Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

unsupporte.th.png

Windows Activator Build 6021

Ultimate Edition Series July 2009

* Windows Vista Ultimate

* Windows Vista Business

* Windows Vista Enterprise

* Windows Vista Home Premium

* Windows Vista Home Basic

* Windows Vista Starter Edition

* Windows Server 2008 Enterprise

* Windows Server 2008 Standard

* Windows Server 2008 Datacenter

* Windows Server 2003 Enterprise

* Windows Server 2003 Standard

* Windows Server 2003 Datacenter

* Windows Home Server

* Windows 7 Release Candidate (and later)

* Windows Server 2008 R2 Release Candidate (and later)

* Windows XP Home Edition

* Windows XP Professional

* Windows XP Starter Edition

* Windows XP Media Center Edition

:D

Please register to see this content.

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Benim kullandığım Vindows 7 7100 sürümü ubdate ile Türkçelerleştirme resimleri buyrun

iyide kardeşim senin bu verdiğin resimlerde windows update de kı dıl paketlerınde turkçe yok sen nasıl wındows update den türkçe dil paketini yükledin

Arkadaşlar windows 7 de hibernate nasıl kapatılır.C diskine 1.5 gb dosya atıyor.Bu da boş yere hem diski ve hemde acronis yedeğini şişiriyor.Bunun yolunu bilen varsa paylaşırsa memnun olurum.Güçseçenekleriyle oynadım ama nafile.saygılarımla

Arkadaşlar windows 7 de hibernate nasıl kapatılır.C diskine 1.5 gb dosya atıyor.Bu da boş yere hem diski ve hemde acronis yedeğini şişiriyor.Bunun yolunu bilen varsa paylaşırsa memnun olurum.Güçseçenekleriyle oynadım ama nafile.saygılarımla

Başlat-Donatılan içindeki Komut istemine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır dıyosun ve karşına gene komut pencersine dırekt şunu yazıp enterlıyosun:

powercfg -h off

hibernateyi ılerde tekrar aktıf etmek ıstersen o zamanda şu komut:

powercfg -h on

arkadaşlar benim sorunun airties wus 300wriless adaptörünü tanımasına rağmen bir türlü nete bağlanamadım. bir diğer sorunumda win7 akdivasyonunu ne denediysem bir türlü olmuyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

arkadaşım aynı adaptörü bende kullanıyorum win7 32 bitte herhangi bi sıkıntı olmadı baglamayı başardım ancak 64 bitte hiçbişey yapamadım nete baglanmıyor ve driver ı yuklenmiyor

airties in en büyük fiyaskosu bu wus 300 adaptorler kıcı kırık edimaz adaptoru bile vista nın her surumunde çalıştırdım wus300 ü çalıştıramadım

Arkadaşlar, ser veriyorsunuz sır vermiyorsunuz. Daha öncede sormuştum; Windows 7 7600 RTM'lerde Windows XP modu varmı ve çalışıyormu?

1-Var ve çalışıyor.

2-Yok.

..diyeceksiniz, hepsi bu.

Eğer var ise 7600 RTM ye geçmeyi düşünüyorum. Yoksa 7100 RC sürümde kalmaya devam edeceğim; XP moduyla birlikte çalışan tam sürümü bekleyeceğim. Sorum bunun içindir.

xp mod 7600 le çalışıyor arkadaşım ancak onu dısarıdan yuklemen gerekiyor. ekstra 3. parti bi program gibi ancak bunu yaparkende anakartının virtulation bilmem ne özelliğ. olmalı ve bu özelliğin aktif olması gerekiyor

Slm.Tune Up 2008 kurarak yapabilirsiniz.Free up disk space/windows function kısmından enable ya da disable edebilirsiniz.Seven da Tune Up 2009 çalışmıyor ama 2008 çalışıyor.İlginç değil mi?Kolaylıklar dalerim.

xp mod 7600 le çalışıyor arkadaşım ancak onu dısarıdan yuklemen gerekiyor. ekstra 3. parti bi program gibi ancak bunu yaparkende anakartının virtulation bilmem ne özelliğ. olmalı ve bu özelliğin aktif olması gerekiyor

Bir arkadaş windows update ten geleceğini söylemişti. Şimdi bu senin dediğin dışardan yüklemem gerektiği ve anakartın uyumlu olması benim için yeni bilgiler oldu. Ama windows update ten gelir bilgisiylede çelişiyor hani(Windows update ten gelmesini tercih ederim. Ayrıca dışarıdan kendimiz yükleyip kurduktan sonra virtual box v.b. programlar ile kurulandan farkı ne olacakki..). Anakartım p4p800 Asus. Bu virtualiton bilmemnesi özelliği için nereye bakacağız. Biostamı? Bu şekilde çok karışık..

Windows kurulu partitionda disk temizliği yap. Hibernation dahil tüm kutucukları işaretle ve temizliği başlat. Hibernation için bulunan dosyalarda temizlenecektir ve birdaha olmayacaktır. Ama bundan sonra hibernation moduda çalışmayacaktır(zaten masaüstülerde pek gereklide olmaz). Ben böyle biliyorum. Dene istersen.

Arkadaşlar pcye win 7 7600 kurucam da acaba ne kadar yer ayırtmalıyım 30 gb alan yeterlimidir sizce??

