Jump to content

Win10 Pro X64 18363.815 (23 Nisan 2020) Güncel

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Elerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş gerçektende,biz birşey yapmadık siz emek verdiniz ve mükemmel bir sistem yapmışsınız. Ben ve benim gibiler sadece yönlendirdik bildiklerimizi paylaştık şahsımdaki yorumunuz için ben teşekkür ederim sağ olun! :) 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Dün bir ara indirdiğim, w10 2004'e ayar çekeyim dedim elimde_son sürüm olsun diye,her türlü hız ayarlarını denedim yemedi.% 70 kadar işlemler etkili olsada yinede benim gözümü doldurmadı. Tekrar'dan, "w10_Ltsb 2015'e" geri döndüm oh be dünya varmış dedim. Zaten w10ltsb2015'in_aomei ile yedek image'ı elimdeydi bir kaç  dakikada hdd'e mount ettim sistemi geri dönüş için.

Demem odurki öyle zannediyorum, bu 2004 sürümü eskilere nazaran vasat sanki banamı öyle anlamadım. Sürüm yükselttikçe gerileme var sistemlerde :D 

• Like 2
  • Thanks 1

hasan835, 6 saat önce yazdı:

değerli kardeşim, cesaretinden dolayı seni kutluyorum, tnctr ailesine hayırlı olsun, (sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır) gözlerinin nuruna sağlık, başarılı çalışmalarının devamı temennimle,

Teşekkürler hocam. Desteğiniz için teşekkürler.

forjest, 2 saat önce yazdı:

Elerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş gerçektende,biz birşey yapmadık siz emek verdiniz ve mükemmel bir sistem yapmışsınız. Ben ve benim gibiler sadece yönlendirdik bildiklerimizi paylaştık şahsımdaki yorumunuz için ben teşekkür ederim sağ olun! :) 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Dün bir ara indirdiğim, w10 2004'e ayar çekeyim dedim elimde_son sürüm olsun diye,her türlü hız ayarlarını denedim yemedi.% 70 kadar işlemler etkili olsada yinede benim gözümü doldurmadı. Tekrar'dan, "w10_Ltsb 2015'e" geri döndüm oh be dünya varmış dedim. Zaten w10ltsb2015'in_aomei ile yedek image'ı elimdeydi bir kaç  dakikada hdd'e mount ettim sistemi geri dönüş için.

Demem odurki öyle zannediyorum, bu 2004 sürümü eskilere nazaran vasat sanki banamı öyle anlamadım. Sürüm yükselttikçe gerileme var sistemlerde :D 

Üstat tam istediğim olmadı. Hem Ntlite hemde Dism++ ile ayar yapayım dedim ancak kapattığım servislerin bazılarının yeniden aktif olmasına neden olmuş. Performans ayarı konusunu öğrenmem lazım. Denemelerimden birisinde oluşturduğum iso fena değildi. Ancak onda da biraz bekleyiniz yazan mavi ekranda kısır döngüye girdi. Yeniden başlat yapmadan geçmiyordu. Üstüne bir de donanımsal olarak yaşadığım sıkıntılar, üstüne bir de tekrar yönetici izni hatası almaya başladım. Hepsi üst üste binince sonucu net olarak göremedim. Birde oem klasörü olayına gereksiz fazla zaman harcadım. Yazılım konusunda da bilgim olmadığı için ekleme çıkarma yöntemi ile tüm dosyaları çalıştırmayı başardım ama yine kısır döngü ekranı ile karşılaştım. 2004 sürümü ile alakalı çok iyi çalışmalar gördüm. Denediğim bir çalışma da is içeriğinin neredeyse %50' sini silmiş. Aynı dosyaları bende sildim. Normal kurulum oldu. Sizler bu konuda daha bilgili ve deneyimlisiniz. Ancak benim gördüğüm microsoft işi gücü bırakmış, insanlar hakkında bilgi toplamak için onlarca gereksiz servis eklemiş. Sponsorlu uygulamalar, Telemetri, geliştime, onedrive...... uzayıp gidiyor. Resmen sanal ajanlarla doldurmuş. Bence bu kadar bilgi toplamak yerine işlerine baksalar güzel şeyler olabilir. Tekrardan teşekkürler üstat. İnşallah ileri de sizlerin tecrübesine sahip olabilirim...

