Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

kızma ama anlamadım vista 64 ultimate var win 7 de var.imajını al derken?.Bu arada ben harddiskime hem xp hem vista kurmuştum hani hiç değilse oyunları vistada oynayayim diye amasinirlendim işte vista uyumlusunu geçtim 64 bit uyumlu programlar yok benim kullandığım:(

aşağıdaki programlar çalışmıyor yada kuruluyor sonra hata veriyor.

hadi onuda geçtim mesela winamp kurdum 40 kere soruyor .ulan kursana işte :).Hadi onada ok bir bakıyorsun bir mesaj bu program uyumlu değil. e hadi ordan derler adama :D

alışmam çok zor ama xp bırakmamız lazım artık :(

cubase sx3(kayıt yaptığım program)

bunlarda kullandığım efetler pluginler . vst olarak

waves diamond bundle

waves gold bundle

waves vocal bundle

waves guitar tool rack

yok neden kızayım da :) imaj al derken yani sende bulunan xp yi baştan kurmaman için dedim acronisle falan imaj al...

yaa tamam vista kırk kere soruyor ama onu da kapatabiliyorsun. program kurulup hata verirken şöyle bi seçenek geliyor baktıysan "önerilen ayarları kullanarak yeniden yükle" diye ona bastığın zaman tekrar kuruyor ve büyük bi ihtimalle çalışıyor. 64 bitte de çalışır 32 bit programlar iyicene dene kolay gelsin :)

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kızma ama anlamadım vista 64 ultimate var win 7 de var.imajını al derken?.Bu arada ben harddiskime hem xp hem vista kurmuştum hani hiç değilse oyunları vistada oynayayim diye amasinirlendim işte vista uyumlusunu geçtim 64 bit uyumlu programlar yok benim kullandığım:(

aşağıdaki programlar çalışmıyor yada kuruluyor sonra hata veriyor.

hadi onuda geçtim mesela winamp kurdum 40 kere soruyor .ulan kursana işte :).Hadi onada ok bir bakıyorsun bir mesaj bu program uyumlu değil. e hadi ordan derler adama :D

alışmam çok zor ama xp bırakmamız lazım artık :D

cubase sx3(kayıt yaptığım program)

bunlarda kullandığım efetler pluginler . vst olarak

waves diamond bundle

waves gold bundle

waves vocal bundle

waves guitar tool rack

Ben 32 bit kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım .. Ama 64 bitte çok sorun yaşadım yani seni anlıyorum.. Ya 32 bit kuracan yada xp ye devam edecen ... Yada 64 bit destekli pro bulacan..

exi23 imajını al dedin bende heme naraştırdım nedir bu diye.Benim için 3 dakikada bir format atanlar için idealmiş :Dsaolasın öncelikle.

"önerilen ayarları kullanarak yeniden yükle" dememe rağmen hiç birşey olmuyor ve bütün programları iki kere 3 kere hatta 4kere kurduğum oldu yinede birşey olmadı :)

ama deneyeceğim yinede boza boza bir yolu olmalı illaki olacak artık olay budur ne yazıkki .

voklan23. abi 32 bit kullanırsam ram 3.25 görüyor.ee Vista kurmamın hiç bir anlamı olmuyor directx10 haricinde .Ben 64bit kurmak zorundayım quad 2.83 ve 4gbddr3 ramim var yani neden kanırtmayayimki :D

pro dediğin nedir volkan? xp64 bittenmi bahsediyorsun?

Valla ben de indirdim ve kurdum çok ama çok memnunum özellikle Vistayı kullanan arkadaşlara kesinliikle tavsiye ederim.

Enaz vista kadar hatta Vista dan daha şık ve vistadan daha hızlı ama XP kadar da değil

Bir şey hariç herşeyini beğendim

Ekran Çöüzünürlüğünü 1024x768 (Sadece Bu boyut) yapınca olmuyor ekran dağılıyor

yumato dağılıyor derken ne demek istedin ? Win7'yi 1024 çözünürlükte sorunsuz kullanıyorum ben.

Arkadaşlar bu 7127 Pre-RTM sürüm mü?

yok kardeşim değil sanırım hala rc yazıyor o umutla indirdim ama yine rc :S

exi23 imajını al dedin bende heme naraştırdım nedir bu diye.Benim için 3 dakikada bir format atanlar için idealmiş :Dsaolasın öncelikle.

