Jump to content

19 Mayıs 2008

BrightBlade

Recommended Posts

19mayis5tk.jpg

Ayrıca Atatürk'ün Atamızın doğumun 127. yılı..

Atam seni anıyor ve arıyoruz. Bize hediye ettiğin herşeyin minnettarlığını kalbimizde taşıyoruz. Huzur içinde uyu Atam, emanetine sahip çıkıyoruz..

Hepimizin Gençlik ve Spor bayramı kutlu olsun arkadaşlar..

Şu 70 Milyonu topla Yüce ATATÜRK'ün tırnağı etmez!Bu ülkeyi satanlara inat, hikmet yar'ın önünde diz çöken başbakana inat, 15 yaşındaki kızı okulundan alıp evlenen cumurhurbaşkanına inat, iktidar köpeği medyaya inat NE MUTLU ATATÜRKÇÜYÜM DİYENE!

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! Bu sebeple Bursa Nutku'nu hatırlayayım:

"Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!"

imzaata3tq6.jpg

Kaynak:

http://www.add.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=61
http://tr.wikisource.org/wiki/Atat%C3%BCrk'%C3%BCn_Bursa_Nutku[/CODE]

Şu 70 Milyonu topla Yüce ATATÜRK'ün tırnağı etmez!Bu ülkeyi satanlara inat, hikmet yar'ın önünde diz çöken başbakana inat, 15 yaşındaki kızı okulundan alıp evlenen cumurhurbaşkanına inat, iktidar köpeği medyaya inat NE MUTLU ATATÜRKÇÜYÜM DİYENE!

Bu ne aymazlık, bu ne cehalet? Bir zatı yüceltmek, topyekun bütün toplumu asagılamak degildir. Öyle bir milletin varisleriyiz ki, icimizden kimbilir daha nice Atatürk'ler cıkacaktır. Ben O'nu sadece, devletimizin kurucusu oldugu icin degil, hemsehrim oldugu icin de seviyorum. ( Osmanlı Devleti Konyadan öbek öbek aileleri, balkanları türklestirme politikasıyla göcettirmistir. İste böyle bir aile icinden, benligini muhafaza ederek, yıkılan bir devletin enkazlarından yepyeni bir ulus, yepyeni bir devlet ihya etmistir.)

Ama O'nun sevgisinin arkasına sıgınarak birilerini karalamak seviyesizlik, ve Türk milletinin önderine saygısızlıktır. Bence ortamı oldukca geren bu vatandasa gereken ceza verilmeli, ve forum üyelerinde tefrikaya sebep olacak hale getirdigi bu topic, silinmelidir.

9 genç arkadaş ve topu topu 8 Atatürk'ü anan arkadaş varmış sitede. Ne denir bu duruma, sanırım sadece PES..

Adamlarin inanmadigi bir seye zorla mesaja yazdiramiyoruz Bright kardesim. Malesef cumhuriyet rejiminden ve kurucusundan gocunan o kadar cokki ama dusunsene seninde savundugun adamlari zamaninda yurtdisina kovalasa sen de sevmezdin. Hak veriyorum onlara.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...