Jump to content

M2 Ssd Ye Windows 7 Yükleme Sorunu

krmesut
 Share

Recommended Posts

sevgili arkadaslarım uzun zamandır ugrasıyorum ancak sorunu cozemedım adata xpg 8200 pro bır m2 ssd ye sahıbım wın10 kullanıyorum ancak benım wındows 7 ye gecmem gerekıyor ama kurulum sırasında ssd gozukmuyor bunun ıcın dıger markaların yazılımlarıyla kurmayı denedım olmadı kendı yazılımınıda arastırdım oda yok bıraz ugrasla gostermeyı basardım kurulumu yaptım ancak acılma ekranına gelınce pc otomatık resetleme dongusune gırıyor bu ssd den elınde olup kuran varmı aceba

• Yüksek ihtimal bios ayarlarıyla ilişkili olan bir durum
  • ISO dosyasının yazdırma işlemleri,kurulumda ve evvelinde w7 için gerekli olan alt yapının bios üzerinden optimize edilmesi yapılandırılması uygun hale getirilerek kurulum ön hazırlığı
  • Anakart Sata,ide ssd bağlantı arabirimleri hatası,kurulan w7 sistemle ilgili olarak bu arabirimin anakart hdd ile sistem arasındaki eksiklikten kaynaklı olarak sistemin açılmaması durumu olabilir.Kurulmuş sistem açılmıyorsa bios üzerinden hdd bağlantılarına bakın sata ise,ide veya auto/otomatik şeklindeki bir opsiyona alın.
  • Sistem yüklü olan donanımlarınızdan herhangi bir w7'ye destek vermemesi çakışmalar vb.durumlardan kaynaklı,yeni modern üretim cihazların şimdilerde sadece w10'a uyarlanması mantığında olmasından kaynaklı olabilir sadece tahmin elbette.
  • Diski farklı bir pc'ye monte ederek kuracağınız sistemi 2.bir pc'de sürücüleri kurmadan bu diske sistemi kurup son işlem olarak tekrardan deneyerek asıl sisteme sistem kurulmuş ssdli diski tekrar takıp deneme yolu.
  • Tüm işlemlerden herhangi biri işe yaramıyorsa eğer elinizdeki sistemle ilgili,yazdırma şekli,kurulum yönergelerinin doğru yapılmaması iso dosyası md5 hash dosya bütünlük kontrollerinin denetlenmesi ki,doğru şekilde w7sistemin iso dosyası tam olarak download edilebilirliliğinden emin olmak bunlarda zaman zaman eksik dosyalardan kaynalı atlama vb.durumdan kurulumda yada sonrası hatalara neden olmaktadır bilinen gerçeklerdendir.
  • En iyisi farklı  cihazda tek parça diski silip,sıfır sistemi sürücüsüz olarak kurmakta çözüm olacaktır.Acronisle,Aomei vb.backup uygulamalarıyla aldığım win10/8/7 yedeklerini disklere hızlı şekilde transfer ederen evvelinde yaptığım tüm  işlemlerin hazır gelmesi anlayışında format vb. uzun süreçlere girmeden bir kaç dakikada yükleme işlemlerini yapıyorum buda işleri kolaylaştıran iyi bir seçenek eskisi gibi çok uğraşamıyorum artık arada getiriyorlar öyle eş dost yüklüyorum imajı gönderiyorum cihazı :D 
  • Kolay gelsin.
  • Like 1

krmesut, 5 saat önce yazdı:

sevgili arkadaslarım uzun zamandır ugrasıyorum ancak sorunu cozemedım adata xpg 8200 pro bır m2 ssd ye sahıbım wın10 kullanıyorum ancak benım wındows 7 ye gecmem gerekıyor ama kurulum sırasında ssd gozukmuyor bunun ıcın dıger markaların yazılımlarıyla kurmayı denedım olmadı kendı yazılımınıda arastırdım oda yok bıraz ugrasla gostermeyı basardım kurulumu yaptım ancak acılma ekranına gelınce pc otomatık resetleme dongusune gırıyor bu ssd den elınde olup kuran varmı aceba

