Jump to content

Son İki Yılın En İyi Antivirüs Sıralaması

taba
 Share

Recommended Posts

morning sen yapma bari....

nod32 (SS) nin pc yi kastığı nerde görülmüş???

...

noddan iyice bıkmıştım. RVMi'ye virüs demesi gibi saçmalıkları,güncelleme serverlarını kapatması, testlerde iyice düşmesi ve en sonunda pc'yi kasması...

Bir programı sonlandırmak içni Görev yöneticiyi açtım. 5 saniyede açılınca ne bu kasma dedim

Baktım Nod32 %90'larda.

Belki update yapıyordur filan dedim, program normaldi.

Sonra Görev yöneticide izledim. %89 olmuyor.

Denk gelmiştir belki bilmiyorum.Ama nod32den şaşmayın derken bir anda antivir dememin tek sebebi kasması değil.

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 6 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

kaspersky eskiden iyiymiştir vs ama bırakın artık, fason gibi.. sizin için marka olmuş bu yüzden 10 yıl güncellenmese bile 1 numara kral kaspersky değilmi... bi şeye takılıp kalmayın hele günümüzde sürekli değişen bilgisayar konularında?? şimdilik en iyi olanın yarına garantisi yok malesef..

kaspersky eskiden iyiymiştir vs ama bırakın artık, fason gibi.. sizin için marka olmuş bu yüzden 10 yıl güncellenmese bile 1 numara kral kaspersky değilmi... bi şeye takılıp kalmayın hele günümüzde sürekli değişen bilgisayar konularında?? şimdilik en iyi olanın yarına garantisi yok malesef..

arkadaşa katılıyorum.Bir marakaya takılıp kalmak saçmalık.

Aynı Türkiyedeki Nokia çılgınlığı gibi.(Tabi ben muhalefetim SonyEricson cuyum :).Herkese şans vermek lazım.)

Senin takımın kötü olsada daima gene aynı takımı tutar ve savunursun.

Artık geri kafalı kalmayın.Benim hocam da NOD32 ciydi.Sonra araştırma yazısını okumuş.Virüslere karşı en çok update edenlerden biri nod32 ymiş.

Ya bu iş marka işine dönmüş.Yine bir araştırma çıksa Amd İntelden daha öndedir diye kimse inanmak istemez.Geri ******yız çünkü :download1:

Psikolojik bir şey :)

Gene hocam anlattı markasını tam hatırlamıyorum ama philps tüplü televizyonların içine ağır metaller atarlarmış.Çünkü türkler ağırsa iyidir dermiş.Adamlarda işi çözmüşler tabi :D

Türklere 10 milyonluk malı 70 e satarsan mal iyidir ondan pahalıdır sanar :D

Uğur Dündar bir mala sağlıklı dediğinde o malı nasıl yiyiyoruz,giyiyoruz.

İlle de Bill gates mi AVİRA 1 NUMARA demesi gerek.

Ben Aviranın Free versiyonunu kullanıyorum çok ta memnunum.

GERİ KAFALI KALMAYIN 1 NUMARA AVİRA!

Avira 10 numara bencede ,kaspersky gibi zararsız olupta virüs olarak gördüğü dosyaları silmiyor,nod32 ye gelince virüsü bulana kadar pc çökmüş oluyor bunlar kendi deneyimler ...

Edited by dj sms

arkadaşa katılıyorum.Bir marakaya takılıp kalmak saçmalık.

Aynı Türkiyedeki Nokia çılgınlığı gibi.(Tabi ben muhalefetim SonyEricson cuyum :).Herkese şans vermek lazım.)

Senin takımın kötü olsada daima gene aynı takımı tutar ve savunursun.

Artık geri kafalı kalmayın.Benim hocam da NOD32 ciydi.Sonra araştırma yazısını okumuş.Virüslere karşı en çok update edenlerden biri nod32 ymiş.

Ya bu iş marka işine dönmüş.Yine bir araştırma çıksa Amd İntelden daha öndedir diye kimse inanmak istemez.Geri ******yız çünkü :download1:

Psikolojik bir şey :)

Gene hocam anlattı markasını tam hatırlamıyorum ama philps tüplü televizyonların içine ağır metaller atarlarmış.Çünkü türkler ağırsa iyidir dermiş.Adamlarda işi çözmüşler tabi :D

Türklere 10 milyonluk malı 70 e satarsan mal iyidir ondan pahalıdır sanar :D

Uğur Dündar bir mala sağlıklı dediğinde o malı nasıl yiyiyoruz,giyiyoruz.

