Jump to content

Kaspersky 2009/2010 Mu Nod 32 Mi Sizce Daha Iyi?

TornadoEffect

Recommended Posts

bazı arkadaşlar kaspersky fazla performans yedigni düşünüyor ben kaspersky 2009 anti vürüs programını kulanıyorum tüm ayarlar en yüksekde sadece bende sadece bir buçuk ram yiyor ve hiç bi şekilde kasma yok

ekranalntsip4.jpg

Dostum yanlış anlama bende kaspersky (özellikle internet security'i) daha başarılı bulurum ama kasma konusunda nod32 den baya bi önde.Yani anlık dosya taraması ve anlık koruma kalkanları nedeniyle işlemciyi yoruyor.Alıp veremediği RAM ile değil yani.Bak senin CPU kullanımı %8 görünüyor ve mozillanın yediği işlemciye bak.Çünkü mozilla içinde yüklenen her dosya için anlık tarama çalıştırır kaspersky.Yani senin internette sörf hızından ödün vermeden bu taramayı gerçekleştiriyor.Nod32de aynı şeyleri yapabiliyor fakat biraz ayar gerekli.Yani sonuç olarak lisanslı bir Kaspersky İnternet Securtiy'i her zaman önde görürüm.Bilgisayarınız sistem özellikleri bakımından yeterliyse KİS kullanın.Ama değilse Esed Smart Security kullanın ve SS'ninde ne kadar işe yaradıgını görürsünüz.

• Replies 215
  • Created
  • Last Reply

kaspersky kasar diyorsunuz, fakat sağlam güvenlik istiyorum derseniz kis 2009 daha iyi derim, nodu kullandım, virus bulunmayan warez tipi siteyi bile engelledi. nodu kullanıp ardından kasperskye geçince virus yuvası olmuş bilg. temizlendi, hemen buluyor sağolsun, lisans konusu için de trial reset var onu tercih ediyorum, biliyorsunuz lisans anahtarları çoğunlukla kara liste oluyor, lisanslı olmasının en büyük avantajı da güncelleme yapabiliyor olmanız, bu çok önemli

Arkadaşlar eger illaki güvenlik diyorsanız extra güvenlik duvarı öneriyorum şu anda kullandıgım eset nod32 antivirüs master tüm ayarlarını full olarak kullanıyorum güvenlikten yana sorunum yok her türlü nesne kontrolünü kensisi yapıyor akıllı tanıma sistemi sayesinde gerçekten başarılı yok ben illa güvenlik duvarıda istiyorum diyorsanız COMODO öneririm yalnız dikkatli kullanmanız gerekli yoksa durum vahim

Saygıalrımla

zone alarm pro da lisans sorunları yaşanıyor kardeşim ama genede tercihler sizindir windows7sn şu anda panda ile ortaklaşa çalışıyor bi bakın derim :D

eset smart securıty diyorum başka bişi demiyorum,en iyi program hepsini denedim çünkü.düşük sistemlerde bile hiç yormadan ve iyi bir güvenlik oluşturuyor.ama son karar sizin yinede. :p

Arkadaşlar konuya açıklık getirelim.Kimisi key sorunu diyor.Nod32 ninde kullanıcı adı parola sorunu olmuyor değil.Allaha şükür hakanaktın yaptıgı Xpista edition yazan nod 32 ve smart security'de kullanıcı adı ve parola sorunu yasamadım henüz.Eger bilgisayarınızda iyi işlemci varsa ve buna eşdeğer seviyede ram varsa hiç düşünmeden KİS 2009 kullanın. www.kavkiskey.com adresinden istediginiz kaspersky versiyonuna göre key bulabilirsiniz.Eset programları içinde www.for-ever.cn/nod32/ adresinden hem antivirüs hemde smart security için güncel kullanıcı adı ve parolaları bulabilirsiniz.İkinci sorun ise türkçe olup olmamasına bağlamışız.Ama unutmayın hem kaspersky hemde eset in programlarını yamalayıpta kullanıyoruz yani ikisininde türkçesi mevcut bu forumda :p Seviyorum burayı yaa :)

her antivirüsün ayrı bir özelliği var ne nod32 nede kaspersky derim bence antivir eniyilerden biri awast da oyle oda iyidir, mesela bir sıkıştırılmış dosya indiriyorum nod32 denilen antivürüs tarama yapamıyor kasper de önune geleni siliyor virüsrlü virüsüz .Antivir bir numara şaşmayın...

ben perfect xp kurdum

üstünde nod32 vardı ve memnunum

kaspersky kasıyor bence

perfect xp de kurulan nod32 bir işe yaramaz perfect xp bendede var kurunca hemen nod32 yi kaldırıp ya antivir kurarım yada awast , perfectxp dekurulu olan nod32 fixlidir , fixli nod32 pek önermem bi işe yramaz

kaspersky programının özellikleri güzel ancak virus temizlemede norton kadar başarılı değil bunu en son type_win32 virus girince anladım kaspersky

kurayım dedim taramaya başladı her şeyi type_win32 olarak algıladı onarma yok karantinaya aldı hepsine evet yanıtını verdim ancak bilgisayarı

kapatıp açtığımda windows bozulmuştu windowsu onardım ancak tekrar virus girdi bu sefer nortonu kurdum temizledi her tarafa bulaşmıtıki tam sistem taraması yapmadıkça gitmemişti

tam sistem taraması yapmadan hızlı tarama yapınca oturum açılıp kapanıyordu onun çözümü ise burda

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=85432&st=0&p=438437entry438437

• 2 ay sonra...

Hemen hemen bütün virüs programlarını kullandım benim tavsiyem Norton Antivirüs sonra da Bit Defender'dır.

Şu an itibarı ile Norton Antivirüs + USB Disk security'i beraber kullanıyorum.

NAV sizi riskli durumlarda "bilgisayarı baştan başlatmanız gerekli" gibi uyarıda bulunduğu zaman siz kullanmaya devam edip ve bu uyarıyı gözardı ederseniz sıkıntı yaşarsınız. Onun dışında virüs güncellemesini düzenli yaptığınız zaman problem yaşayacağınızı sanmıyorum.

Geçen bir arkadaşım güzel bir yöntem söylemişti.

Arkadaşınızdan aldığınız flash diski bilgisayarınıza taktığınız zaman bilgisayarımdan girip çift kliklemek ya da otomatik başlangıç sonrasında flashın içine bakma işini sakın yapmayın.

Bilgisayarınıza flashı taktıktan sonra başlat>çalıştır>cmd yazın

dos ekranında attrib yazın ve flas içinde autorun.inf ya da pagefiles.sys (pagefile.sys ile karıştırmayın) varsa ki bunların sol tarafında SHR ibarebelerini göreceksiniz bunları silmek için ;

attrib -s -h -r autorun.inf ve sonrasında da del autorun.inf yazın. Bu yaptığınız işlemleri varsa pagefiles.sys dosyası için de yapın. Artık daha rahat bir şekilde flası kullanabilirsiniz. Bu arada ben sadece çokça rastladığım bu iki dosyayı size söyledim ama virüs dosyaları tabii ki exe, com, bat uzantılı olarak da karşınıza çıkacaktır. Medyanızın içindeki root'da yani ana herhangi bir klasöre girmediğiniz yerde kıllandığınız dosyalar var ise bunları da attrib komutu ile silmeniz sizin yararınıza olacaktır. Fakat bu işi yaparken sakın emin olmadığınız dosyaları silmeye kalkmayın derim.

Bilgisayaranızın yavaş çalıştığını fark ettiğinizde ya da kendi kendine klasörler açıldığını gördüğünüzde öncelikle msconfig ile başlangıçta çalışmaması gereken dosyaların seçili işaretini kaldırın ve sonra da bilgisayarınızı güvenli modda açarak C ve ikiye ayırmışsanız D'de ve içiniz rahat etsin istiyorsanız tabii ki flash belleklerinizi de bu yolla kontrol edebilirsiniz.

Fazla gevezelik yaptık yeter. Haydin hayırlı günler. :)

Kaspersky viruslü makinelerde sorunluı olabilir fakat temiz makinelerde kurun virusu makinenize sokmaz. Kaspersky düşük özelliklere sahip makinelerde kasabilir fakat donanımınız iyise sorunsuz kullanırsınız. Ayrıca kis2010 tavsiye ederim şuan 40 MB kullanıyor.

Şöyle bir durum var ki o da deli dolu viruslerin bilgisayarınızı haklamaması. Bu sizden kaynaklanıyor büyük olasılık.

Kaspersky bence sistemi oldukça fazla kasan bir program ki çok da başarılı değil bana göre.

Nod32 kullanıyorum.Tavsiye de ediyorum. (:

Bencede daha ii tavsiye ederim...

o kadar antivirüs kullandım

ben nod32 v3 kullanıyorum biç bi problem olmadı

kaspersky belirli bi dönem sonra kasma yapıyor

avast sürümleri de virüs bulduğunda bilgisayarı aptallaştırıyor.

ama avastı 3 yıldan beri kullanıyorum herhangi bi problem görmedim daha.

herkese tavsiye ederim.

Kardeş nod32 şu anda hiç bir işe yaramıyor hazır prağramlarımı ve arşivimi maff etti virülü diye sildi kullanılamaz hale getirdi arşivimi ama Kaspersky 2009 kurulu şu an çok muhteşem ve sorunsuz pc kasmıyor ayrıca ama şu var düşük özellikli pc ye kurarsan kasar <SüPer SerViS>

• 2 hafta sonra ...

Kaspersky 7.0.125 Bencede En ıyı Surunumu Bu . Ben 2 Haftada bır Bunu Kaldırım Onun Yerıne Spy Ware Docktor Antiviriüslü Serisini Kurup Tarama Yaptıktan Sonra Tekrar Kaspersky Kullanıyorum ve Sana KAdar 2 Sının ELınden Kacan Bır Vırus Gormedım(Trojan , Truva Atı , Keylogger Bu Tur YAzılımlarda DAhıl)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...