Jump to content

Tnc Sp3 Boot Sorunu

Recommended Posts

tnc sp3 u rapid linklerinden indirip hem kendi otomatik yazım programı ile hemde iso sunu kendi cd yazma aracımla yazdım 40X den 10X e kadar tum hızlarda yazdım

ayrıca asus ve phılıps marka dvd yazıcılarla yazdım her nede yazdıysam cd boot etmedi.

işin ilginc yanı cd windows uzerinden otomatik başlıyor ve boot ederek kurun uyarısı ekrana geliyor

bilgisayarı yendein başlatıp boot etmesi,ni bekliyorum nafile yine windos açılıyor

sakın bana setup ayarlarından first boot secenegini cd rom yap falan demeyin :D)) çünkü zaten oyle başka bi derdi var ama anlayamadm

biostan boot ayarlarından ilk önce cd sürücünü gösterdinmi

olmazsa cd yi en düşüz hızla ultraiso ile yazdır

40x den 10x e kadar tum hızlarda yazdım !!!!!!!!!!!!!

bios ayarlarımda zaten once cd rom u denetliyor !!!!!!!!!

cexen Böyle Basit Birşey Söylemek İstemem Ama İso`yu Direk Cd`ye Atmadın Demi Kalıbı Diske Yazdır Bölümünden Yazdırdın ?

Yani Cd nin İçeriğinde Sadece Tek İso Değilde Normal Windows XP Cd sinde Olması Gerekenler Var Değilmi ?

cexen Böyle Basit Birşey Söylemek İstemem Ama İso`yu Direk Cd`ye Atmadın Demi Kalıbı Diske Yazdır Bölümünden Yazdırdın ?

Yani Cd nin İçeriğinde Sadece Tek İso Değilde Normal Windows XP Cd sinde Olması Gerekenler Var Değilmi ?

ağlamak istiyorum :D((((((((((((((

ilk defa iso yazdırmıyorum o yüzden eminim bundan.... iso dosyasını tempden aldım ve kalıp dosyasından cd ye yazma işlemini gerçekleştirdim. eğer yanlış yapmıs olsam cd yi takınca windows ekranın da boot edin uyarısı cıkmazdı sanırım...

HoT_JaZz ilgin ve cevabın için teşekkür ediyorum

Açılışta herhangi bir tuşa basman gerekiyor

ağlamak istiyorum :D((((((((((((((

ilk defa iso yazdırmıyorum o yüzden eminim bundan.... iso dosyasını tempden aldım ve kalıp dosyasından cd ye yazma işlemini gerçekleştirdim. eğer yanlış yapmıs olsam cd yi takınca windows ekranın da boot edin uyarısı cıkmazdı sanırım...

HoT_JaZz ilgin ve cevabın için teşekkür ediyorum

Eğer CD deki boot sektor yukleniyorsa bir tuşa basın mesajı geliyordu o geliyormu ?

hayır sorun zaten o o mesaj gelmeden direk windows u acıyor

1----yol :Yazdırdığın cd yi ve iso kalıbını ultra iso ile aç bakalım bootble (yani boot lu olup olmadığına bak ) böyleyse nero ile düşük hızda yazdır..

2---yol: tncxp cd sini ultra iso ile aç boot lu ise farklı kaydet yaparak tekrar iso yap bu yaptığını nero ile düşük hızda yazdır olur...

3---yol: bu ikisinden de sonuç alamadıysan tncxp cd sini ultra iso ile aç ve belgelerinde bi klasör açıp içine tüm dosyaları çıkar ...

sonra bu klasörü nlite ile seçerek sadece boot cd yi seç ve yeniden iso oluştur ve bunu cd ye düşük hızda yazdır .. mutlaka olur........

tncxpbootblers3.png

• 2 hafta sonra ...

Öncelikle Merhaba,

herkese teşekkür ederim....... halledildi :closedeyes:

Arkadaşım problemin ne olduğunu tespit edip çözmüssün de Problem kaynağını ve çözüm yöntemini anlattsan da olabilecek sorunlara karşı tecrübe edinsek.

Lütfen nasıl çözdüğünü anlatırmısın..

Teşekkürler.

• 3 hafta sonra ...

Benımde buna benzer bi sorunum war yeni bir konu açmak istemedım.En düşük hızda sanırım 10x di cdye çektım.Cd yi gördu Kuuruluma Başlatmak için bi tuşa basınız yazısı geldi enter basıyorum basıyorum hala aynı yazı başaltamadım kurulumu.Klavyede sorun yok pc kıtlenıyo o yazıdan sonra bi yardım edrseniz .....

Benımde buna benzer bi sorunum war yeni bir konu açmak istemedım.En düşük hızda sanırım 10x di cdye çektım.Cd yi gördu Kuuruluma Başlatmak için bi tuşa basınız yazısı geldi enter basıyorum basıyorum hala aynı yazı başaltamadım kurulumu.Klavyede sorun yok pc kıtlenıyo o yazıdan sonra bi yardım edrseniz .....

wınrarla acmıstım aynı sorun bendede olmustu .dosyaları bır klasore cıkardım nlıte ıle klasoru gosterdım aclılabılır ıso ısaretledım yenıden ıso olusturtum ve yazdırdım sorun cozuldu.

wınrarla acmıstım aynı sorun bendede olmustu .dosyaları bır klasore cıkardım nlıte ıle klasoru gosterdım aclılabılır ıso ısaretledım yenıden ıso olusturtum ve yazdırdım sorun cozuldu.

Denedeim işe yaradı ilgilendigin için saol.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...