Jump to content

Kasa ön Paneldeki Usb3.0 Kopyalama Sorunu

bozart
 Share

Recommended Posts

Başlıkta belirttiğim gibi İ7 işlemci intel Asus anakart im var.. Ön paneldeki USB3.0 girişe  seagate 2tb adaptörlu  hdd mi taktım öncesinde 30gb yakın oyun kopyaladım... Sonra ikinci bir kopyalama yaparken yarıda takılı kalıyor.. Başka kablo denedim ve başka 2tb hdd taktım yine aynı donma yapıyor.. Bu ön paneldeki USB lerde bu sorun normal mi yoksa benim kasa da bir sorun var.. Bu arada kasa mi 6 ay önce almıştım 5bin tlye garantisi de devam ediyor.. Bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim.. Ona göre servise yollarım 

• Hepsi usb3.0 olmayabilir anakartda ön ve arka  hız farklılıkları ile ilgii bir detay varsa iyice araştırmak gerekli. Eski kasalardan hatırlıyorum önler 1.0, arkalar 2.0 olarak kullanılıyordu. Bence buda öyle olabilir kesin değilse tabii şimdilerde son üretim anakartlarda durumlar değişiklik gösterebilir. 
  • Birde sistemin güç ayarlarını gözden geçirmek gerekli usbdisk ayarlarından uykuya geçiş  falan varsa ve ekonomi modu vb. bundan askıya alıyor veya durdurma usb aygıtları kapatıyor olabilir ihtimal tabii bakmak gerekli güç ayarlarını maksimuma alarak denemek gerekli bendeki harici usbwifi anten için güç ayarlarını en son güçte tutuyorum buradan aklıma geldi bir an. :) 
  • Like 2

Dostum ucuz yollu sharkoon , boost, everest, inca gibi uyduruk birşey aldıysan kasayı ön panellerdeki besleme modülleri kaliteli olmadığından 5v eksiksiz veriyor fakat 1000mah olması gereken amperi 500mah a düşürüyor gerilim esnasında buda maalesef kullanılan malzemenin kalitesizliğinden oluyor. Anakarttaki usb çıkışına bağlayarak aynı dosyaları kopyala sorun olacağını sanmıyorum ki eğer düzgün çalışırsa çözmen için tek yol var ileri düzey elektronik bilgin varsa ön paneli söküp devreyi eline alacaksın kondansatörleri daha kaliteli genelde sanyo marka olur japon malı ile değiştireceksin ömür boyu çalışır garantili yöntem budur selametle.

• Like 2

casper0007, 3 saat önce yazdı:

pc her usb girişi 3,0 deildir 

öncelikli sorun çözümü olarak aygıt yöneticsinden sürücü güncellemesini kontrol edin

Uygun sürücü yoksa uyumluluk modunda kurun

Ön paneldeki USB3.0 mavi renkli olup.. İlk başta yüksek hızda kopya yapıyordu.. Sürücüler hepsi kurulu.. Bazi sitelerde okudum ön panelde bu sorun olabiliyor usb 2.0 lar da olabiliyor 

Edited by bozart

deli_petro06, 1 saat önce yazdı:

Kopyaladığınız dosyalarla alakalı bir sıkıntı olabilir mi? Bazen windows 256 karakteri  aşan isimlere sahip dosyaları kopyalamıyor. Sürekli aynı dosyalar da sorun yaşıyorsanız böyle bir ihtimal olabilir mi? 

Kesinlikle yok.. 2 hdd ve 2 kablo değiştirdim yine aynı 

otuken, Bir saat önce yazdı:

En sağlıklısı, kaliteli bir USB 3.0 uzatma kablosu alıp arka, anakart USB 3.0 portundan bağlantı almak. Ön paneller hep sıkıntı...

Zaten bende öyle yapıyorum. Deneme amaçlı yapınca bu sıkıntı çıktı.. Bu sorun kronik bir sorunmuș

• Like 1