Evet 30gb sistem için yeterlidir, ben indirdiğim her türlü resimi kişisel videoları müzikleri hep kullanıcı dosyalarına kaydediyorum.. yazılımlarda yeterli olacaktır.. Ancak tavsiyem eğer oyun kuracaksanız(aslında gereksiz bişey ama :D ) başka bölümlere kurun.. sistem bölümünde gereksiz yer kaplamasın düşünün en az 2 tane oyun kurduğunuzu kafadan 8 gb çöpte..

Şu microsoft'a ne kızıyorum bisleniz.Windows7 nin gölge disk oluşturma özelliğini kullanıp C diskini yedeğini aldım.Bir nevi acronis veya norton ghost yedeği gibi.Sonra bakalım bu nasıl çalışıyor deyip bir program yükledim.Sonra yedeğe geri döndüm.O programın dosyası program files'te hala duruyor.İçeriğini epey silmiş ama maalesef benden geçer not alamadı.Belki ben yanlış yaptım ama yine de böylesine bir şletim sistemine bu eksik özellik hiç yakışmadı.Restore disk oluşturup sistemi bununla açıp yedeğe dönmüştüm (sistem geri yükleme değil bu.Ayrı bir yedekleme özelliği var.)ama hala yedek alındıktan sonra yüklenmiş programın dosya artıklarının olması açıkçası beklediğim bir durum değildi.

O yüzden bildiğiniz sistem yedekleme programlarını elinizin altında tutun gene.Ben acronisi yükledim bile.Saygılarımla

Call of duty 4 modern warfare

oyun kuruluyor.

Ancak oyun dx dosyasi eksik diyor.

Neyse dosyayi bulduk.ancak bu sefer oyundan direk atiyor ve sonlandiriyor.

Çözümü nedir acaba.

Win 7 rtm x86 kurulu.

arkadaşlar ben 7600ü kurudm türkçede yaptm driver işinide hallettim, tam codec kuracaktım morning onlarda otomatik geliyo deyince bi denedim cidden film dizilerm açılıyordu ama altyazıları ne yaptım ne ettimse media playerda okutamadım, ne yapmam lazım acaba??

arkadaşlar ben 7600ü kurudm türkçede yaptm driver işinide hallettim, tam codec kuracaktım morning onlarda otomatik geliyo deyince bi denedim cidden film dizilerm açılıyordu ama altyazıları ne yaptım ne ettimse media playerda okutamadım, ne yapmam lazım acaba??

bildiğim kadarı ile windows media player alt yazı desteklemiyor, yardımcı program bsplayer veya vlc player öneririm.

ben daha önceden vista ve xpde aynı isimde olunca çalıştırıyırdu hocam, zaten altyazılı filmler için jet audio kullanıyorum ama kafama takıldı media playerda açsa dena olmazdı, bakalım birde k lite kurupta deneyecem...

edit: k lite ile birlikte düzeldi, birde bu media player 12 mi acaba 7600deki bence güzel olmuş birde şu altyazı olayına birazcık özenseler başka video playera gerek kalmayacak gibi ama pek ilgilendikleri yok maalesef...

Edited by maxi_rocker

Alttakilerin ikiside Windows 7 7600 RTM(32bit) Türkçe dil dosyası. Ama hash'ları farklı, rardan çıkan dosya boyutları çok farklı(36mb ve 162mb). Nasıl olabilir? Microsoft birbirinden iki farklı türkçe dosyasımı hazırladı?

Edit:1. Dosya klasöründen başka bir rar dosyası çıkıyor ve onuda açtığımda boyut bundada diğer(2.) dosyada olduğu gibi 162 mb ye çıkıyor. Burada çelişki kalkıyor belki ama hala hashlar ve diğer kodlar farklı.

Dosya 1:

24499030.jpg

17455083.jpg

Dosya2:

39646202.jpg

42955502.jpg

Edited by temmuz

Benim kullandığım Vindows 7 7100 sürümü ubdate ile Türkçelerleştirme resimleri buyrun

iyide kardeşim senin bu verdiğin resimlerde windows update de kı dıl paketlerınde turkçe yok sen nasıl wındows update den türkçe dil paketini yükledin

sevdim arkadaşım bu soruyada cevap verebilirmisin acaba ona gore yuklıyecem

Edited by kingdrago

arkadaslar bu hibernate hakkında biraz açıklama yaparmısınz...Yağmur adam sorunu hallettinmi hallettiysen paylasırmısın..

Hibernate "Hazırda Bekletme"dir. Özet olarak pc kullanılmadığında bilgisayarın güç kullanmasını otomatik önler ve pc yi yeniden devreye almak anında gerçekleştirilebilir. Desktoplarda değil ama dizüstülerde bu güç tasarrufu çok işe yarar. Herşeyden önce pil kullanımında tasarruf sağlar.

Tercih seçenekleri ve açılıp kapanması Denetim Masası>Donanım Ve Ses>Güç Seçeneklerinden yapılır. Ama tamamen kaldırılması için disk temizlemesi yaparken Hazırda Bekleme Dosyası Temizleyicisi seçeneğinin işaretlenmesi gerekir. Eğer amaç geçici kapatma değilde bu özelliği tamamen kaldırmak ise bu seçenek gereklidir. Çünkü hiberfil.sys dosyasını tamamen silerki bu ayrıca haddiskte 2gb civarı yer kazandırır.

Bu yazdıklarım benim vista bilgim ve tecrübelerim kaynaklıdır. Henüz windows 7 7600 RTM kurmadığım için windows 7 işletim sistemi için kesin şeyler söyleyemem ama tahmin ederimki ondada bu özellik ve ayarları vistadakine benzer. Kurcalanarak/biraz karıştırılarak bulunabilir.

Edited by temmuz

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...