Alphonso_Elric, 2 saat önce yazdı:

Çalışman için tebriklerimi sunarım, dahada geliştirmen dilegiyle. Henuz deneme şansım olmadı ama en yakın zamanda deneyecegim. Bir ara Ö.M. den görüşelim.

Teşekkürler. Geliştirebilirsem sizler gibi duayenler sayesinde geliştireceğim. Şimdi Ö.M. atıyorum. Şu sıralar zorunlu evde kaldığımız içinde ne zaman cevaplarsanız müsait olurum. 

• Like 3

@forjest Üstat bu arada son sürümlerde benim bilgisizliğimden midir yoksa ntlite ve dism++ her ikisi ile de ayar yapmaya çalıştığımdan mıdır bilmiyorum. Bazı servisleri kapatmama rağmen sanal pc ye kurduğumda OneDrive merhabalar diye karşıladı :) Birde yazılımların öyle bir çevirisi varki, tam olarak ne demek istediğini net anlayamadım. Örnek; Windows güncellemelerini güncelleme, güncellensin mi demek istiyor yoksa güncellenmesin mi demek istiyor anlamadım. Benim pc 12-13 yıllık olduğu için hantal da olsa çok iyi de olsa farkı çok fazla anlayamıyorum. Ancak linuxlar bu konu da cidden çok iyiler. Windows ve Mac ler de aksine sizin dediğiniz gibi hantallaşıyorlar. Geçen aylar da bir Mac OS Catalina kurdum. Pc artık can çekişiyordu. Tamamen okuduklarımdan ve gördüklerimden şunu yazabilirim. Aynı Iphone' nin eski telefonlarını kasıtlı olarak yavaşlatması gibi microsoftun da aynı şeyleri yapmaya çalıştığını düşünüyorum. İlk çıkardıkları windows8 bugünkü win10' dan bana göre kat be kat daha iyiydi. Yoksa microsoft gibi çok ciddi deneyime sahip bir şirketin performans olarak geriye gitmesine başka bir mantık bulamıyorum. İşi gücü bırakıp insanlar hakkında bilgi toplamaya çalışmakta hantallaştırıyor sanırım. Resmen her pc kullanmaya başladığınız da 10 kişi sizin hakkınız da sürekli notlar alıyor... :)

