Jump to content

Resimdeki Gibi Yapabilirmiyim.!?

CaVeLL

Recommended Posts

320 GB lık Bir HDD var, ve içinde Çok Çeşitli Kategorilerde Çok Sayıda Klasör ve Dosyam Var..

Bunların Gösterimini Resimde Gösterdiğim Gibi Yapabilirmiyim.!

Amacım D: ye Çift Tıkladığımda Birinci Resimdeki Gibi Değilde İkinci Resimdeki Gibi Çıkması Klasörlerimin.!

Aynı Bilgisayarıma Çift Tıkladığımız Andaki Gibi Kategorize Edilmiş Halde..!

Birinci Resim : Normalde D ye Çift Tıkladığımda Karşılaşılan Durum Böyledir, ama Ben Böyle istemiyorum.!

tnctr01ns9.png

ikinci Resim : D ye Çif Tıkladığımda Klasörleri Böyle Ayırmak istiyorum.. Klasörlerin üstündeki Yazıların Ne Olduğu Önemli Değil, Sadece İnce Bir Çizgiyle Ayırabileyim Yeter.

Tam Olarak istediğim Şöyle Birşey..

tnctr02cx2.png

Bu Resim Tamamen Sanaldır, PhotoImpacta Yapılmıştır, istediğimin Nasıl Birşey Olduğunu Net Bir Şekilde izah Edebilmem için..

Çizgilerin üstündeki Yazıların Olup Olmaması Mühüm Değil, istediğim Çizgiler ile Ayırabilmek Klasörleri..!

Bu işe Yarayacak Bir Program, Yöntem Teknik veya Bilgiye Sahip Olan Varsa Lütfen Paylaşsın...

Saygılarımla....

Edit : Yazım Hatası.

ıstedıgınmı bılmıyorum kardesım

D>GORUNUM>SİMGELERİ YERLEŞTİR>GRUB OLARAK GÖSTER.

kolay gelsin...

ilginiz için Teşekkürler, Lakin Sizin Dediğiniz Benim istediğimi Karşılamıyor....

Dediğinizi Yaptığımızda Yine Bütün Klasörler Aynı Çizgi Altında Listeleniyor.. Dosyaları ve Klasörleri Ayırmak için Dediğiniz Olabilir.

Ben istediğim Klasörleri istediğim Çizginin Altına Alarak 3-4 Kategori Altında Sadece Klasörleri Listelemek istiyorum, Umarım Anlatabilmişimdir.!

Kardeş böyle olabilir mi?

istediğim Aslında evet Gruplamak ama Herhangi Bir Sürücünün içinde Bunu Yapmak, Sizlerin Dedikleri Sadece Bilgisayarım içinde iken Oluyor..

Ben D ninde içine Girince veya Herhangi Bir Klasörün içinde iken Yapmak istiyorum bu Gruplamayı..

Güzel bir şey aslında istediğin fakat yapabilmesi zor gibi duruyor. Vistada harfe gore yapıyor ama neticede indexlediği isimleri editlemek ve guruplamak pek mümkün olmuyor

istediğim Aslında evet Gruplamak ama Herhangi Bir Sürücünün içinde Bunu Yapmak, Sizlerin Dedikleri Sadece Bilgisayarım içinde iken Oluyor..

Ben D ninde içine Girince veya Herhangi Bir Klasörün içinde iken Yapmak istiyorum bu Gruplamayı..

Kardeş bak ben şu şekilde yaptım bilmem size uygun mu?

grupvmehmet69tz4.jpg

Aslında şu şekilde olabilir. Diskin boş bi yerine gelip sağ tıklayın Simgeleri yerleştir > ada göre yerleştirin ve grup olarak göster diyin. aynı çizgi altında olmasını istediğiniz klasörlerin baş harflerini aynı yapın aşşağıdaki gibi mesala.

dzenlemeve6.jpg

• 5 hafta sonra ...

