Jump to content

Recommended Posts

melihasliyuksek, Şimdi yazdı:

Benim sistemim bayağı güncel ondan dolayıda olabiliyor R5 3600 ve RX 5700XT ikilisine sahibim bunlara sahipseniz yüklemeyin derim o zaman veya buna yakın donanım var ise olabilir Murat Abi ama orta seviye PC'de de aynı sorunu yaşadım ondan bilgi olarak söyliyeyim dedim birkaç arkadaşta aynısını söyledi forumda.

• Ltsb - Ltsc  sürümleri Business /  kurumsal daha çok iş vb. genel amaçlara yönelik çıkmış olan hizmet kanallarına bağlı olarak update alan sistem paketleri.Bahsi  geçenler oyunlarla ilgili (-) negatif mantığı olabilir buna sözüm yok ancak, her yazılıp çizilen int. video içeriklerine bu bağlamda genel olarak itibar edilmemesi gerektiğini genel olarak belirtmek istedim sadece. 
  • Sistem yüklenir veya yüklenmez kullanılır veya kullanılmaz bu ilk ve son kullanıcının takdiriyle sınırlıdır sadece. Ne varki "en son çıkan güncel w10'lar hariç!" (redstone123456'ya) kadar olan çıkan versiyonlar bir nebzede olsa donanımlar üzerinde daha etkin ve stabil çalışma anlayışında rol oynamaktalar. Bana kalsa ben 8.1 embedded olan versiyonlarını hiçbir w10'lara değişmem performans ve stabilite olarak ve hala kullanılıyor olmaları ve seçilmeleride bir nebze performanslarının etkin oluşları.
  • Kişinin son kullanıcının donanımı ve aldığı performans ne kadar tatmin ediciyse eğer onu kurması elbette daha yerinde olacaktır. Bu tamamen herkese göre değişiklik gösteren bir seçenek. Nihayetinde herkese göre bir sistem mevcut. Örneğin ben 2015 ltsb'den başka hiçbir w10'dan tad alamadım diyebilirim aslında ancak bu başka kişide farklı etkide değişiklik gösterecektir donanımlarının farklılıklar ekseninde bilgilendirme vb. "geri dönüşler herkes için yararlı elbette bunun  için teşekkür'ler."  :) 
  • Like 1

kafkef26, 2 saat önce yazdı:

güncelleştirmeleri hizmetlerden açmama rağmen

"Güncelleştirme hizmetine bağlanamadık. Daha sonra yeniden deneyeceğiz, ancak isterseniz şu anda denetleyebilirsiniz. Yine de çalışmazsa, İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun."

hatası veriyor.

Güncellemeler hizmetler üzerinden kapalıdır.Eğerki güncelleme yapacaksanız alttaki aracı indirip,FİX butonuna tıklayıp sistemi yeniden başlatın güncellemelerini yapmaya başlayın.Internet vb.genel olarak herhangi bir sorun varsa çözerek tarama yapar düzeltir güncelleme sorunlarını giderir.

Windows update Fixer: 

Please register to see this content.
 For Windows all x64 Bit only. Portable/kurulumsuz!

Spoiler

İlgili butonu tıklayarak işlemleri bitmesini bekleyin. Windows update açık olsun,internete bağlı olun işlem tamam.Uygulama kurulumsuzdur portable yönetici olarak çalıştırın.

XMjTfj

forjest, 19 dakika önce yazdı:

Güncellemeler hizmetler üzerinden kapalıdır.Eğerki güncelleme yapacaksanız alttaki aracı indirip,FİX butonuna tıklayıp sistemi yeniden başlatın güncellemelerini yapmaya başlayın.Internet vb.genel olarak herhangi bir sorun varsa çözerek tarama yapar düzeltir güncelleme sorunlarını giderir.

Windows update Fixer: 

For Windows all x64 Bit only. Portable/kurulumsuz!

İçeriği Görüntüle

İlgili butonu tıklayarak işlemleri bitmesini bekleyin. Windows update açık olsun,internete bağlı olun işlem tamam.Uygulama kurulumsuzdur portable yönetici olarak çalıştırın.

XMjTfj

windows un kendi update fixer i işe yaramadı. teşekkür ederim bunu deneyeyim.

• Like 1

muski, 21 saat önce yazdı:

Arkadaşlar.İçinizde bu güzel çalışmayı googledrive'ye yükleyecek yokmudur? Yandesk'ten indirmiyor.

