Jump to content

imaj Almadan Sonra Hata

erdal4444
 Share

Recommended Posts

erdal4444, 27 dakika önce yazdı:

dism++ ile aldıgım imaj sonrasında kurulum esnasında yani windows açılacakken güvenlik seçenekleri geliyor..sanki hatalı kapanmış gibi..acaba neden?

imaj aldıktan sonra sanalda test etmeden kullanmayın o ıso kalıbını

casper0007, Bir saat önce yazdı:

imaj aldıktan sonra sanalda test etmeden kullanmayın o ıso kalıbını

sanalda test ediyorum hocam.

MrRush, Bir saat önce yazdı:

Detaya girersen daha iyi olur, pek birşey anlamadım ben. Görseller olursa daha iyi olur.

hocam resime gerek yok sanırım..şu an imaj alıyorum tekrardan..resim isterseniz atayım.

Please register to see this content.

erdal4444, 13 dakika önce yazdı:

başına gelen varsa yardım lütfen_

Syspreb sonrası seçeneklerden kapatmayı uyguluyor musnuuz ? Kapadıktan sonra işletim sistemi boot etmeden yedek alıyorsunuz değil mi ?

34ero, Bir saat önce yazdı:

birde aomei ile dene istersen gayet kullanışlı ..

denerim bi usta..

senyor3, Bir saat önce yazdı:

Syspreb sonrası seçeneklerden kapatmayı uyguluyor musnuuz ? Kapadıktan sonra işletim sistemi boot etmeden yedek alıyorsunuz değil mi ?

hocam sysprep yapmıyorum..şöyle anlatayım..sanalda sistemi kurdum.gerekli ayar lisans vs yaptım.dism++ ile olan sistemi yedek aldım.install.wim iso yaptım..sonra kuruluma geçtim.sorun yok.devamında restarttan sonra windowsun tarih lisans dil vs ayar ekranı gelmeden windows düzgün başlatılamadı ekranı geliyor..sonrasında windows açılıyor..ama sistemin kuruldugu diskte eski windowsa ait dosyalar oluşuyor.windows .btgibi.. sorunum bu.gimagexle aldım oda aynı sonuç

• Like 1

aldığınız imajı farklı bir donanımda kurmaya çalışıyorsanız normal bir durum, imaj alma seçeneğinizi değiştirip deneyiniz, aynı donanıma kuracaksanız harddiskinizi formatlamadan geri yüklemeyi deneyin,

farklı bir imaj alma programında aldığım imajı geri yüklemeyi denerken benzer bir durumla karşılaşmıştım, dism de ise daha önce kullanmadığım için bilemeyeceğim, kolaylıklar dilerim

Edited by sercaniz

sercaniz, Bir saat önce yazdı:

aldığınız imajı farklı bir donanımda kurmaya çalışıyorsanız normal bir durum, imaj alma seçeneğinizi değiştirip deneyiniz, aynı donanıma kuracaksanız harddiskinizi formatlamadan geri yüklemeyi deneyin,

farklı bir imaj alma programında aldığım imajı geri yüklemeyi denerken benzer bir durumla karşılaşmıştım, dism de ise daha önce kullanmadığım için bilemeyeceğim, kolaylıklar dilerim

dedikleriniz olabilir usta..fakat kurmaya çalıştıgım sistem aynıdır..

erdal4444, 19 dakika önce yazdı:

denerim bi usta..

hocam sysprep yapmıyorum..şöyle anlatayım..sanalda sistemi kurdum.gerekli ayar lisans vs yaptım.dism++ ile olan sistemi yedek aldım.install.wim iso yaptım..sonra kuruluma geçtim.sorun yok.devamında restarttan sonra windowsun tarih lisans dil vs ayar ekranı gelmeden windows düzgün başlatılamadı ekranı geliyor..sonrasında windows açılıyor..ama sistemin kuruldugu diskte eski windowsa ait dosyalar oluşuyor.windows .btgibi.. sorunum bu.gimagexle aldım oda aynı sonuç

Syspreb yaparak alırsanız tüm sorunlarnıız çözülür, bu tür sorunların çözümü için gerekli yani en azından ben manuel olrak bunların çözümünü bilmiyorum.

erdal4444, 3 dakika önce yazdı:

hocam şu an sysprep yaptım..pc kapat şeklinde.açtım tekrar farklı bi oturumla.şimdi bu sistemi tekrardan dism yada gimagexle imajmı alayım?

Sysprep iki farklı sistemle mi hazırlıyorsun?

Yani sanalda tek diskte iki işletim sistemi olmalı. Biri önceden kurulmuş ve imajı bunula alacağın sistem diğeri de sysprep uygulanmış ve kapanmış sistem olmalı.

Daha sonra ilk sisteme dönüp imaj alınır. Kapanmış sistem açılmaması gerekir.