• Like 2

deli_petro06

• Görüşlerine ve tespitlerine tamamen katılıyorum gerçektende sanal ajanlarla doldurmuşlar sistemi o hizmet bu hizmet karmaşalarıyla değil ilk kullanıcı,uzman olan birinin dahi başı döner bu gibi işlerden ne yalan söyleyeyim  benim başım döndü desem yeridir. :D 
  • w8.1'in tüm versiyonları w10'dan çok daha stabil ve akıcı çalışmaktadır bilindiği üzere ben aralarından uzun yıllar beğenerek kullandığım w8.1embedded olmuştur el değmemiş msdn dahi kurulsa sistem yinede akıcı ve stabil çalışıyor. w10'da özellikle son çıkan paketlerinde herşey yeni jenerayona yeni donanımlara göre uyarlanmakta olduğu bariz belli özetle adam diyorki git mağazadan ssd li makine al,16 gb ramli donanımsa sahip cihaz al  dayatması izlenimleriyle dolu şişirilmiş hizmet kalabalığı olan bol kepçe ajanlı sistemlerle karşı karşıyayız tabiri caizse. w10'da ben her ne kadar beğenmesemde w10ltsb2015'i ayrı tutarak bu sürümün dışındakileri hiç beğenmedim belki 2016 ltsc çıkışlı olan sistemide buna dahil edebiliriz.Genel olarak bakıldığında ortak noktada bahsi geçen negatif durumlar hep son çıkan paketlerinde olmakta.
  • Amaç günlük olarak işlemlerse internet,sosyal ağ,online oyunlar vb. Linux işletim sistemleri dahi hatta android sistemler dahi bu kapsamdan bakınca daha fazla ön almaktalar kanımca.
  • Donanım seviyeleri eskiden aşağı yukarı herkesin birbirine benzer yapıları vardı,üç aşağı beş yukarı ancak günümüzde çok fazla çeşitlilikler olağan dışı bizim dahi kestiremediğimiz extreme sistemler varki bu kadar uygulama ve window sistemleri aynı eksende beraberce yol alıyorlar.3.blok fakir ülkelerde yaşayanlar ne kadar bunlardan istifade edebilirki. 
  • windows mac destek bağlamında sürekli o destek kesilecek bu destek gelecek versiyon güncellemeleri updateler/ upgrade'ler vs. derken sonuç maalesef büyük hüsranlar içerisinde bitiyor kişiyi üsttede belirttiğim gibi ya donanım almaya yada farklı bir sistem arayış mücadelesine zahmetlerine sokuyor. Ne varki imdada yetişecek bir dünya modlu windows sistemleri lite vb. diğer taraftanda Linux opensource işletim sistemleri varki bana göre çok daha akıcı ve karmaşasız seri ve hızlı sistemler üstelik bedava tamamen ücretsiz. :) 
  • Yani kişi orijinal yapıyla kullanmayı dahi tercih ederek kullansa windows10'u, belli bir süre sonra sorunlar sarmalları,problemlere çözümler ortaya çıkan sorunsallarda nette sistemiyle alakalı olarak belli bir rutinle yapıda oluşan sorunu çözmeye durarken w10 bir versiyon daha çıkarıveriyor ya da sunucuları üzerinden update yayımlıyorlar.Bu da kullanıcıyı illalah ettiriyor sistemlerden. Bazen mahalleye bakkala ekmek almaya gittiğimde mahallenin gençleri beni bildiklerinden sorarlar ya abi bendeki sistem çok kasıyor donuyor dönüp duruyor faredeki yuvarlak şeklinde söylemler nasıl çözeriz ne yaparız şeklinde sorular soruyorlar bende tabii genel olarak tools hızlandırma araçlarının adlarını söylüyorum genellikle söylediği ASCare programı oluyor temizlik yap turbo moda al hizmetleri devredışı bırak falan diyerek hızlı şekilde kaçıyorum artık :D 
  • Hangi sistemleri kullandığım ya da favori sistemleri alt kısımda imzamda yer almakta şu an için memnunum diyebilirim arada macera olsun diye denemeler yapıyorum ama yinede insan alışkanlıklarından vaz geçemiyor tekrar'dan eski düzenine bir şekilde geri dönüyor malumumuz.

forjest, 2 dakika önce yazdı:

