Jump to content

Bu Yazıyı Nasıl Edit Lerim "windows Kur"

*KuZeYLi*
 Share

Recommended Posts

• Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E yuh yani...Sonra ben herşeyi hazır istiyorsunuz diyince olay oluyor...

CTRL + F ye basın oraya windows kur yazın ve arayın.İlk bulduğu sonuç sizin değiştirmek istediğiniz yerdir...

Ben Hala Anlayamadım Orda F 1 Gibi Şeyler Var :S

E yuh yani...Sonra ben herşeyi hazır istiyorsunuz diyince olay oluyor...

CTRL + F ye basın oraya windows kur yazın ve arayın.İlk bulduğu sonuç sizin değiştirmek istediğiniz yerdir...

Valla ya..Biraz kurcalayında sorun bari..Açıyorsunuz programı baktınız anlamadığınız bir sürü kod var hemen olmuyor falan diyorsunuz..

direkt save diyorum arkadaşlar wincertte bir resimli anlatım buldum:

Ultra Edit programı yardımı ile Xp kurulumumuzun tamamen kişiselleşmesi için gerekli olan SETUPLDR.BIN dosyasını editleyerek nasıl yapılacağını göreceğiz.....

kurnb2.jpg

Şimdi bize gerekli olan program

Ultra Edit:

http://www.ultraedit.com/files/ue_english.zip[/CODE]

30 günlük deneme sürümü olan bu programı indirip Programın yönergelerine göre kuruyoruz....

setupln1.jpg

Sonra İ386 Klasörümüz içinden SETUPLDR.BIN dosyasını sağ tıklayıp Ultra Edit ile aç diyoruz

ultr1yq1.jpg

Açılan Ultra Edit Programında Aşağıdaki işlemleri resim no sırasına göre yapıyoruz...

1-) Find Next Butonuna Basıyoruz (Dürbün Sembolü)(Burda Replace Tuşunu Tavsiye etmiyorum Çünkü yaptığı değişmelerde sorun çıkartıyor bunun yerine bulduğumuz sonucu el ile değiştirmeyi tavsiye ediyorum.)

2-) Açılan Find Penceresinde Find What kutucuğuna Büyük küçük ve boşluk karekterlerine dikkat ederek "Windows Kur" yazıyoruz.....

3-) Find Next butonuna basıyoruz.....

4-) Bulduğumuz ilk sonuc "Windows kura hoş geldiniz yazısıdır biz ikinci ve üçüncü olarak bulduğumuz "Windows Kur" yazısını değişeceğiz

ultra2aq3.jpg

Şimdi Sıra geldi yazımızı yazmaya

1-) Her harfe ve boşluk karekterine bir harf veya bir boşluk karekteri gelecek şekilde değiştirmek için W harfi seçili iken yazmaya başlayabiliriz.

Örnek :

Windows Kur 11 Karekter

XpSp3MceKur 11 Karekter

Not: Kesinlikle Yanlış bir harf girdiğimizde Del tuşu veya Backspace tuşu ile silmiyoruz Ok tuşları ile yanlış olan karekterin üstüne gelip yeniden yazıyoruz.

2-) Save Tuşuna basıp Ultra Edit Programını Kapatıyoruz.

İşlem Tamamdır

Cd hazırlamadan önce İso dosyası oluşturup Sanal Makinede denemenizi Önerim...

Güle güle kullanın

Alıntıdır...(the.bykus arkadaşımıza teşekkürler)