"önerilen ayarları kullanarak yeniden yükle" dememe rağmen hiç birşey olmuyor ve bütün programları iki kere 3 kere hatta 4kere kurduğum oldu yinede birşey olmadı :D

ama deneyeceğim yinede boza boza bir yolu olmalı illaki olacak artık olay budur ne yazıkki .

voklan23. abi 32 bit kullanırsam ram 3.25 görüyor.ee Vista kurmamın hiç bir anlamı olmuyor directx10 haricinde .Ben 64bit kurmak zorundayım quad 2.83 ve 4gbddr3 ramim var yani neden kanırtmayayimki :D

pro dediğin nedir volkan? xp64 bittenmi bahsediyorsun?

edizzzz senin gibi pc ile uğraşan bi adamın hele de ikide bir format atan bi adamın imaj almayı bilmemesini anormal karşıladım :D işin şakası bi yana çok pratik oluyor ben 3 gün win 7 kullanıyorsam 3 gün xp 3 gün vista değiştirip duruyorum :)

neden 64 bit diye ısrar ediyorsun ki 32 bit o ram ve işlemciyle resmen uçar kasmak ne kelime lafını bile etme bence de devam et denemeye ve 32 bit kur sorun omuyr hiç ben hep 32 bit kullanıyorum core 2 duo 2,13 ghz ve 1 gb ram le benim ramimi de 1013 görüyror ama müthiş çalışıyor varsın görsün bu arada üstüne tekrar tekrar bastırıyorum ama sp1 li olsun vistan spsiz vista afedersin bi b..a yaramaz kolay gele :clapping:

arkadaşlar bence win 7 dehşet.vistaya göre hem görüntü kalitesi iyi hem de harcadığı bellek performansına göre daha iyi.kısacası XP ve vista dönemi bitecek gibi görünüyor.Bu kullandığımın beta olmasına rağmen.

Arkadaşlar bu aralar günde en az 1 kere masa üstü simgeleri kilitleniyor Maus işlemiyor... Ya kurduğum bi pro yada başka bişey ama 7100 rc 32 bit var işin ilginci görev çubuğu çalışıyor onda donma yok bende görev yöneticisinden explorer.exe yi sonlandırıp tekrar açıyorum düzeliyor.. Sizde de oluyormu bu donma ....

ya arkadaşlar elimde 2gb ram dual core 2.00 ghz işlemcili bi samsung laptop war şuan xp ile çalıştırıodum aldığımda vistaydı ve aşırı kasıyordu xpde allaha şükür hiç bi sorun yok yalnız windows 7 kurayımmı die çelişki arasında kaldım size soruyorum kurayımmı kurmayayımmı?

harddiskinin diğer parçasına da win7 kurup karşılaştırabilirsiniz hem de denemiş olursunuz.şu an öyle kullanıyorum.Yoğun olarak XP kullanıyorum ama gerekirse win7 kullanıyorum ve bence güzel bir işletim sistemi olmuş.Tabi beğenen de olabilir beğenmeyen de...

windows 7 yi kurmak iiçin dvd yakmaya gerek yok daemon tools la wistadan yükseltebilirsiniz ama kurulduktan sonra daemontools çalışmıyo o da ayrı bi handikap çözü-mü olan varsa lütfen yazsın

windows 7 yi kurmak iiçin dvd yakmaya gerek yok daemon tools la wistadan yükseltebilirsiniz ama kurulduktan sonra daemontools çalışmıyo o da ayrı bi handikap çözü-mü olan varsa lütfen yazsın

upradge den stp driveri bozouluyo onun yerine colene driver kullanın daha iyi bence...

edizzzz senin gibi pc ile uğraşan bi adamın hele de ikide bir format atan bi adamın imaj almayı bilmemesini anormal karşıladım :N: işin şakası bi yana çok pratik oluyor ben 3 gün win 7 kullanıyorsam 3 gün xp 3 gün vista değiştirip duruyorum :D

neden 64 bit diye ısrar ediyorsun ki 32 bit o ram ve işlemciyle resmen uçar kasmak ne kelime lafını bile etme bence de devam et denemeye ve 32 bit kur sorun omuyr hiç ben hep 32 bit kullanıyorum core 2 duo 2,13 ghz ve 1 gb ram le benim ramimi de 1013 görüyror ama müthiş çalışıyor varsın görsün bu arada üstüne tekrar tekrar bastırıyorum ama sp1 li olsun vistan spsiz vista afedersin bi b..a yaramaz kolay gele :D

hehe estafurullah abi öğreniyroum yani daha ben .Fazlasınıda bilmeyim ya :D.

