da sorun var denedim olmadı bir incelesen

• 4 hafta sonra ...

Öncelikle Merhaba Sitenizi Yakından İzlemekteyim ve oluşturmuş olduğunuz Katılımsız programlardanda kullandıklarım var. Ben sizin sitenizden sizlerdne gelen bilgileri inceleyerek bir katılımsız xp yapmak istedim Nlite Programı ile aslında bunu başardımda ama tek sıkıntım v ar kendime office 2003 ü cab yaparak xp cd sine ekledim bunun dışında Eklediğim winrar, Acrobat , explorer flash player v.s. gibi programlar kuruluyor fakat office 2003 kurulumun yarısında hiç bir hata vermeden yüklemeyi durduruyor ve yüklediği dosyaları silerek kurulumu tamamlamıyor tüm programlar4 kurulmasına rağmen office kurulmuyor ben Nlite programı ile Xp oluşturduğumda bunun içine attığı benim göstermiş olduğum office.Cab dosyasını Xp Klasörü içinde bulunan i386 altında SVCPACK Klasörüne office2003.exe olarak atıyor oradan tıklıyorum ve sorunsuz bir şekilde kuruyor fakat xp ile birlikte hep yarım kalıyor kurulmuyor sebeb ne olabilir yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim bu arada konuyu forumda araştırdım ama sağlık bir bilgi edinemedim yazma gereği duydum

• 2 hafta sonra ...

daha önceden katılımsız xp cd yapıyordum şimdi içine proğramda ekliyorum ama sinir olduğum bir nokta var C:\Documents and Settings klaöründeki isim sadece adım yazsın istiyorum ancak olmuyor kendi ekleme yapıyor mesela ben cuneyt yazıyorum o sonuna bilgisayar adınıda ekliyor önceden böyle bir ekleme olmuyordu şimdi neden oluyor proğram eklediğimden dolayımı bu sorunu nasıl düzeltirim neden bu sorunu yaşıyorum pc ağ tanımlamasına yazdığım ismi pc kullanıcı ismine ekliyor bunu nasıl düzeltirim yada neden oluyor defalarca denedim çözemedim

2 sorum olacak

1'inci theme uzantılarda hata veriyor şu şekil yapsak tema.msstyles uygulanırmı şu şekil

[VisualStyles]

Path=%WinDir%resources\Themes\AeroCromorg\VistaCG.msstyles

ColorStyle=Basic

Size=NormalSize

2'incisi

adszmi6.jpg

Bilgisayarı kapat menüsü bu hangi dosyada mesela mydocs belegelerimin olduğu dll dosyası acaba kapat menüsünü hangi dll dosyası şimdiden teşekkürler.

winlogon.exe : oturum kapatılıyor açılıyor ... gibisinden yerleri değiştirmek için.

Logon ekranı> logonui.exe

oturumu kapat menüsü>shell32.dll buralardan düzenleyebilirsin kardeşim ...

arkadaşlar daha önce oluşturduğum xp içinden eski sürüm programları çıkarıp yeni sürümleriyle nasıl değiştirebilirim. mesela hazırladığım xp nin içinde msn9 un ilk sürümü vardı bunu ronaldo arkadaşın yayımladığı v5 sürümüyle nasıl değiştirebilirim ? yani eskisini silip yenisini entegre etmek istiyorum..

Selamün aleyküm arkadaşlar

Arkadalşlar autoit ile katılımsızın nasıl yapıldığını anlatırken hep aynı yerde duruyorlar

şöyleki: autoit ile programı kurup script i exe ye çeviriyorlar ve bunu winrar veya 7zip ile katılımsız yapacaksınız deyip anlatımı bitiriyorlar.

ben winrar ve 7zip ile katılımsız nasıl yapılır biliyorum ama bu autoit ile oluşan dosyaları nasıl winrar veya 7ziple katılımsız yaparım birtürlü anlıyamadım

mümkünse yardımcı olurmusunuz

3988adsiz.JPG

burda gördüğünüz gibi birtanesi orjinal program birtaneside autoit ile oluşanı ???

ya arkadaşlar yardım kafayı yiyecem nlite ile sata driver ekliyorum ie8 ekliyorum fakat cd key giriyorum ama cd yi iso haline getirip test edince benden cd key girmemi istiyorum cd key entegre edemiyorum yardım edin ne olur

ya arkadaşlar yardım kafayı yiyecem nlite ile sata driver ekliyorum ie8 ekliyorum fakat cd key giriyorum ama cd yi iso haline getirip test edince benden cd key girmemi istiyorum cd key entegre edemiyorum yardım edin ne olur

yanlış şifre girdiğin için şifre istiyor olabilir şifreyi değiştirip dene ayrıca tam katılımsız kurulumu işaretleyim gerekli yerleri doldur ama büyük ihtimalle girdiğin key numaran yanlış

Selamün aleyküm arkadaşlar

Arkadalşlar autoit ile katılımsızın nasıl yapıldığını anlatırken hep aynı yerde duruyorlar

şöyleki: autoit ile programı kurup script i exe ye çeviriyorlar ve bunu winrar veya 7zip ile katılımsız yapacaksınız deyip anlatımı bitiriyorlar.

ben winrar ve 7zip ile katılımsız nasıl yapılır biliyorum ama bu autoit ile oluşan dosyaları nasıl winrar veya 7ziple katılımsız yaparım birtürlü anlıyamadım

mümkünse yardımcı olurmusunuz

3988adsiz.JPG

burda gördüğünüz gibi birtanesi orjinal program birtaneside autoit ile oluşanı ???

bir bat dosyası oluşturacaksın 2 sinide okutturacaksın bat dosyasını winrar açılımına ekleyeceksin 2 dosyayıda okuyacak

ya sen winrarla katılımsız kurulum yaparken çıkarttıktan sonra çalıştıra program.exe parametresini yazıyon ya bu sefer aynı yere autoitexesi.exe yazıcaksın o kadar...

Diğer arkadaşta i386 içindeki winnt.sif dosyasında görünüyor mu girdiğin key?

ya sen winrarla katılımsız kurulum yaparken çıkarttıktan sonra çalıştıra program.exe parametresini yazıyon ya bu sefer aynı yere autoitexesi.exe yazıcaksın o kadar...

Usta teşekkürler anladım

Peki bazı programlarda var setap dosyasıtla birlikte başka dosya ve klasörlerde var o tür programları nasıl katılımsız yaparım

Edited by hcx21

Allah Allah sanane diğer dosyalarından al gereken tüm dosyaları rar içine orada setupı çalıştır gitsin...

Yani tüm dosyaları seçip rarladığımda sfx bölümündede çıkartıktan sonra çalıştıra setup.exe yazdığımda program katılımsız olarakmı kurulacak?

parametre falan gerekmez mi?