Ücretsiz yandex hesabı oluşturup,aktarım yaparak en hızlı şekilde indirme işlemini yapabilirsiniz. Neredeyse çoğu kişide bu şekilde download ediyor.Googledrive'da da aynı şekilde.

memocan2627, Şimdi yazdı:

merhaba hocam ben bu sistemi kurdum fakat windows etkinleştiremiyorum bunun bir yolu varmı varsa lınk atarmısn

Hizmetler'den windows güncellemeyi kısa süre için (lisans yapma işleminde) açarak, Lisans işlemi sonrası tekrar'dan hizmetlerden windows güncelleme işlemini kapabilirsiniz.

Dijital aktivasyon işlemi için: 

Forum içi KMS Dijital aktivasyon uygulaması

KMS Suti rar şifresi nedir hocam  birde 

İşlemci Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @ 3.40GHz, 3400 Mhz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal

BIOS Sürümü/Tarihi American Megatrends Inc. V1.10, 10.07.2018

4 GB Ram
Ekran Kartı: AMD Radeon R7 200 Series

bu özellikdeki masa üstü bir bilgisayar için ses kesintisi olmayacak ve donma kasma olmayacak bir formatlık windows 10 önerirmisin

kerem2019, 2 saat önce yazdı:

Güncellemeleri almaması çok kötü. Güncellemeler driver kurulum açısından çok iyi. Diğer türlü, driver booster lar ile hepsi kurulamıyor.  Bu sorun düzeltildi mi ?

Güncellemeleri alırsa sistemde yapılan ayarların bir çoğu işe yaramaz hale gelir. Ya edit sistem kullanıp güncelellemeleri kapalı tutacaksınız ya da güncellemeleri açıp windowsun at koşturmasına izin vericeksiniz yeniden.

Örnek: Mayıs ayı güncellemesi ile defender tekrar açılıyor.

Edited by senyor3
  • Thanks 1

kerem2019, Şimdi yazdı:

Güncellemeleri almaması çok kötü. Güncellemeler driver kurulum açısından çok iyi. Diğer türlü, driver booster lar ile hepsi kurulamıyor.  Bu sorun düzeltildi mi ?

Hatalı güncelleme yapan bilgisayarlarda genellkle eski pc'ler de sunucularda bulunan aksaklıklardan kaynaklı olarak mavi ekrana düşme vb. hata iletilerine mahal veren bir durum + olarak sistem Meşkuliyetlerinin bertaraf edilmesi sistemin adındanda anlaşılacağı üzere hızlı akıcı olması maksimum ibareside bunlardan ileri gelmektedir.Sürücüler  "Snappy driver installer veya DriverPackSolution" benzeri online olanları dahi bir kaç dakikada en güncel sürücülere güncellemektedir.Buradaki mantık hız ve belki daha güncel olan sürücülerin yüklenmesinin kullanıcıya bırakılması anlayışı + gereksiz şekilde zamanın sistem güncellemeleri dışında harcanan telemetry sürücü vb. durumlara maruz kalmamak vs..

senyor3, 15.05.2020 - 12:42 yazdı:

Mega telde hep sıkıntı çıkartıyor.

Mobil platformlarından hiç denemedim desteklemiyor olabilir. "MegaNZ_Portable olan downloader" aracıyla şakır şakır indirmeye başlıyor sorunsuz tam hızla.

besiktasjk87, 9 saat önce yazdı:

Windows Rezerve alanı söz konusu mu sevgili @forjest kardeşim 

İşlemlerim sonunda tüm kalıntılarla beraber eski tarihli olan WinSxS dizin içi,otomatik oluşan anlık sistem snapshotu olan rezerv alanları tamamen arındılır.Kuracak kişi zaten gerekli düzenlemeleri kendine göre yapacağından sistemine göre otomatik olarak rezevr alanı tekraren oluşağından boyuttan tararruf ve sistemin kurulum hızı ve kullanım hızına sirayet edeceğinden etkisi olacaktır özetle sıfırlanmıştır.

> Bilgilendirme!? 

Sunumda konuda herşey yazılıp çizilmiştir indirme işlemi donanımsal farklılıklara dayalı (-) negatiF_gelişmeler sistemle yapımcıyla ilişkilendirilmemelidir. Burada gerekli veya acil olan yorumlar dışında kalan gereksiz yorumlara artık cevap vermeyeceğim anlayışınız için şimdiden teşekkür'ler  bununla alakalı olarak son mesajımdır. Güven kaygısı endişeleri olanlar "  sistemle ilgili " "MSDN microsoft sitesinden iso indirip" kurmaları daha akıllıca olacaktır bunada diyeceğim yorum bu olacaktır sadece gerisi herkesin kendi taktiridir. 