deli_petro06

• Görüşlerine ve tespitlerine tamamen katılıyorum gerçektende sanal ajanlarla doldurmuşlar sistemi o hizmet bu hizmet karmaşalarıyla değil ilk kullanıcı,uzman olan birinin dahi başı döner bu gibi işlerden ne yalan söyleyeyim  benim başım döndü desem yeridir. :D 
  • w8.1'in tüm versiyonları w10'dan çok daha stabil ve akıcı çalışmaktadır bilindiği üzere ben aralarından uzun yıllar beğenerek kullandığım w8.1embedded olmuştur el değmemiş msdn dahi kurulsa sistem yinede akıcı ve stabil çalışıyor. w10'da özellikle son çıkan paketlerinde herşey yeni jenerayona yeni donanımlara göre uyarlanmakta olduğu bariz belli özetle adam diyorki git mağazadan ssd li makine al,16 gb ramli donanımsa sahip cihaz al  dayatması izlenimleriyle dolu şişirilmiş hizmet kalabalığı olan bol kepçe ajanlı sistemlerle karşı karşıyayız tabiri caizse. w10'da ben her ne kadar beğenmesemde w10ltsb2015'i ayrı tutarak bu sürümün dışındakileri hiç beğenmedim belki 2016 ltsc çıkışlı olan sistemide buna dahil edebiliriz.Genel olarak bakıldığında ortak noktada bahsi geçen negatif durumlar hep son çıkan paketlerinde olmakta.
  • Amaç günlük olarak işlemlerse internet,sosyal ağ,online oyunlar vb. Linux işletim sistemleri dahi hatta android sistemler dahi bu kapsamdan bakınca daha fazla ön almaktalar kanımca.
  • Donanım seviyeleri eskiden aşağı yukarı herkesin birbirine benzer yapıları vardı,üç aşağı beş yukarı ancak günümüzde çok fazla çeşitlilikler olağan dışı bizim dahi kestiremediğimiz extreme sistemler varki bu kadar uygulama ve window sistemleri aynı eksende beraberce yol alıyorlar.3.blok fakir ülkelerde yaşayanlar ne kadar bunlardan istifade edebilirki. 
  • windows mac destek bağlamında sürekli o destek kesilecek bu destek gelecek versiyon güncellemeleri updateler/ upgrade'ler vs. derken sonuç maalesef büyük hüsranlar içerisinde bitiyor kişiyi üsttede belirttiğim gibi ya donanım almaya yada farklı bir sistem arayış mücadelesine zahmetlerine sokuyor. Ne varki imdada yetişecek bir dünya modlu windows sistemleri lite vb. diğer taraftanda Linux opensource işletim sistemleri varki bana göre çok daha akıcı ve karmaşasız seri ve hızlı sistemler üstelik bedava tamamen ücretsiz. :) 
  • Yani kişi orijinal yapıyla kullanmayı dahi tercih ederek kullansa windows10'u, belli bir süre sonra sorunlar sarmalları,problemlere çözümler ortaya çıkan sorunsallarda nette sistemiyle alakalı olarak belli bir rutinle yapıda oluşan sorunu çözmeye durarken w10 bir versiyon daha çıkarıveriyor ya da sunucuları üzerinden update yayımlıyorlar.Bu da kullanıcıyı illalah ettiriyor sistemlerden. Bazen mahalleye bakkala ekmek almaya gittiğimde mahallenin gençleri beni bildiklerinden sorarlar ya abi bendeki sistem çok kasıyor donuyor dönüp duruyor faredeki yuvarlak şeklinde söylemler nasıl çözeriz ne yaparız şeklinde sorular soruyorlar bende tabii genel olarak tools hızlandırma araçlarının adlarını söylüyorum genellikle söylediği ASCare programı oluyor temizlik yap turbo moda al hizmetleri devredışı bırak falan diyerek hızlı şekilde kaçıyorum artık :D 
  • Hangi sistemleri kullandığım ya da favori sistemleri alt kısımda imzamda yer almakta şu an için memnunum diyebilirim arada macera olsun diye denemeler yapıyorum ama yinede insan alışkanlıklarından vaz geçemiyor tekrar'dan eski düzenine bir şekilde geri dönüyor malumumuz.

Üstad dreamsparktan ögrenciler için dagıtılan win 8.1 embeded endustry pro varmı elinizde.

• Like 1

@forjest @hasan835 Daha önce eklediğim reg kayıtlarının ve yaptığım ayarların hazırladığım isoya işlenmediğini yazmıştım. Ancak esd sıkıştırma yaptıktan sonra install.esd dosyasını 2 ayrı dosya olarak iso dosyası oluşturmuştum. Bunlardan birisi esd uzantılı diğeri ise uzantıyı değiştirip wim olarak source klasörüne attığım install dosyalarıydı. Birkaç saat önce sanal pc de wim uzantına çevirip yazdırdığım isoyu denedim. Ve hemen hemen yarı yarıya performans farkı olduğunu ve OneDrive dışında yaptığım ayarların hepsinin uygulandığını gördüm. Sanırım esd uzantısı orjinal dosya olmasına rağmen bir hataya sebep olmuş. Hem siz üstadlar bu tip bir sorunla daha önce karşılaştınız mı onu sorayım. Hem de benim gibi meraklı arkadaşlara bu tip bir durumu belirteyim...