saol tavsiyelerin için bu arada.Bende var 2 tane 64 oaln sp1 di galiba ama 32 bit i bilmiyroum.alırım yarın yaa korsan candır heueh

eyvallah tekrardan.Kuracam yakıdna yine sorun çıkarsa bize geliyorsun gel gör sorunu diye hehe

arkadaşlar win 7 de wireless iki bağlantı yapıp ikisinden de baplana biliniyormuş okuduma göre yani birinle dosya indiricem biyerinle sorf yapıcam bu olay nasıl oluyor
daha geliştirme aşamasında win 7 hazırlayıp sunmuş ama pcler desteklemiyor diye birşeyler okumuştum...

arkadaşlar win 7 de wireless iki bağlantı yapıp ikisinden de baplana biliniyormuş okuduma göre yani birinle dosya indiricem biyerinle sorf yapıcam bu olay nasıl oluyor
(Ağ adaptörü üreticileri henüz VWifi'yi destekleyen sürücüler geliştirmediği için bu özellik Windows 7 RC'de pasif konumda bulunuyor. Elbette işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle bu durum çabucak değişecektir.) Edited by dj sms

hehe estafurullah abi öğreniyroum yani daha ben .Fazlasınıda bilmeyim ya :N:.

saol tavsiyelerin için bu arada.Bende var 2 tane 64 oaln sp1 di galiba ama 32 bit i bilmiyroum.alırım yarın yaa korsan candır heueh

eyvallah tekrardan.Kuracam yakıdna yine sorun çıkarsa bize geliyorsun gel gör sorunu diye hehe

önemli değil kardeşim yaaa tamam gelirim biraz uzağımdır belki ama olsun :D

Arkadaşlar windows 7 hakkında biçok yorumu okudum genel olarak bazılarında driver sorunu vs olmuş sanırım başka sorun yok yada henüz olmadı benim sormak istedim bikaç sorum olucak cevap verirseniz mutlu olurum

1.windows 7 nin türkçesi henüz yapılıyomuş sanırım bi arkadaşın imzasında gördüm test aşamasındaymış

2.windows 7 tam olarak hazırlandımı yani çıktımı beta vs değil

3.benim işletim sistemin xp şuan ama ilk aldımda lanet vista starterdi daha sonra xp cevırdım pc özellikleri 3GB RAM 2.20 GHZ EKRAN KARTIM ATİ 2400 512 MB sorularıma cevap verirseniz mutlu olurum şimdiden teşekkürler saygılarla

Merhaba arkadaşlar bende windows 7 kurdum fakat pişman oldum şuan internetten dosya indiremiyorum ne yaptıysam olmadı oyunları yüklemiyordu o sorunu hallettim ama internetten dosya indiremiyorum bilgisi oolan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim....şimdiden tşkler

arkadaşım1.cisi henüz beta ama bi eksisi olacağını sanmam 2010 a kadar lisanslı bi şekilde kullanabilirsin

2.cisi internetini tanıdıysa sorun yok diğer driverleri windows update ile yüklüyo interneti tanımadysada vista sürücüleri %99 uyacaktır belki bi ihtimal kameranı tanımayabilir onun haricinde neredeyse her şeyi tanıyor

3. cüsü tr dil paketleri mevcut

2. bidiskin varsa denemek için kur derim 2. bi sistem olarak

Arkadaşlar ben Windows 7 7125 sürümünü yükledim sorun çıkmadı ama Türkiye teması bende yok.Nerden indirebilirim veya benim indirdiğim sürümde mi hata var?
sürümünde hata yok türkiye taması bir üst sürümlerde var ayrıca türkiye temasını kendin de oluşturabili

rsin arka plana bir türkiye resmi ekle tamam olay tamamdır windows 7 de temalarda sadece arka plan değişiyor :)

arkadaşlar

windows 7 64 bit indirdim dvdye düşük hızda yazdım

Dil paketleri Build 7137:

HTML-Kodu:

Please register to see this content.

bu dil dosyasını da indirdim fakat içinden ıp isimli yeni bir rar dosyası çıktı

şimdi formata gireceğim fakat ben bunu nasıl türkçeleştireceğimi bilmiyorum

yardımcı olabilecek herkese teşekkürler

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...