Jump to content

Lenovo Ssd Windows Kuramıyorum

G)-(OST
 Share

Recommended Posts

Arkadaşalr dün yeğenim için Lenovo IdeaPad L340 i7 bir bilgisayar aldık free-dos olduğu için windows kurmak gerekti, windows kurulumunda Hdd yi göremiyorum ama bios ta görünüyor anlamadın nedendir acaba

G)-(OST, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşalr dün yeğenim için Lenovo IdeaPad L340 i7 bir bilgisayar aldık free-dos olduğu için windows kurmak gerekti, windows kurulumunda Hdd yi göremiyorum ama bios ta görünüyor anlamadın nedendir acaba

s.a bunu uygula dene sonrada format at kolay gelsin

Hayırlı olsun. Aynı Marka ve model laptop bende de var. Ben haftada bir format atarım. Bende ilk önce format atmakta sıkıntı çektim. i

1-lk önce flaş belleğe rufus ile dolum yaparken Gp değilde MBR olarak yapınız. sonra flash belleği takarak  sürekli f2 ye basınız bios karşınızda  boot kısmından f6 ile uSb nin birinci kısma gelmesini sağlayınız. f10 yaparak kayıt ediniz ve yeniden başlatarak format atmaya devam ediniz.

Edited by bynec

Grub2 destekli bir iso yazdırma araçlarından birini kullanın,bootloader start verildiğinde tarama yaparak tüm hdd_diskleri size gösterecektir.Aynı benzer bir marka  lenovo_laptop'a "AIOboot kullanarak" uefi özellikte w10 ve linux sistemlerinin her ikisinide rahat şekilde kurmuştum. Elimdeki diğer yapılandırılmış olan usbdisk'ten boot ettiğim halde sanıyorum (winsetupfromusb'i),bahsettiğiniz durumla karşılaşmıştım cihaz free-dos'tu bu arada. Diğer alternatif program eas2boot uygulamasıda oldukça kapsamlı diskleri ve detayları görmede bu işler için biçilmiş kaftan aklıma gelince belirteyim dedim kolay gelsin. :) 

Kimse bahsetmemiş ama sorununuz NVMe SSD bulunmasından kaynaklanıyor. NVMe sürücüleri içiren bir kalıpla kurulum yapmanız gerek. AIOBOOT veya KMPE ile kurulum yapılabilir. Kalıbınız modifiyeli ise NVMe sürücüleri içermiyor olabilir.

• Like 1