Edited by deli_petro06

deli_petro06

• Esd sıkıştırma algoritmasının dezavantajlı olan durumlarına işaret eden bir şey olabilir neden olmasın. Sıkıştırma yaparken içerik atlaması yapıyorsa eğer,yani dosya uzantılarını veya ayarlarını atlama vb. gibi. Boyut ne kadar düşük olsada kurulumda,ya da eski cihazlarda aşağı yukarı bilindiği üzere, compressli/sıkıştırılmış her türlü içerik hantallığa veya farklı sorunlarla donanımlarda karşılaşılabilecek bir yapı olarak çıkabilir.Yedek işlemlerinde dism++ üzerinden yüksek .wim sıkıştırması kullanılarak alınan sistem wim_backup'larının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum hız vb. ayarlar işleyişi bakımından. 
  • Diğer taraftanda ultraiso/poweriso ayarlarından yazdırma ekleme vb. işlemlerin yanısıra,hazırlanan iso dosyasınıda ayriyeten bu uygulamalar vasıtasıyla sıkıştırma özelliklerini kullanarak'ta derlenip toplanabilir (ayarlardan bu özellikler yapılmakta). Bu gibi işlemlerin esd kadar sorun yarattığını düşünmüyorum çoğu kez yapmışlığım vardır. İçeriği çıkarılmamış olan bir sistemde minimum 250mb | max. 400-500 mb'lara varan sıkıştırma yöntemleriyle düşüşte sağlanabilmektedir.
  • Hazırlanan Windows_iso içeriğinde kullanılmayan süresi geçmiş güncellemelerin vb. artıkların arındırılmasıylada (WinSxS) dizini içerisinden. ilave olarak gereksiz genel sistem kalıntılarıyla beraber sağlam temizliğe gidilirsede, üstteki bilgiler ve işlemler eklendiğinde,ortaya 1,5 / 2 gb 'lara varan boyut düşüşleride ayrıca sağlanabilir. Bu sayede de kurulum sonunda temiz arındırılmış bir sistem hazır olarak gelecektir. Bu türlü işlemler kurulum dosya transferleri ve yapılandırmalarda etki edeceğinden hız bariz şekilde sistem kurulumu sırasında dosyalar "extract ederken" kendini kurulum sürecinden _belli edecektir.
  • Esd'li olan bir sistem üzerinden edit yapmaya gidildiğinde ise, donanım özellikleri iyi olmayan bir cihazda eğerki yeni bir çalışma yapılacaksada üzerinde, donanım kullanımı bakımındanda zorlu bir süreç ortaya koymakta olduğunuda hepimiz aşağı yukarı bilmekteyiz. 
  • Özetle compact ve normal yollarla sıkıştırma yapılan temizlik işlemleriyle derlenen çalışmalar çoğunluğun tercihiyle ve sağlıklı işleyişi bakımından daha fazla ön alacak özellik olduğu kanaatindeyim. Şu düşünülebilir uefi kurulum yapacağım install.wim boyutundan yapamam diye,ancak oda günümüzde yapılan değerli üstadlarımızın multiboot,kmboot vb. diğer uygulamalar hatta ntfs yapılandırılmış bir diskten dahi efi ve old bios legacy kurulumlarında dahi mükemmel şekilde kurulum sağlamaktadır. :) 
  • Like 1

deli_petro06, 3 saat önce yazdı:

@forjest @hasan835 Daha önce eklediğim reg kayıtlarının ve yaptığım ayarların hazırladığım isoya işlenmediğini yazmıştım. Ancak esd sıkıştırma yaptıktan sonra install.esd dosyasını 2 ayrı dosya olarak iso dosyası oluşturmuştum. Bunlardan birisi esd uzantılı diğeri ise uzantıyı değiştirip wim olarak source klasörüne attığım install dosyalarıydı. Birkaç saat önce sanal pc de wim uzantına çevirip yazdırdığım isoyu denedim. Ve hemen hemen yarı yarıya performans farkı olduğunu ve OneDrive dışında yaptığım ayarların hepsinin uygulandığını gördüm. Sanırım esd uzantısı orjinal dosya olmasına rağmen bir hataya sebep olmuş. Hem siz üstadlar bu tip bir sorunla daha önce karşılaştınız mı onu sorayım. Hem de benim gibi meraklı arkadaşlara bu tip bir durumu belirteyim...

autounattend.xml dosyasına örnekteki gibi kayıtları eklemeyi dene. Windows 10 kayıt defterine ekleme yapmak biraz sıkıntılı.  SynchronousCommand ayrıcalığı isteniyor sanırım araştırmalarıma göre.