Mr rush doğru söyler...  Ben administrator ile ile sysprep yapıp, sonrasında Win10Pe ile gimagex ile install.wim imajı alıyorum.  Denildiği gibi sysprep alınmış sistemin tekrar açılmaması gerekiyor

Sysprep iki farklı sistemle mi hazırlıyorsun?

Yani sanalda tek diskte iki işletim sistemi olmalı. Biri önceden kurulmuş ve imajı bunula alacağın sistem diğeri de sysprep uygulanmış ve kapanmış sistem olmalı.

Daha sonra ilk sisteme dönüp imaj alınır. Kapanmış sistem açılmaması gerekir.

hocam anlamaya başlıyorum galiba..ama şöyle söyliim.sıfırdan sanalda sistemi kurdum.sysprep açıp pc kapat modunda başlattım.bitti açtım..farklıbi kullanıcı adı vererek sistemi açtım.kendi sistemime giriş yaptım..sysprepli olan kullanıcıyı açmıyorum.buraya kadar dogrumu anladım? hocam sonrasında dism++veya gimagexle yedekleme yapıcam..yanlışım varmı? 

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

Mr rush doğru söyler...  Ben administrator ile ile sysprep yapıp, sonrasında Win10Pe ile gimagex ile install.wim imajı alıyorum.  Denildiği gibi sysprep alınmış sistemin tekrar açılmaması gerekiyor

usta dogru söylüyor..böyle bişey hatırlıyorum..

@MOTUN

Ustanın bir konusu vardı da bulamadım, anlatım vardı içinde. Tabi resimler de uçmuştu, ama neyse anlatmaya çalışayım.

Sanalda win8.1 veya 10 kurulumu yap. HDD boyutunu kendine göre ayarla programlımı değil mi sen bilirsin artık. 80gb yeterli olabilir.

İlk sistemin kurulumundan sonra sistem içinden diski ikiye böl.

Bu ilk sistemin içine gerekli araçlarını ekle imagex dism++ gibi.

İkinci sistem sysprep alacağın sistem. HDD ikiye bölündü ve kurulum yapmaya hazır.

Hangi sistemin iso dosyasını kullanacaksan sanalda bu diskten başlayacak şekilde sanal makineyi ayarla. Bu işlemden sonra ben Vmware kullanıyorum sanal biostan cd ilk boot olarak seçip başlatıyorum.

Kurulum aşamasına geliyor, sistem ikinci bölüme kuruyorum ve ilk gelen özelleştirme ekranı dil seçimi veya klavye seçimi herneyse o anda CTRL+SHİFT+F3 ile Audit MODU na geçiyorum.

Sistem restart eder ve tekrar başlar Administrator olarak oturum açılır.

Sysprep ekranı çıkar. Bu pencere bir kenara çekilir ve ardından gerekli özelleştirmeler yapılır.

Final kısmı.

Sysprep penceresinden bu ayarlar seçilerek sistem kapatılır.

sshot-1.png.1b0c6feab55f271313bdc10c92de5e20.png

Kapatma sonrası sanal makine tekrar açılır ilk sisteme geçilir ve sistemin imajı(Capture Image) alınır.

Sanalda sysprep almak için gerekli en basit adımlar bunlar. 

Edited by MrRush
  • Like 1

@MOTUN

Ustanın bir konusu vardı da bulamadım, anlatım vardı içinde. Tabi resimler de uçmuştu, ama neyse anlatmaya çalışayım.

Sanalda win8.1 veya 10 kururumu yap. HDD buyutunu kendine göre ayarla programlımı değil mi sen bilirsin artık. 80gb yeterli olabilir.

İlk sistemin kurulumundan sonra sistem içinden diski ikiye böl.

Bu ilk sistemin içine gerekli araçlarını ekle imagex dism++ gibi.

İkinci sistem sysprep alacağın sistem. HDD ikiye bölündü ve kurulum yapmaya hazır.

Hangi sistemin iso dosyasını kullanacaksan sanalda bu diskten başlayacak şekilde sanal makineyi ayarla. Bu işlemden sonra ben Vmware kullanıyorum sanal biostan cd ilk boot olarak seçip başlatıyorum.

Kurulum aşamasına geliyor, sistem kuruluyor ve ilk gelen özelleştirme ekranı dil seçimi veya klavye seçimi herneyse o anda CTRL+SHİFT+F3 ile Audit MODU na geçiyorum.

Sistem restart eder ve tekrar başlar Admin olarak oturum açılır.

Sysprep ekranı çıkar. Bu bir kenara çekilir ve ardından gerekli özelleştirmeler yapılır.

Sysprep penceresinden bu ayarlar seçilerek sistem kapatılır.

sshot-1.png.1b0c6feab55f271313bdc10c92de5e20.png

Restart sonrası ilk sisteme geçilir ve sistemin imajı(Capture Image) alınır.

Sanalda almak için gerekli adımlar bunlar. 

çok teşekkür ederim hocam..deniyorum..