Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

Hibernate "Hazırda Bekletme"dir. Özet olarak pc kullanılmadığında bilgisayarın güç kullanmasını otomatik önler ve pc yi yeniden devreye almak anında gerçekleştirilebilir. Desktoplarda değil ama dizüstülerde bu güç tasarrufu çok işe yarar. Herşeyden önce pil kullanımında tasarruf sağlar.

Tercih seçenekleri ve açılıp kapanması Denetim Masası>Donanım Ve Ses>Güç Seçeneklerinden yapılır. Ama tamamen kaldırılması için disk temizlemesi yaparken Hazırda Bekleme Dosyası Temizleyicisi seçeneğinin işaretlenmesi gerekir. Eğer amaç geçici kapatma değilde bu özelliği tamamen kaldırmak ise bu seçenek gereklidir. Çünkü hiberfil.sys dosyasını tamamen silerki bu ayrıca haddiskte 2gb civarı yer kazandırır.

Bu yazdıklarım benim vista bilgim ve tecrübelerim kaynaklıdır. Henüz windows 7 7600 RTM kurmadığım için windows 7 işletim sistemi için kesin şeyler söyleyemem ama tahmin ederimki ondada bu özellik ve ayarları vistadakine benzer. Kurcalanarak/biraz karıştırılarak bulunabilir.

bulunduğu dizin neresidir dostum bilgi için çok teşekkürler...silmenin bir zararı olurmu win7 için..

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bulunduğu dizin neresidir dostum bilgi için çok teşekkürler...silmenin bir zararı olurmu win7 için..

Windowsun kurulu olduğu partitionda root dizininde, gizli dosya olarak bulunuyor(C:/hiberfil.sys gbi..). Silinmesinin bir sakıncası olmaması gerekir. Ama nede olsa gizli dosyadır ve silmeden önce sistemin bir yedeğini almakta yarar olur(Ben bu tür girişimlerden önce tedbir olarak mutlaka windowsun kurulu partitionının bir image yedeğini alırım. Acronis true yada norton ghost programları ile..)

Ama önceki mesajımdada yazdığım gibi normal disk temizleme yöntemiyle yapılırsa hiç bir sorun olmayacağına eminim. Ancak daha öncede dediğim gibi ben vistayı biliyorum. Windows 7 de disk temizlemede o seçenek varmı yokmu bilemem.

Arkadaşlar Win 7 aktivleştirmeye sanırım daha bir çözüm bulunmadı, bir cok yolu deneme rağmen bir sonuca ulaşamadım, ama kullanımı 4 ay yapabilirsiniz.

yapmanız gereken..

Araştırmalarım sonucu en mantıklısı bu geldi umarım sizede faydası olur google çeviri ile çevirdim sizle paylaşıyorum....

'Windows 7 numara modernize benzer komutları ve Windows Vista ile adımları kullanarak yapılır. Follow these steps to reset and extend activation grace period from 30 days to 120 days in Windows 7: Sıfırlamak için ve 30 gün Windows 7 120 gün etkinleştirme süresi uzatmak şu adımları uygulayın:

1.Install Windows 7 without any product activation key. Herhangi bir ürün etkinleştirme anahtarı Windows 7 yükleyin.

2.After installation is completed, use the Windows 7 for 30 days and wait for the remaining days left to activate Windows counting down to 0, or almost zero. Yükleme tamamlandıktan sonra, 30 gün için Windows 7 kullanım ve geri kalan gün kaldı bekleyin Windows etkinleştirmek 0 veya neredeyse sıfıra aşağıya sayan.

3.When the activation grace period (or evaluation trial period) is almost expired or ended, log on to Windows 7 desktop, and open a Command Prompt window (ie type Cmd in Start Search and hit Enter ). Ne zaman etkinleştirme süresi (veya değerlendirme deneme süresi) yaklaşık süresi dolmuş ya da sona ermiş, 7, Windows masaüstü için, giriş yapın ve (örneğin, türü Başlat'ı Ara Cmd bir Komut İstemi penceresi açın ve Enter tuşuna basın).

4.Type any of the following commands into the command prompt, and then hit Enter : Model, aşağıdaki komutları komut yerleştirin ve yazın ardından Enter tuşuna basın:

Aşşağıdaki google ile çeviri olduğu için tr

sysprep /generalize Sysprep / genellemek

slmgr.vbs –rearm slmgr.vbs-modernize

rundll32 slc.dll,SLReArmWindows rundll32 slc.dll, SLReArmWindows

slmgr /rearm slmgr / yeniden silahlanmak

-----------------------------------------------------------------------------

Gireceğiniz Kodlar

sysprep /generalize

slmgr.vbs –rearm

rundll32 slc.dll,SLReArmWindows

slmgr /rearm

5.Reboot Windows 7 to enjoy another 30 days of free usage without worrying about activation nor even need to crack Windows 7. Reboot Windows 7 etkinleştirme endişelenmeden de ücretsiz kullanım başka bir 30 gün sahip olsa bile, Windows 7 çatlak gerekir.

