Jump to content

Multiboota Birden Çok Xp Eklemek (yenilendi)

morning
 Share

Recommended Posts

çok teşekkür ederim morning ilgine yani videoyu izleyip bu işlemi problemsiz gerçekleştirebilicez değilmi?

ve flash belleğe uyarlıyabilirmiyiz acaba bu sistemi ?

Kardeş şu konuda bi program vermiş arkadaşın biri.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=44378&view=findpost&p=319079[/CODE]

Cd den çalışan xp yada vista çalışmalarını ben bunla flaş belleğe attım sorunsuz çalıştı. iso dosyasını göstermen yeterli oluyor. Program onu flaşa yazıyor. Sen flaş bellekten kullanmakmı yada kurmakmı istiyorsun o kısmı tam anlamadım ama istersen bunu bir dene. işine yarayabilir. Flaş bellekten kurma kısmını ben denemedim henüz ama çalışacağını tahmin ediyorum. sonuçta aynı prensiple çalışıyor olması lazım. :)

Edited by tugrul61

• Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

flash bellegim ile xp kurabiliyorum onu defalarca yaptım tnc sayesınde...ben bu yapılan ıslemlerı flash bellegıme uyarlayabılırmıyım onu merak etmıstım senınde ılgıne cok tesekkur ederım... videoyu ızlemeye zamanım halen olmadı arsıvıme ekledım anlatımları fakat işim geregi halen ınceleyemedım sağolun hersey ıcın

İyi çalışmalar. Hazırlamış olduğum bir multibbot menüde, bir sorunla karşılaştım;

Ezboot klasör yanına Win 2000 (Katılımsız) açık şekilde kopyaladım (CD içeriğini) daha sonra vista ve birtakım kurtarma araçları ile mini xp ilave ettim, Sanalda denediğimde hepsi çalıştı. İşi birazdaha abartıp 4 versiyon haline getirdiğim XP yi Anlatıldığı gibi ayrı klasörlere kopyalamak ve bin uzantılı dosyalarda gerekli değişiklikleri yaparak entegre ettiğimde aşşağıdaki uyarıyı alıyorum

"i386 içindeki ASMS klasörünün içindeki 1 / default içindeki DEFAULT.MAN" dosyasınde yayılma veye 0 satırında hata olduğundan kurulum kesiliyor. Dosyayı orjinal Cd deki ile değiştirdim ancak sorun tüm XP ler için devam ediyor.

Bu sorunum için bir fikri olan varmı acaba?

( Dvd içine OEM ve win 51 uzantılı dosyaları kopyaladım) Hata 39 dakika kala gerçekleşiyor. Driverlı versiyonda driverler çıkarılıyor Kurulum kalan süre gösterilen ekrana geldiğinde 4 versiyonda aynı yerde hata veriyor) Sanalda Deniyorum

Edited by volkantamgac

• 2 hafta sonra ...

selamlar,

sorum olacak;

son multiboot menüsü oluşturma atlanmış anlamadım o kısmı.cdimage iki xp kaynağını tek iso dosyası yapıyor sanırım, peki easy bootta hangi komutu vermeliyiz bu isonun çalışması için?

run loader.bin
bcdw /ezboot/isoadi.iso[/CODE]

gibi mesela.ikinci olan gibi mi komut verecez?

ben de uzun uğraşlar sonucu aşağıdakileri tek dvd'de 1.7gb olarak multiboot olarak birleştirmeyi başarabildim. hepsini tek tek denedim ve kusursuz bir dvd'ye kavuştum çok şükür....

xp sp3

vista ultimate 32bit

vista ultimate 64bit

acronis true image v.10 kurtarma cd'si

hiren boot cd v.9.6TR

selamlar,

sorum olacak;

son multiboot menüsü oluşturma atlanmış anlamadım o kısmı.cdimage iki xp kaynağını tek iso dosyası yapıyor sanırım, peki easy bootta hangi komutu vermeliyiz bu isonun çalışması için?

run loader.bin
bcdw /ezboot/isoadi.iso[/CODE]

gibi mesela.ikinci olan gibi mi komut verecez?

Multiboot anlatımı forumda var. O yüzden atladım.Mesela CDShell ile de menüsünü hazırlayan olabilir.Anlatsam da uzun sürecekti zaten.

ISO en son oluşturulacak, herhangi bir komut vermeyeceksin.

Oluşturduğun açılış dosyalarına vereceksin komutu.