Reg değerlerini bu Converter ile görebilirsin. bat uzantısına çevir ve değerleri gör.

Please register to see this content.

<FirstLogonCommands>
        <SynchronousCommand wcm:action="add">
          <Order>1</Order>
          <CommandLine>cmd.exe /c reg.exe ADD HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ /v HideFileExt /t REG_DWORD /d 0 /f</CommandLine>
          <Description>ChangeHideFiles</Description>
        </SynchronousCommand>
        </FirstLogonCommands>
Edited by MrRush
  • Like 1

MrRush, 55 dakika önce yazdı:

autounattend.xml dosyasına örnekteki gibi kayıtları eklemeyi dene. Windows 10 kayıt defterine ekleme yapmak biraz sıkıntılı.  SynchronousCommand ayrıcalığı isteniyor sanırım araştırmalarıma göre.

<FirstLogonCommands>
        <SynchronousCommand wcm:action="add">
          <Order>1</Order>
          <CommandLine>cmd.exe /c reg.exe ADD HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ /v HideFileExt /t REG_DWORD /d 0 /f</CommandLine>
          <Description>ChangeHideFiles</Description>
        </SynchronousCommand>
        </FirstLogonCommands>

Ustam yazılım konusunda hiç bilgim yok :) Daha önce eklediğim OEM klasörünü sadece 2 iso da olan dosyaları karşılaştırıp mantık yürüterek çalıştırdım. Dosyanın hangi kısmına nasıl ekleyeceğim? Eklediğim de ne işe yarayacak anlamadım. :) Googleden baktım çoğu yerde çok teknik yazışmalar olmuş, onlardan da birşey anlamadım. Mantık yürüterek de yanlışlıkla microsoftu hacklerim diye korkuyorum :) 

@Forjest Üstat aslında her ikisi de aynı dosya. Son işlem olarak Wim dosyasını ESD sıkıştırma yaptım. Ardından iso oluşturmadan önce wim ve esd diye klasörler oluşturdum. Ve sıkştırdığım install.esd dosyasını esd klasöründeki source kısmına attım. Sonra install. esd yi kopyalayıp kendim uzantı kısmını wim olarak değiştirip diğer klasördeki source klasörüne attım. install dosyası esd olan ve wim olan iki farklı iso oluşturdum. Ancak wim uzantılıyı hiç denememiştim. Wim olan dosyanın uzantısını ben değiştirdim diye hata verir diye düşünmüştüm. Tam tersine orjinal dosya olan esdli sorun çıkardı. Elimle uzantısını değiştirdiğim ise hatasız kurulum yaptı. 

S.A deli_petro06 kardeşim paylaşım için tesekkür  yürekten kutlarım en yakın zamanda deneyecegim kolay gelsin 

Alphonso_Elric, 22 saat önce yazdı:

Çalışman için tebriklerimi sunarım, dahada geliştirmen dilegiyle. Henuz deneme şansım olmadı ama en yakın zamanda deneyecegim. Bir ara Ö.M. den görüşelim.

s.a aalphonso usta sende varmı yeni bişi ???????