6.When the activation grace period countdown timer almost running down to 0 again, repeat the 'rearm' trick to enjoy another 30 days of Windows 7 for free. Ne zaman etkinleştirme süresi sayım sayacı hemen aşağı 0 tekrar, bu 'ücretsiz' Windows 7 başka bir 30 gün zevk için hile modernize tekrar çalışıyor. User can run the rearm command for maximum of 3 times. Kullanıcı maksimum komuta modernize çalıştırabilirsiniz 3 kere.

As rearm only works for 3 times, make sure the command is only been run when the 30 days countdown of evaluation period is almost expired. 3 kez, komut sadece değerlendirme süresi 30 gün sayım neredeyse süresi dolmuş çalıştırmak edilmiş olduğundan emin olmak için yalnızca modernize.

Arkadaşlar windows7 kurdumda bugün aktivasyon için son günü ne yapmam lazım (windows7 ultimate) yardımlarınızı bekliyorum

Not: Yukarıdaki yazıda olanları bir deneyeyim ama sınırsız aktivasyon yok galiba

Edited by maxi_cex

Arkadaşlar windows7 kurdumda bugün aktivasyon için son günü ne yapmam lazım (windows7 ultimate) yardımlarınızı bekliyorum

Not: Yukarıdaki yazıda olanları bir deneyeyim ama sınırsız aktivasyon yok galiba

Yok kardeş olsada kırık olur en iyisi sen yukarıdaki yöntemi dene ve bir 30 daha kullan şuan ben daha o yöntemi denemedim ama not aldım günü geldiğinde deneyeceğim

arkadaşlar ya 7600e benlive messenger kurdumda bu saatin yanına alamıyor muyum bunu acaba ya? başlat menüsünden memnunum direkt onu değiştiresim yok ama messengerde çok sinir oluyor iki pencere birden açıyor filan, birde ne yaparsam yapayım üstten alttan boşluklu şekilde açıyor kendisini bi kapatıp tekrar açtığında? sizde nasıl durum nasıl düzeltebilrim acaba??

edit: çözdüm arkadaşlar vista uyumluluğunda çalıştırınca sorunsuz oluyor, ama şu pencere boyutu olayını ne yaptıysam halledemedim maalesef...

Edited by maxi_rocker

arkadaşlar şu win 7 ye türkiye temasını nasıl kurcaz... yardımcı olacak var mı...

elinizde tema dosyası mevcut mu değilse bunu indiriniz..

http://rapidshare.com/files/261053555/win7_Turkiye_temas_.zip[/CODE]

çalıştırdığınız anda tema otomatik olarak değişecek ve Temalardan baktığınızda Türkiye temasını görebilirsiniz.. ilk olarak karşınıza nemrut dağlarının resmi gelecektir..

elinizde tema dosyası mevcut mu değilse bunu indiriniz..

http://rapidshare.com/files/261053555/win7_Turkiye_temas_.zip[/CODE]

çalıştırdığınız anda tema otomatik olarak değişecek ve Temalardan baktığınızda Türkiye temasını görebilirsiniz.. ilk olarak karşınıza nemrut dağlarının resmi gelecektir..

arkadaşım tema mevcut... ama nasıl çalıştırcagımı bulamadım... yardımcı olurmusun...

Edit: çözüldü...

Edited by ysf_09

arkadaşlar win7 de c:/document and settings/kullanıcı adı/application data klasörünü bulamıyorum. Application Data klasörünün yeri neresidir? Biri yardımcı olursa sevinirim

Edit: solyma teşekkürler

C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming

Edited by ozgurozt

arkadaşlar benim kafam karıştı birsürü link var kimisi 12 part kimisi 13 part

link koyan arkadaşlar kendi koyduklarına rtm diyorlar crack ler işe yaramıyor

sizce ben hangisini kullanmalıyım birde 7100 de türkiye teması vardı 7600 de neden yok

not 7600 sürümden 5 tane indirdim

ellenmemiş iso diyorlar aralarında 100 veya 200 mb fark var

yanlış anlaşılmasın hepinizin eline sağlık sadece bilgi almak için soruyorum

arkadaşlar benim kafam karıştı birsürü link var kimisi 12 part kimisi 13 part

link koyan arkadaşlar kendi koyduklarına rtm diyorlar crack ler işe yaramıyor

sizce ben hangisini kullanmalıyım birde 7100 de türkiye teması vardı 7600 de neden yok