Videoda anlatmış olmam gerek açılış dosyalarını (değiştirmeyi)

• 3 hafta sonra ...

selamlar arkadaşlar benim bir problemim var.

bende multiboot yaptım gayet güzel çalışıyor ancak multiboot resmi geliyor işletim sistemini seçiyorum

HDD seçip biçimlendiriyorum ama resetlediği zaman yine multibot ekranına geliyor ve orada kalıyor.

sorun nedir acaba???

bende multiboot yaptım gayet güzel çalışıyor ancak multiboot resmi geliyor işletim sistemini seçiyorum

HDD seçip biçimlendiriyorum ama resetlediği zaman yine multibot ekranına geliyor ve orada kalıyor.

sorun nedir acaba???

i386 içerisinde bootfix.bin (XP cd'sinde vardır) dosyasını koy ya da boot menünün varsayılan tuşunu HDD'den başlat olarak değiştir.

sorun nedir acaba???

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=67056[/CODE]

• 1 ay sonra...

morning bi tane multiboot denemem var ama bir türlü olmuyor kardeş. Daha önce defalarca yapmıştım ama artık windows kurulum ekranına geçince hemen xp cd sini takın diyor. boot etmede ve o başlangıçtaki mavi ekran kısımları sorunsuz geçiyor. xp cd sini takın dediğinde gözata basıyorum asms dosyasını istiyor. sanırım ilk kurulum başladığında o dosyaları arıyor. normalde cd yazım hatası olduğu zaman bu hatayı verdiğini biliyorum ama denemeyi sanalda yapıyorum :) bu arada multiboot olştururken şu şekilde uyarılar veriyor. dizin çok uzun diyor yanlış anlamadıysam ve asms klasörünü gösteriyor. sorun burdan kaynaklanabilirmi??

sshot1s.jpg

Txtsetup.sif'in SetupSourcePath kısmını kontrol eder misin? (Tüm XP'lerde ve onların içindeki I386 klasörlerinde)

O kısımlar var ama özellikle dikkat etmem gereken bişi varmı? Aynen aşağıdaki gibi o kısım. iki xp var ve bu sif dosyasından farkılı dizinlerde 4 tane var. diğerinde TX29 kısmı değişiyor tabi.

[SetupData]
SetupSourcePath =\TX29\
MajorVersion = 5
MinorVersion = 1
DefaultPath=\WINDOWS
OsLoadOptions = "/fastdetect /noguiboot /nodebug"
ForceScsi = 1
ForceDiskClass = 1
ForceCDRom = 1
Architecture = i386
ProductType = 0
LoadIdentifier  = %wks_id%
LoadIdentifierCancel  = %cancel_id%
LoadIdentifierWin9x  = %9x_id%
BaseVideoLoadId = %wks_id_vga%
RequiredMemory = 67108864
Pagefile = 115,250
DriverCabName=DRIVER.CAB

Edit: Problem giderildi!

Edited by tugrul61

• 2 ay sonra...

Yöntem cok güzel cok işime yaradı teşekkür ederim.

Ancak şöyle bir sorunla karşılaştırdım. Bu özellikle xp birleştirdiğim zaman kurulumdan sonra birkez %source%/wpi/wpi.hta ile çalıştırdığım özellik kayboluyor. Nereyi editlemek gereklidir bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim.

• 2 ay sonra...

iyi hoş ben senin dediklerinin hepsini yaptım fakat sen videoda easy boot ile komut eklemeyi göstermemişsin araştırmadığım yer kalmadı bi kaç denememde başarısız oldm kurulumu başlatamıyorum .img dosyalarını neye göre nasıl hazırlıcaz o dosyalara bağlıcaz k bakma ama sende tam uç noktası anlatmayı unutmşsn:S

sabahtan beri çok uğraştım artk pes ediyorum boot menüde kuracağım xp seçince kurulum başlamıyor

komut:run xp.img yazdım kopyaladım oraya komutla ilgili hata veriyor şuan aklımda değiş çokda yoruldum

ilgilenirseniz sewinirim

@rtsa

@morning bu aralar foruma takılmıyor... Onun yerine ben cevap verim.

Easyboot klasörü içerisindeki w2ksect.bin dosyasının adını değiştir. Mesela XP1.bin yap. Ardından da easyboot programında

run XP1.bin[/CODE]

komutunu kullan.

Tabi bu XP1.bin dosyasını hex editor ile düzeltmek zorundasın. Ayrıca bu dosya ezboot klasöründe olacak...

Kolay gelsin...

dediklerini harfi harfiyen 2 kez uyguladm esasy boot menü komutuna ayrı ayrı run rtx1.bin run rtx2.bin werdim 2 xp içerdiği için herşey tamam klasör isimlerinide defalarca kontrol ettim fakat sıkıntım çözülmedi

CDBOOT: Colundn't find NTLDR

HATASI ALIYORUM

• 3 hafta sonra ...
Please register to see this content.

Arakdaslar şunu rapid dışında bir yere upload etme şansınız varmı free uyelıkte ındıremıyorumda.

Teşekkurederim

Buyur arkadaşım.

http://www.mediafire.com/?ijtz5yejyy4[/CODE]