İlle de Bill gates mi AVİRA 1 NUMARA demesi gerek.

Ben Aviranın Free versiyonunu kullanıyorum çok ta memnunum.

GERİ KAFALI KALMAYIN 1 NUMARA AVİRA!

İyi hoş, güzel mesaj DAA bu geri kafalı kelimesi biraz geri ******ca olmuş gibi geldi.

Ben de Avira kullanıyorum, Free.Güzel hatta iyi :)

Tavsiye de ederim.

Geçen girdiğimde site yine IPS .... Error veriyordu :)

Arkadaşlar,

Belirtilen testlerde adı geçmemesine rağmen, bence en güvenilir program Trend Micro dur. Büyük firmalar ve hatta hotmail bile bu programı kullanıyor. Bizim şirketin 200 ün üzerindeki bilgisayarının güvenliğide bu programa ait. Office Scan. (Trend Micro firmasının)

Bu firma belkidide bu testlere girmek kendi için izin vermiyordur.

• 4 ay sonra...

arkadaşlar hepiniz cok iyi yazmışsınız cok iyi yorumlar yapmışsınız ben daha öncelerei eset s.s. kulanıyordum 3.** veya 4.** sürümlerini cok iyi calışıyor hic kasmıyor ama bir kere makinanıza virus girdi anda olay bitmiştir bir daha onu silemiyor o yüzden herkezin cok met etiği şu kayspersikiye gectim dediler ki 7.** sürümü kasmıyor ve cok iyi calışıyor ok dedik kurduk cok iyi keylerde buluyordum by secret++ sayesinde ama 3 akşam önce bir tane program ypaıyordum ve ona key bulmam gerekiyordu ve internetten indirdim antivirüsüm günceldi ve acıktı beni hic uyarmadı ve bi baktım ki calışan antiviruz saatin yanında yok pc cok ilgin oldu ve değişik değişik hareketler yapıyordu bir sürü güvenlik uyarıları cıkmaya başladı hatta kendi kengine nete balanmaya calışıyordu modemin fişini cektim indirdim dosyayı sildim ve restart ettim ama acılışta calışan kaysperski calışmıyordu ben onu calıştırıyorum ama sanki her hangi bir boş yere tıklıyor gibiydi yoktu yani antivirus programından eser yoktu onu kaldırıp en son cokan kayspeskiyi kurdum tr yaptım ve tabi ful tarattım makinayı 3 tane virus buldu sildi tabi taratırke performans 100 % bitince format atım ama acılınca gördüm ki yine herşey aynı.

masa üstündeki herhangi bir nesneye bir kez tılayınca normalde o mavi oluşur dimi ama bende öyle bi şey olmuyordu bıraktım gibi nesneyi o mavi ton yukarıya doru koşuyordu yani en üsteki nesneye ve hic birşey acılmıyor klasör yada dosya hic biri. avast 4 yada beş kurdum hani şu müzik calargibi olan ama oda para etmedi antivirus temizleme programlar denedim hic biri calışmadı o yüzden sakın kimse bana KAYSPERSİKİ'nin i oldunu söylemesin zamanında eset s.s. kulanırke en azından böyle bi virus yemadim hatta hic virus yamadim bu virus sizin sildiniz dosyaların HHD bir bölümünde saklanıyor ya ite oraya saklanmış elimdeki tüm vürüssüz (yada bazı antivirusler onları virus olarak görüyor) olan keyler gitti yani paso taratmaktan ama önemil olan 120 gb dosyalarım şimdiyse Aviri deneyeceğim bakim ne olacık

saydılarımla umarım cok uzatmamışımdır... ;)

