Jump to content

Directx10 (kesin Cevap)

xamax10td

Recommended Posts

Kafasına Göre OrtalıkTa Dolaşan Directx10 Adlı Exe yi Sakın Kurmayın Pc Yazık Edersiniz...Ne Olduğu Bile Belli Değildir...

Ayrınlılı Bilgi için

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=56929[/CODE]

microsoft bir stratejisi vistayı satmak için çıkarmıyor görün ki windows vista da oyunları oynamıyorsunuz xp kadar kaç kere duydum çıkmaz dediler çıktı xp ilk çıktığı zamanları hatılıyorum da oyunlar oynanmaz uyumsuz olur dediler bir kaç ay sonra hepsi oynandı ben bulmuştum hacklemiş dricetx 10 xp için güncelini bulunca deniyecem (dricetx 10.1 destekli e. kartı olması gerekiyor) (deepfreeze var )

ben evde dx 12.4 versiyonunu yaptım. xp de çalışıyor. isteyen varsa msn adresim : direcxci_baba [at] directxyazarim.com eklesinler. xp de çalışıyor hatta need for speed oynuyoruz arkadaşlarla araba monitörden çıkıyordu son anda monitörü arkadaş kapattı sadece tampon çıktı onuda sattık dx 16 uyumlu ekran kartı aldık. onu yazıyoruz şimdi.

ben evde dx 12.4 versiyonunu yaptım. xp de çalışıyor. isteyen varsa msn adresim : direcxci_baba [at] directxyazarim.com eklesinler. xp de çalışıyor hatta need for speed oynuyoruz arkadaşlarla araba monitörden çıkıyordu son anda monitörü arkadaş kapattı sadece tampon çıktı onuda sattık dx 16 uyumlu ekran kartı aldık. onu yazıyoruz şimdi.

direkt8000 ne zamana çıkar usta <_<

valla iyiliğini versin.. gece gece..

ms bile xp ye dx10 yok diyor hala dx10..

ms en son playerım wmp11 diyor vatandaş ahanda wmp12 çıktı diyor...

Allah akıl fikir versin..

microsoft bir stratejisi vistayı satmak için çıkarmıyor görün ki windows vista da oyunları oynamıyorsunuz xp kadar kaç kere duydum çıkmaz dediler çıktı xp ilk çıktığı zamanları hatılıyorum da oyunlar oynanmaz uyumsuz olur dediler bir kaç ay sonra hepsi oynandı ben bulmuştum hacklemiş dricetx 10 xp için güncelini bulunca deniyecem (dricetx 10.1 destekli e. kartı olması gerekiyor) (deepfreeze var )

kanıt burda :

http://forum.donanimhaber.com/m_22676649/tm.htm[/CODE]

Söylenti :XP'de DX 10n'in çalıştırılabilmesi

Gerçek :XP'de böyle birşeyin HENÜZ tam manasıyla kullanılmış olmaması.

Bu başlığı okurken google amcaya bir kaç soru sordum. Tom'sHardware gibi ün yapış bazı sitelerde de benzer konular mevcut. DX10'nun vistaya bağlı kalmadan çalıştırılabilmesi için gayri resmi çalışmalar var, ama henüz uygulama aşamasında değil. Yani özetle: XP için DX10 şu an için yok. XP'de DX10 ekran kartınızı kullanabilirsiniz ama maximum dx9n performansını alırsınız.

Bende kurulmaz diye biliyorum windows kendi çekirdek yapısı ile ilgilidir. DirectX versiyonları 10 gibi görünenler aslında içeriğinde vista dan çakma direct x dosyalarını alıyorlar oyunda çalışırken sistemdeki bileşenlere ( çekirdeğe bakıyor ) o yüzden pek işe yaramaz. Zaten eğer olsa idi Directx 10 desteği var diye servis pkaetleriniden sonra yazardı. Artık full directX desteği var gibi.

DirectX 10 Oyun için mak. RAM alın vista kurun ... keyfini çıkarın. Vista SP1 i kurun

• 3 hafta sonra ...

benım laptop ın ekran kartı xpress 1100 yanı su özellık Full DirectX 9.0 Support (Vertex Shader v2.0 and Pixel Shader v2.0) öyle bişi olsaydı mıcrosoft acıklardı olsa bıle nıye dx 9 xp için sürekli güncelllıyor adanlar dx dijital imzası ıle oynamıs olabılır bence normal cunku en basıtı modıfıye sıstemlere bakın oynanmadık yer yok bu tur yalanlara kanmayın

• 5 hafta sonra ...

Nasıl çıkmış yahu?

Böyle birşey olsa microsoft sitesinde de duyurulurdu.İndirilmeye açılırdı directx9 güncellemeleri gibi.

dx10-xp diye sunulan download linklerindeki uygulamalar, mevcut directx9, vs sistem dosyalarına zarar veriyor.İngilizce bile değil kurulum ekranındaki yazılar.

Yasal olmayan hack ve fix çalışmalarından ibaret sadece.Evet directx tanı aracından bakılınca directx10 u gösteriyor fakat olay yalnızca bundan ibaret, 9 yerine 10 yazıyor o kadar.

Bu XP de directx 10 mevzusu gereksiz yere uzuyor.Bildiğim kadarıyla directx, windowsun çekirdek yapısıyla alakalı.Tamam windows un birçok özelliği modifiye edilebilyor ama çekirdek yapısının da değiştirilecek kadar olacağını sanmıyorum.

Bu yüzden XP de directx10 olayı mümkün değil diye düşünüyorum.Destekleyen ekran kartı ve Vista dışında tam manasıyla directx10 kullanılamaz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...