Jump to content

Kaspersky 2009/2010 Mu Nod 32 Mi Sizce Daha Iyi?

TornadoEffect

Recommended Posts

Forumda Hakan Akt kardeşimizin 68 yıl kullanım süreli nod32 3.** 'sı var. Kur bilgisayarına devre dışı bırakmadığın sürece hiç bir sorun olmaz. Ayarları otomatik gördüğünü iki kaşının ortasından alır. Düşük ram için kaspersky asla önerilmez. ESET'te asla kasma denen durumdan söz edilemez.

• Replies 215
  • Created
  • Last Reply
667.jpg

başka bi söze gerek varmı bilmiyorum en son bağımsız test sonucları

"Bilmiyorum" demekte haklısınız; çünkü, sonucunu verdiğiniz testin "çanak test" yani "Bizi finanse eden şu şu antivirüsü ilk sıralarda gösterelim; belki satın alacak enayi çıkar" diye düzenlenmiş test -yani düzme test- olduğunun farkında değilsiniz... Sitesine girip "Bu test neyin nesidir, nasıl yapılmış, dünyaca geçerli hangi ölçütlere uyulmuş?" diye küçük bir araştırma yaparsanız, anında herşeyi öğrenir ve de bilirsiniz...:D

Eğer, işi, antivirüs satmak olmayan ve tek işi antivirüsleri yıllardır düzenli aralıklarla (3'er ay arayla) test etmek olan ve de dünyanın en saygın, güvenilir kurumu olan "AV-Comparatives" kurumunun testlerine bakarsanız, başka bir söze değil çok söze gerek olduğunu da anlarsınız...:D

Aşağıdaki bağlantılara baksanız da olur hani...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=52953&hl=Son+%DDki+Y%FDl%FDn+En+%DDyi+AntiVir%FCs+S%FDralamas%FD

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=58621&hl=AV-Comparatives

KASPERSKY 2009 + NORTON ANTIBOT = Süper Koruma

Bu arada Norton Anti bot Antivirüs yazılımı değildir. Windows defenderin yerini alıyor ve henüz tanımlanmamış ve bilinmeyen zararlıları davranış analizi yöntemi ile tespit ediyor %100 başarılı Sıfır hata oranıyla

Dediğiniz pRoqRamLaR ii dEiL bEn Pcm dE Zone aLarm Security Suite + Eset smart Security. Kullanıyorm . Tawsiyem Zone alarm Hem dünyanın En iyi Freewall duwarına hemde coq qeniş bir virüs weri tabanı mechul . kasper sky 2009 war ama yüklemiyorum . en qüzeli bence zone alarm.

bi arkadaşımız konuya çok güzel değinmiş; bilgisayarlarımıza giren virüsleri sanki dünyanın en iyi hacker ı sadece bizim içinmi yazıp göndericek?

demek istediğim girmeye çalışanlar sıradan virüsler ve nod32 bu konuda bomba gibi, sistem kasma konusunda da güncelleme konusundada NUMBER ONE

kaspersky diyenler; genelde onun bunun yaptığı testleri okudukları için kaspersky diolar.....

Beyler bende sizin gibi bütün güvenlik paketlerini kullandım aviradan avast ta avasttan Mc-Afee ye kadar ama size tek kelimeyle en iyi koruma yapan ve en iyi şekilde performans verenler KIS 2009 ve NIS 2008 dir. Bunu sadece ben demiyorum. kendi deneyimime ve araştırmalarıma dayandırıyorum. Tamam belki Symentec firmasının yapımı Norton biraz kasabilir ama Pc nin güvenliğini en üst seviyede tutuyor. Ayrıca PC den performans alacam diye güvenliği önemsememek pekte akıllıca bir çözüm değil. Size tavsiyem bu iki dev güvenlik paketidir ve Kaspersky Lab le Symentec firmaları artık bu işte uzmanlaşmış firmalardır.

arkadaşlar bende bir çok antivirus programı kurdum denedim

hepsinin bir açığı var.

virus hepsine bulaşıyor.

hepsi diyorum çünkü denemediğim yok.

ama eğer bilgisayarı kullanmayı bilirseniz hepsi işinizi görür.

kullanmayı bilmiyorsanız hiç bir antivirus iş görmez.

ama şunu söyleyeyim. hepsine bulaşmaya bulaşıyor virus önemli olan en çok koruyan.

ben avastı 1 yıl kullandım. bir sorun çıkmadı.

bi arkadaş KIS (kasper internet security) önerdi. onu kullanıyom 2 aydır ondada bir sorun yok.

daha önce nod kullandım. bilgisayar virus yuvasına dönmüştü.

norton zaten bilgisayarı mahvediyor. her kurduğumda format atmak zorunda kaldım.

sistemi mahvediyor.

mcafee dede sorun çıkmadı.

bit defenderde sorun yaşamadım.

yalnız şunu belirtmekte fayda var. tüm anviruslerde bilgisayarı kendim kullandım.

sadece nodda kardeşlerimde oturdu pc başına.

yani benden başka biri oturunca sorun oluyor diyebilirim.

Çünkü neye tıkladığını ne yaptığı bilmeyen bir kullanıcı ne yaparyap o virusu bulaştırır.

KIS le ilgili bir sorun çıktı iki gün önce ama benim bilgisayarımda değildi.

bir arkadaşın bilgisayarında virus vardı.

kurdum tarattım ama virusu bulamadı.

virusu ben gözümle görüyom.