Edited by rokobozz

arkadaşlar hepiniz cok iyi yazmışsınız cok iyi yorumlar yapmışsınız ben daha öncelerei eset s.s. kulanıyordum 3.** veya 4.** sürümlerini cok iyi calışıyor hic kasmıyor ama bir kere makinanıza virus girdi anda olay bitmiştir bir daha onu silemiyor o yüzden herkezin cok met etiği şu kayspersikiye gectim dediler ki 7.** sürümü kasmıyor ve cok iyi calışıyor ok dedik kurduk cok iyi keylerde buluyordum by secret++ sayesinde ama 3 akşam önce bir tane program yaıtordum ve ona key bulmam gerekiyordu ve internetten indirdim antivirüsüm günceldi ve acıktı beni hic uyarmadı ve bi baktım ki calışan antiviruz saatin yanında yok pc cok ilgin oldu ve değişik değişik hareketler yapıyordu bir sürü güvenlik uyarıları cıkmaya başladı hatta kendi kengine nete balanmaya calışıyordu modemin fişini cektim indirdim dosyayı sildim ve restart ettim ama acılışta calışan kaysperski calışmıyordu ben onu calıştırıyorum ama sanki her hangi bir boş yere tıklıyor gibiydi yoktu yani antivirus programından eser onu kaldırıp en son cokan kayspeskiyi kurdum tr yaptım ve tabi ful tarattım makinayı 3 tane virus buldu sildi tabi taratırke performans 100 % bitince format atım ama acılınca gördüm ki yine herşey aynı.

masa üstündeki herhangi bir nesneye bir kez tılayınca normalde o mavi ouşur dimi ama bende öyle bi şey olmuyordu bıraktım gibi nesneyi o mafi ton yukarıya doru koşuyordu yani en üsteki nesneye ve hic birşey acılmıyor klasör yada dosya hic biri. avast 4 yada beş kurdum hani şu müzik calargibi olan ama oda para etmedi antivirus temizleme programlar denedim hic biri calışmadı o yüzden sakın kimse bana KAYSPERSİKİ'nin i oldunu söylemesin zamanında eset s.s. kulanırke en azından böyle bi virus yamadim hatta hic virus yamadim bu virus sizin sildiniz dosyaların HHD bir bölümünde saklanıyor ya ite oraya saklanmış elimdeki tüm vürüssüz olan keyler gitti yani paso taratmaktan ama önemil olan 120 gb dosyalarım şimdiyse Aviri deneyeceğim bakim ne olacık

saydılarımla umarım cok uzatmamışımdır... ;)

kardeş bende avira kullanıyorumda istersen birde norton internet security dene benim dvd rom yazmıyodu virüs yüzünden 2-3 tane denedim antivrüs tek norton çıkarabildi zaten chipin testindede virüsü girmeden en iyi çıkaran norton seçidi bi dene istersen

Edited by batosnokia

kardeş bende avira kullanıyorumda istersen birde norton internet security dene benim dvd rom yazmıyodu virüs yüzünden 2-3 tane denedim antivrüs tek norton çıkarabildi zaten chipin testindede virüsü girmeden en iyi çıkaran norton seçidi bi dene istersen

onu duydum ama cok kasıyor diye hic denemedim ama yinede tavsiyeni deneyecem şu an herhangi bir şey yok tüm yedeklerimi alıp hhd sıfırladım maxtor 5 ile ;)

Avira Antivir cidden çok sağlam bir antivirüs programıdır.Ve bilgisayarda pek bir ram harcaması yapmaz.İdeal kullanabilir bir program ama crackle kullanacaklar için sorunludur aynen kasperskyde olduğu gibi...Bu yüzden bende nod32 kullanmaya başladım...Birgün avira tam kırılırsa direk aviraya geçerim...

Ama AVK ve trustport hakkında bi bilgim yok...

Her 3 ayda bir zaten key veriyor yada 6, ben 3 senedir kesintisiz kullanıyorum,sadece kampanyaları kovalaman yeterli vede crack ide cıktı.