Ggeforce; o zaman tepelerinde şekildeki yazılar çıkmaz.Bunların çıkmasını shell32.dll nin değişmesiyle belki sağlayabiliriz.Çünkü bilgisayarımın gruplandırılmasıyla gözüken sabit disk sürücüleri, çıkarılabilir depolama birimi aygıtları, gibi grupların adlarını değiştirebiliyorum...

Ggeforce; o zaman tepelerinde şekildeki yazılar çıkmaz.Bunların çıkmasını shell32.dll nin değişmesiyle belki sağlayabiliriz.Çünkü bilgisayarımın gruplandırılmasıyla gözüken sabit disk sürücüleri, çıkarılabilir depolama birimi aygıtları, gibi grupların adlarını değiştirebiliyorum...

Üstteki yazıların olmasının önemli olmadığını söylemişti CaVeLL, o yüzden bende böyle bi yol gösterdim. Dediğin gibi shell32.dll editlenmesiyle olabilir ama uğraşmak gerek. Üste o yazıları koymanın başka bi yolu olmaz sanırm.

@blackman12, @CaVeLL bu istediğini sadece taşınabilir hdd için yapmak istiyor sanırım, shell32.dll yi değiştirirsen bütün klasörlerde bu şekilde olmaz mı? Sadece 1 klasör için böyle olabilecek şekilde shell32.dll düzenlenebilir mi?

Öncelikle benim bu yaptığım yöntemle istediğiniz şekle kavuşturuyorsunuz. Yöntemi eleştiren olabilir ama en uygunu budur.

YÖNTEM:

1.

17405824oy4.jpg

--1. resimde görüldüğü gibi öncelikle yerleştirmeye tabi klasörlerimizin kısa yollarını alıyoruz tek tek. Ben aldım ve bir yere kopyaladım hepsini size uygulamada göstermek için. Ama kısa yolları aldığınızda resimdeki gibi tek tek özelliklerine girip, hepsinin açıklama kısmına gelip belirleyeceğiniz katagorileri yazıyorsunuz tek tek....

2.

76612915dm8.jpg

-- 2. resimde görüldüğü gibi Görünüm menüsünden -Ayrıntıları Seç- tıklıyorsunuz, ortadaki kutu içindeki yeri işaretleyip üçüncü alttaki kutudaki tamam a tıklıyorsunuz. Bu da tamamsa üçüncüye geçelim...

3.

41249081sy9.jpg

-- 3. resimde görüldüğü gibi geriye kalanı yapıyoruz. Mouse boş bir konumda sağ tıklayıp simgeleri yerleştirden önce açıklamaları sonra da grup olarak düzenleyi seçiyoruz. Görüntede görüldüğü gibi olacaktır. Saygılarımla.

Kolay gelsin.

• 2 hafta sonra ...
Öncelikle benim bu yaptığım yöntemle istediğiniz şekle kavuşturuyorsunuz. Yöntemi eleştiren olabilir ama en uygunu budur.

Teşekkürler....

Vay be abi gerçekten menü içerisinde tek dikkat etmediğim yerdeymiş çözüm.Gerçekten de güzel oldu.

Sizin Yaptığınızda Kısayollara Ait Küçük Oklar Yok, Farklı Bir Teknik ilemi Yaptınız Yoksa Windowsun Kısayollardaki Oku Kaldır Özelliğinimi Kullandınız..??

Ben Bu Soruma Cevap Bulamayınca, Ggeforce Arkadaşımızdan ilham Alıp Aynı Kategoride Olmasını istediğim Klasörlerin Başlarına ≈ » ■ π Gibi ASCII Karakterleri Ekleyerek Gruplamayı Yapmıştım..

Şimdi Tabele Farklı bi Yöntemden Bahsetmiş, Ben işimi Görmüştüm ama Yinede Deneyeceğim ve Cevap için Teşekkürler...

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...