s.a kardeşim şöyle başlayalım önce laptop ne marka  bios ayarını ayarla m2 ssd biosta gözüküyormu ssd ile alakası yoktur anakart windows 10 göre düzenlendiyse win7  izin verilmiyordur acele etme bu işler zaman alır tecrübe edenirsin anakar modelini yazarsan biraz araştırım nasıl bir cihaz 

benim annem asus  tablet pc almıştı 2 sene sonra m2 ssd biosta yok gözüküyor servise yolayalım onlar yapsın dedim 3 yıllık garanti vardı neyse adamlar ssd degişecek 450 tl fiyat çekti bagırdım işten anlamıyoz sanma 2 yılda ssd nasıl bozlur saçmalama taşeron yere servis vermisler asus un kendi firması degil geri yolla dedim burda birine gösterdim oda aynı ssd degişecek sinirlendim koydum kenera hafta sonu nerden geldi aklıma fortmat atım dedim yabancı bir yazı çıktı google den çevirdim disk silinmiş yeniden oluşturun  gibi cümleler vardı usb den ssd diye diskpart yapamadım izin vermedi harici dvd sürücüden disk part yaptım oldu sonrada format olay bitti servisçi adamı aradım  dedim böyle sorunlu olan makinayı getirin ben yapacam   200 tlye adam kapattı bastım küfürü günaha soktular vaktini çaldım helal et              Acele etme ve sakin ol aklını bir yere odaklarsan o iş iyi yürümez acele yok sakin atladığın illa bir yer vardır KOLAY GELSİN

krmesut, 15 saat önce yazdı:

Sistem özelliklerini yazar mısınız: yeni ise kurmak mümkün olmayabiliyor: benim 2017 şubatta duyurulan ve nisanda satın aldığım sisteme kurulmuyor (Dünyada da kurabilen 1 kişiye rastladım-ben enson kurulduktan sonra açoloış ekrarna geldim-mouse ve klavye hiç bir şekilde çalışmıyor  aynı nesil, klasik usb ve mouse (Yeşil-mor) soketi olan ryzen 1. nesil anakartlarda kuruuyor sadece ve sıkıntılı çalışıyor--8.1 bile sıkıntılı kuruluyor-sürekli uyarı vet,yor sistemi yükseltin diye

anakart ve işlemci özellikleri duyurulma ve satışa başlamaları tarihini merak ediyorum özellikle 8M.ssd ile ilgisinin olmadığını düşünüyorum.

Edited by efe34

DJ_Rush, 11 saat önce yazdı:

Bu çalışmayı deneyebilirsin. Sürücüler entegre (nvme).

bu calısmayı ındırdım ancak yıne gormedı bu ıso ya adata nın sıtesınden buldugum bı programla nvme drıverı ekledım gordu ancak bu seferde zannedıyorumkı ıso dosyasını bozdu kurulum tamamlanıyor ancak acılma ekranında reset atmaya baslıyor aynısını hdd ye de kurdum ancak yıne aynı sorun oldu eklerken zannedersem ıso bozuluyo bozmadan eklemeyı basaramadım

efe34, 1 saat önce yazdı:

Sistem özelliklerini yazar mısınız: yeni ise kurmak mümkün olmayabiliyor: benim 2017 şubatta duyurulan ve nisanda satın aldığım sisteme kurulmuyor (Dünyada da kurabilen 1 kişiye rastladım-ben enson kurulduktan sonra açoloış ekrarna geldim-mouse ve klavye hiç bir şekilde çalışmıyor  aynı nesil, klasik usb ve mouse (Yeşil-mor) soketi olan ryzen 1. nesil anakartlarda kuruuyor sadece ve sıkıntılı çalışıyor--8.1 bile sıkıntılı kuruluyor-sürekli uyarı vet,yor sistemi yükseltin diye

anakart ve işlemci özellikleri duyurulma ve satışa başlamaları tarihini merak ediyorum özellikle 8M.ssd ile ilgisinin olmadığını düşünüyorum.

benım sıstem bıraz eskı onunla alakalı olacagını dusunmuyorum asus 970 pro gamıng aura anakart fx 8320 ıslemcı 18gb ram var