• 3 ay sonra...
AV-Comparatives dünyanın en güvenilir antivirüs test sitesidir.Başlığa yorum yazan arkadaşların testlere güvenmemelerini güvenlik konusundaki ilgisizliklerine bağlıyorum.Güvenlik konusunda 2 yıldır sürekli araştıran ve okuyan biri olarak AV-Comparatives sitesinin en güvenilir kaynakların başında geldiğini açıkça görmüşümdür.Reklam olmasın diye burada ismini veremeyeceğim Türkiye'nin ünlü bir güvenlik sitesi ve birçok bilgisayar dergisi bahsi geçen siteyi kaynak yapar ve makalelelerini onun üzerinden oluştururlar.Kaldı ki Antivir'in dünyanın en iyi antivirüs programı olduğunu bilmeyen yoktur.Şahsen ben kullanmıyorum.Ben Eset Smart Security kullanıyorum ama bu testlerin doğru olduğuna eminim.Antivir'in ülkemizde fazla tanınmamasının ve tutulmamasının nedeni de pazarlama konusundaki eksiklikleridir.Kaldı ki hiçbir bilişim sitesinde ya da marketinde antivir satışı yoktur.Ya da ben henüz göremedim.Kaspersky konusunda ise bir ufak hatırlatmam olacak.Çok iyi bir antivirüs olduğu kesin ama abartılacak gb değil.En azından "sezgisel algılama" özelliği ve internet securitypaketindeki antihacker eylemsizliği gözle görülür eksikliğidir.5 yıldır forumlarda dolaşan biri olarak Türkiye'nin ilk forumlarndan birinin adminlerinden biri Kaspersky'nin Türkiye dağıtımını yapanlar ile olan diyaloğu sayesinde Kaspersky yi foruma üye olan binlerce kullanıcıya sevdirmiş ve kabul ettirmiştir.Son olarak şunu söylemek istiyorum.Antivirüs programlarının çoğu eski doğu bloku ülkelerine aittir.Özellikle Ruslar (ör:Kaspersky-Programcısı ve Kaspersky Labs Yönetim Kurulu Başkanı Eugene Kaspersky'dir) bu konuda neredeyse uzmandırlar.Aynen virüs yaymada uzman oldukları gibi!!!

Herkese saygılar.

PS:Konuyu açan Taba arkadaşımıza teşekkürler.Oldukça yararlı bir konu olarak devam edeceğine eminim.

yapmayın yaa karspesky ile eseti karşılaştırmak burakın eseti Avira Antivir ile bile varşılaştırmak yanlış.Ben Tru... dışındakileri denedim en iyi kaspersky.Ben avira antiviri laptopa kurdum.2 gün sonra güncelleştirme bile yapamaz oldu.Yapmayın şimdi.

yav hiç duymadıydım bu Trustport'u :) yalnız 3 yıllık kaspersky kullanıcısı olarak benim pc'nin ihitiyaçlarını gidermeye yettiğini ve kullanıcalarınında memnun kaldıklarını biliyorum. bence bu sırada nod32, kaspersky ilk sıralarda olmalıydı. ikiside bence gayet başarılı yazılımlar. awirayı ise şimdiye kadar metheden kimseyi pek duymadım...

anitivir ilk çıktığında 2 sene kadar kullandım ilk zamanlar çok iyidi hem ücretsiz hem çok başarılı hemde kasmıyordu ,tamam bir kaç kaçırdığı oluyordu ama daha yeni çıkan bir program için gayet başarılı idi.daha sonra pro olunca kaspersky e geçtim,avira ilk çıktığı zamanda dahi bence nod 832 kadar başarılı idi ,nod 32 yi kurdum ama 1 hafta kullandım sonra yine kaspersky e döndüm,ben genelde kaspersky kullanıyorum ama bence kaspersky ninde en başarılı versiyonu 8 yani kaspersky 2009 idi ,şimdi 2010 kullanıyorum ama çok ağır olmuş yada windows 7 ile uyumsuzda olabilir ama benim tecrübelerim bu şekilde

gerek evde tek makinede, gerekse işyerimde ağda birçok antivirüs programını test ettim, avira-antivir için sıralamada aldığı birinciliği

hak ettiğini söyleyebilirim, nod32 yıllardır crackli olarak kullandığım ve bedava isteyenlere de yüklediğim program ama, sıralamada

kaspersky' nin önünde görünmesi yanlış bir değerlendirme, zira keylogger' ı dahi durduramıyor, trust port bilmiyorum ancak tesadüfen

bullguard isimli bir program kullandım teste alınsa iş yapar,

ancak şu anda gittigidiyor vs. sitelerde çok uygun fiyatlara (yıllık 7-8 tl. civarı) kaspersky bulabilirsiniz 2010 versiyonununun koruma düzeyi

gayet başarılı