çalışıyor ekrana bişeyler getiriyor. dosyalar kopyalıyor ama KIS görmedi.

aslına bakarsanız yazdıklarımın özeti olarak şunu diyebilirim:

bilgisayar denen bu alet ve içinde dünyanın en saçma işletim sistemi windows oldukça yama üstüne yama olmaz. temelde sorun var zaten.

en güzeli 3 ayda bir format

:S

arkadaşlar bende bir çok antivirus programı kurdum denedim

hepsinin bir açığı var.

...

kullanmayı bilmiyorsanız hiç bir antivirus iş görmez.

... önemli olan en çok koruyan.

...

daha önce nod kullandım. bilgisayar virus yuvasına dönmüştü.

norton zaten bilgisayarı mahvediyor. her kurduğumda format atmak zorunda kaldım.

...

yalnız şunu belirtmekte fayda var. tüm anviruslerde bilgisayarı kendim kullandım.

sadece nodda kardeşlerimde oturdu pc başına.

...

KIS le ilgili bir sorun çıktı iki gün önce ama benim bilgisayarımda değildi.

kurdum tarattım ama virusu bulamadı.

...

aslına bakarsanız yazdıklarımın özeti olarak şunu diyebilirim:

...

en güzeli 3 ayda bir format

:S

Sn. "altunayt",

Birine ya da birilerine bir konuda öneride bulunmak, hele hele akıl vermek içinizden geçtiğinde ilk yapacağınız iş: "Acaba ben bu konuyu ne kadar biliyorum?" diye kendi kendinize sormak olmalıdır.

Eğer, konuyu iyi bildiğinizden emin değilseniz "Yapacağım öneri -özellikle benim gibileri- yanıltabilir" diyerek, akıl vermeye kalkışmaktan hemen vazgeçmeniz gerekir...

Yukarda yazdıklarınıza bakınca, en küçük sorunda "format" atan birisiniz; demek ki -iyi bir yana- orta, sıradan bir bilgisayar kullanıcısı bile değilsiniz...

Dolayısiyle, yukarda "en güzeli 3 ayda bir format" diyerek verdiğiniz akıl çok yanlış ve yanıltıcı; özellikle de bu konuda birşeyler öğrenmek isteyenler için...

Bilgisayarı biçimlendirmek (format), işletim sistemini ve diğer gerekli yazılımları kurup güncellemek nasıl sıradan bir işse, kurulu sistemin yedeğini almak (image backup) ve çözülemeyen bir sorun çıktığında bu yedeği geri yüklemek de sıradan bir iştir; en fazla 10 dakikanızı alır...

Sorunu "format" atarak çözmekse en az bir gününüzü alır; çünkü, işletim sistemini kurmakla ( ki, yaklaşık bir saat sürer) iş bitmez; sistemi koruyacak yazılımları ve bilgisayarla yapacağımız işler için gerekli onlarca yazılımı ayrı ayrı kurup güncellemek gerekir...

Sonuç olarak, bir bilgisayar kullanıcısının herşeyden önce Acronis, Ghost v.b. yazılımlarla bir sistemin yedeğini almayı ve gerektiğinde alınmış bu yedeği geri yüklemeyi öğrenmesi gerekir ki, bu da ustalık isteyen bir iş değildir; Acronis, Ghost v.b. yazılımları kullanmak, kullanmakta olduğumuz diğer yazılımların pek çoğundan daha kolaydır...

:D merhaba arkadaslar..

benim pc de avast sonra nod sonra kaspersky vardi

avast virus felan bulmuyor ne ise yariyor bilmiyorum.

nod buluyor virus pc yide hic kasmiyor ama kaspersky gibi degil tabiki...... herzaman kaspersky <_<:):p

ne nod nede kaysper avast tan vazgeçme hiçbir zaman <_<

avast iyi neden iyi derseniz virüs bulmada bayağı tembel ikidebir uyarı vermiyor insan ne güzel bilgisayarımda virüs yok diyor o yüzden :-)) nod32 iyi bütün virüsleri silemiyor kaspersky 2009 kullanıyorum kafede calışıyorum ana makinaya alman b ve amcaoğlu online games virüsü bulaştı kaspersky ile cözümledim sorunu su an sorun yok 2009 diğer versiyonlara göre daha hızlı ve daha az hassas bence kullanın 2009 kullanınca eski versiyonlarını kullanmak istemiyorsun üstelik yeni versiyonda kendi temizleyip siliyor zor bir kararsa sana bırakıyor sileyimmi diye :-))

PC YE VİRÜS GİRMESİ BENCE SADECE KULLANICI İLE İLGİLİ BİR SORUN.BEN YILLARDIR ANTİVİRÜS KULLANMIYORUM AMA VİRÜSTE GİRMEDİ.BİR ARKADAŞIM VAR PC KULLANMASINI PEK BİLMEYEN HERŞEYE EVET DİYEN NE ANTİVİRÜSLERİ YÜKLEDİM AMA 2 GÜNDEN FAZLA DAYANMIYOR.KASPERSKYLER PANDALAR AVASTLAR NOD 32 LER NELER NELER...BENCE SADECE KULLANICI MESELESİ BU.İYİ KULLANICIYSAN İLLEDE ANTİVİRÜSÜM OLSUN DİYORSAN KASMAYACAK ANTİVİRÜS NOD 32.HİÇ FARKINDA BİLE OLMUYORSUN.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...