Emeğin için tşk ederim deli potre... Arkadaşlar ben kısa bişey sormak istiyorum yorumlara baktım da pek aydınlanamadım nasıl derseniz aklım fazla basmadığından sistem kullanışı iyimi oyun film bazında

AdnanGumus, 7 saat önce yazdı:

S.A deli_petro06 kardeşim paylaşım için tesekkür  yürekten kutlarım en yakın zamanda deneyecegim kolay gelsin 

s.a aalphonso usta sende varmı yeni bişi ???????

bu bendemi oluyor bilmiyorum iso yazdırmada hata aldım 

oyunsever, 4 dakika önce yazdı:

Emeğin için tşk ederim deli potre... Arkadaşlar ben kısa bişey sormak istiyorum yorumlara baktım da pek aydınlanamadım nasıl derseniz aklım fazla basmadığından sistem kullanışı iyimi oyun film bazında

Hocam oyun oynayacaksan bu çalışma pek uymayabilir. Oyun v.s için performans ayarı yapılmış bir windows kullanırsan daha iyi olur. Daha çok @forjest ustanın performance sürümü yada @MrRush un çalışması daha yararlı olur diye düşünüyorum. Performans ve görsel kısmı daha iyi yeni bir çalışma yapmayı düşünüyorum. Ancak 10-15 günü bulabilir. Oyun v.s için daha farklı çalışmaları tavsiye ederim...

AdnanGumus, 8 dakika önce yazdı:

bu bendemi oluyor bilmiyorum iso yazdırmada hata aldım 

Hocam ben birkaç defa iso ile aynı ayarlarla yazdırıp kurulum yaptım. Hata almadım. Ancak görsel de sanki 4 gblık bir usb kullanıyorsunuz sanırım. 4 gblık usb ye sığmadığı için hata vermiş olabilir...

deli_petro06, 2 saat önce yazdı:

Hocam oyun oynayacaksan bu çalışma pek uymayabilir. Oyun v.s için performans ayarı yapılmış bir windows kullanırsan daha iyi olur. Daha çok @forjest ustanın performance sürümü yada @MrRush un çalışması daha yararlı olur diye düşünüyorum. Performans ve görsel kısmı daha iyi yeni bir çalışma yapmayı düşünüyorum. Ancak 10-15 günü bulabilir. Oyun v.s için daha farklı çalışmaları tavsiye ederim...

Hocam ben birkaç defa iso ile aynı ayarlarla yazdırıp kurulum yaptım. Hata almadım. Ancak görsel de sanki 4 gblık bir usb kullanıyorsunuz sanırım. 4 gblık usb ye sığmadığı için hata vermiş olabilir...

rufusla ve Windows 7 USB DVD Download Tool ile yazdırırken hata  veriyor winrarla klasöre çıkartım usbye kopyaladım çalışıyor daha kurmadım indirmelerim bitsin ilk senin çaışmanı kuracağım başarılarının devamını bekliyorum kolay gelsin hayırlı ramazanlar

AdnanGumus, Şimdi yazdı:

rufusla ve Windows 7 USB DVD Download Tool ile yazdırırken hata  veriyor winrarla klasöre çıkartım usbye kopyaladım çalışıyor daha kurmadım indirmelerim bitsin ilk senin çaışmanı kuracağım başarılarının devamını bekliyorum kolay gelsin hayırlı ramazanlar

Teşekkürler. Yine ekleyeyim. Tam olarak yaptığım ayarlar olmadı. Yeni bir çalışma için şu sıralar uğraşıyorum. Donanımsal olarak yaşadığım sıkıntılardan dolayı da performansı konusunda pek göremedim. Esd uzantısından dolayı sıkıntılar oldu. İnşallah bir sonraki çalışmada tam istediklerimi yaptıktan sonra paylaşım yapacağım. Hayırlı ramazanlar...

deli_petro06, 19 saat önce yazdı:

Teşekkürler. Yine ekleyeyim. Tam olarak yaptığım ayarlar olmadı. Yeni bir çalışma için şu sıralar uğraşıyorum. Donanımsal olarak yaşadığım sıkıntılardan dolayı da performansı konusunda pek göremedim. Esd uzantısından dolayı sıkıntılar oldu. İnşallah bir sonraki çalışmada tam istediklerimi yaptıktan sonra paylaşım yapacağım. Hayırlı ramazanlar...

özür dilerim kullandıgım skinpack paketi sorunluymuş pcde bir cok exe dosyasını bozmuş pcye formatladım senin çalışman kurulu bence su anlık açılış iyi ilerde bi hata olursa yazarım kolay gelsin