Kolay gelsin saygılarımla.

• Like 2
  • Thanks 1

kerem2019, Şimdi yazdı:

Şifre çözme anahtarında "tnctr" yi kabul etmiyor. Şifre nedir ? 

Meganz downloader aracı veya google chrome tarayıcılarla indirme işlemlerini yapmanız önerilir. Eğerki telefon üzerinden işlem yapıyorsanız yapan arkadaşlar da işe yaramamış. Konuya dahil edilen meganz downloader portable aracının indirerek,dosyayı en hızlı şekilde download edebilirsiniz. Bunun dışında farklı bir işlem yapmaya gerek yok.

Dosyayı indirip md5hash değerlerini karşılaştırınız tutuyorsa eğer,dosya sağlama bütünlük kontrolleri tamamdır. Çıkarma işlemi için exe dosyasına çift tıklayıp manuel olarak elle tnctr şifrenizi girin tamam onayıyla dosyayı çıkartmaya başlayabilirsiniz artık. Sayısız indiren arkadaşlar oldu ilk kez sizden böyle bir mesaj geliyor tekrar'dan göz geçiriniz dosyayı ve indirme yöntemlerinizi vb. kolay gelsin.

Alıntı

Dosya adı: tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x64_dvd_9059483.iso 

ISO_MD5 : 34BF9636ACA9D4ABCD1A9643942ED82D 

EXE_MD5 : 919A464219A11AF38831A4CA6119C90B

Sıkıştırma 7zipSFX EXE / Dosya boyutu: 3.07 GB / Şifre: tnctr

• Like 1

Üstad mobil den de girersen masaüstü pc den de girsek yine şifre anahtar soruyor....Şöyle bir yöntem yapın bazen oluyor.. Linki imleç olarak kopyalayıp tarayıcıya yapıştırınca anahtar kod sormuyor 

• Like 1
  • Thanks 1

Çalışma için teşekkürler. Ancak şu meganz çok sinir bozucu. 2 gb indirince sınır aşıldı diyor izin vermiyor. Megadownloader programını da indirdim, o da indirmiyor. Hala buna çözüm arıyorum. Şu dosyayı başka bir yere yükleyecek bir babayiğit çıksa keşke...

Edited by Ironeagle

Çalışmayı görebilmek için öncelikle indirmek gerekli.

Mega'da işler ne yazıkki hemen gerçekleşmiyor :)

Keşke alternatif olsa cloudmail.ru gibi... neyse 800mb indirdi kota aşıldı uyarısı verdi. tüm gün indirmeyi bekliycez.

En son 2004  19.041 versiyonunu denedim. ondan önce de 1903 1909 gibi. İyi iş çıkarıyorsunuz. Gerçekten ihtiyacı olanlar için çalışmalarınız tatmin edici...

Nihayet indirebildim. İlk seferde biraz indirdi sonra limit aşıldı dedi. 7 saat bekleyin dedi. Sonra VPN kurup devam ettirmeye çalıştım. Bu sefer 1 saat sonra başladı indirmeye. zar zor da olsa indirmeyi tamamladım. İlk fırsatta deneyeceğim. 

Edited by Ironeagle

forjest, 09.05.2020 - 20:16 yazdı:

Upload tamamlandı! Konuya yandex teklink eklenmiştir bilgilerinize sunulur.

Notlar: Yandex hesabı olanlar hesaplarına aktarım yaparakta kota aşımlarında daha hızlı engelsiz indirebilirler. Yandex hesabı olmayanlarda, kota aşım engeli için, ücretsiz hesap açıp aynı işlemi yapabilirler.

+ Alternatif linki meganz eklenebilir. :) 

ikiside aynı mantıktalar zaten bir fark yok. Çıkış tarihleri dışında. Mantık olarak ltsb'ler daha stabil sürümler bu benim şahsi düşüncem. Esd compression ile ilgili sunumda detaylara yer verildi hepsi açıklandı. Güncellemeler  +  ilave uygulamalarla esd, gereksinimi artık neredeyse kaçınılmaz işlem oldu diyebiliriz.Boyut tasarrufları ve efi kısıtlamalarının yaşanmaması vs.

yandex linki nerede acaba ben mi göremiyorum?