not 7600 sürümden 5 tane indirdim

ellenmemiş iso diyorlar aralarında 100 veya 200 mb fark var

yanlış anlaşılmasın hepinizin eline sağlık sadece bilgi almak için soruyorum

Untouched olarak Zukonanın yayınladığı Tek Link Win 7 var 32 bit ve 64 bit olmak üzere yalnız TR kullamak isterseniz Kendiniz entegre etmelisiniz.Ben şahsen onu indirdim içinde sadece ultimate sürümü bulunmakta.Bide forumda Solyma'nın Win7 Aio'su var bi bakmanızı tavsiye ederim çok profesyonelce bi çalışma olmuş,şimdi de onu indiriyorum :)

arkadaşlar biri yardım etsin o kadar cok wın 7 lınkı varkı hangısını ındırecegımı bılmıyorum. orjınal wın 7 rtm 7600 lınklerı hangısı yada rc 7600 veya ustu orjınal lınkler hangılerı ona gore ındırelım yardım edın

arkadaşlar biri yardım etsin o kadar cok wın 7 lınkı varkı hangısını ındırecegımı bılmıyorum. orjınal wın 7 rtm 7600 lınklerı hangısı yada rc 7600 veya ustu orjınal lınkler hangılerı ona gore ındırelım yardım edın

Buradan Windows7 Ulaşın

Solyma arkadaşımızın yapmış olduğu Windows7 içerisinde bütün sürümler x86 ( 32-bit ) , X64 (64-bit) şeklinde mevcut. Bildiğim kadarıyla sadece dil dosyası eklenmiş yani orjinal :) Ben indirdim çok memnunum.

Edited by Lifeless

TÜRKÇE DİL PAKETİ ENTEGRE EDİLMİŞ WINDOWS 7 7600.16385 RTM İNDİRİP RAR DAN ÇIKARDIM VE KALIP DOSYAYI DVD CD YE AKTARDIM.BU DVD İLE BİLGİSAYARIMA TÜRKÇE OLARAK KURDUM.AYNI DVD Yİ BAŞKA BİR BİLGİSAYARA TAKTIĞIMDA TÜRKÇE YOK OLDUĞUNU GÖRDÜM.BU NEDEN OLABİLİR BİLEN VARSA SÖYLESİN LÜTFEN...TEŞEKKÜRLER.

Buradan Windows7 Ulaşın

Solyma arkadaşımızın yapmış olduğu Windows7 içerisinde bütün sürümler x86 ( 32-bit ) , X64 (64-bit) şeklinde mevcut. Bildiğim kadarıyla sadece dil dosyası eklenmiş yani orjinal :( Ben indirdim çok memnunum.

solyman arkadasın paylaştıgını ındırebılırız yanı hıc bır sorun yok orjınaldır sadece dıl dosyası eklenmıs bunda herkes hem fıkırmı

bıde o wın 7 yı ındırıp kurma yerıne onun la yukseltme yapabılırmıyım yoksa elımdekı 7100 cd sını takıp ordan update dıyıp yukseltmede yapabılırmıyım her hangı bır surume

ben zukona nınkini indirdim md5 ve diğerleri hepsi uyumlu fakat size soracağım birşeyvar bu windows orjinal kopya değil uyarısı verdi formattan bir hafta sonra bir kez çıktı ve kayboldu.... sağ alt tarafta rc sürümlerde çıkan yazılar gibi çıktı ve dahaa crac filan yapmadım...

s.a arkadaslar bi sorum olacak xp de hiç kasmadan oynadıgım oyunları vistada (64 bit sp2) oynayamıyorum. çok kasıyor hatta kapanıyor oyun kendi kendine, çalışmayı durdurdu diyor.

acaba windows7 32 bit yüklediğimde de böyle sorunlar olur mu?

hazar var süresiz sorunsuz hallediyor anasayfada var windows 7 aktive diye vardır

@okan_42 = arkadaşım eğer ram miktarın düşükse hiç deneme derim çünkü rami çok geniş kullanıyor.En az 3 gb ram tavsiye ederim.

Birde arkadaşlar ben firefoxda birde bu windowsun oyunlarında işlemciyi çok kullanıyor baktığımda ise o uygulamalar değilde explorer.exe kullanıyormuş manasını çözemedim.Görev çubuğundaki simgeside gidip gidip geliyor.Buna bir çözüm varmı galiba güncelleştirmelerden olsa gerek idye düşünüyorum.Siz neler düşünüyorsunuz

Edited by mertbatu

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...