Jump to content

Bu Yazıyı Nasıl Edit Lerim "windows Kur"

*KuZeYLi*
 Share

Recommended Posts

EDİT:

Özelden editlediğim dosyaları istemişsin... (başkalarınada örnek olsun)

dediğim gibi usetup.exe yi editlemiyoruz...Sen halen oradasın.editlemiyoruz veya ben editlemiyorıum....

Sadece aşagıdaki linkteki leri özelden dikkat edecegimiz kısımlara anlattığım gibi editliyoruz...

Please register to see this content.

tmm bakıyorum valla bu kadar uğraştık olsada yapsam gayri

meret sorun çıkartıyor ben ne edeyim :)

• Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Windows Kur için:

setupldr.bin (WinHexle editleyin)

Mavi ekrandaki yazıların tamamı için:

system32\smss.exe (içeriği usetup.exe ile aynıdır - Resource Tunerla editlemeniz tavsiye olunur.)

cd den ön yükleme için bir tuşa basın:

bootfix.bin (Notepadle de editlenebilir.)

• 2 hafta sonra ...
Bilgilendirme için tesekkürler....

2rh0baf.jpg

ve devamindada bazi yerleri editledim...

2qa03zd.jpg

ve

w8vnt4.jpg

ve bu örnekler çogaltilabilir.

hocam birinci resimlerdeki yazı tamam değişebildim ikinci resimde seçil öğe kısmından sonraki yazıları da değişebildim oda tamam ama 2.ve 3. resimde ki üsteki yazıların (alt kısmından çizgi geçen yazılar) yerini bulamadım o kısmdaki yazıları nerden nasıl hangi dosyayı ve programı kullanarak değişeceğim bi kere daha anlatırsan çok memnun olurum şimdiden çok teşekkurler..

Edited by arpikli3

"Gene" sen yanlışsın usetup.exe işte orası.İşte editlediğim sistemden bir görüntü:

2dgjqtl.jpg

ya hocam delirecem bende neden çıkmıyor, suna bi bak de hele ne olur..bu son zaten olmassa olmaz artık ne edeyim seni de daha fazla mesgul etmiyim artık her sey için çok saol..

2899752.jpg

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar ben sadece USETUP.EXE yi editlemek istedim Resource Tuner kullanarak editledim sadece windows yazan yerlerini bunu İ386 klasöründe değiştirdim sanalda test edeyim dedim herşey eskisi gibi geldi acaba nerede yanlış yapıyorum birde resim ekledim Windows XP Yazan yerleri ALTUNAY XP yapmıştım.

adszsl9.jpg

@blackman12 kardeş dediğin gibi \xp\I386\SYSTEM32 içindeki SMSS.EXE yi editledim.

82351411cj2.jpg

ama sanalda deneyince gene değişiklik yok acaba neden böyle oluyor. denediğim xp sp2 idi sonrada sp3 ekli

15511368oa2.jpg

89980757pc4.jpg

not:I386 içindeki USETUP.EXE yi hiç editlemedim sadece I386\SYSTEM32 içindeki SMSS.EXE yi editledim.

her ikisini editlerekte denedim ama olmadı.

Edited by ekselans0042

Abi bilemiyorum ama hep sen yapınca sorun çıkıyor nedense birşeyleri gözden kaçırıyorsun demekki bu yolla bunu editleyen bir sürü arkadaş var.Yaptıklarından emin olmadan yazma bence...Çünkü kesin çözüm bu.Dosyayı alıcaksın editliceksin aynı şekilde eski yerine atıp üstüne yazıcaksın o kadar...

evet haklısın ama bu ilginç olan dediğin gibi I386\SYSTEM32 içindeki SMSS.EXE masaüstüne attım editledim sonra I386\SYSTEM32 içindeki ile değiştirdim değiştirdikten sonra kotrol ettim editleme işlemiş sonra bunu iso yapıp sanalda deneyince olmuyordu.isodan SMSS.EXE yi çıkarınca benim editlerim kaybolmuş orjinalleşmiş şekilde oluyordu bende iso içine atıp değiştirdim oldu gerçekten ilginç bir durum :good: